Zobacz temat - [R 220 SD 96r.] Problem z elektroniką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 220 SD 96r.] Problem z elektroniką

wojtasw90 - Pon Gru 29, 2008 20:59
Temat postu: [R 220 SD 96r.] Problem z elektroniką
Witam...

Mam dość nie typowy problem, na który nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania, a tak dokładniej to chodzi o elektronikę... po uruchomieniu silnika światła same się włączają, chociaż na włączniku są wyłączone, prawa szyba w ogóle nie reaguje na przycisk i gdy przekręcę pokrętło od nawiewu to na pierwszym biegu nie chodzi (spalony rezystor), ale problem zaczyna się na drugim i wyższym biegu, ponieważ nawiew nie chodzi, a silnik wentylatora dziwnie skrzypi i w tym momencie zapalają się diody świateł przeciwmgielnych (tych świateł w tej chwili nie da się włączyć, a jak już się włączą to nie da się ich wyłączyć), lewa szyba sama się podnosi i świeci się prawy boczny kierunkowskaz...

Proszę o pomoc...

sTERYD - Pon Gru 29, 2008 21:02

wiązka tylnej klapy ?? :hm:
zapal - Pon Gru 29, 2008 21:13

albo wiazka w klapie chodz to raczej az takich kombinacji by nie robilo... albo ktoras wiazka w aucie.. pamietam jak moj kolega mial skoda i do auta w nocy w garazu przez uchylona sszybe weszla mysz i pogryzla mu kable:D hehe
Brt - Pon Gru 29, 2008 21:17

Cytat:
wiązka tylnej klapy

+ punky "masy" w aucie :ok:

wojtasw90 - Wto Sty 06, 2009 13:07

aha... zapomniałem dodać, że samochód normalnie odpala i jeździ, ale w/w rzeczy fiksują... i akumulator strasznie szybko się rozładowuje (czego wcześniej nie było i pojawiło się razem z tamtymi objawami)...

sprawdziłem tą wiązkę w tylnej klapie i była ona poprzerywana,więc ją naprawiłem, ale problem nadal jest... wymieniłem także moduł komfortu pod kierownicą, ale to także nic nie dało... sprawdziłem także czy przypadkiem silniczek dmuchawy się nie zaciął, ale jest on w porządku... prąd do niego dochodzi, nawet przy ustawieniu włącznika na 0 (i to jest dziwne), ale dmuchawa i tak nie chodzi... jeżeli macie jakieś pomysły to pomóżcie...