Zobacz temat - [R416] Wsteczny bieg, klamka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416] Wsteczny bieg, klamka

lysy229 - Wto Mar 03, 2009 13:14
Temat postu: [R416] Wsteczny bieg, klamka
Witam dwa pytanka.
1.od czasu do czasu mam problemy z wrzuceniem wstecznego biegu (pozostałe biegi wchodza dobrze)wlazłem pod auto i zauwarzyłem że w roverku nawalili tych sztywnych łączników z tymi małymi kulkami w obudowie (chyba wiadomo o co chodzi) wiec sprawdziłem je i wydaje mi sie że jest ok.nie wiem czemu jak próbuje go wrzucić to czuje opór na drążku i zawsze wrzucam najpierw 1 bieg a puźniej wsteczny i to pomaga.

2.zauwarzyłem że u pasażera w tylnych drzwiach od zewnątrz klamka przy otwarciu odstaje na 1cm od drzwi i tu moje pytanko czy to się odkręciło (i jak to tam jest zamocowane)czy cosik pękło i czeka mnie nowa klamka.
dzięki.

sTERYD - Wto Mar 03, 2009 14:16

ad 1.

niestety norma w skrzyniach R65 :/ z własnego doświadczenia powiem, ze warto dbać o olej w skrzyni, ale na cuda nie licz :/

ad2.

klamka jest mocowana na wklejonych tulejkach metalowych i to pewnie jedna z nich się oderwala... możesz spróbować przykleić, ale klamki nie są drogie :cool:

AndrzejekA8 - Wto Mar 03, 2009 17:22

Ja też mam problem z wbiciem wstecznego :sad: czasem słychać też takie trzeszczenie jakbym nie wcisnął sprzęgła u was też tak się robi?
Mam też czasem problem z wbiciem pierwszego biegu. Najbardziej uciążliwe jest to w mieście gdy stoję na światłach :cry:

polakpolak29 - Wto Mar 03, 2009 19:59

Również miałem problem ze wstecznym pomogła wymiana sprzęgła i oleju w skrzyni. Teraz nic nie zgrzyta.
PS Sprzęgło musiałem juz wymienić ale słyszałem opinie ze wymiana samego oleju pomaga.

komarek - Sro Mar 04, 2009 00:18

AndrzejekA8 napisał/a:
Ja też mam problem z wbiciem wstecznego :sad: czasem słychać też takie trzeszczenie jakbym nie wcisnął sprzęgła u was też tak się robi?
Mam też czasem problem z wbiciem pierwszego biegu. Najbardziej uciążliwe jest to w mieście gdy stoję na światłach :cry:


mam podobne problemy
ale na mieście to jest mega lipa czasami dlatego bieg wrzucam jak tylko widzę, że pieszym gaśnie zielone, albo jak czuje, że niedługo się światła zmienią i w razie czego poprawiam
nic innego chyba nie wskóramy w tym temacie :/

faecd - Sro Mar 04, 2009 00:53

co do wstecznego to chyba nie ma pospiechu w wrzucaniu dlatego jak nie wchodzi wsteczny wrocic do pozycji luz, podniesc noge ze sprzegla, docisnac sprzeglo jeszcze raz i za 2gim razem na 100% wchodzi! PS Hondy maja to samo:D

A nie pytajcie co sie dzieje w daewoo nexia...jezdzilem tym, kolega kupil cos takiego to tam jest masakra z kazdym biegiem...nie ma co narzekac:D

komarek - Sro Mar 04, 2009 07:20

faecd, ja tam nie narzekam :mrgreen: przyzwyczaiłem się :cool:
tetryk - Sro Mar 04, 2009 07:31

kolego,sprawdz czy nie masz pekniętej łapy mocującej wysprzęglik na skrzyni-dlatego możesz mieć problemy z wrzucaniem biegów ,że zamiast być sztywny poddaje się przy wysprzęglaniu.....warto też zajrzeć czy nie ma luzów w elementach mechanizmu zmiany biegów.....
p.s.
nie wiem dlaczego w r400 tak chu...wo wchodzi wsteczny :/ ,miałem tołdiego z 94 roku i tam biegi wchodziły niczym w aucie za 300 tys.pln-a miał najechane ponad 200 tys.km.......... :mrgreen: ,ale w sumie jak żabojady maczały palce w skrzyni r65 to w sumie nie dziwi........ :mrgreen:

[ Dodano: Sro Mar 04, 2009 07:32 ]
faecd napisał/a:
PS Hondy maja to samo:D
-które ? :roll:
jak tam skrzynia była zupełnie inna........by w r400 była japońska skrzynia to by nie było problemów ze wstecznym......... :mrgreen:

AndrewS - Sro Mar 04, 2009 09:38

moj patent na wsteczny opisalem tu
http://forum.roverki.eu/v...stecznego+biegu

truten23 - Sro Mar 04, 2009 17:51

U mnie czasem tak jakby nie zazębił się za dobrze i wtedy przy cofaniu może wyskoczyć. Pomaga taki sposób jak opisał faecd, puścić sprzęgło, wcisnąć i bieg wchodzi gladko :cool:
faecd - Sro Mar 04, 2009 22:57

A na przyklad Honda Civic Vgen z lat 92-95. Sam mialem taka z 94 roku i przyzekam, ze skrzynia niemal taka sama jezeli chodzi o wrzucanie biegow. Co prawda tamta hondowska z modelu z silnika d13b2 miala fd4,25 chyba a tutaj mamy fd okolo 4,7 jak pamietam...
sTERYD - Czw Mar 05, 2009 01:41

chyba 3,7 ;)
lysy229 - Czw Mar 05, 2009 14:19

sTERYD napisał/a:
ad 1.

niestety norma w skrzyniach R65 :/ z własnego doświadczenia powiem, ze warto dbać o olej w skrzyni, ale na cuda nie licz :/

ad2.

klamka jest mocowana na wklejonych tulejkach metalowych i to pewnie jedna z nich się oderwala... możesz spróbować przykleić, ale klamki nie są drogie :cool:


chyba wymienię olej a z klamką miałeś rację wypadła z niej metalowa tuleja z gwintem mama jeszcze jedno pytanie czy klamka jak zakupię ją z wersji angielskiej podejdzie bez problemów (chyba to to samo) nie ma tam żadnych niespodzianek.
dzięki wszystkim za pomoc.

sTERYD - Czw Mar 05, 2009 14:57

podejdzie bez problemów :cool: