Zobacz temat - [R - all] Czyszczenie jasnego kokpitu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R - all] Czyszczenie jasnego kokpitu

erjot86 - Sro Mar 11, 2009 22:14
Temat postu: [R - all] Czyszczenie jasnego kokpitu
Witajcie
Wiosna coraz bliżej, czas wysprzątać auto po zimie.
Wiem czym mogę wyczyścić skórę (o środku CIF jest kilka tematów) lecz nigdzie nie mogę znaleść sprawdzonego sposobu do wyczyszczenia kokpitu. Zależy mi na dobrym, sprawdzonym sposobie ponieważ mam jasne plastiki, które niestety po zime lekko zciemniały.
Chcę odzyskać dawny blask :)
POZDRAWIAM

W załączniku fotka

azer - Sro Mar 11, 2009 23:06

mały OT, piękny środek :ok2:
Można wiedzieć co to za dywaniki i skąd?

Firq - Sro Mar 11, 2009 23:09

Kiedy piore komuś tapicerke w aucie to do plastików kupuje zielony płyn (w butelce jak clin do szyb) Multi-serves jutro w garażu poszukam i sprawdze jak sie to dokładnie pisze!
Kupisz go w każdym dobrym sklepie motoryzacyjnym cena ok 13zł i na prawde testowałem juz wiele środków do plastików i tez sie okazał bezkonkurencyjny i z czystym sumieniem mogę go polecić :)
Pozdrawiam Firq

mpg - Sro Mar 11, 2009 23:20

Ja czyściłem pianką Foamclene do czyszczenia sprzętu komputerowego. Tylko dobre to jest do jasnych plastików, do ciemnych ponoć lepiej nie stosować. A i są jakieś wersje MAX czy coś takiego, też raczej ich unikać.
erjot86 - Czw Mar 12, 2009 23:33

azer napisał/a:
mały OT, piękny środek :ok2:
Można wiedzieć co to za dywaniki i skąd?


dzięki, jestem w nim zakochany ;)

dywaniki oryginalne ze znaczkiem R dostałem 2 kpl gdy kupowałem od niemca (jeden założony a drugi taki sam w folii)

blue827 - Pią Mar 13, 2009 20:08

ja używałem DIX professional w zielonej butelce, do czyszcenia dolnej partii jasnych plastików, np ślady od butów. Testowałem też inne środki do czyszczenia kuchenek np Cilit i były gorsze albo wogóle nie działały. Tylko trzeba uważać na ręce bo są dosyć żrące.


odnośnie górnej części deski rozdzielczej to nie czyściłem ale napewno ze starości już pociemniała bo w jednym miejscu jest taka jasna plama, tak jakby ktoś czyścił, nie pamiętam, może to nawet ja robiłem jakąś próbę i tak zostawiłem.
jedynie raz na jakiś czas przecieram deskę turtle wax cockpit cleaner, wlasciwie przypomina zwykłą wodę, ale po wytarciu deska jest matowa i się nie kurzy.

komarek - Sob Mar 14, 2009 00:00

erjot86, czytałem w Motorze, że woda z mydłem całkiem nieźle sobie radzi :cool:

był jakiś test środka czyszczącego plastiki i doszli do wniosku, że za te pieniądze to nie warto bo bardzo dobrze radzi sobie właśnie woda ze zwykłym mydłem

ale zaznaczam, że sam nie sprawdzałem tych informacji

filo - Sob Mar 14, 2009 10:38

erjot86 napisał/a:
o środku CIF jest kilka tematów


Po zakupie mojego R czyściłem wszelkie plastiki właśnie za pomocą CIFa i małej gąbki do garów bo boruta była straszna w środku.
CIF jako taki jest nawet dobrym środkiem ale pracę trzeba liczyć razy 2 bo jak wyschnie to zostaje biały nalot. I tu sprawdza się ciepła woda z Ludwikiem.

Tak przy okazji ale z innej beczki, dobrym środkiem do mycia silnika jest tzw. AQUAQUICK,środek stosowany w pożarnictwie i nie tylko do neutralizacji smarów,olejów i innych ropopochodnych.Posiada obojętny odczyn z tego co wiem więc nie szkodzi żadnym powierzchniom.
Drugim środkiem jest DETEOR.Środek pianotwórczy-bardzo obficie się pieni.Niby nie zaleca się go do mycia samochodów (nie wiem dlaczego,ale wiem,że ma odczyn szkodliwy dla skóry ludzkiej w dłuższym kontakcie) ale myłem nim parę razy auto i nie widzę żadnych nie pożądanych efektów...

etimark - Sob Mar 14, 2009 18:47

Jednym z najlepszych i najtańszych środków do mycia kokpitu jest Pasta BHP do rąk.
Jest to gęste mydło i bardzo skuteczne na brudy.
Miękką szczoteczką do rąk wymywa się brud z zakamarków struktury plastiku, a nie jak inne środki chemiczne natłuszczają i maskują brud w powierzchni plastiku.
Sprawdzone na jasnym kokpicie i ciemnym.