Zobacz temat - [R75] Problem z ogrzewaniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z ogrzewaniem

666wojtas - Nie Sty 11, 2009 21:32
Temat postu: [R75] Problem z ogrzewaniem
Witam i o rade pytam.Mam rovera 75 i zmieniony silnik od tygodnia iz tamten padl.A wiec po zamianie silnika na ten sam model wszystko jest wpozadku tylko ogrzewanie sie zgubilo.Strona pasazera niegrzeje wogole a kierwcy bardzo slabo i trzeba dlugo czekac.macie jakas opcje co sie stalo??pozdro
se7en86 - Nie Sty 11, 2009 21:53

Zapowietrzony układ chłodzenia ? Termostat ?
666wojtas - Nie Sty 11, 2009 23:28

a jak ten uklad odpowietrzyc??gdzie znajduje sie ten termostat to go wymienie albo jak go sprawdzic??
boss.007 - Nie Sty 11, 2009 23:37

Cytat:
a jak ten uklad odpowietrzyc

Po prawej stronie przed aku masz webasto(prawdopodobnie)tam też na małym wężyku masz taki plastikowy korek odkręć go na zapalonym silniku aż poleci płyn(kilka razy)nie zapomnij uzupełniać płynu.Termostat dość ciężko jest wyjąć,ale możesz sprawdzić go tak:
Jeżeli w korkach czy też na postoju masz temperature na stanie-czyli wskażnik na liczniku jest po środku to jest ok,jeżeli w czasie jazdy zaczyna opadać to znaczy że termostat jest padły(tak jak jest u mnie)

wczerniec - Nie Sty 11, 2009 23:48

ale jeżeli temperatura jest ok. to może być nagrzewnica zakamieniona tak jak jest u mnie
boss.007 - Nie Sty 11, 2009 23:53

wczerniec napisał/a:
ale jeżeli temperatura jest ok. to może być nagrzewnica zakamieniona tak jak jest u mnie

A przed zmianą motoru też nie było ciepełka :/ bo nie kumam :?:

wczerniec - Nie Sty 11, 2009 23:56

temperatura silnika jest w połowie tak jak ma być ale powietrze leci z lewej ciepłe a z prawej jekko ciepłe . ale to dopiero po tym jak starałem się odmulić nagrzewnice [octem] , bo wcześniej to całkiem leciało zimne z prawej strony a z lewej lekko ciepłe
boss.007 - Pon Sty 12, 2009 00:00

A odpowietrzałeś już :?: :?: :?: :?:
Pablocek - Pon Sty 12, 2009 11:59
Temat postu: Większy problm niż sądziłem
Witam

Panowie mam ten sam problem. Brak cieplego nadmuch z prawej strony. Do tej pory zrobiłem następujace rzeczy:
- sprawdięłm działanie silniczków sterujacych dpolywem powietrza do nagrzewnicy (dzialają)
- odkamieniałem uklad chłodzenia octem i specjalnym srodkiem chyba firmy stp (z układu chłodzenia wylecial brudny płyn)
- odpowietrzyłm układ chłodzenia
- termostat musi działać bo silnik ma odpowiednią temperaturę i nie spada ona w trakcie jazdy

I co? I niestety niewiele to pomoglo. Może powietrze leci odrobinę cieplejsze. Nie wiem co jest przyczyną zimnego nadmuchu. Zastanawiam się czy to nie jest nagrzewnica (może jest tak zasyfiona, że ocet i stp jej nie pomogło). Sądzę tak dlatego, że w instrukcji mam napisane, że do układu chłodzenia wchodzi 8,2 l płynu. Mi weszło około 7 l.

Mam w ziązku z tym pytanie: Czy w R75 są dwie nagrzewnice - jedna od strony pasażera a druga od strony kierowcy? ewentualnie jak zdmontować nagrzewnicę żeby ją przeczyścić?
Z góry dziekuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam

666wojtas - Pon Sty 12, 2009 20:39

Odpowietrzalem raz ,ale bez rezultatu jutro ponownie to zrobie i sprawdze czy termostat jest ok.Na pytanie czy przed wymiana silnika tez tak bylo ,to odpowiedam ze bylo wszystko ok, tylko teraz jakos sie zaczely problemy.Dzieki za podpowiedz jutro dam znac co i jak .
boss.007 - Pon Sty 12, 2009 20:48

[quote="666wojtas"]Na pytanie czy przed wymiana silnika tez tak bylo ,to odpowiedam ze bylo wszystko ok, tylko teraz jakos sie zaczely problemy.
To napewno nie wina nagrzewnicy skoro wszystko grało jak ta lala,to posprawdzaj i zobaczymy co to da za wynik :?:

kubus841205 - Wto Sty 13, 2009 16:22

gdzie moge kupic termostat bo tez mi padł.????????
adres sklepu/ telefon plisss

boss.007 - Wto Sty 13, 2009 20:17

kubus841205 napisał/a:
gdzie moge kupic termostat bo tez mi padł.????????
adres sklepu/ telefon plisss



http://www.allegro.pl/ite..._termostat.html


Może tu kupisz :?: Twoja decyzja :wink: (to tylko jeden z namiarów na allegro)

666wojtas - Sob Sty 17, 2009 09:05

witam ponownie.sprawdzilem termostat metoda ktura mi napisaliscie iz niespada temperatura w czasie jazdy.odpowietrzylem tez uklad pare razy i nic sie niezmeinilo .macie jakis pomysl na moje ogrzewanie ?pozdro
boss.007 - Sob Sty 17, 2009 18:02

666wojtas napisał/a:
witam ponownie.sprawdzilem termostat metoda ktura mi napisaliscie iz niespada temperatura w czasie jazdy.odpowietrzylem tez uklad pare razy i nic sie niezmeinilo .macie jakis pomysl na moje ogrzewanie ?pozdro


A z elektryką wszystko jest okMoże coś nie jest podłączone po tej wymianie silnika :?: Może sprawdz czy klimatronik(jak masz) :?: nie ma błedów.

666wojtas - Sob Sty 17, 2009 20:22

a mozesz mi powiedziec jak to sprawdzic???chodzi mi o ten klimatronik??a i mam nastepney ale to maly problemik chodzi o radio mam kod ale wciaz pisze mi po wlaczeniu wite code czyli czekac a jak wpisac ten kod jak niema kresek poprzecznych tak jak powinny sie pojawic ?? i to uniemozliwia mi wpisanie kodu.pozdrodzieki
boss.007 - Sob Sty 17, 2009 20:45

Cytat:
a mozesz mi powiedziec jak to sprawdzic???chodzi mi o ten klimatronik??

Tutaj masz link z Roverk-ów :razz:
http://forum.roverki.eu/v...st+klimatronika

Co do kodu-może już masz radio zablokowane :?:

[ Dodano: Sob Sty 17, 2009 20:48 ]
666wojtas napisał/a:
wite code

A pisze wait code(no nie :wink: )

666wojtas - Nie Sty 18, 2009 10:36

witam .sprawdzilem klimetronik wynik wyszedl iz niema bledow.niema juz zadnej obcji by cieplo poplynelo w moim roverku??
gumus12 - Sro Sty 21, 2009 10:39

Witam... ja mam z kolei inny problem...wszystko jest ok super z ogrzewaniem ale z przodu...u pasarzerow z tyłu nie grzeje ciepłe powietrze tylko ciagle zimne i całyczas bardzo mocno nie zaleznie od tego jak jest ustawiony wiatrak na panelu klimatroniku...wiec całyczas musze miec zakrecony doplyw na tyl co z tym zrobic???? pomożcie....
se7en86 - Sro Sty 21, 2009 10:42

gumus12 - jak byś przeczytał instrukcję samochodu wiedział byś, że zawsze będzie lecieć zimne powietrze z tylnego nawiewu. Tak już zostało to zrobione.
argail - Sro Sty 21, 2009 10:43

gumus12 napisał/a:
Witam... ja mam z kolei inny problem...wszystko jest ok super z ogrzewaniem ale z przodu...u pasarzerow z tyłu nie grzeje ciepłe powietrze tylko ciagle zimne i całyczas bardzo mocno nie zaleznie od tego jak jest ustawiony wiatrak na panelu klimatroniku...wiec całyczas musze miec zakrecony doplyw na tyl co z tym zrobic???? pomożcie....

Intrukcja obsługi samochodu R75 - z tyłu ZAWSZE leci zimne powietrze - ciepłe powietrze na tył podawane jest kanałami pod przednimi siedzeniami.

gumus12 - Sro Sty 21, 2009 10:45

se7en86 napisał/a:
gumus12 - jak byś przeczytał instrukcję samochodu wiedział byś, że zawsze będzie lecieć zimne powietrze z tylnego nawiewu. Tak już zostało to zrobione.


aha ok dzieki...myslalem ze to jakas wada bo w audicach czy BMw z tylu grzeje ciepłe powietrze