Zobacz temat - [R800] Nie żyje tempomat, potrzebny schemat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 800 - [R800] Nie żyje tempomat, potrzebny schemat

Tomek1212 - Czw Lut 19, 2009 19:27
Temat postu: [R800] Nie żyje tempomat, potrzebny schemat
Witam, tak jak w temacie poszukuje jakiś pomocy technicznych na temat tempomatu w roverach serii 800. Po demontażu liczników przestał działać tempomat, wyłączyło się też podświetlenie przycisku do włączania tempomatu. Bezpieczniki pod kierownicą i pod maską są wszystkie sprawne. Jeżeli ktoś już przez to przechodził to proszę śmiało się wypowiadać, będe też bardzo wdzięczny za schemat.
pozdr.

AndrewS: edycja tematu

blue827 - Czw Lut 19, 2009 20:45
Temat postu: Re: [R800] Nie żyje tempomat, potrzebny schemat
Tomek1212 napisał/a:
wyłączyło się też podświetlenie przycisku do włączania tempomatu.


Tzn gdy wciskasz przycisk to nie zapala się ten pomarańczowy symbol autostrady nad przyciskiem? bo podświetlenia (takie jak przycisków od klimy) tam chyba nie ma, przynajmniej u mnie.
IMO spróbuj jeszcze kilka razy ten przycisk poprzyciskać, u mnie zauważyłem że muszę kilka razy postukać, tak samo nie kontaktują za pierwszym razem przyciski do włączania przeciwmgielnych.

Ale tak wogóle to tempomat u mnie też nie działa (kiedyś działał) , tzn nawet jak włączę przyciskiem te 'podświetlenie' to i tak gdy naciskam SET przy kierownicy to nic się nie dzieje. Pare stron schematów są w Mk2 Electrical.pdf.

Tomek1212 - Czw Lut 19, 2009 22:17

Podświetlenie jest, tzn było wcześniej. Przycisk wymieniłem na inny(bo stary załączał, ale musiałem trzymać cały czas wciśnięty żeby działało), ale o takich samych parametrach więc to napewno nie jest jego wina. Kontrolka w licznikach się nie zapala, ogólnie wydaje mi się, że cały układ jest wyłączony.
AndrewS - Czw Lut 19, 2009 23:54

hmm w rave sa schematy chyba tez tempomatu
Tomek1212 - Pią Lut 20, 2009 00:40

Witam
Właśnie oglądam MK2 Electrical.pdf i mam do was pytanie, nie wiecie może gdzie znajduje się C.C.U. (Cruise Control Unit) ??

Konix - Pią Lut 20, 2009 06:22

Nie wiem gdzie znajduje się C.C.U. , ale na twoim miejscu szukałbym poluzowanej wtyczki w okolicach liczników.
blue827 - Pią Lut 20, 2009 07:43

Tomek1212 napisał/a:

Właśnie oglądam MK2 Electrical.pdf i mam do was pytanie, nie wiecie może gdzie znajduje się C.C.U. (Cruise Control Unit) ??


w tym pdf'ie patrzysz na schemacie jaka wtyczka jest podpięta do tego (Cruise Control Unit), np C86, teraz idziesz na koniec dokumentu i tam jest lista wszystkich wtyczek. C86 jest opisana jako 14 pinowa , i przedstawiona na obrazku nr 103 (wcześniej w tym dokumencie).
Wg tamtego obrazka (marnej jakości) jest to gdzieź nad pedałami, tak jakby przymocowane do blachy z przodu lub słupka po lewej stronie.
Ale pewnie to coś poluzowane za tą tablicą wskaźników skoro tam coś robiłeś. Szkoda że tak nawalili tych kabli w tym modelu, zupełnie niepotrzebnie.

Tomek1212 - Pią Lut 20, 2009 09:12

Blue827, w każdym tego typu samochodzie jest tak dużo kabli, wiązek i wtyczek.

Przy licznikach raczej wszystko jest podpięte, popatrze na ten C.C.U., bo tam podobno przy nim jest bezpiecznik.

blue827 - Pią Lut 20, 2009 09:22

Tomek1212 napisał/a:
Blue827, w każdym tego typu samochodzie jest tak dużo kabli, wiązek i wtyczek.

ale jednak stare amerykańce już w latach 70tych miały lepszy wypas, a instalacje elektryczne proste jak drut, schematy to zaledwie pare kartek, a nie 500 stron. A i tak ten pdf nie pokrywa wszystkiego , nie ma np takich szczegółów jak schemat skrzynki przekaźników fotela.

Tomek1212 - Sob Lut 21, 2009 18:15

Ok, naprawiłem już. Dzięki wszystkim za pomoc.
Jak się okazało uszkodzony był włącznik tempomatu i spaliły się na raz obie żaróweczki. Troche to dziwne, ale tak właśnie było. Teraz tempomacik działa elegancko.

Senn - Sob Lut 21, 2009 22:58

Tak na uzupelnienie to CCU to nie jest Cruise Control Unit tylko Central Control Unit i jest to pucha ktora odpowiada za cala elektronike. Znajduje sie nad pedalami.
Tomek1212 - Sob Lut 21, 2009 23:13

Bardzo możliwe.
Po naprawieniu tempomatu zauważyłem, że podczas jazdy z częstotliwością około 0,2Hz słychać tykanie przekaźnika gdzieś pod deską rozdzielczą. Na zapalonym silniku na postoju tego nie słychać.
Ciekawa przypadłość...

Marcin_Pycia - Sro Lut 25, 2009 20:20

mam problem z tempomatem, napiszcie gdzie dokładnie szukać ten wyłącznik tempomatu. wewnątrz samochodu czy pod pikrywą silnika :cool: