Zobacz temat - [R414 95r]Szarpanie silnika i jego nierówna praca.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R414 95r]Szarpanie silnika i jego nierówna praca.


borsi - Pon Mar 09, 2009 08:09
Temat postu: [R414 95r]Szarpanie silnika i jego nierówna praca.
Witam jestem posiadaczem Roverka 414 95 rok stara buda świeżo go nabyłem....
Silnik szarpie przy ruszaniu....wina napewno też jest sprzegło.
Silnik na wolnych obrotach chodzi troche nie równo .c
Zostalo wymienione w nim
nowa cewka zapłonowa - nowe przewody od świec - nowe świece - nowa kopułka aparatu zapłonowego - nowy palec rozdzielacza aparatu zapłonowego - wymieniony rozrząd (pasek + rolka napinająca) - naprawiony alternator (wymienione szczotki) - naprawiony rozrusznik (wymieniony bendiks, szczotki, tulejki) - wymieniona została uszczelka pod głowicą (typowa wada samochodów z silnikami serii K), uszczelki kolektora oraz zawory.

Co może być przyczyna tak chodzacego samochodu>>>???
Z góry dziekuje za odowiedz...

Pat - Pon Mar 09, 2009 10:36

hmm ja mam bardzo podobne objawy.. do tego gdy wrzuce np wyzszy bieg na niskich obrotach to wtedy tez wystepuje to szarpanie ... silnik jakby sie dlawil

a nie masz wrazenia ze w dolej czesci obrotów .. jest jakby "dziura" w mocy? ... wlasnie tak sie zachowuje wedlug mnie ... bo gdy dodam gazu .. jest minimalne opóznienie kiedy wejdzie na obroty

Ja postanowilem ze zabiore autko na komputer i moze cos wyjdzie wiecej .. nic jeszcze nie robilem z rzeczy wymienionych u Ciebie ... takze zobaczymy

secio - Pon Mar 09, 2009 10:48

jakub333 napisał/a:
Silnik na wolnych obrotach chodzi troche nie równo .c
Zostalo wymienione w nim
nowa cewka zapłonowa - nowe przewody od świec - nowe świece - nowa kopułka aparatu zapłonowego - nowy palec rozdzielacza aparatu zapłonowego - wymieniony rozrząd (pasek + rolka napinająca) - naprawiony alternator (wymienione szczotki) - naprawiony rozrusznik (wymieniony bendiks, szczotki, tulejki) - wymieniona została uszczelka pod głowicą (typowa wada samochodów z silnikami serii K), uszczelki kolektora oraz zawory.


Czy można podejrzewać, że przez pare sekund po uruchomieniu chodzi OK ? Bo generalnie, podobno, winna może być też sonda lambda... ja u siebie będę wymieniał bo jest uszkodzona mechanicznie i jej wykres jest poszarpany. Dam znać, czy coś się poprawiło w temacie biegu jałowego.
Poza tym, pomimo nowych kabli WN, sprawdź w ciemności czy czasem nie przeskakuje iskra z kabli do masy silnika. Nie mam tu na myśli samego świecenia kabli, tylko przeskakiwanie iskry.

Powodzenia,
Mariusz

borsi - Pon Mar 09, 2009 12:00

Pamietajcie ze ja ma R414 w starej budzie dlatego....ogolnie jak jedzie to pracuje bardzo ładnie...tylko jak dodam gazu np. na biegu jalowym to on nie zaskakuje odrazu tylko sie poddusi i dopiero gazuje...
wczoraj miałem samochod ustawiony lekko pod góke...w baku 1:3 benzyny...i...podczas tej górki wogole nie miał siły...jak dodawalem gazu on gasnoł....musiałem zjechać na dół...i dopiero ruszyl...

secio - Pon Mar 09, 2009 12:14

jakub333 napisał/a:
Pamietajcie ze ja ma R414 w starej budzie dlatego....ogolnie jak jedzie to pracuje bardzo ładnie...tylko jak dodam gazu np. na biegu jalowym to on nie zaskakuje odrazu tylko sie poddusi i dopiero gazuje...
wczoraj miałem samochod ustawiony lekko pod góke...w baku 1:3 benzyny...i...podczas tej górki wogole nie miał siły...jak dodawalem gazu on gasnoł....musiałem zjechać na dół...i dopiero ruszyl...

Proponuje sprawdzić czy wtryskiwacze nie są zabrudzone, przeczyścić je oraz sprawdzić ciśnienie paliwa. Może pompa paliwa, albo tylko filtr paliwa nie był wymieniany od n lat ? ;) .

Pzdr,
Mariusz

Pat - Wto Mar 10, 2009 09:46

secio napisał/a:
podobno, winna może być też sonda lambda...


Hmm .. u mnie w ksiazce serwisowej wloskiej jest jakas wzmianka o "czyszczeniu" moze jakiejs regeneracji sondy lambda wlasnie ... czy ktos sie spotkał z takim dzialaniem ?
mozliwe ze dalej jest cos z nia nie tak ... badanie na komputerze powinno chyba wylapac te problemy

Ksionrze - Wto Mar 10, 2009 11:03

A moze po prostu zaczac o przeczyszczenia krokowca i przepustnicy;)
borsi - Wto Mar 10, 2009 11:21

jestem nowy może ktoś wstawic zdjecie gdzie to jest :)))
Lechos - Wto Mar 10, 2009 11:24

prosze
borsi - Wto Mar 10, 2009 11:39

trzeba jakos uwazac na tego krokowca???
Wystarczy odkrecic i czyści tak?
Sorki za moja niewiedze:)

sTERYD - Wto Mar 10, 2009 13:31

jakub333, wystarczy poszukać :cool: