Zobacz temat - [R618] Tempomat
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R618] Tempomat

luki25 - Sob Mar 14, 2009 16:26
Temat postu: [R618] Tempomat
witam mam pytanko gdyz w moim roverku znajduje sie tempomat... I nawet dziala ale jakos tak dziwnie bo poodczas jazdy na tempomacie on doodaje gazu i folguje i tak caly czas gaz i puszca ..... Moze kotos maial tez cos takiego , i co to moze byc . Bo chyba tak nie powinno sie dziac powinien plynnie jeczac a nie swirowac... Pozdrawia Luki:) :>
eljocik - Sob Mar 14, 2009 17:43
Temat postu: Re: [R618]------TEMPOMAT
u mnie w 420D jest tak samo
tempomat stara się utrzymać zadaną prędkość, pod górkę bedzie dodawał gazu, a z górki odpuszczał

luki25 - Sob Mar 14, 2009 20:22

ale u mnie jest tak caly czas bez wzgledu na to czy jest gorka czy nie.. To jest takie upierdliwe raczej , bo nie ma takiej plynnej jazdy.........
sTERYD - Sob Mar 14, 2009 20:27

a czy regulator obrotów tam jest sterowany podciśnieniem ??
może jest nieszczelny i obroty opadają aż nie zareaguje sterownik i zassie znowu... tak sobie gdybam :hm:

luki25 - Sob Mar 14, 2009 22:52

kurde STERYD nie bardzo wiem o czym mowisz z tym regulatorem,moze powiesz mi gdzie to sie znajduje to ci powiem .. czy moze chodzi ci o jakis silnik krokowy
NEOSSS - Nie Mar 15, 2009 11:59

luki25, czy masz guzik Cruise przy zegarach i przy kierownicy dwa przyciski od tempomatu?
sTERYD - Nie Mar 15, 2009 15:26

luki25, musi tam być coś, co "trzyma za Ciebie gaz" i to jest ten regulator ;)
Fabrycznie będzie raczej przy przepustnicy (czasem jest dodatkowa przepustnica) ale może też być zamontowane przy pedale... silniki krokowe w tym wypadku raczej nie są stosowane, tylko raczej układy gdzie podciśnienie (lub ciśnienie) powoduje ruch przepustnicy.

luki25 - Nie Mar 15, 2009 18:23

mam przy kierownicy taki osobny drazek od tempomatu ,i jest tam guziczek... Ale co dalej a moze to moec zwiazek z czujnikeim polozenia przepustnicy bo ja go odkrecalem i moze nie tak ustawielm
NEOSSS - Pon Mar 16, 2009 11:51

luki25, zrob fotke jak ustawiles CPP
luki25 - Pon Mar 16, 2009 14:59

chcialem zrobic fote ale nie ma opcji zeby cos bylo na tym zdjeciu widac... za malo mioejsca tam jest zeby cyknac.... A moe ma ktos fotke z poprawnym ustawieniem ?? ?????????????????????// :lol: