Zobacz temat - R25 iDT Zwiększenie mocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - R25 iDT Zwiększenie mocy

gralu - Sro Mar 18, 2009 14:54
Temat postu: R25 iDT Zwiększenie mocy
Witam mam pytanko tak jak w tytule czy można oczywiście bez chipów itp. zwiększyć moc silnika? jak tak to jak to zrobić? jak to się mówi człowiek przyzwyczaja się do mocy a fajnie by było żeby było jej trochę więcej dzięki
dobryziom - Sro Mar 18, 2009 15:24
Temat postu: Re: R25 iDT Zwiększenie mocy
gralu napisał/a:
Witam mam pytanko tak jak w tytule czy można oczywiście bez chipów itp. zwiększyć moc silnika? jak tak to jak to zrobić? jak to się mówi człowiek przyzwyczaja się do mocy a fajnie by było żeby było jej trochę więcej dzięki


w jaki inny sposób chcesz tuningować diesla niż chip i tym podobne? jeżeli nie zmiana doładowania i wzbogacenie mieszanki to pozostaje naklejka na szybę od 5 do 25km zależnie od miejsca firmy i koloru :)

boss.007 - Sro Mar 18, 2009 15:37

Cytat:
Witam mam pytanko tak jak w tytule czy można oczywiście bez chipów itp. zwiększyć moc silnika? jak tak to jak to zrobić? jak to się mówi człowiek przyzwyczaja się do mocy a fajnie by było żeby było jej trochę więcej dzięki

Poczytaj tutaj Kolego :wink:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=29627
Jeżeli takie "cuda"nie podejdą pod Twój silnik...to tylko kilka stówek doda troszkę koników :razz:

Brt - Sro Mar 18, 2009 15:43

w silniku iDT to nie zadziała .... przynajmniej nie wg opisu z wskazanego wątku ;)
gralu - Sro Mar 18, 2009 16:43
Temat postu: Re: R25 iDT Zwiększenie mocy
w jaki inny sposób chcesz tuningować diesla niż chip i tym podobne? jeżeli nie zmiana doładowania i wzbogacenie mieszanki to pozostaje naklejka na szybę od 5 do 25km zależnie od miejsca firmy i koloru :) [/quote]

Kolego jak bym wiedział to bym nie zadawał na forum takiego pytania. Nie jestem Alfą i Omegą a pytam się dlatego że może ktoś już robił coś takiego, może ktoś coś wie. (chip i tym podobne to każdy wie :lol: ) ale może w inny sposób, kto pyta nie błądzi a nie od razu kogoś gasić :beczy: :rotfl:

dobryziom - Sro Mar 18, 2009 17:05

w sumie jest jeden sposób żeby polepszyć osiągi wybebeszyć...
maras83 - Sro Mar 18, 2009 18:34

Brt, w idt też daje się podnieść ciśnienie doładowania w taki sam sposób, czyli podkręcenie zaworu. Sam chce zmierzyć ciśnienie doładowania i ewentualnie skorygować :wink:
Brt - Sro Mar 18, 2009 18:41

maras83, samo podniesienie doładowania da minimalną róznicę ... klucz tkwi głównie w dawce paliwa :bezradny:
dobryziom - Sro Mar 18, 2009 20:04

Brt ma racje samo zwiekszenie doładowani moze sprawic ze bedzie za ubogo...
kamil_luczak - Sro Mar 18, 2009 21:50

wieksze turbo, wieksze IC ( o ile jakies w ogole tam jest ) i wystrojenie
maras83 - Czw Mar 19, 2009 18:34

no dobra, ale przecież czujnik ciśnienia doładowania powinien odczytać wyższe ciśnienie i zwiększyć dawkę. Dawkę może mam małą, bo nawet przy ostrym depnięciu nie puszcza w ogóle żadnego dyma
Brt - Czw Mar 19, 2009 19:00

maras83 napisał/a:
no dobra, ale przecież czujnik ciśnienia doładowania powinien odczytać wyższe ciśnienie i zwiększyć dawkę.

to tak nie działa o ile wiem .... czujnik ciśnienia służy do zabezpieczenia silnika przed zniszczeniem, gdyby np. zawór obejściowy w turbinie się uszkodził. A dawka jest obliczana na podstawie m.in. danych z przepływomierza. Ale, żeby odczuć coklwiek to dla tego silnika raczej tylko chip :hm: