Zobacz temat - [R214i]Piszczy podczas porannego ruszania...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i]Piszczy podczas porannego ruszania...

zumi - Nie Mar 15, 2009 16:15
Temat postu: [R214i]Piszczy podczas porannego ruszania...
Witam. Ostatnio, podczas porannego ruszania, słychać pisk, trwający około 1 min. Podejrzewam klocki hamulcowe, gdy hamuję to pisk ustaje. Jak myślicie, czy mogą to być klocki ham? Dziwi mnie to że piszczy tylko podczas ruszania.
secio - Nie Mar 15, 2009 16:29
Temat postu: Re: [R214i]Piszczy podczas porannego ruszania...
zumi napisał/a:
Witam. Ostatnio, podczas porannego ruszania, słychać pisk, trwający około 1 min. Podejrzewam klocki hamulcowe, gdy hamuję to pisk ustaje. Jak myślicie, czy mogą to być klocki ham? Dziwi mnie to że piszczy tylko podczas ruszania.

Mogą być klocki.
Rozumiem, że piszczy tylko podczas jazdy, a nie już podczas zapalania silnika na biegu jałowym ?

Pzdr,
Mariusz

zumi - Nie Mar 15, 2009 16:35
Temat postu: Re: [R214i]Piszczy podczas porannego ruszania...
Cytat:
Rozumiem, że piszczy tylko podczas jazdy, a nie już podczas zapalania silnika na biegu jałowym ?


Tak, tak, tylko podczas ruszania.

Mistral - Nie Mar 15, 2009 19:01

zumi, klocki piszczą przy hamowaniu,
przy ruszaniu zaś piszczy pasek klinowy.
Musisz go naciągnąć i po problemie, a to że po jakimś czasie ustaje pisk, to znaczy że pasek ślizgając się dostaje temperatury i działa właściwie.
That's it.

zumi - Nie Mar 15, 2009 19:08

Cytat:
zumi, klocki piszczą przy hamowaniu,
przy ruszaniu zaś piszczy pasek klinowy.


To raczej nie pasek. Nie piszczy gdy uruchamiam samochód, tylko jak ruszam i pisk ustaje gdy hamuje ( także ręcznym ).

fzig - Nie Mar 15, 2009 20:47

Możliwe, że któryś z tłoczków w cylinderku hamulcowym jest troszeczkę ,,zapieczony''. Wtedy klocki nie powracają na swoją pozycję i ,,piszczą''. Po kilkukrotnym hamowaniu ,,puszcza'' i przestają piszczeć. Najprościej chyba, któregoś dnia rano (wolna sobota) podlewarować lekko najpierw jedną stronę i sprawdzić, czy nie jest lekko przyblokowane koło. Stawiam, że według Twojego opisu, jest któreś z tylnych kół. Pozdrawiam.
zumi - Czw Mar 19, 2009 10:33

Kurcz zauważyłem jeszcze że połowa tarczy hamulcowej z tyłu po stronie kierowcy jest lekko pokryta rdzą.
Brt - Czw Mar 19, 2009 10:39

sprawdź stan zacisku i śrub pływających :ok: najlepiej we wszystkich kołach ;)