Zobacz temat - [R75] Spinki listew progowych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Spinki listew progowych

Mombrey - Czw Sty 01, 2009 09:18
Temat postu: [R75] Spinki listew progowych
W Nowym Roku chcę sie podzielić moim "odkryciem". W R75 słabą stroną są spinki czy też zatrzaski plastykowe do listew progowych. Te spinki można kupić na ebay 6 szt. za 5 funtów. Moja żona tak kupiła bo w naszym Roverku były połamane. Te KICK-PLATE CLIPS to dokładnie takie same jak od LADA SAMARA do drzwi. Cena jest 40-60 gr. za sztukę.
Rowan - Czw Sty 01, 2009 11:24

Mombrey, mój tata dał sobie z tym spokój i całkiem to przerobiliśmy. Jak będę miał chwilę to zrobię fotkę i pokaże jak zrobiliśmy. Bo nawet na nowych klipsach ta listwa się wysuwała.
jacekmarus - Czw Sty 01, 2009 12:33

fakt te klipsy to zupełna porażka
Dziadek - Czw Sty 01, 2009 12:34

Moje wsuwki były dobre,ale jakoś im nie dowierzałem i dodatkowo potraktowałem wszystkie listwy klejem w sztyfcie na ciepło.Przypuszczam,że odrobina bezbarwnego silikonu też by nie zaszkodziła.Ogólnie,ktoś może się nie zgodzić,ale uważam wiele połączeń zatrzaskowych w naszych R75 za kiepskie.W poprzednich furach raczej nie miałem z tym problemów.Nie mówię oczywiście o pierwszym moim "angliku" czyli Standard Ensign z 1958 roku w którym WSZYSTKO było przykręcane.To było kochane auto.Co do spinek,to byłem kiedyś w hurtowni takich rzeczy(nie pamiętam adresu),mieli tam tysiące ich rodzajów i wydaje mi się,że można dobrać zamienniki i to za wielokrotnie mniejsze pieniądze.Jest chyba na Allegro firma o nazwie Spinka pl.Oni też mają duży wybór.
PHJOWI - Czw Sty 01, 2009 14:56

nigdy nie kupuje orginałów roverowskich bo są bardzo drogie w dobrych sklepach mają takie za kilka - kilkanaście groszy.
henryk - Czw Sty 01, 2009 20:52

PHJOWI napisał/a:
w dobrych sklepach mają takie za kilka - kilkanaście groszy
to może napisz o co dokładnie (jaką markę samochodu, jakie klipsy) pytać bo
nawet na nowych (zmienionych-oryginalnych) klipsach ta listwa się wysuwa.

MaReK - Czw Sty 01, 2009 20:55

U mojego sasiada - rzemieslnika - w sklepie sa takie same spinki po 10 gr za sztuke ;)
Czasami mozna trafic na jakas ostatnia z odlewu - ze skaza, ale ogolnie to takie kupilem i zalozylem w listwie przyprogowej w moim MG :)
Niestety... to lipne i znowu padlo. Mam takie zboczenie, ze zawsze jak wysiadam oprzec sie musze noga o ten prog... i urywam ta listwe. Ostatnio zrobilem ja na silikon - goracy.
Tzn wlozylem te zapinki, zalalem silikonem i ... zylo dlugo dopoki nie musialem poproawdzic kabla od CB :) Musialem zdjac i nie mam juz czasu na zabawy w silicony ;)

Pozdrawiam,

Rowan - Sro Sty 07, 2009 18:53

W załączniku zdjęcie jak ja mam zrobione. Projekt mój :lol: wykonanie wujka i taty. Wpadło mi to do głowy przeglądając oferty na allegro R200. Wygląda naprawdę ładnie, a przy tym nie ma prawa odpaść.
se7en86 - Sro Sty 07, 2009 19:03

Też się z tym meczę i listwa przewraca mi się pod nogami i chyba potraktuję ją jakimś klejem dobrym.
szamanpl - Pią Sty 09, 2009 09:09

Wyżej nóżki Panowie :lol:
Kris - Pią Sty 09, 2009 09:23

Rowan napisał/a:
W załączniku zdjęcie jak ja mam zrobione. Projekt mój :lol: wykonanie wujka i taty. Wpadło mi to do głowy przeglądając oferty na allegro R200. Wygląda naprawdę ładnie, a przy tym nie ma prawa odpaść.


Ty masz tam dwie listwy?

EDIT:

A widzę od R200... wyglądała jakos znajomo...
Ale jaki ta od R200 ma wpływ na nieodpadanie tej oryginalnej?

truten23 - Pią Sty 09, 2009 10:07

Kris napisał/a:
Ale jaki ta od R200 ma wpływ na nieodpadanie tej oryginalnej?

Bo ja dociska :wink:

Rowan - Pią Sty 09, 2009 14:05

Kris, jest przewiercone przez tą czarną listwę i nawiercone dziurki w progu. A ta od R200 jest przykręcana na wkręty. Przez co wkręcenie jej powoduje dociśnięcie całkowite tej czarnej. Ładnie się trzyma i ładnie wygląda.
szamanpl - Sob Sty 24, 2009 14:11

Nóżka za nisko i listwa odpadła,wyrwałem wszystkie trzy spinki (były identyczne jak te w 1 poście,ale sfatygowane) i w miasto,po wielu kombinacjach wybrałem od fiata tempry -do tapicerki drzwi(u mnie żółte) bardzo podobne do tych z 1 postu,podwójny grzybek u góry,ale solidniejsze,średnica tam gdzie wchodzą w otwór 9 mm.wsunąłem w listwę przymierzyłem,piącha i trzyma jak talala,wróciłem do sklepu i kupiłem jeszcze 10 :fura:
Mombrey - Sob Sty 24, 2009 14:31

U mnie tesciowa teraz jest :-(
Nic nie pomaga.
Juz nawet nie zakladam, bo i tak z progiem by pewnie wyrwala (cos musi ustapic).

Dziadek - Sob Sty 24, 2009 15:05

No to masz problem jak mój kumpel.Jego auto po każdej wizycie teściowej miało jakieś braki.Chyba dwa razy wymieniał korbki do szyb,bo stara d...myliła je z klamką,a jak wysiadła to poszła bez zamykania drzwi,ale jak zamknęła to razem z klamrą od pasa bezpieczeństwa!Dlatego lepiej poczekaj z wymianą spinek aż kochana mamusia wyjedzie.
Zukowaty - Sob Sty 24, 2009 19:21

Mombrey, ja kupile kiedys te spinki ale listwa trzymala mi sie do pierwszego dotkniecia. Niby to oryginaly mialy byc ale cos mi sie nie zdaje. Jak tylko znajde chwile to bede musial sie udac na miasto z listwa w dloni :wink: w celu upolowania czegos wlasciwego.

[ Dodano: Sob Sty 24, 2009 19:22 ]
MaReK napisał/a:
Mam takie zboczenie, ze zawsze jak wysiadam oprzec sie musze noga o ten prog... i urywam ta listwe

mam dokladnie to samo zboczenie i dzieje sie trowniez to samo :mrgreen:

swiru28 - Sro Sie 18, 2010 12:22

panowie pomozce bo nie moge NIGDZIE kupic tych spinek do mojego R75, dzwonilem do serwisu ale tam mi powiedzieli 18,20 PLN za sztuke a ja potrzebuje na caly prawy bok, podajcie mi gdzie mozna zakupic jakies tanie zamienniki,
pozdrawiam milosników 75

seyfer - Sro Sie 18, 2010 12:31

miałem to samo ale kupiłem spinki nieco inne od tych na fotkach, ciasno siedziały w tym uchwycie i po wymianie trzyma jak umarłego :)

apples - Sro Sie 18, 2010 12:44

swiru28 napisał/a:
podajcie mi gdzie mozna zakupic jakies tanie zamienniki
Pasują uniwersalne takie jak na zdjęciu od seyfer, jak również od tapicerki boczków od BMW i Mini Coopera. Średnica otworu oraz długość jest taka sama jak w R75. Mają jedynie trochę mniejszy "kapelusz" ale można podkleić delikatnie silikonem aby podczas montażu się nie przesuwały. Po zamontowaniu spełniają swoją funkcję w 100%. :wink:

Sklep http://www.spinkisamochodowe.pl/ lub http://allegro.pl/listing...view=1&order=pl

Progowe natomiast http://forum.roverki.eu/v...p=446061#446061

swiru28 - Sro Sie 18, 2010 15:07

ale tamsa chyba 3 rodzaje tych spinek,na dach na dzwi i te dolne
apples - Sro Sie 18, 2010 16:28

swiru28 napisał/a:
ale tamsa chyba 3 rodzaje tych spinek,na dach na dzwi i te dolne
To zanim napiszesz następnym razem "ale" to najpierw napisz o które dokładnie chodzi. Napisałeś że na cały "prawy bok" więc zasugerowałem się że chodzi o drzwi. Na próg masz w linku który podałem w poście wcześniej.
mondigo - Nie Gru 09, 2012 18:46

Czy takie spinki bedą ok do tapicerki bocznej drzwi tak aby dobrze trzymało czy tez jest cos lepszego w przystepnej cenie chciałbym powymieniac bo mam kilka pourywanych?

http://allegro.pl/spinka-...2784128852.html

w tomateam sa troszke inne tzn gwint ale 7zł/ szt :/

haszczyc - Nie Gru 09, 2012 19:43

mondigo, będą pasować i trzymać
Pawel84 - Pon Gru 10, 2012 08:05

haszczyc napisał/a:
mondigo, będą pasować i trzymać


będą pasować ale nie będą trzymać. Ja zastosowałem
je do listew progowych i muszę wymienić.

apples - Pon Gru 10, 2012 10:49

Pawel84 napisał/a:
będą pasować ale nie będą trzymać. Ja zastosowałem
je do listew progowych i muszę wymienić.
Do listew progowych są inne więc nie trzymają. Do boczków tapicerki są OK.
looke81 - Wto Gru 11, 2012 10:03

apples napisał/a:
Pawel84 napisał/a:
będą pasować ale nie będą trzymać. Ja zastosowałem
je do listew progowych i muszę wymienić.
Do listew progowych są inne więc nie trzymają. Do boczków tapicerki są OK.


Ostatnio na allegro do listew progowych tomateam wystawial zolte zamienniki. To nic innego jak Romix 11027 (Fiat Tempra) dzisiaj bede testowal, koszt w IC ok. 13PLN za 10szt.

arczi220 - Sob Gru 22, 2012 15:27

Tu macie takie.
http://allegro.pl/rover-7...2833632885.html
Te żołte kupiłem do listw progowych (ale nie te co na zdjęćiu) i pasuja jak ulał i tyrzymają nieżle, placiłem 2zł za sztuke ale teraz ich nie widze u tego sprzedającego co kupowałem też niema narazie.

xROnx - Sob Gru 29, 2012 18:45

looke81 napisał/a:
To nic innego jak Romix 11027 (Fiat Tempra) dzisiaj bede testowal, koszt w IC ok. 13PLN za 10szt.

Oj chyba nie. Fiat ma fi 5mm a u nas w R75 jest otwór 8mm więc wątpie żeby Ci się one trzymały...

[ Dodano: Sob Gru 29, 2012 18:45 ]
Ja mam zamiar kupić takie -> http://moto.allegro.pl/sp...2890254461.html
Wymiary identyczne z oryginałem(trochę dłuższe ale to nie problem) i trzeba tylko będzie zaokrąglić nieco głowę bo ta jest kwadratowa a oryginał jest okrągły.

alga - Nie Gru 30, 2012 14:46

ja się podepnę, a spinki do R45 do wykładziny bagażnika i podbitki pod maską pasują te same co do R75? albo beda pasowały od Civica? strasznie ciezko je znalezc... dzieki
redcloud - Nie Gru 30, 2012 14:51

alga, ja kupiłem te:
http://allegro.pl/spinka-...2803912056.html
wchodzą idealnie.

tak w ogóle to zerknij na:
spinkisamochodowe.pl i znajdź sobie kod produktu, to Ci wystawią (Ci od aukcji co podałem)

alga - Nie Gru 30, 2012 21:23

Super,dzięki wielkie!
looke81 - Sro Sty 02, 2013 16:22

xROnx napisał/a:
looke81 napisał/a:
To nic innego jak Romix 11027 (Fiat Tempra) dzisiaj bede testowal, koszt w IC ok. 13PLN za 10szt.

Oj chyba nie. Fiat ma fi 5mm a u nas w R75 jest otwór 8mm więc wątpie żeby Ci się one trzymały...

.


Trzymaja bardzo dobrze i ciasno wchodza w otwor :D
5,1mm ma rdzen calkowita srednica (zebatka/choinka) jest wieksza.
Te co podales - rdzen ma 8,5 - ja to zmiescisz w 8mm? zeszlifujesz "zebatke/choinke"?

xROnx - Pią Sty 04, 2013 23:03

looke81 napisał/a:
Trzymaja bardzo dobrze i ciasno wchodza w otwor

OK. Byłem dzisiaj w IC. Jutro mam je odebrać. Koszt 13pln/10szt. Jeśli nie będą pasować to.... :D ;P

apples - Czw Mar 07, 2013 18:13

looke81 napisał/a:
Romix 11027 (Fiat Tempra)
Kupiłem te same i pasują jak oryginalne. Dzięki looke81 za informacje.
Padzer - Czw Lut 09, 2017 18:26
Temat postu: Re: [R75] Spinki listew progowych
Mombrey napisał/a:
. Te KICK-PLATE CLIPS to dokładnie takie same jak od LADA SAMARA do drzwi. Cena jest 40-60 gr. za sztukę.

Chciałbym wiedzieć jakie to są spinki firmy romix

arleta90 - Sro Lut 15, 2017 13:06

Ja coś czuję, że zrobię je na sylikon, bo już nie mam słów... :D
dj_darco - Sro Lut 15, 2017 17:52

Polecam te spinki LINK trochę trzeba poczekać ale są twarde jak beton :P Nawet wejść nie chcą taki robią opór :mrgreen:
arczi220 - Sro Lut 15, 2017 22:17

Tutaj ma nawet chyba nasz kolega :)
Koenig - Czw Lut 16, 2017 09:57

Są lepsze od Romix-ów? Kupiłem kiedyś dwie paczki tych romixów za grosze, ale szału nie ma, dlatego wypróbowałbym coś innego. Kupowałeś je na ali?
dj_darco - Czw Lut 16, 2017 11:05

tak na ali. Mają jedną wadę, strasznie ciężko wchodzą, ale za to nie wypadają.
Koenig - Czw Lut 16, 2017 13:24

No to raczej bardziej zaleta niż wada :)
Dzięki za informację, zamówię sobie kilka sztuk na aliexpress.

prebenny - Czw Lut 16, 2017 15:14

W norauto są takie spinki bodajże od Fiata.
ARTUR1983 - Czw Lut 16, 2017 16:01

Kucze to może zebrac by to do kupy w tym temacie i zrobić listę tych zamienników coś w stylu. Spinka tapicerki zamiennik nr katologowy czy coś w ten deseń?
Koenig - Pią Lut 17, 2017 11:21

prebenny napisał/a:
W norauto są takie spinki bodajże od Fiata.


Do Fiata to właśnie te Romix-y. Pasują ale z tym trzymaniem różnie bywa.

prebenny - Pią Lut 17, 2017 11:52

Koenig nie wiem - 2 rok jeżdżę z tymi spinkami na listwie w progu i jeszcze nie zdarzyło się żeby listwa wypadła ;)
PressionLife - Sob Sie 19, 2017 16:56

Boczki wszystkie u mnie już latają - chyba oryginalne spinki się wyeksploatowały już..

Polecicie jakieś spinki do boczków tapicerki?

Przeszukuje allegro, aliexpress nawet ale rodzajów jest mnóstwo.

EDIT:

Znalazłem na allegro :

http://allegro.pl/rover-7...6920618108.html

Potrzebuje na 4 drzwi, ma ktoś namiary na takie spinki lepsze z rozsądną ceną ? ;-)

ARTUR1983 - Nie Sie 20, 2017 18:31

Weż starą spinkę zużytą jedź do sklepu z częściami dobierzesz najszybciej i na pewno taniej a nie za 4-5zł sztuka.
Mi dobrali z boczka tapicerki bmw.