Zobacz temat - [R75] Swiatła mijania - wymiana żarówki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Swiatła mijania - wymiana żarówki

Mombrey - Nie Lut 15, 2009 19:33
Temat postu: [R75] Swiatła mijania - wymiana żarówki
Chcialem wymienic zarowke i cos poszlo nie tak. Ostatno jak wymienialem z lewej strony poszlo dosc sprawnie. Dzis z prawej, gorszy dostep i drucik/sprezynka w reku zostal :-(
Porobilem fotki ale nie widac drugiej strony. czy jest to "lustrzane odbicie"? Jak powinna byc zalozona ta sprezynka? A dokladnie gdzie o co te druciki zaczepic? Fajnie bylo by poprzec fotkami.

dukat11 - Nie Lut 15, 2009 20:19

Mombrey,

Z tego co pamiętam druciki powinny wejść od zewnątrz w otwory blaszki z prawej strony na twoim zdjęciu. Z lewej strony znajdują się zaczepy do zamknięcia włożonej żarówki.

Pozdr.

Dukat11

Mombrey - Nie Lut 15, 2009 20:37

dukat11 napisał/a:
Mombrey,

Z tego co pamiętam druciki powinny wejść od zewnątrz w otwory blaszki z prawej strony na twoim zdjęciu. Z lewej strony znajdują się zaczepy do zamknięcia włożonej żarówki.

Tylko jak je tam wlozyc? Naleze do ludzi tz "grubej budowy kosci". Rece juz cale pociete :-(
Na rysunku w instrukcji sa zagiete pod katem 90°, moze je tak spreparowac?

[ Dodano: Nie Lut 15, 2009 19:40 ]
W ten sposob to zrobilem :-)

plonex25 - Sro Sie 19, 2009 13:12
Temat postu: [R75] Żrówki przód, wymiana
witam mam pytanie jakie potrzebuje żarówki do r75 do przodu?? dlaczego często mi sie przepalają?? jak wymienic z przodu żarówke?/dzieki pozdr
Brt - Sro Sie 19, 2009 13:17

na te wszystkie pytania odpowiedzi są na forum. poszukaj :!: ...
Zukowaty - Sro Sie 19, 2009 13:45

Cytat:
dlaczego często mi sie przepalają??

Mi się jeszcze nigdy nie przepaliły. Wkładasz normalne czy jakiś wynalazki +80% i takie tam? Wszystkie te "moce" żarówki pala się krócej.

Artur - Sro Sie 19, 2009 16:32

proszę
maciasw - Sob Sty 09, 2010 06:22
Temat postu: [R75] Wymiana żarówki
Jak dostać się do żarówki w przednij lampie. Nie ma tam miejsca żeby wsadzić rękę. W lewej lampie jakoś sobie poradziłem. Czy z prawej strony trzeba ją zdemontować żeby dostać się do żarówki??
Za dużo tego wszystkiego pod tą maską:)

szwed - Sob Sty 09, 2010 06:52

skrec kolami i w nadkolach masz klapki(takie drzwiczki)
Dziadek - Sob Sty 09, 2010 07:58

Dokładnie tak.Do tego służą te klapki w nadkolach.Z prawej strony trochę trudniej wymienić niż z lewej,ale przy odrobinie cierpliwości....
Boncky - Sob Sty 09, 2010 09:08

Dziadek napisał/a:
Dokładnie tak.Do tego służą te klapki w nadkolach.Z prawej strony trochę trudniej wymienić niż z lewej,ale przy odrobinie cierpliwości....


chyba z lewej trudniej bo masz rure dolotu która blokuje część otworu :> ( siedzimy z lewej - jeździmy prawą )

szamanpl - Sob Sty 09, 2010 09:19

Z prawej trzeba lekko przekręcić i wyjąć rurkę wlewu płynu do spryskiwaczy,wtedy dostęp przez klapkę jest lepszy :ok:
dukat11 - Sob Sty 09, 2010 09:48

szamanpl napisał/a:
Z prawej trzeba lekko przekręcić i wyjąć rurkę wlewu płynu do spryskiwaczy,wtedy dostęp przez klapkę jest lepszy :ok:


Z tym że jest ona zastała i ciężko ją ruszyć więc z czuciem aby nie uszkodzić. Bez wyjmowania jest trudniej ale też da radę

Dziadek - Sob Sty 09, 2010 09:49

W ciągu półtora roku wymieniłem już 4 żarówki z przodu,jednak trudniej było właśnie z prawej,ale na skali od 1 do 10 to jakieś 6.Są gorsze auta-w moim ducato trzeba odkręcić atrapę.
maciasw - Nie Sty 17, 2010 01:48

A ja się tak męczyłem żeby się dobrać do tych żarówek od góry.
Dzięki panowie/panie

sknerko - Nie Sty 17, 2010 12:11

Nie no a od czego jest instrukcja obsługi.
informatycy mawiaja RTFM myślę że nie muszę rozwijać tego skrótu

naps - Pon Sty 25, 2010 08:08
Temat postu: [R75] JAK WYMIENIEC ZAROWKE Z PRAWEJ STRONY.
Mam wielki problem z wymiana zarowki po prawej stronie.
Otoz demontuje ten koniec zbironika plynu do spryskiwaczy ale nadal jest cholernie malo miejsca aby wlaozyc reke i dblokowac zarowke czy macie jakies sposoby jakies schematy postwpowania po prostu tragednia z ta wymiana jak lewej i prawej strony,

Aragorn - Pon Sty 25, 2010 08:15

ale tak dla pewności spytam to wymieniasz ją przez klapkę przeznaczoną do tego celu w nadkolu??? raczej nie powinno być problemów wymianiałem nawet w nocy na drodze :-) i nie trzeba było nic demontować
dukat11 - Pon Sty 25, 2010 08:37

Z prawej strony jeśli potrzebujesz więcej miejsca to wyjmuje się jeszcze rurkę wlewy płynu do spryskiwacza.
naps - Pon Sty 25, 2010 08:45

Dzieki za pomoc o zadnej klapce nie wiedzialem. A rurke juz demontowalem i tak bylo malo miejsca
saute - Pon Sty 25, 2010 12:56

do wymiany żarówki właśnie jest ta klapka nadkolu ;)
staf - Pon Sty 25, 2010 13:41

Dziś i mnie dopadła przepalona żarówka. Na skreconych kołach miałem mały problem (może dlatego że pierwszy raz to robiłem). Podniosłem go ciutke na lewarku i....wymieniłem bez problemu.
naps - Wto Sty 26, 2010 12:17

JA JUZ SOBIE PORADZILEM :D oczywiscie jak juz sie cieszylem ze wszystko idzie gladko to mocowanie zarowki wypadlo te druciki i to dobiero jest problem zeby je wlozyc czemu np nie sa mocowane na stale z jednej strony no coz juz ktos kiedys pisal ze trzeba miec duza cierpliwosc do roverkow