Zobacz temat - [R75] Kontrolka ładowania aku.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kontrolka ładowania aku.

mariose - Pią Gru 12, 2008 19:28
Temat postu: [R75] Kontrolka ładowania aku.
Mam pytanie o kontrolkę aku.-zaświeciła mi się ale po przygazowaniu zgasła myślałem że może jakaś wilgoć ale za chwilę zaświeciła się jeszcze raz i już nie zgasła a mimo to ze względu na pospiech przejechałem ponad 100km a chyba nie powinienem tyle przejechać kiedy aku jest nie ładowane - jest jakiś bezpiecznik odpowiadający właśnie za to?? i dodam jeszcze że auto nadal pali choć może jest widoczny lekki spadek napięcia-czy myślicie że mogą to być kable od alternatora albo sam alternator??jeszcze nie zdążyłem nic sprawdzić bp jest ciemno ale jeśli ktoś ma sugestie chętnie poczytam.Dzięki.
Jary - Pią Gru 12, 2008 20:05

mariose napisał/a:
myślicie że mogą to być kable od alternatora albo sam alternator?


Kable tak, a w altku to szczoteczki mogły się skończyć - bo chyba nic gorszego :wink:

mariose - Pią Gru 12, 2008 20:13

w takim razie jutro rano zabiorę się za to i będę meldował co i jak.
oprawca_1978 - Pią Gru 12, 2008 22:16

Zaświecenie się kontrolki alternatora świadczy o nieprawidłowości działania układu ładowania. Ale tylko ogólnie.

A czy to regulator napięcia alternatora, czy np. przebita (przebite) dioda (diody) faz (faz) stojana, czy może przebicie fazy do masy, czy może uzwojenia twornika do masy, czy niekontakt, czy zawieszanie się szczotek pierścieni ślizgowych wzbudzania alternatora, czy może niedomaganie diod wzbudzania wirnika, czy inny defekt układów elektrycznych alternatora - to już kwestia do sprawdzenia.

Jakby nie patrzeć - alternator na stół operacyjny.

mariose - Wto Gru 16, 2008 23:53

problem rozwiązany-zużyte szczotki i regulator napięcia,na razie wszystko ładnie chodzi pozdrawiam:)