Zobacz temat - Sony XM 2025-Wzmak
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - Sony XM 2025-Wzmak

boss.007 - Wto Mar 10, 2009 22:21
Temat postu: Sony XM 2025-Wzmak
Witam kupiłem taki mały wzmacniacz za przysłowiową złotówkę(niby stary,dobry i "prawdziwy"wzmak-nie to co teraz robią).
Sony XM 2025 niby po mosktu ma mieć 110W,ale ja tu raczej myślę o zasileniu dwóch głośników w drzwiach(nie ma konkretnej opcji-pytanie tylko czy to "zagra" :?: )
Warto go gdzieś montować,czy raczej śmietnik :?: :razz:
Dzięki za podpowiedzi :!:

michone - Wto Mar 10, 2009 22:30

jak mozesz to rozkrec go i pokaz czy ma przetwornice
boss.007 - Wto Mar 10, 2009 22:36

michone napisał/a:
jak mozesz to rozkrec go i pokaz czy ma przetwornice

Jak paczka dojdzie to go rozkręce i machnę fotke.
Wzmak zasilał przody(tak pisał mi Sprzedający)
Niby dobry "oldschool" :?:

[ Dodano: Wto Mar 10, 2009 22:38 ]
Zamierzam licytować ten głośnik-ile warto za niego dać :?:
http://cgi.ebay.co.uk/HIF...parms=72%3A1689|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

michone - Wto Mar 10, 2009 22:41

niby tak tylko nie ten model :) jak ma przetworke i jest na sankenach to moze do czegos sie nada. ale xm-2040 ma w mostku 80w :)
boss.007 - Wto Mar 10, 2009 22:54

jeszcze jedno pytanko...link jest wyrzej.
greg-si - Wto Mar 10, 2009 23:09

boss.007 jest to wzmacniacz ze starszej serii sony który GRA w przeciwieństwie do xplod`ów itp.
Sony XM jak i ES to bardzo fajne piece. Ja tym wzmacniaczem spokojnie bym zasilał głośniki przednie. To jest dobry oldschool.

boss.007 - Wto Mar 10, 2009 23:13

Greg-si-a co myślisz na temat tego Hifonic-sa,brać :?: a jak tak to ile kłasć :?: :razz:
michone - Wto Mar 10, 2009 23:21

greg-si napisał/a:
boss.007 jest to wzmacniacz ze starszej serii sony który GRA w przeciwieństwie do xplod`ów itp.
Sony XM jak i ES to bardzo fajne piece. Ja tym wzmacniaczem spokojnie bym zasilał głośniki przednie. To jest dobry oldschool.
chcesz zasilac przody 20w rms ?? to 3w wiecej niz radio :) w mostku ma cale 50w rms - dane wg manuala... Sztuka dla sztuki...

ten wzmak raczej jest przeznaczony do bi-ampingu w polaczeniu z np xm-6020 mozna zasilic na aktywnej zwrotce jakis zestaw 2way.

greg-si - Sro Mar 11, 2009 09:19

michone, słuchaj chłopie obserwuje to co tutaj piszesz i w wielu kwestiach się zgodzę ale są takie o których bym toczył z Tobą wojnę. Może dla Ciebie liczą się tylko Waty ale zapewniam Cię że ten parametr nie jest jakimś guru w ocenie wzmacniacza. Miałem kilka wzmacniaczy które dysponowały 40-50W a grały dużo lepiej niż jakieś popierdułki ze 100 czy nawet 150W.
Przy jakich zniekształceniach jest te 17W w radiu w jakiej normie pomiaru a w jakich normach w tym soniaku?
Już nie wspomnę o starych wzmacniaczach oriona, soundstreama które rozwijały niewiele większe moce niż te sony a grały....
Tym bardziej że nie wiadomo jakie głośniki ma kolega boss.007 w aucie jako system przedni.
Co do Hifonics`a to jak jesteś w anglii to szukałbym subwoofera firmy Vibe. Albo Black Air albo Space. Z tym że ten wzmacniacz sony do tego się nie nada. Do zasilenia głośników przednich będzie jak znalazł.

michone - Sro Mar 11, 2009 11:33

greg-si napisał/a:
michone, słuchaj chłopie obserwuje to co tutaj piszesz i w wielu kwestiach się zgodzę ale są takie o których bym toczył z Tobą wojnę. Może dla Ciebie liczą się tylko Waty ale zapewniam Cię że ten parametr nie jest jakimś guru w ocenie wzmacniacza. Miałem kilka wzmacniaczy które dysponowały 40-50W a grały dużo lepiej niż jakieś popierdułki ze 100 czy nawet 150W.
Przy jakich zniekształceniach jest te 17W w radiu w jakiej normie pomiaru a w jakich normach w tym soniaku?
Już nie wspomnę o starych wzmacniaczach oriona, soundstreama które rozwijały niewiele większe moce niż te sony a grały....
Tym bardziej że nie wiadomo jakie głośniki ma kolega boss.007 w aucie jako system przedni.
Co do Hifonics`a to jak jesteś w anglii to szukałbym subwoofera firmy Vibe. Albo Black Air albo Space. Z tym że ten wzmacniacz sony do tego się nie nada. Do zasilenia głośników przednich będzie jak znalazł.
pytam sie poraz kolejny miales ten wzmak w rekach?? daje on 20w przy znieksztalceniach 0.1thd czyli tak jak radia przy normie DIN.

Ale juz nie o to chodzi, wiem ze to dobra seria sony, jakbys przeczytal to napisalem zeby rozebral i zobaczyl czy siedza tam kultowe sankeny i czy jest przetworka. tak jak mialo to miejsce w xm-4040, 6020, 10020 to byly kultowe modele xes-1m.

Widze sie sie spieniles, wyluzuj troche, a zauwazyles ze ten wzmak nie ma zadnego filtra?? zeby go sensownie wykorzystac treba miec aktywke czy to w radiu czy w dsp. Ostatnio dodalem w okazjach aktywna zwrotke alpine za 60zl.Dopiero wtedy mialo by to jakis sens.

boss.007 - Sro Mar 11, 2009 12:12

Wyluzować proszę :razz: :wink:
To tylko stary soniak,ale czytam każde opinie :wink:
Postanowiłem "uzbierać" troszkę sprzętu i zrobić grającego MiniMorisa(starego),no i właśnie chodzi mi taki mały oldschool :wink:
Nowe modele odpadają :razz:
Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi :grin:

michone - Sro Mar 11, 2009 12:17

boss dokup sony xm-4040 w mostku ma 2x80. Aktywna zwrotke mozna kupic przy dobrym wietrze za 50-100zl. Wtedy mozna zrezygnowac z gotowych zestawow i zlozyc sobie samemu fajny zestaw na przod :)

Chyba ze masz zamiar uzycie jaiegos decka wtedy na poczatek to i te 2x20 bedzie potrzebne :)

boss.007 - Sro Mar 11, 2009 12:27

michone napisał/a:
Chyba ze masz zamiar uzycie jaiegos decka wtedy na poczatek to i te 2x20 bedzie potrzebne :)

No właśnie,co Myślisz,jakie radyjko jakiegoś klasyka Alpine czy Yakamichi(pasował by stylem nawet jakiś młodszy) :?:
Nie wiem czego szukać :?:

michone - Sro Mar 11, 2009 12:40

z klasykow :
http://allegro.pl/item575...bialy_kruk.html
http://allegro.pl/item579...n_drx7375r.html - mozna trafic w drewnie :)
http://allegro.pl/item577...ker_mexico.html

boss.007 - Sro Mar 11, 2009 12:46

Nr.1 :ok: właśnie o taki styl mi chodzi :razz:
Hmm ten Becker też niczego sobie,no i ten dźwięk :smile:

greg-si - Sro Mar 11, 2009 14:02

michone chyba mnie spienionego nie widziałeś :D
XM2025 nie miałem w rękach. Miałem za to 4040 6020 i obecnie mam M1. Pomijając M1 cała reszta XM`ów jest bardzo fajna. Kumpel ma przód w bi ampie właśnie na Sony XM i również jest zadowolony. Mowa oczywiście o XM`ach ze starej serii a nie nowych różowych xplod`ach.
Kolejne pytanie to po co zwrotnice w piecu szczególnie gdy zaczyna się zabawę z audio? Nie rozumiem takiego podejścia gdy człowiekowi który dopiero zaczyna się w to bawić wciska się bi ampingi dzielenie pasma przez dodatkowe zwrotnice/procesory. Na początek zwykła pasywka na oryginalnych zwrotnicach systemu w 100% wystarczy. Żeby dobrze podzielić pasmo trzeba mieć łap na karku i dobry słuch by umieć wychwycić wszelkie podbicia i inne niedoskonałości.
Uważam również że metoda małych kroczków jest najlepsza. Wtedy człowiek wie że te klocki które ma grają na prawdę dobrze. Zresztą tyczy się to nie tylko CA. Takie podejście nie wymusza wyrzucania od razu XXXXzł tylko można powoli ulepszać modyfikować swój system.
Dlatego uważam że ten niepozorny wzmacniaczyk na początek będzie jak znalazł.

michone - Sro Mar 11, 2009 14:16

jasne ze sie stoba zgodze. Tylko w przypadku gdy mamy do dyspozycji 20w lepiej jest uzyc filtra hi-pass zeby odciazyc i glosniki i wzmaka od czestotliwosci ponizej 80-100hz. Pomijajac zwrotke to koszt filtra to ok 60-80zl.

Widze co dzieje sie z glosnikami kiedy w radiu odetne je na 120hz a kiedy leca calym pasmem.

greg-si - Sro Mar 11, 2009 16:47

Racja.
Uważam że wszystko należy robić z głową. Dodawać gazu głową, dawać głośniej głową. Wtedy głośnikom nic nie grozi.

boss.007 - Czw Mar 12, 2009 14:11

OK-już dostałem wzmaka i normalnie szok :shock: stan kolekcjonerski,wygląda jak ze sklepu :ok:
SONY XM-2025-MOSFET-2 channel bridgeable power amplifier.Made In Japan.
Rozkręciłem i oto fotka:

michone - Czw Mar 12, 2009 15:51

a czemu tylko pierwsze dwa trany sankena ??
boss.007 - Czw Mar 12, 2009 15:53

michone napisał/a:
a czemu tylko pierwsze dwa trany sankena ??

Sróbki nie ruszane,żadnych napraw czy lutowań nie widać.