Zobacz temat - [ALL] Porysowane szyby? Żaden problem !
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [ALL] Porysowane szyby? Żaden problem !

memphisto - Czw Sty 01, 2009 11:49
Temat postu: [ALL] Porysowane szyby? Żaden problem !
Witajcie :) czy macie porysowane szyby ? rysy duże? małe? głębokie? ja miałem a nie mam :)

Wszyscy wychwalali super skrobaczki do śniegu prosto z finlandii super nie rysują ani nic.. >LINK< kurde 1 śnieg super fajnie oczy takie robiłem :shock: inni skrobią a mi lód/szron jak masełko schodzi no i uradowany byłem boże jak wspaniale za marne 10 złotych po prostu rewelacja no to przyszła mega zima przymroziło wszystko ludzie widze skrobią po 20 minut auta odpalone.. testuje tą super skrobacze made in finland i co ? jak masełko zeszło po prostu bajer no i tak kilka razy aż pewnego razu patrze a ja mam na szybie MAŁE ryski mówie no nie no co się stało? no ale nie skumałem, że to skrobaczka więc wieczorem wróciłem spokojnie autko odstawiłem rano skrobie wsiadam do auta i O BOŻE ! MOJA SZYBA ! rys setki kilkanascie głębokich paznokciem je aż było czuć od zewnątrz poprostu tragedia jeździło się okropnie... szukałem ratunku mówie no nic zainwestuje w jakiś magiczny preparat z allegro i się okazało, że jest on magiczny !

O to preparat: LINK HARTPOLISH wiertarka w dłoń i jadę ! i ku mojemu zaskoczeniu szyba wygląda prawie jak nowa !najgłębsze ryski są prawie nie widoczne pod słońce ledwo co !

Także ludzie, nie ma co się bać ! ręczę za ! szukać na allegro HARTPOLISH i nie pożałujecie !

marcus - Czw Sty 01, 2009 12:18

A najpewniej używać odraszacz do szyb w aerozolu - błyskawicznie, czysto i bez mordowania szyby.
Nierozumiem dlaczego ludzie wogóle używają skrobaczek.

Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nowym 2009 roku

Demmo - Czw Sty 01, 2009 18:12

no to są niestety uroki metalu.. może dużo dzielniej radzi sobie z lodem niż jakiś plastik, ale jak wiadomo twardszy materiał rysuje ten bardziej miękki...

jeżeli ten specyfik działa, to bardzo fajnie :) choć mam nadzieję że mi się nie przyda ;) no chyba że z pająkami też sobie radzi...

drax - Czw Sty 01, 2009 20:09
Temat postu: Re: [ALL] Porysowane szyby? Żaden problem !
memphisto napisał/a:

zestaw_do_polerowania_szyb_samochodowych.html]LINK[/URL] HARTPOLISH wiertarka w dłoń i jadę ! i ku mojemu zaskoczeniu szyba wygląda prawie jak nowa !najgłębsze ryski są prawie nie widoczne pod słońce ledwo co !

A to co widzisz przez tak wypolerowaną szybę to ma jeszcze normalne kształty czy bardzo zniekształcone jest,nie przeszkadza w dobrej widoczności a jak podczas deszczu ?

AndrewS - Czw Sty 01, 2009 20:53

marcus napisał/a:
A najpewniej używać odraszacz do szyb w aerozolu


a jeszcze lepiej, wstawic samochod do garazu :D

Brt - Czw Sty 01, 2009 20:53

drax napisał/a:
jeszcze normalne kształty czy bardzo zniekształcone jest

to zależy jak równomiernie będzie sie polerowało ......... muszę sam spróbować ;)

ywis - Czw Sty 01, 2009 20:54

AndrewS napisał/a:
a jeszcze lepiej, wstawic samochod do garazu :D


Trzeba go mieć, nie każdy ma takie dobrodziejstwo. Sam jestem w poszukiwaniu miejsca dla mojego Roverka.

memphisto - Czw Sty 01, 2009 22:30

drax, mam ten efekt od wczoraj a deszczu nie było ! nie wiem więc jak się na deszczu sprawuje ! nie ma żadnych załamań światła ani niczego jeździ się normalnie a w nocy nie widze miliona malych kreseczek na szybie a za dnia nie widze stu duzych rys :P nie wiem jak deszcz ? ponoc BRT nie da się nawet jak za dużo bedziesz polerował nie zpipcys :P
PTE - Pią Sty 02, 2009 11:24

Kupiłem ten HARTPOLISH półtora roku temu aby wypolerować rysę od wycieraczki ale dałem sobie spokój. Może używałem preparatu w złych proporcjach (wydaje mi się, że w instrukcji jest coś pomylone, już nie pamiętam szczegółów), może zbyt słabo dociskałem albo zbyt krótko polerowałem... Generalnie bałem się aby nie przegrzać szyby (robiła się naprawdę gorąca mimo niskich obrotów wiertarki) Rysa była bardzo płytka - takie mleczne przebarwienie. Udało mi się usunąć w jednym miejscu - światło załamuje się tam już inaczej. Ale mniejsza o to. Uczyniłem to takim nakładem pracy, że gdyby rzeczywiście mi ta rysa przeszkadzała, to prędzej wymieniłbym szybę niż w to się bawił :wink:

Aha, w innym z kolei miejscu po zastosowaniu tego preparatu powstały mi koliste rysy :evil:

Reasumując - potrzeba wiele pracy i wytrwałości aby osiągnąć zamierzony efekt.

kamil_luczak - Pią Sty 02, 2009 11:30

marcus - takiego doraszacza moja polowa jakis czas temu uzyla na swojej micrze, moze byl jakiejs syfnej firmy, lub jakosci, ale nie mogla pozniej doczyscic szyb po tym, pryskala spryskiwaczem i dupa, dopiero u mnie pod doemm sie udalo jej ta szybe doprowadzic do stanu uzywalnosci i przejrzystosci ;)
maciej - Pią Sty 02, 2009 11:33

Ja używałem takie odmrażacza do szyb w zeszłym sezonie i jak lód był cieńki to działał super (kupiony za 8 zł w Obi!!!), jak był grubszy niż 1-2 mm (a były takie 2 dni w zeszłym roku, ze padał w nocy zamarzający deszcz), to niestety skrobaczka była niezbędna.
marcus - Pią Sty 02, 2009 13:23

Prawde mówiąc nigdy nieużywałem czegoś specjalnego. Tak poprostu kupiłem co było izawsze działało super . Teraz mam Alaska max K2 i też nie mam proplemów . Moze ja mam kosmiczną szybę czy cóś.
PTE - Pią Sty 02, 2009 14:17

Ja drugi raz kupiłem w promocji "Morsa" z Autolandu za 5zł. :wink: Ze względu na posiadanie garażu nie muszę tego na szczęście zbyt często używać.