Zobacz temat - [R75] Silniczki VIS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Silniczki VIS

blazi - Pon Sty 26, 2009 17:50
Temat postu: [R75] Silniczki VIS
Rozebrałem w końcu moje "silniczki VIS" - nawet obeszło się bez "kawałka drewna w kształcie styków" (opis z forum;)- wystarczy naciąć wzdłuż styków uszczelnienie i powolutku wszystko wychodzi.
Okazało się że mam uszkodzony przekaźnik.
Symbol V23079-A2003-B301.

Ma ktoś jakiś pomysł gdzie go znaleźć, albo gdzie jakiś zamiennik?

sTERYD - Pon Sty 26, 2009 20:11

najlepiej weź ten przekaźnik i podejdź do najbliższego elektronicznego,
to ma być przekaźnik 5A z cewką 12VDC opór cewki 1kohm
na oko wygląda jak ten:
http://www.tme.eu/katalog...tr-f1ca012v.jpg
ale na oko, to wcale nie musi pasować ;)

blazi - Wto Sty 27, 2009 16:42

szukałem w sklepach w Tychach ale jakaś chyba kiepska obsługa, nie dość że nie mieli to jeszcze żadnego zamiennika nie potrafili polecić.
przekaźnik na pewno jest na 12V, no i 5A.

Alex_Tom - Sro Cze 13, 2012 13:19

Nie zakładam nowego tematu bo ta nazwa pasuje.

Zdjąłem pokrywki obu silniczków aby zobaczyć czy są jeszcze suche czy znowu zalane. Okazało się że suche więc ok. I zachciało mi się sprawdzić czy silniczki chodzą zamontowane do silniczka. Jedna osoba dawała gazu (tyle ile trzeba) a ja patrzyłem na nie i się nie ruszyły ani jeden ani drugi.
Była mowa w innych tematach o tym że silniczki nie działają na postoju ale nikt tego nie potwierdził ostatecznie, więc jak?

Wziąłem się za sprawdzenie na "krótko"
Balance: + do 4 styku, - do 3 i wtedy silniczek chodzi aż wyłącznik go wyłączy. Łącze 3 styk z 1, silniczek kręci w drugą stronę ale gdy wyłącznik go zatrzyma to coś pstryka i nie przestaje. Przekaźnik?

Power: + do 3 styku a - do 2, zero odzewu. Gdy dodatkowo łączę 2 styk z 1 to tylko pstrykanie jak w Balance.
Wyjąłem płytkę Powera i od spodu przyłożyłem do nóżek silniczka + i - i chodzi jak trzeba.

Jest jakiś sposób aby sprawdzić czy działają one prawidłowo gdy są założone do silnika? I co się dzieje z tymi silniczkami?

Mogę dodać że gdy odłączę Balance, przekręce kluczyk do zapłonu, cofnę kluczyk i podłącze znowu Balance pod kostkę to silniczek sie kręci. Ale nie jest tak zawsze, tylko przez np. minutę po odkręceniu kluczyka.