Zobacz temat - Filmiki z Roverkami z roli głównej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Filmiki z Roverkami z roli głównej

Firq - Pią Sty 30, 2009 17:07
Temat postu: Filmiki z Roverkami z roli głównej
Witam wszystkich klubowiczów!
Wpadłem ostatnio na pomysł aby napisać post w którym wszyscy klubowicze mogli by dodawać filmiki z osiągnięciami swoich Roverków! :foto:
Zasadą dodawania Filmów z nagraniem wyczynów własnego R jest podpisanie przy każdym dodawanym filmiku:
- Pojemności auta :lol:
- Koni Mechanicznych :lol:
- momentu obrotowego :lol:

Jeśli auto jest seryjne proszę wpisać (seria)
Celem tego kącika jest porównywanie osiągów innych aut klubowiczów, komentowanie oraz przyjemność z oglądania tego co potrafią nasze Roverki!! :twisted:
Zapraszam do dodawania filmików i życzę przyjemności z ogądania :o

Pozdrawiam Firq

kamil_luczak - Pią Sty 30, 2009 19:54

Prosze bardzo;)

Bmw M5 vs R100

Rover R100 - silnik 1.8VVC + Nitro okolo 40-45KM. Ile Nm nie mam pojecia :]
Wydech przelot na 1 tlumiku, dolot ze stozkiem i to tyle.

Bmw M5 - 507 kunia

Punto vs. Kawasaki ER6

Moj 'nowy' nabytek, prawie jak Rover :)

Punto GT - silnik 2.0T16V od FC troche zmian w silniku i 350KM 430-450Nm
Kawasaki ER6 - Wydech moc szacowana na 90KM

Firq - Sob Sty 31, 2009 03:00

BMW M5 w pełni kultury podziękowało za pojedynek :) ale start dobry :)
Ps. a tym Kawasaki er6 chyba nie cisnoł co fabryka dała co nie??

kamil_luczak - Sob Sty 31, 2009 11:26

Cisnal cisnal, jednak 350KM swoje robi. Punto robi 12.8/400m wiec 90konny motor nie jest jakims duzym wyzwaniem, szczegolnie z rolki.
Mombrey - Nie Lut 01, 2009 00:45

W R100 Nitro zabraklo :-(
kamil_luczak - Nie Lut 01, 2009 10:22

Nie w R100 zabraklo dobrych 50KM mocy zeby pogonic M5 :] Na ten samochod jest malo kozakow powyzej 100kmh M5 jest baaaaardzo szybkim samochodem. Teraz na ta M5 poluje Punciakiem, musze pomscic Roverka :p
Mombrey - Nie Lut 01, 2009 10:56

kamil_luczak napisał/a:
musze pomscic Roverka :p

Bede trzymal kciuki :-)
Nie wiem tylko jak dajesz sobie rade przy ruszaniu z przednim napedem?
U mnie I i II bieg kola traca przyczepnosc (nie mam kontroli trakcji) a przez to uciekaja cenne ulamki sekund :mrgreen:

Firq - Nie Lut 01, 2009 15:16

Cytat:
Nie wiem tylko jak dajesz sobie rade przy ruszaniu z przednim napedem?

Pewnie Kolega kamil rusza z III biegu :D :twisted:

kamil_luczak - Pon Lut 02, 2009 21:59

Szpera 30% i modulacja gazem. Pamietajcie ze gaz nie ma tylko funkcji ON/OFF. Poza tym nie ma taki strasnzych problemow z trakcja juz nawet na 2 biegu :)
Firq - Nie Lut 15, 2009 14:31

Halo Halo Pora odświeżyć trochę temat :))
Tyle Filmików Macie na kompach ze swoimi R a nie chcecie sie pochwalić :))
Śmiało:))

donmulanka - Pon Mar 02, 2009 09:51

Moj 214si (jeszcze na seryjnych 103kucach) vs Honda civic 1.6 125 koni
w hondzie siedzial sam gerry w roverku 2 osoby :)

http://www.youtube.com/wa...re=channel_page

Firq - Pon Mar 02, 2009 11:25

donmulanka, a co bedziesz modyfikował w aucie mówiąc
Cytat:
(jeszcze na seryjnych 103kucach)

Ta honda widzę na początku chciała coś pokazać ale szybko zmieniła zdanie hehe
Musze nagrać i wrzucić filmik Mojego Roverka VS golf III VR6
Bo co wyjade na miasto to wystarczy usiąść mu na zderzaku na chwilkę i juz jest Adrenalina :)

Tomi - Pon Mar 02, 2009 11:46

Firq napisał/a:

Bo co wyjade na miasto to wystarczy usiąść mu na zderzaku na chwilkę i juz jest Adrenalina :)


Jak mi ktoś siada na zderzaku, to najczęście widzi światła stopu :)

Firq - Pon Mar 02, 2009 11:51

A czym aktualnie jeździsz??
Nie po to sie kupuje VR6 żeby naciskać stop jak ktoś siądzie na zderzaku :)

Tomi - Pon Mar 02, 2009 12:09

tym:
http://www.roverki.pl/mod...2&orderby=dateD

donmulanka - Pon Mar 02, 2009 12:10

seryjne bo to bylo rok temu jak nic ejszcez nie bylo zrobione :) teraz cały przelot jest full od kolektora dobry dolot no i chwilke jeździłem na nitro :) (bez nitro) i na serii nie mogłem zrobic ze swiatel suziki baleno 1.7 16v 125hp teraz go "robie" do konca 2 biegu rowno wsadzam 3 idzie r do porzodu. z nitro jest niesamowita roznica w przyspeiszeniu glowe od zaglowka ciezko odciagnać.. ale nie mialem okazji sie sprawdzic na swiatłach z nitro :) chce sprzedac r i poluje na Vi albo 25 gti :)

[ Dodano: Pon Mar 02, 2009 12:14 ]
Tomi :cool: PRZEŚLICZNY MG ZS :) chyba najladniejszy jakiego widziałem : )

Tomi - Pon Mar 02, 2009 12:22

donmulanka napisał/a:

Tomi :cool: PRZEŚLICZNY MG ZS :) chyba najladniejszy jakiego widziałem : )


Dzięki :)

Firq - Pon Mar 02, 2009 16:47

Tomi Prześliczny MG :o :o :o Genialny :o :o
kamil_luczak - Pon Mar 02, 2009 17:50

A dzialaja mu juz swiatla po prawej stronie ? :P Tomi ja tez tak robie, ale tylko wtedy jak srodkwoy jest zawalony i nie mam gdzie uciec na bok szybkiemu czemus co mnie goni. Lubie jeszcze takich co dodatkowo poganiaja dlugimi. No chyba ze jest srodkowy pas wolny i jest gdzie uciec to wtedy dlugie swiatla rozumiem ;)

Jakis czas temu jadac trasa torunska na dupsku usiadlo mi E36 2.5 w srodku dwoch szkieletorow w czapkach z daszkiem, los chcial ze jechalem Puntkiem. Lekcja leczenia byla piekna i krotka, a potem bezcenny wzrok pasazera, jak juz zwolnilem i mnie wyprzedzali :D

Poniewaz nikt nic nie daje to ja troche powrzucam jeszcze :]
118VVC vs ATR
Slizgajace sie sprzeglo
118VVC vs. Evo
Slizgajace sie sprzeglo :/
118VVC vs Audi TT 224KM

118VVC vs Forester 230KM
Malo widac ale po wbiciu 3biegu Forester zaczynal odstawac

Firq - Pon Mar 02, 2009 19:21

kamil_luczak,
Evo dało rade hehe
ale to był na prawdę godny przeciwnik z takim nie wstyd przegrać!!

kamil_luczak - Pon Mar 02, 2009 23:15

1. Mialem dodatkowo 90kg w postaci kumpla
2. Slizgajace sie sprzeglo.

Jak pojawil sie spiek i jechalem sam spotkalem Impreze STI, z rolki od 80kmh praktycznie mi nie odchodzil. W tym Roverze nawet skrzynka z narzedziami ( okolo 20kg ) ktora czesto jezdzila w bagazniku zabierala odczuwalnie moc.

hubosza87 - Wto Mar 03, 2009 23:22

Niestety nie mam filmów ale może jak namówie kolege Neosss, który częst ze mną podróżuje to zaczniemy coś nagrywać, udało mi się objechać z palcem w ciemnym miejscu: ostatnio Golfa III GTI, wcześniej Golf IV 130hp TDI, Avensis 2.0 D4d Kombi, Leona 1,8 20V, Passata 2,5V6 TDI 4motion Kombi Automat; PRZEGRAłem i to mocno z zardzewiałym Peugotem 205
Firq - Wto Mar 03, 2009 23:36

Ja dziś miałem dwie przygody
Trasa kalisz pleszew goodzina 12:15
W Moim R na pokładzie 4 osoby (czyli dodatkowe obciążenie)
Trasę pokonałem w 10 min :twisted: Przy czym objechałem BMW Kombi 320d ok 2004r BMW ale gosciu poddał sie po 15KM Nie wiem zmądrzał bo deszcz padał czy coś :twisted:
Natstepnie na mieście w godzinach wieczornych w aucie 3 osoby (nadal obciażony) objechałem golfa III 2.0 benzyna wiem ze ten Golf to żadne wyzwanie ale Koleś jechał sam a my we trzech :twisted: Musze coś nagrać i wrzucić :)

Cytat:
PRZEGRAłem i to mocno z zardzewiałym Peugotem 205

Nie przejmuj sie Peugeotem hehe w Ppl jeżdził taki latem i passat 2.0 tdi nie dał mu rady hehe
NIe wiem co w nim siedziało ale faktycznie rdza leciała ale 220 to mial w momencie :) Tak że żaden wstyd

kamil_luczak - Sro Mar 04, 2009 10:27

Passat 2.0 TDI to idzie jak moj focus 1.8tdci :] Chyba ze mowa o tym 170 konnym.

Co do golfa III GTI to byly tez wersje GTI ale nie 150KM tylko chyba 120, albo 125. A avensis 2.0 D4D jest wolny jak dupa wezowa, tam siedzi 115KM, a samochod wazy prawie 1.5t :P

A co do tego Puga 205 to mogl byc to taki samochod jak moj Rover R100, czyli z zewnatrz wygladal ze nie jedzie, a bylo troche inaczej ;) Wersje GTI mialy po 130KM, wiec dosc sporo jak na tak maly samochodzik

Konrad_Zr160 - Sro Mar 04, 2009 11:27

Golf GTI byl w wersji 115 koni 8v lub ABF kultowy silnik 150 koni no to to jechalo. Natomiast pierwszy to z 10-11 do 100 ;) makabra. Maska w tym aucie wazy z 2 razy tyle co moja ledwo co podnosze ;) Ja mialem 1.8 UWAGA 90 koni trojke SZALENSTWO. 170-180 jechal ten samochod.
kamil_luczak - Sro Mar 04, 2009 12:20

No to duzo sie nie pomylilem;)

[ Dodano: Sob Mar 28, 2009 13:59 ]
Punto vs 305 konny Focus

http://www.youtube.com/watch?v=fWycwd4ANIs

Konrad_Zr160 - Sob Mar 28, 2009 23:12

No ladnie to smiga ;)
Moje kilka koni dalej i kilka kilogramow mniej - mysle, ze po walku i strojeniu jeszcze wyczuwalnie poprawi sie na plus:

http://www.youtube.com/watch?v=0mL5Q1TXI80

filo - Nie Mar 29, 2009 08:58

Na końcu filmiku z Foresterem jego kierowca coś do was mówi:
"Co to ma...." i sie filmik urywa.
Co on tam do was zagadał?

Firq - Nie Mar 29, 2009 12:59

Czekamy Na Nastepne Filmiki :))
kamil_luczak - Pon Mar 30, 2009 22:37

bylo cos w stylu co tam macie chlopaki ze to tak za... Cos tego typu bylo.

Wczoraj Punto bylo testowane na Gtechu ktory kosztowal taczke kasy, po 3 startach urwala sie sruba od lapy skrzyni biegow :] Musialem 20km wracac z predkoscia zolwia :P Poki co najlepszy czas do 100kmh wyszedl 6.1, 1/4mili nie podaje bo wstyd, akurat zdlawilem start i wyszlo do setki 7.6 a 400m wolniej niz Rover :P Mysle ze 100kmh jest jeszcze do urwania jakies 0.6-1s, ale nie na tym kapciu, bo na max doladowaniu miele przez 2 bieg :/

Konrad_Zr160 - Wto Kwi 14, 2009 09:39

Sliki Kamili sliki... docinane - najwyzszy czas na prawdziwa opone - powinna byc niezla wichura ;) Mi iphone+programik dyno wyplul ok. 6,8 do 100 kilkakrotnie powtarzany przejazd - najlepszy wynik. Sadze, ze to w przyblizeniu moze byc prawda ;) wkoncu gps - dodam tylko, ze wynik o sekunde lepszy od 192 konnej tski mojego kumpla obie porownywalismy w ten sam dzien przy identycznych warunkach. Pozdro
kamil_luczak - Wto Kwi 14, 2009 11:13

Albo TS nie domaga, albo kolega go prowadzacy nei domaga ;) Dobrze ogarniany CTS jezdzi praktycznie tak samo jak CTR ;)
Konrad_Zr160 - Wto Kwi 14, 2009 11:30

Zdrowe 2003 niecale 100 tysiecy przebiegu. Kierowca owszem w zeszlym sezonie jak kupil mial problemy z ruszaniem ale bylo to bardziej zwiazane z oponkami - teraz juz pojezdzil sporo duzo tras itp ogarnia calkiem calkiem to autko. Z toyka dziwne ofifcjalnie podaja 8.2... CTR jest szybszy ;) zdecydowanie - WIDZIALEM - porownalem - dostalem w .upe niewiele bo niewiele ale nie bylem w stanie nadazyc za tym autem... jest to wyraznie szybszy samochod od CTS - dla mnie wyznacznik klasy 2 litrowych silnikow n/a ;) Co do roli bedzie robiony w niej dolot jakis dobry wiec podziele sie spostrzezeniami. Akurat to auto mam do dyspozycji na codzien takze no zobaczymy jak sobie to porobi wszystko - sadze ze wtedy auto mu ozyje - na razie jest ladna seria ;)

Kamil czy to owijales kolektory tasma termoizolacyjna w dawnym vvc? Wydaje mi sie ze pisales kiedys o tym - teraz mam plan to zrobic tylko nie wiem czy wogole jakis wymierny efekt bedzie dla tego silniczka?

kamil_luczak - Wto Kwi 14, 2009 11:40

Nie owijalem, byl plan ale odpuscilem , bo nie mialem funduszu na dany moment a nie chcialem tez pol wozu rozbierac zeby kolektor wykrecic. Napewno obnizczy Ci temperature pod maska, ja glownie dla tego chcialem owinac kolektor

http://www.youtube.com/watch?v=Ne6FR2kTmdQ
CTS łoi CTRa

http://www.youtube.com/wa...feature=related
tutaj rowno

Osobiscie widzialem pare takichpojedynkow i bylo rowno ;) CTSa trzeba bardzo dobrze ogarniac zeby konkretnie jechal

Konrad_Zr160 - Wto Kwi 14, 2009 11:43

dokladnie to mam na mysli - chyba sobie zrobie gdzies znalazlem biala bodajze ok. 75zeta za 5 metrowa role - zobaczymy - niby w sumie wszystkie ladnie zrobione n/a maja to jako element kosmetyki - chyba sprobujemy ;)

Potwierdzam - jezdzilem troszke wlasnie z nim takze jest tak ze walek drugi przy pelnym sprincie sie wlacza w okolicy chyba 6 tysiecy i strasznie malo czasu jest na zmiane biegow w polaczeniu z ta 6stka skrzynia jak dokrecilem na maksa - ciezko sie wyrobic aby nie spasc z obrotow - wiem ze machery obnizaja wlasnie moment zalaczenia tego walka i wtedy jest wichura dopiero z tego co mi wiadomo - no zobaczymy - na pewno jeszcze nie raz bedzie okazja - na razie kolega robi dolocik - anyway - zeby nie bylo oczywiscie, ze uwazam to auto ze lepsze od mojego w conajmniej 2/3 aspektow ;) Sprobujemy nastepnym razem z Robem skamerowac ta dziwna historie i wrzucimy bo tez nam spokoju nie daje. Pozdro

Firq - Wto Kwi 21, 2009 14:00

Hmmm przed chwilką wróciłem z przejażdżki moim Roverkiem :mrgreen:
Na początku powiem tak
-Silnik seria 105 hp
- na pokładzie sam ON czyli ja hehe
-pogoda słoneczna (+12*)
-opony "jeszcze" zimowe 185/60 14'
-Brak coolera z tego oto powodu że miał takie nieszczelności ze zamiast Turbo pchać ciśnienie do silnika to pchało gdzieś bokami dlatego coolera całkiem wywaliłem zamówiłem juz nowego od megany II i będę przerabiał ten układ na bardziej wydajny :)
ale filmik nagrany juz bez coolera co "powinno" osłabić osiągi mojego R :twisted:

Przyśpieszenia na filmiku mierzone w tych czasach
(nie są mierzone z aptekarską dokładnością ale jakieś odzwierciedlenie dają )


00:05 do 00:14 0- 100 km/h
02:16 do 02:22 60-100 km/h
03:43 do 03:50 60-100 km/h

Co powiecie o tych czasach?? W miarę??

http://wyslijto.pl/files/pre_download/ct55snyldr

marcinmarcin - Czw Kwi 23, 2009 20:40

To ja wrzucam swoje ;) http://www.youtube.com/watch?v=w9Zvstx3B04
Firq - Pią Kwi 24, 2009 11:19

ile ci wyszło do 100km/h??
salam - Sob Kwi 25, 2009 14:55

z filmu wynika że jakieś 6 sekund ale hehe ale to tylko info orientacyjne :P
Botanix - Sob Kwi 25, 2009 15:49

Cytat:
z filmu wynika że jakieś 6 sekund ale hehe ale to tylko info orientacyjne :P


Coś źle patrzysz... 100 była w okolicach 9 sekund.

Swoją drogą co myślicie o tym :) ? Wczoraj zrobiłem 2 filmiki niestety nie udało mi się sprawdzić od 0-100 bo nie było gdzie ale niebawem powtórzę.

Pierwszy filmik to mniej więcej od 30 do 115km/h, wynik to 12 sekund... :(

http://www.youtube.com/watch?v=iBg5OwUjO9Y

drugi od 50 do 100 na 4 biegu, wyszło jakieś 11 sekund.

http://www.youtube.com/watch?v=TmtlzLuBMGM

Co do pierwszego zastanawiam się czy zrobiłem to optymalnie... do ile obrotów warto kręcić diesla aby przyśpieszać najszybciej? Tak czy inaczej chyba da się to zrobić lepiej.

Co do drugiego, tutaj to już nie kwestia zmiany biegów bo ich nie zmieniam. Od 60-100 w 8 sekund to o około 2 sekundy gorzej niż u Firq

PS. Jak nagrywacie te filmiki, gdzie trzymacie/przymocowujecie aparaty?

Cytat:
coolera całkiem wywaliłem zamówiłem juz nowego od megany II i będę przerabiał ten układ na bardziej wydajny :)


Z samej różnicy między coolerami ( gdyby oba były w perfekcyjnym stanie ) spodziewasz się rónicy przyśpieszeniu na korzyść meganka? Chyba to przemyślę :)

marcinmarcin - Sob Kwi 25, 2009 17:51

Botanix napisał/a:
Coś źle patrzysz... 100 była w okolicach 9 sekund.

Taaaa? a mi się wydawało że w okolicach 7-7.5 :mrgreen:
Botanix napisał/a:
PS. Jak nagrywacie te filmiki, gdzie trzymacie/przymocowujecie aparaty?

Mi nagrywała moja Połówka :)

rodi_ - Sob Kwi 25, 2009 18:02

Ja jak nagrywam jakies filmiki to aparat tasma przyklejam do kiery. Dwie tasiemki bo bokach aparatu i tj wisi sobie pod gorna czescia kierownicy.
Idealnie widac licznik i filmik wychodzi tak

Botanix - Sob Kwi 25, 2009 18:41

ladnie to wyszlo z tymi tasmami. Brt moze pokusilbys sie o jakies filmiki z wlaczonym guziczkiem - tak dla porownania
Firq - Nie Kwi 26, 2009 11:50

Botanix, ja bede wymianiał coolera od megane II i wówczac auto napewno bedzie lepiej smigalo bo oryginalny cooler jest tak inteligentnie zabudowany ze nie spełnia swojej roli w 100% dlatego bede to przerabiał!
Nastepna rzecz to do Coolerka dojdzie mi Chiptuning hamownia i takie tam pierdoły
Zalożenia 0-100km/h ponizej 8s
Aparat przymocowałem kolo kierownicy na 4 kawałki taśmy i jazda :) a co do czasu 60-100km/h na IV biegu to hmm rozbrykałes porzadnie maszyne przed testami?? :D Tak aby sie układ wydechowy wypróżnił porządnie??!!
Ja MOjego r jak rozbrykałem przed testami to na biegu jałowym turbina gwizdała :D

Botanix - Nie Kwi 26, 2009 13:02

Cytat:
Zalożenia 0-100km/h ponizej 8s

Ambitnie, chcociaż niecałe 8 sekund chyba jest nieosiągalne nawet po tych modyfikacjach. Czekam na rezultaty z niecierpliwością bo sam coś takiego planuję na za 2 miesiące :) .
Cytat:

a co do czasu 60-100km/h na IV biegu to hmm rozbrykałes porzadnie maszyne przed testami??


Niestety to nie kwestia rozbrykania, on po prostu szybciej nie idzie... może turbina już nie daje rady albo coś innego, nie wiem :) . Generalnie jakiś czas temu zauważyłem spadek wydajności ale nie znam przyczyny niestety.

Firq - Nie Kwi 26, 2009 14:09

Ambitne...?? hmmmm nie przemądrzam sie ale da rade poniżej 8s :) (cicha ale głeboka nadzieja)
oglądałeś filmik mojego R o-100km/h i 60-10km/h IV bieg??
To bylo krecone bez Intercoolera bo rozszczelnil się i wywaliłem go całkiem :) wiec z coolerem moze duzo nie urwe ale cos na pewno :)

rodi_ - Nie Kwi 26, 2009 15:49

Panowie ale miejcie tez na uwadze ze to predkosc licznikowa :wink: zeby byla ona miarodajna to musicie mierzyc do okolo 110km/h. Ja swego tez mierzylem z nagrania, a prawda z G-techa okazala sie brutalna. Ok 1,5s roznicy.
Jesli chodzi o dieselki to u was nie ma problemu, bo i tak 110km/h(licznikowe) macie na III biegu. W benzynkach jesli sa oryginalne kola, to mysle ze nie mozliwe jest osiagniecie realnych 100km/h na II biegu, a zmiana na III to juz nastepna strata.
Taka jest wg mnie realna prawda.

Botanix - Nie Kwi 26, 2009 16:07

firq rover bez coolerka traci parenascie km jesliby go do sd porownac.Czasy masz na poziomie sdi a sd sa sporo wolniejsze...pytanie wiec jakim cudem? Moj jakby nie patrzec ma te 160tys przejechane wiec nie oczekuje aby mi fabrycznych czasow robil.Pare napraw, kilka dodatkow i moze faktycznie < 8sek bedzie realne, tyle robi audi 170 konne w dieslu i tyle mnie zadowoli, wszak to diesel pali tyle co nic :)
Firq - Nie Kwi 26, 2009 16:55

Botanix, sdi bez collera i tak jest mocniejsze od SD ponieważ znaczacą role odgrywa tu pompa wtryskowa elekrtoniczna jaka mają sdi a jesli nie wierzysz w nakręcony czas bez coolera to moge nagrać filmik patrzac co jest pod maską potem wejdze z nim do środka i od 0-100km/h nakrece taki czas jak w filmiku jaki wczesniej dodałem... chcesz??
i moim zdaniem jesli nie ma coolera to auto traci pare kucyków i elastyczności ale tragedi nie ma :D to są moje osobiste odczucia :D

Botanix - Nie Kwi 26, 2009 17:18

Nie w tym rzecz ze Ci nie wierze, bo wierze problem w tym ze Twoj bez coolera zbiera sie lepiej niz moj z...ewidentnie wymaga wiekszej troski.Na kiedy przewidujesz ten upgrade?
marcinmarcin - Nie Kwi 26, 2009 19:41

rodi_ napisał/a:
Panowie ale miejcie tez na uwadze ze to predkosc licznikowa :wink: zeby byla ona miarodajna to musicie mierzyc do okolo 110km/h

Zależy od licznika i od kół. Ja na zimowych 195/60/15 miałem 100 na liczniku przy faktycznych ok 97 i 190 przy 185. Na letnich 205/45/17 nie zauważyłem przekłamania między licznikiem a GPSem (praktycznie łeb w łeb, minimalnie szybciej na liczniku)

rodi_ - Nie Kwi 26, 2009 20:02

Marcin ja rozumiem, ale miedzy MG a Roverem jest nawet spora roznica. Twoje kola w serii 205/45/17 maja 616mm srednicy, a oryginal R200 to 175/65/14 o srednicy 583mm. Ja w swoim mam srednice 621mm i wiem ze mam dokladnie to samo na liczniku co w realu.

Firq na jakich oponkach jezdzisz?

Firq - Nie Kwi 26, 2009 22:49

aktualnie latam na 185/65/14' stalówki
Botanix, mody by Rover przewiduje na miesiąc maj czerwiec... w każdym razie do rozpoczęcia szkolnych Wakacji będę po wszystkim wizual jak i mech

rodi_ - Nie Kwi 26, 2009 23:16

A sprawdzales na jakims GPS o ile Ci przeklamuje licznik? Wedlug mnie musisz go mierzyc na tych kolach do okolo 110 licznikowych zeby uzyskac 100 realna.
Ja u siebie przed zmiana wydechu i dolotu mierzylem na Gtech-u to mi wyszlo 10,5s w dwie osoby wiec tj seria byla. Teraz mam juz zrobione prawie 2tys km z wydechem i dolotem wiec bedzie trzeba sie znow wybrac.

Botanix - Pon Kwi 27, 2009 00:10

Mi w sumie licznik pokazuje dość dobrze, sprawdzałem z GPS i wychodziło 3km/h przekłamania na + przy 100km/h. Co dziwniejsze wg. licznika maksymalna prędkość mojego roverka to 212hm/h a GPS owego 207... to chyba sporo więcej niż fabryka dała :)
Firq - Pon Kwi 27, 2009 02:39

rodi_, pomiar wykonany na GPS bo mam taka fajną opcje w nim wyszedł 9.5 a przekłamanie licznika wegledem GPS to tak jak u kolegiBotanix, przy 100km/h 3km wiec tragedii nie ma :D rodi_, jaki kręcisz czas do 100??
boss.007 - Pon Kwi 27, 2009 16:28

Dobra Koledzy daję tutaj mojego R75 >>> http://www.youtube.com/watch?v=KXN60frW-Wk
Tylko proszę mi tu bez śmiechów :wink: ...Problemy z ruszeniem,strasznie pada dzisiaj,no i zbytnio nie mam tego gdzie zrobic.
Ale myślę że sekundaka jeszcze bym urwał :razz:
Może ktoś kto ma 75-kę(w kombiaku)doda film dla porównania-bo nie wiem ile mi już koni pouciekało :wink:

Botanix - Pon Kwi 27, 2009 17:33

Jak na moje oko za szybko 4 wrzuciłeś. Też dzisiaj próbowałem ale przez tą angielską pogodę darowałem sobie od 0-100 i skupiłem się na 50-120. Z resztą na 0-100 to trzeba umieć ( dopiero się uczę ;p )wystartować więc nie jest to zupełnie miarodajne :) . Porównując jednak czasy od 30-62/70mil widzę, że R75 zbiera się trochę wolniej. I chyba jednak mój roverek nie ma mniej mocy niż mi się dodawało. Biorąc pod uwagę, że średni rozpędzacie swoje R od 0-50 w niecałe 3 sekundy to dodając do nich 6.64 mam czas na 100 :) . Niecałe 10 sek - więc z moim R wszystko all right :mrgreen: Zrobiłem w sumie 3 filmiki aby sprawdzić jedną teorię pewnego Pana ( Krzysi3k5 ), który w temacie o najlepszym przyśpieszaniu twierdził iż aby uzyskać najlepszy czas należy nie wychodzić zbytnio ponad 3.5 obrotów - bujda na resorach :) .

Filmik 1 i 2 bujam obroty ponad 4k, filmik nr 3 nie wchodzę powyżej 4k. Czas od 50-100 gorszy o prawie sekundę...

http://www.youtube.com/watch?v=8Pzbulrq-t8
http://www.youtube.com/watch?v=7O0smDccfhI
http://www.youtube.com/watch?v=dlN97p4z3B8

boss.007 - Pon Kwi 27, 2009 17:37

Botanix napisał/a:
Jak na moje oko za szybko 4 wrzuciłeś.

Wiem wiem ale widziałem już koniec alejki :wink: (na której można śmigac max 20 :!: )

rodi_ - Pon Kwi 27, 2009 21:35

Firq napisał/a:
rodi_, pomiar wykonany na GPS bo mam taka fajną opcje w nim wyszedł 9.5 a przekłamanie licznika wegledem GPS to tak jak u kolegiBotanix, przy 100km/h 3km wiec tragedii nie ma :D rodi_, jaki kręcisz czas do 100??


Do 100 w dwie osoby mialem 10,5s a teraz jeszcze nie bylem po wymianie wydechu i dolotu. Moze cos nagram ktoregos dnia, jak nie bedzie padac :nook:

Firq - Wto Kwi 28, 2009 00:58

rodi_ zmierz i dodaj filmik bo tu była nie dawno dyskusja kto kogo porobi 1.6si czy 2.0 sdi ale generelnie chodzi mi o to czy wyniki sa przybliżone ...?
Jak jak założe coolera to tez zmierze ile wyjdzie do 100 :)

Botanix - Wto Kwi 28, 2009 12:44

Firq

Do 100 chyba dostaniemy od 1.6 ale do 140-160 już nie :)

salam - Wto Kwi 28, 2009 21:52

nic tylko zebrać chłopaków z motorem 1.6 16V i 2.0 SDI i teściora śmignąć :D
Botanix - Wto Kwi 28, 2009 22:06

Bardzo chętnie, po 12 lipca jestem chętny :) . W ogóle Panowie nie wiecie czy szykuje się jakiś zlocik w lipcu w okolicach dolnego śląska? Chętnie udział bym wziął :)
Firq - Czw Kwi 30, 2009 02:10

salam Napisał,
Cytat:
nic tylko zebrać chłopaków z motorem 1.6 16V i 2.0 SDI i teściora śmignąć

Pisze się na to choć bym miał pół polski przejechać :) :D

Botanix - Czw Kwi 30, 2009 10:09

Cytat:
Pisze się na to choć bym miał pół polski przejechać :) :D


Ja się piszę a przejeżdżam pół Europy :mrgreen:

Raptile - Czw Kwi 30, 2009 12:49

1.6 vs 2.0 Sdi Sdi wygrywa do 100 km/h ;]
rodi_ - Czw Kwi 30, 2009 14:42

A to jakies przypuszczenie, czy stwierdzenie?
Firq - Pią Maj 01, 2009 14:35

Raptile, ja sadze ze 10% zależy tu od auta a 90% od kierowcy :D
jasiu87 - Sob Maj 02, 2009 17:30

http://www.youtube.com/watch?v=XwJEAsFGM2Y

:D mój MG ZR seria :D VS Honda CIVIC

filo - Sob Maj 02, 2009 23:30

Według mnie to kierowca Hondy zaspał trochę...
rodi_ - Nie Maj 03, 2009 16:40

No wreszcie jakas ladna pogoda, wiec i ja sie pochwale
http://www.youtube.com/watch?v=t0v8hWtsFGc

Konrad_Zr160 - Czw Maj 07, 2009 21:45

A ja dzisiaj korzystajac z wolnej chwili ponownie umowilem sie z kolega od TS ;) Wyniki nastepujace na 3 starty z kreski - 3 razy dostal ;) odskakuje mu na starcie natychmiast na dlugosc auta - do 180 jakies 2 dlugosci za mna i przewaga ani nie rosnie ani nie maleje wiec nie jest zle... TS stan idealny kolega w zeszly weekend ogolnopolski zlot toyoty 2gie miejsce w TSach w probach czasowych na torze - uprzedzajac twierdzenia o nie ogarnianiu rzekomym przez niego auta i jego zlym stanie technicznym ;) Nie takie vvc zle jak go pisza tylko troche milosci i dopiero jezdzi ;) Pozdro
rodi_ - Wto Cze 09, 2009 20:44

No a ja wczoraj dostalem w dupe od dwoch lasek :razz: , ale jak mialoby byc inaczej skoro one jechaly Pugiem 206 GTI.
Do 180km/h dostalem jakies 3 dlugosci ale pozniej juz nie odchodzily, wiec i tak jestem zadowolony z mego roverka.

Konrad_Zr160 - Sro Cze 10, 2009 21:06

Musialy bardzo slabo go ogarniac bo to auto bez trudu zje 200/25/ZR nawet z vvc ;) Pozdro
rodi_ - Sro Cze 10, 2009 21:27

Konrad ale te GTi mialy po 136KM, wiec z VVC to pewnie tak latwo by nie bylo. Napewno nie bylo to GTI 180, bo od tego to dostalbym chyba z pol kilometra.
A do ogarniania to nie wiem czy nie umiala, bo po miescie wpierw tez ostro dawala. A ta proba to z rolki byla od okolo 60 do 190km/h

bula21 - Sro Cze 10, 2009 21:35

a to moj zwykly 1,4 8v :)

http://www.youtube.com/wa...feature=channel
http://www.youtube.com/wa...feature=channel

Konrad_Zr160 - Sro Cze 10, 2009 21:39

136 koni nie da rady to prawda ;) Swoja droga ciekawe kobitki - co do Twojego to jezdzi lepiej niz dobrze ;) :twisted:
rodi_ - Sro Cze 10, 2009 21:50

Dzieki, ale jeszcze nie jest tak jak byc powinno. Na dniach powinienem dostac mego Gtech-a wiec porobie se proby, bo cos mam przeczucie ze moj dolot nie dziala w 100%. Chyba mam za duze zagiecie rury i to moze go blokowac.
W planach i to juz bliskich, lekkie kolo zamachowe a pozniej walki od Pipera.

Heju - Pon Cze 29, 2009 18:33

http://www.youtube.com/watch?v=mnbYgZxZhSQ
pochwalę się filmikiem z toru który zrobiliśmy sobie na lotnisku w Bednarach,
kręcony z wnętrza mojego roverka 214 z silnikiem 1.6 ;]
Pozdrawiam

jasiu87 - Pią Lip 17, 2009 20:13

nowe wyzwanie

MG ZR vs Audi Coupe 2.3

http://www.youtube.com/wa...yer_profilepage

rodi_ - Pią Lip 17, 2009 20:42

To kto wygral?
staf - Pią Lip 17, 2009 20:51

Był remis :papieros:
jasiu87 - Pią Lip 17, 2009 22:45

oczywiście że ja :D o 1.5 długości auta :)
Firq - Sob Lip 18, 2009 10:04

jasiu87, moze i wygrałeś ale z filmiku chyba tylko ty możesz to ocenić bo kiepsko był nagrany bo od tyłu a nie z bocznej linii :)
staf - Sob Lip 18, 2009 10:25

Firq, Pozostaje wiara na słowo :razz:
jasiu87 - Sob Lip 18, 2009 10:27

Firq, to prawda, poza tym nie jest pokazana cała trasa... to nie ja robiłem film sam byłem w szoku jak zobaczyłem że jest na YT

ps: zapraszam do Gorzowa w każdą niedziele o 18:00 na Złotego Smoka sami możecie sprawdzić. Tam zazwyczaj "Grillujemy"

Gość - Sob Lip 18, 2009 13:41

jakos strasznie slabo... audi 2.3 coupe 133km waga pewnie ponad 1200kg i z filmiku wygladalo ze prawie rowno :roll: takie audi ma pewnie z 9sek do paki co sie stalo ?
Firq - Nie Lip 19, 2009 13:07

staf, a więc wierzymy na słowo :D
krysrov - Nie Lip 26, 2009 19:08

http://www.youtube.com/watch?v=Zi3vWN7n8VA

Roverek 200 w top gear

szkoda ,że nie znam angielskiego

kamil_luczak - Nie Sie 16, 2009 17:36

Niestety filmiku jako takiego brak, ale tydzien temu udalo mi sie objechac Audi R8. Wyscig mial miejsce w wawie, przy wylocie na janki, prosta rowna droga 3 pasy, start od 60kmh koniec na ok 210 i R8 poleglo ok 1-1.5dl. Byla to wersja 420konna. U mnie w wozie moja polowica, w R8 2 chlopaczkow, czyli masowo mniej wiecej rowno
jasiu87 - Nie Sie 16, 2009 17:44

kamil_luczak, a szkoda szkoda że nie ma filmu
kamil_luczak - Nie Sie 16, 2009 22:47

Tzn film jest, ale krecila go moja polowica, ktora nakrecila asfalt wiec tak jakby go nie bylo :/
Botanix - Wto Sie 18, 2009 12:13

krysrov

Cytat:
http://www.youtube.com/watch?v=Zi3vWN7n8VA

Roverek 200 w top gear

szkoda ,że nie znam angielskiego


Masa ironii. Tutaj masz lekki podgląd na to co mówili. Niektórych wyrazów nie zrozumiałem, ciężki ten ich londyński akcent. Z innymi nie dałem rady z przełożeniem na polski - nie znam odpowiedników. Do tego żaden ze mnie pisarz tekstów i składu to za bardzo nie ma, też śpieszyłem się :)

"Na co patrzycie teraz, składniki tworzące super samochód zostawiający wszystkie inne w cieniu. Każda z tych części musi być leka, każda tez musi być wystarczająco mocna aby wytrzymać tysiące koni mechanicznych. Nie przez godzinę czy dwie ale przez 10, 20 lat. Rover odniósł ogromny sukces ze swoim 200 hatchback (...). Najnowszym z nich jest ten. Patrzcie na to wnętrze. Bezramowe okna, wyeksponowana skrzynia biegów.
Reprezentatywny, wysokiej jakości ( jak marynarka od garnituru ). To jak siedzieć w modnym akcesorium ( np. elegancka, zdobiąca torebka ). Rozmawialiśmy z wieloma ludźmi, którzy prowadzili "to coś" i nie ważne co prowadzili wcześniej... Ferrari, Lamborghini, Porsche wszyscy mówią to samo.
To inna liga, to F50 w "czymś tam" - nie zrozumiałem.
... milion koni mechanicznych zawdzięcza silnikowi 3.8 litra bi-turbo V6. Nie bez znaczenia jest tez kształt nadwozia. Wygląda to jak bezład, jak ( czyjś tam ) projekt.
Ale każda fałda, kąt nawet lusterka są tam by skierować strumień powietrza na ten duży, tylny spoiler. Rezultatem jest absolutna stabilność... i sterowność. Mam wrażenie jakbym wrzucał milon koni od tak. Przyśpieszenie miażdży, jednym słowem dzikus. Staw mu czoła!

Z jakąś tam skrzynią, przyśpieszyłem od 0 do 100km/h w 3.5 sek a prędkość maksymalna jeszcze bardziej imponuje... dalej już mi się nie chciało :)

Program w sumie fajny ale za dożo to się z niego konkretów człowiek nie dowie... raczej taka komedio-parodia niż dokument.

szpula - Sro Sie 19, 2009 15:36

nie wiem czy był ten filmik ale fajny

http://www.youtube.com/watch?v=Ux7jhGVoo80

Rozan99 - Pią Sie 21, 2009 16:53

A tu kilka filmików z moim Roverkiem w roli głównej (świeżo wrzucone):
http://www.youtube.com/user/Rozan999

Botanix - Pią Sie 21, 2009 17:38

Hehe
Na dojazdówce się ścigałeś :D ?

Rozan99 - Pią Sie 21, 2009 17:49

Botanix napisał/a:
Hehe
Na dojazdówce się ścigałeś ?

Na dwóch :D hehe. Minimalizowanie ciężaru to podstawa ;P

kamil_luczak - Wto Sie 25, 2009 08:49

z tymi cienki kolami to juz jak dla mnie przesada :] Rekordu europy bic nie biliscie wiec to juz chyba raczej tak dla lansu bylo.
krysrov - Pon Paź 05, 2009 12:20

ROVEROWSKA "LYMUZYNA" w top gear

http://www.youtube.com/wa...feature=related

donmulanka - Pią Paź 09, 2009 22:15

:)
kzrr - Pią Paź 09, 2009 22:20

Z całym szacunkiem ale jaki jest cel wrzucenia tego nagrania tutaj ?
boss.007 - Sob Lis 14, 2009 21:50

Witam po długiejjjjjjjjjjj pszerwie... Zobaczcie to >>> http://www.youtube.com/wa...feature=related
ADI-mistrzu - Sob Lis 14, 2009 22:03

Z przyczepką ale jak go śmigną :grin:
Rzeski - Wto Lut 09, 2010 22:15

robilem go troche dawno ale z pasja :)
http://www.youtube.com/watch?v=sVcANrXVW5I
Pozdrawiam :mrgreen:

Mix - Wto Lut 09, 2010 22:29

Rzeski, spoko film :wink: BTW, masz najładniejsze moim zdaniem felgi 15", jakie były dedykowane do R. Szukam nadal takich na zimę, ale znalezienie w dobrym stanie graniczy z cudem...
staf - Wto Lut 09, 2010 22:36

Rzeski, Albo mam "faze" albo chwilami tablice były do góry nogami :grin:
Rzeski - Sro Lut 10, 2010 13:38

staf napisał/a:
Rzeski, Albo mam "faze" albo chwilami tablice były do góry nogami

lustrzane odbicie :mrgreen: jakas taka smieszna opcja w mowie makerze :mrgreen:
dzieki za mile slowa

ralfi83 - Sro Lut 10, 2010 22:26

jak bym ogladal swojego hehe, fajny filmik
salam - Pią Lut 12, 2010 00:16

http://www.youtube.com/watch?v=rnq2-TxH7nw

takie byle co :P ale mam pytanie jak wasze się zbierają z miejsca ??

Firq - Wto Lis 01, 2011 00:14

NIe mówcie ze nie macie sie czym pochwalić ??
Dawac filmiki :)

[ Dodano: Wto Lis 01, 2011 00:14 ]
Panowie I Panie nie mówicie ze nie macie wiecej filmików ze swoimi R ... ??