Zobacz temat - [R200 98r silverstone] domykanie elektrycznych szyb
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 98r silverstone] domykanie elektrycznych szyb

Biernik20 - Pon Mar 16, 2009 17:32
Temat postu: [R200 98r silverstone] domykanie elektrycznych szyb
Witam,
Czy zastanawiał sie ktoś z was nad zamontowaniem domykania szyb podczas zamknięcia samochodu czyli wysiadamy z samochodu z otwartymi szybami zamykamy centralką samochód 4 sekundy i zamykają sie szyby tak jak np w Octavi II co wy na to ??

zouza - Pon Mar 16, 2009 17:48

Hmm no ja się zastanawiałam i może się szarpnę a co w związku z tym?
Raptile - Pon Mar 16, 2009 17:49

A gdzie mozna coś takiego zakupić ?
zouza - Pon Mar 16, 2009 17:50

Na allegro możesz kupić moduł ok. 70-80zł na 4 szyby albo 2 szyby i szyberdach. Każdy w miarę rozgarnięty elektryk ci to zamontuje tyle że kable trzeba ciąć żeby się tym wpiąć.
Alan4523 - Pon Mar 16, 2009 21:27

http://www.ctuning.be/ala...b-c-89_192.html
Też myślę nad tym, sklep sprawdzony

rybakowy - Pon Mar 16, 2009 22:59

Fajne ale ja mam problem z szybą od kierowcy,przy zamykaniu w pewnym momencie idzie nie równo,szyny sa oki juz to rozkręcałem chyba ze 3 razy i dalej nic a nic :shock:
Alan4523 - Wto Mar 17, 2009 09:21

W którym momencie zaczyna sie krzywić?jest jedna śrubka od prowadnicy schowana za osłoną lusterka, wtedy koło lusterka szyba byłaby niżej
matlacz - Wto Mar 17, 2009 15:16

Biernik20 napisał/a:
Witam,
Czy zastanawiał sie ktoś z was nad zamontowaniem domykania szyb podczas zamknięcia samochodu czyli wysiadamy z samochodu z otwartymi szybami zamykamy centralką samochód 4 sekundy i zamykają sie szyby tak jak np w Octavi II co wy na to


Było już o tym pisane kilka razy. Przymierzam się do tego ale dopiero na lato teraz nic się nie chce oprócz fotela herbatki i telewizora po pracy :razz:

rybakowy - Wto Mar 17, 2009 19:27

Alan4523 napisał/a:
W którym momencie zaczyna sie krzywić?jest jedna śrubka od prowadnicy schowana za osłoną lusterka, wtedy koło lusterka szyba byłaby niżej



NO własnie w momencie kiedy zaczyna sie wyłaniać koło lusterka ze środka drzwi wtedy tam gdzies ją zaczyna blokowac i po drugiej stronie juz na słupku drzwi jest taka niewielka uszczelka,szyba ja podwija i musze opuszczać dzwigać zeby wskoczyło,smarowałem juz prowadnice silikonem w płynie troche pomogło ale nie za wiele :shock:

Alan4523 - Wto Mar 17, 2009 20:49

rybakowy napisał/a:
niewielka uszczelka,szyba ja podwija i musze opuszczać dzwigać

jak szyba może podwijać uszczelkę?jeśli uszczelka jest dobra, raczej trudno o coś takiego.
Spróbuj poluzować wszystkie prowadnice wysuń szybę max do góry, zobaczy czy uszczelki siedzą dobrze na dole, lubią tam wpadać.Opuść szybę do połowy i dopchnij reka prowadnice z lewej i prawej strony, dokręć górne śrubki potem opuść na sam dół i to samo dopchnij i dokręć :wink:

Biernik20 - Wto Mar 17, 2009 21:35

jeśli ci krzywi szybe to raczej moim zdanie bedzie powod nie równo ustawionych prowadnic szyby...
a jeśli chodzi o domykanie to sie zastanawiam nad tym czy da sie to zrobić i wogóle jest mnostwo modułów na allegro kazde w roznych pieniądzach i dlatego pytam co zrobic lub co robicie co macie na mysli jakie moduły wymysliliście itp...

AndrewS - Wto Mar 17, 2009 23:51

Biernik20 napisał/a:
i zamykają sie szyby tak jak np w Octavi II


aa tam w octavii
bylo napisac, tak jak w R800 :)

taki modul sie zwal MD-2

Biernik20 - Sro Mar 18, 2009 07:41

Napisałem jak np w Octavi II bo wiem ze tam było to na 100% a ze i w 800 było to tego nie wiedziałem :)
matlacz - Sro Mar 25, 2009 14:17

Tak się ostatnio zastanawiałem czy jest możliwe założyć taki domykacz? Przecież po otwarciu drzwi i wyciągnięciu kluczyka z stacyjki nie można ręcznie zamknąć okna, chyba wtedy jest odcinane zasilanie od silniczków czy coś. I teraz jak zainstalujesz taki domykacz to czy będą się szyby domykać czy trzeba jakoś obejść?
Biernik20 - Czw Mar 26, 2009 03:04

Ja zamówiłem juz na allegro taki zestawik

http://moto.allegro.pl/it...sklep_lodz.html

tylko 2 szyb bo mam 3 drzwi :P gadałem ze swoim mechanikiem i powiedział ze nie ma problemu ogólnie podłącza sie taki moduł do centralki w momencie zamknięcia samochodu z pilota moduł ten dostaje od jednostki centralnego zamka impuls 12 V co powoduje zamykanie sie tych szyb :D więc żaden prąd lewy ci jest tu całkiem nie potrzebny i jeszcze sie tak zastanawiam nad kluczykiem do autka scyzorykiem :D

Michal - Czw Mar 26, 2009 10:05

Ja sobie taki moduł kupiłem ale nie wiem gdzie jest w R200 centralka od alarmu lub centralnego zamka żeby się podpiąć, może ktoś wie gdzie to się znajduje?
Dzięki za pomoc

Brt - Czw Mar 26, 2009 10:10

Nad skrzynką bezpieczników obok kolumny kierownicy (po lewej) taka czarna puszka z naklejką. Wpiąć się możesz w dowolnym miejscu w jeden z przewodów do siłowników centralnego (ten na którym się pojawia 12V przy zamykaniu auta)
ywis - Czw Mar 26, 2009 10:13

Jak się podepniesz, to daj znać, czy moduł domykania szyb zdaje relację, bo chętnie również się zaopatrzę w coś takiego.
Biernik20 - Czw Mar 26, 2009 21:18

dzisiaj moduł już przyszedł jak tylko będę miał czas to zacznę gmerać i próbować :P

a powiedzcie mi czy ktoś z was ma kluczyk scyzoryk i czy trzeba kupować całą centralkę z tym kluczykiem czy można wykorzystać to co jest ?? i co z grotem czy da sie go dorobić itp

Brt - Czw Mar 26, 2009 21:27

Grot jest do dostania podobno .... a moim zdaniem jedyną rozsądną opcją jest znalezienie/dopasowanie takiej obudowy scyzorykowej, do której weszłaby orginalna płytka z roverkowego pilota. Czy jest to mozliwe to nie wiem .... nie będe próbował, orginalny pilot mi odpowiada :)
Biernik20 - Pią Mar 27, 2009 01:11

Ja bardzo duzo wyjeździłem sie firmową Octavia II i tam był włąśnie taki kluczyk bardzo fajna poręczna i sprytna rzecz wszystko w jednym i zajmuje mało miejsca :P dlatego też rozkminiałem sobie czy dało by radę zrobić coś takiego w moim Roverku
matlacz - Pią Mar 27, 2009 10:20

Biernik20,

Jak już coś wysmyczysz z tym domykaczem daj znać co i jak najlepiej jeszcze jakieś foto. Ja też to zakładać będę ale za jakiś miesiąc.


Takie pytanie możliwe jest podłączenie tego domykacza do kabli przy przyciskach zamykania i otwierania szyb?

Michal - Pią Mar 27, 2009 10:25

Ja mam taki zamiar.
matlacz - Pią Mar 27, 2009 10:52

michal21dna napisał/a:
Ja mam taki zamiar.


Podłączyć pod kable od przycisków? Tylko czy jest to wykonalne bo chyba jeśli chodzi o miejsce to najlepsze :mrgreen:

Szymon - Pią Mar 27, 2009 10:54

chciało by się powiedzieć, że wchodzicie przez okno a drzwi otwarte... wystarczyło poszukać i znaleźć to: http://forum.roverki.eu/v...=domykanie+szyb i chyba wszystkie dalsze pytania o to czy się da zrobić a jeśli tak to jak są zbędne :cool:
Biernik20 - Pią Mar 27, 2009 16:20

ja wam mogę przepisać albo nie najlepiej zeskanuję instrukcję obsługi i sie dowiecie co i jak więc powinno to rozwiać wasze wątpliwości :D


dla porównania wielkości postawiłem paczkę papierosów nie to zeby jakaś reklama czy coś ale widać i na słowo możecie mi wierzyć że jest on wielkości paczki z papierosami L&M normalnych :D heh

aha i dodam jeszcze jedno ze dla prawdziwych gadżeciaży występuje również domykanie szyberdachu aczkolwiek tylko w module domykania 4 szyb + szyber dach :D :D ale da sie to zamontować :P do 3 drzwi np.

Michal - Pią Mar 27, 2009 20:41

Mam jedno pytanie odnośnie podłączenia modułu domykania szyb, kolega Biernik20 przedstawił schemat podłączenia takiego modułu, ja chciałbym go podłączyć pod przyciski i moje pytanie czy jeśli podłącze kabelki biały i brązowy do przewodu na którym się pojawia podczas zamykania szyb (+) to będzie ok?
Biernik20 - Pią Mar 27, 2009 21:40

raczej tak ale ogólnie chodzi o to by z centralnego zamka poszedł impuls + 12V do modułu który zamknie szybę wszystko sie również wyjaśni jak założę go acz kolwiek nie w najbliższym czasie bo muszę poczekać na odbiór autka od elektryka :P
jasiu87 - Pią Mar 27, 2009 21:47

;P a jak jest z bagażnikiem można zrobić elektryke ??
Brt - Pią Mar 27, 2009 21:49

a co chcesz z bagażnikiem robić ;> domykanie szyby :mrg: ;)
Biernik20 - Pią Mar 27, 2009 21:50

owszem da sie może być otwierany z pilota np... zdaje mi sie nazywa sie to dokładnie elektrozamek
jasiu87 - Pią Mar 27, 2009 21:54

Brt napisał/a:
a co chcesz z bagażnikiem robić ;> domykanie szyby :mrg: ;)

nie wiem jak w twoim ale u mnie w ZeteRce jest to standard :P że mogę otwierać tylną szybę elektrycznie :P

Brt - Pią Mar 27, 2009 22:18

:lol: :rotfl: kumam :]
Biernik20 - Sob Mar 28, 2009 01:56

bardzo zabawne ha ha ha boki zrywać ja tam lubie gadżety funkcjonalne i przydatne jak coś komuś nie pasi to sie proszę nie wypowiadać :/
jasiu87 - Sob Mar 28, 2009 03:32

Biernik20, nie nie te domykanie jest fajne, o bagażniku sobie zażartowałem jak uraziłem to sorry
Biernik20 - Sob Mar 28, 2009 16:10

nie no spoko tylko wiesz poziać możemy na offtopic albo na żywca a na forum to raczej bardziej chodzi o uzyskanie informacji lub podsunięcie komuś pomysłu nie to żebym sie uraził czy coś ale po co zaśmiecać forum ;)
dan12 - Sro Maj 20, 2009 19:02

Witam Panów ktoś w końcu zamontował to domykanie szyb w swoim rowerku. Ponieważ też chciał bym to zamontować ale mam problem ponieważ nie wiem które kabelki ciąć lub jak namierzyć odpowiednie.

Pozdrawiam