Zobacz temat - [R75] Hamulec roboczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Hamulec roboczy

sebols - Wto Lut 10, 2009 16:02
Temat postu: [R75] Hamulec roboczy
Mam problem z hamulcem ręcznym, można go normalnie zaciągnąć ale "nie trzyma".
Czy może to być kwestia poprawienia naciągu, a jeżeli tak to gdzie się go reguluje o ile w ogóle ? Znalazłem pod wylotem powietrza dla pasażera taką zaślepkę ale nie jestem pewien czy to tam.
A może to wina szczęk i czeka mnie ich wymiana ?
Macie może jakieś pomysły ?

Dziadek - Wto Lut 10, 2009 16:51

Zdejmij mieszek razem z rączką(u mnie dało się zdjąć bez problemu).Wyjmowanie schowka w podlokietniku nic nie daje.Spróbuj dociągnąć linkę nakrętką(klucz 13).Trochę się nagimnastykujesz,bo miejsca jest mało.Ja do tego celu użyłem specjalnie powyginanego klucza oczkowego dwunastobocznego-sześciokąt nie wchodzi w rachubę.Jeśli to nie pomoże,to trzeba spróbować z regulacją w samych bębnach.Ponoć po wykręceniu śrub tylnego koła przez otwór widać jakąś krzywkę,ale ja jej nie moglem zlokalizować.Jeśli naciąg linki nic nie pomoże,to jak znam życie,trzeba będzie zdjąć tylne tarcze i przyjrzeć się okładzinom.
SeniorA - Wto Lut 10, 2009 17:17

Dziadek napisał/a:
Spróbuj dociągnąć linkę nakrętką(klucz 13
Nakrętka moze być wkręcona do 23-25 mm.Reszta regulacji przez otwór w bębnie / na 12 h trochę w prawo / cienkim śrubokrętem obracając regulator , po ustawieniu dżwigni ręcznego na 5 zębie. Obrót od dołu do góry, do zablokowania bębna. Klucz rurkowy.Regulator na obwodzie ma zęby widoczne przez otwór przy odpowiednim ustawieniu do regulacji.

[ Dodano: Wto Lut 10, 2009 17:24 ]
ale radzę ściągnąć bębny .wyczyścić je i szczęki , ocenić stan , złożyć i wyregulować .

[ Dodano: Wto Lut 10, 2009 17:45 ]
Inaczej można bez zaciągania ręcznego , ale po zablokowaniu już tarczobębna, trzeba odkręcić regulator o 5 ząbków.

Paul - Wto Lut 10, 2009 21:42

Nie, żebym się czepiał, ale hamulec ręczny to jest inaczej "postojowy" a NIE "roboczy". Tak niektórzy nazywają hamulec zasadniczy (nożny, podstawowy, czy jak tam jeszcze go zwał) ;p
sebols - Sro Lut 11, 2009 08:44
Temat postu: [R75 CDTI] Hamulec roboczy
Paul napisał/a:
...hamulec ręczny to jest inaczej "postojowy" a NIE "roboczy".

Ups, no to "błysnąłem", znajomością nazewnictwa
Dzięki za zwrócenie na to uwagi.