Zobacz temat - [R200] Problem z wyborem miedzy Blaupunkt a Audio System
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R200] Problem z wyborem miedzy Blaupunkt a Audio System

Remigiusz - Sro Mar 18, 2009 16:20
Temat postu: [R200] Problem z wyborem miedzy Blaupunkt a Audio System
Witam,

Chciałem sobie trochę polepszyć nagłośnienie w Roverku :wink: W sumie jestem nawet zadowolony ze standardowych głośników, ale niestety to wszystko tak trzeszczy czasem, bo nie mam wygłuszenia na drzwiach :???: :/

Wiec sobie tak pomyślałem ze jak zabiorę się za wygłuszanie to od razu można by przednie głośniki wymienić :ok:

Wiec mam teraz dylemat bo mam Radio Blaupunkt Barcelona MP35


i nie wiem teraz jakie głośniki wybrać:
W grę w chodzą takie 3:

1.) Blaupunkt GTc 662 MKII

http://allegro.pl/item583...ax_gwar24m.html



2.) Blaupunkt VELOCITY VC 662

http://allegro.pl/item586...di_golf_vw.html



3.) Audio System MX 165 Plus

http://allegro.pl/item580...zawa_od_ss.html



Tak ze co byście wy polecili :grin:

michone - Sro Mar 18, 2009 16:29

czym sie kierowales w wyborze??
Remigiusz - Sro Mar 18, 2009 16:32

Kierowałem się tym żeby mógł użycz AMP z Radia i nie musiał dodatkowego kupować. A po drugie to mi chodziło o trochę lepsze efekty niz ze standardowych głośników. :smile:
michone - Sro Mar 18, 2009 18:31

ale dlaczego wchodza tylko te 3?? dlaczego skoro rozbierznosc jest od 100 do 500zl..
Remigiusz - Sro Mar 18, 2009 18:47

No te najtansze maja tylko Blaupunkt Gtc 662 tylko 45W
A te inne dwa Blaupunkt Vc 662 80W jak i te Audiosystem

Tylko nie wiem co wybrać czy by wystarczyły te 45W czy kupic lepiej te 80W jak będę tylko AMP z Radia uzywal.

michone - Sro Mar 18, 2009 21:04

przecierz te radio ma 17 w :) nie lepiej kupic wzmacniacz za 100zl?? i jakis zestaw
Remigiusz - Sro Mar 18, 2009 22:19

Wiem :mrgreen:

Czyli lepiej kupić Blaupunkt GTc 662 MKII :razz:

Nie chce wzmacniacza, bo ja radia tak często w aucie nie słucham tylko jak z kimś jadę :wink: I mnie denerwuje to drganie tych zwykłych Rover'owskich głośników. :neutral:

Wiem trzeba najpierw drzwi uszczelniacz matami bitumicznymi i to będę tez robił.

Ale mi chodzi zamiast tyh glosnikow teraz jakis zestaw wstawic wlasnie bez AMP oraz Woofera :roll:

michone - Sro Mar 18, 2009 22:29

te blaupunkty to porazka. Jesli naprawde chcesz polepszyc audio nie wydajac kasy i zasilic to radiem to polecam :
http://www.prolech.com.pl...zedmiot&id=1041 na przod
http://www.prolech.com.pl...zedmiot&id=1030 na tyl

wszystko w orginalne miejsca. Glosniki graja nie gorzej od hertz DSK jak nie lepiej. Cena za 2x16+2x13 bedzie ok 150zl z przesylka. Jesli wyciszysz dodadkowo drzwi matami i dasz panele to GWATANTUJE Ci ze bedziesz zadowolony. Jakbys chcial posluchac to mniej wiecej takie glosniki są w skodach superb i octawiach. Gra to nadzwyczaj dobrze.

Remigiusz - Sro Mar 18, 2009 22:43

A czemu są te Blaupunkty porażka :?: Jestem ciekaw czemu :razz:

No z tylu na razie nie chciałem wymieniać tylko przód :wink: W sumie to może naprawdę lepiej tylko wyciszysz drzwi matami, i posłuchać jak do będzie działać na tych Rover'owskich. Ktoś to gdzieś tutaj na forum juz pisał ze nie jest tak zle :wink:

Dziękuje za linki :wink:

Botanix - Czw Mar 19, 2009 08:53

Remi55 po zrobieniu drzwi i zostawieniu głośników oryginalnych jest lepiej w kwestii basu oraz plastikowych "trzasków", tylko tyle. Czemu blaupukty to porażka... no bo można kupić lepiej w tej cenie a nawet niższej ( ARN ) ale nie znaczy to, że zagrałyby gorzej od roverowskich bo tak by nie było. Zagrałyby lepiej zarówno dół jak i górę ( przede wszystkim ).
Remigiusz - Czw Mar 19, 2009 10:04

Ok, dziękuje za odpowiedzi :mrgreen:

Chyba się za szybko napaliłem :mad: Przemyślałem to i będzie to tak, ze wyciszę drzwi matami i zostawię Roveròskie głośniki jak na razie :wink:

I jak będę miał więcej kasy to kupie AMP oraz coś z Audi System i zrobię to jak trzeba a nie tak tylko przez Radio :wink:

Przekonaliście mnie ze nie ma co pakować w te Blaupunkty :razz:

niedziu - Czw Mar 19, 2009 11:33

Myślę że w przypadku głośników to nie ma co oszczędzać bo po pewnym czasie zacznie Ci brakować basu sopranu itp. i trze będzie rozbierać znowu boczki. Ja w pierwszej kolejności wymieniłem radyjnko - Blaupunkt MP 57 queens (4x50 USB na kabelku, opuszczany panel no i duży wyświetlacz wielokolorowy - można ustawić pomarańczowy identyczny jak na desce R200) po wymianie radja zauważyłem wielką różnice już na seryjnych głośnika. Potem uzbierałem kaski i kupiłem (oklepane na forum) helixy db 62.1 i wygłuszyłem porządni drzwi. Powiem tak - radyjko 4x50 (w rzeczywistości 4x22W) helixy i wygłuszenie daje naprawdę świetny dźwięk. Za helixami przemawia również idealnie pasujący gwizdek (zresztą 25mm) w seryjne miejsce. Wszyscy mi odradzali blaupunkty ale jestem bardzo zadowolony. Bez żadnych wzmacniaczy ciągania kabli itp. wszystko na seryjnych kablach i w zupełności wystarczy - ludzie pytają czy mam tube w bagażniku:)
Remigiusz - Czw Mar 19, 2009 20:51

Kurcze no oglądnąłem sobie te Helixy i naprawdę jest co w sumie wybrać zamiast tych blaupunktow :razz:

niedziu, No takie rozwiązanie by mi pasowało.

Zastowie ten temat otwarty bo widzę ze pozytywnie się rozwija :mrgreen:

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 20:51 ]
Mały dodatek :wink:

Kolega chce mi za 20€ sprzedac AMP'a
Gelhard GXV 378 TC
4x75W RMS
160W

i nie wiem czy warto to brać i do tego może jakieś inne głośniki muszę w takim razie dobrać jak Helix DB 62.1 :cry:

Możecie mi dalej doradzić proszę :razz:

boss.007 - Czw Mar 19, 2009 20:55

Remi55 napisał/a:
Gelhard GXV 378 TC

Ale ja Cię proszę :mrgreen:
Takie cuda to sie za młodu w 126p montowało :razz:

Remigiusz - Czw Mar 19, 2009 21:14

boss.007 napisał/a:
Ale ja Cię proszę :mrgreen:
Takie cuda to sie za młodu w 126p montowało :razz:


:mrgreen: hehe.. chyba wszystko mówi :wink: To sobie może do mojego Malucha zamontuje :razz:

michone - Czw Mar 19, 2009 22:28

a ja bym go kupil.
boss.007 - Czw Mar 19, 2009 23:23

michone napisał/a:
a ja bym go kupil.

:shock: Ty,co proponujesz tylko JL,Alpiny,kenwood,Rockford.F i inne wyższe marki :?: (niestety ale nigdy nie widziałem proponowanych przez Ciebie "NN" bo do tych zalicza się ten gierek)Dla mnie to tak jak bym kupował "Buszmana" z alledrogo :mrgreen:
Kupiłbyś Gelharda :?: :!:
Teraz to już tylko chyba jaja Są :/
Kiedyś kupowało się takie cudaki,ale teraz można to przecież zastąpić innym sprzętem.

michone - Pią Mar 20, 2009 05:05

boss.007 napisał/a:
michone napisał/a:
a ja bym go kupil.

:shock: Ty,co proponujesz tylko JL,Alpiny,kenwood,Rockford.F i inne wyższe marki :?: (niestety ale nigdy nie widziałem proponowanych przez Ciebie "NN" bo do tych zalicza się ten gierek)Dla mnie to tak jak bym kupował "Buszmana" z alledrogo :mrgreen:
Kupiłbyś Gelharda :?: :!:
Teraz to już tylko chyba jaja Są :/
Kiedyś kupowało się takie cudaki,ale teraz można to przecież zastąpić innym sprzętem.
poczytaj na temat marki a pozniej sie wypowiadaj. Za 80zl bym go kupil bez zastanowienia. MIeli pare klockowz serii prestige nawet nawet.
boss.007 - Pią Mar 20, 2009 11:28

michone napisał/a:
poczytaj na temat marki a pozniej sie wypowiadaj

A więc tak,Marka Gelhard przyjechała(dosłownie)do Polski w latach 90-tych razem z tymi pseudo "niemieckimi tuningami,poczym handlarze(czyt.przedstawiciele) zciągali sprzęt z auta i sprzedawali dalej na naszym rodzimym rynku :wink:
Ta marka w Niemczech jest(a raczej była) jak First albo Boschmann w Polsce i sprzedawana była w marketach typu aldi :wink:
No i do tej marki niestety ale zaufania mieć nie będe(kilka lat mieszkałem u Niemców i handlowało się tym i owym)
Wczesniej po przeczytaniu dwóch wątków jakiegoś forum CA nie Chciałeś nic powiedzieć na temat Fusion-a z Angli(a raczej Byłeś na nie :/ ),A ja Ci powiem że ten Fusion to MEGA lepsza produkcja niż Gelhard-który z jakiegoś powodu zaprzestał produkcje.
A co do ceny,to właśnie Fusiona też Dostaniesz za małe pieniądze(co wynika z nie znajomości firmy na Polskim rynku).
Z jednym się z Tobą zgodze,za te 20 ojroków to tak po namysłach też bym go kupił i wrzucił na alledrogo(znalazł by się napaleniec i zarobił bym z 50 złociszy :wink:
Pozdrawiam.

michone - Pią Mar 20, 2009 11:34

ale czy ja napisalem ze to super sprzet ??

do firsta bym tego nie porównal.

1. napewno lepsze wyjscie niz koncowki w radiu
2. cena 20 euro

boss.007 - Pią Mar 20, 2009 11:43

michone napisał/a:
do firsta bym tego nie porównal.

Ale model który Zaprezentowałeś...to nie ten wzmak :mrgreen:

michone - Pią Mar 20, 2009 11:50

wiem ale chodzilo mi porownanie produktow gelharda do produktow firsta :P w tym modelu tez widac ze jest przetwornica wiec duzy +
Botanix - Pią Mar 20, 2009 23:41

Nie zważając na jakość dźwięku Ghelard czy jak to się pisze wydaje się być lepszym wzmakiem właśnie dzięki posiadanej przetwornicy, model wyżej również ją ma. Można więc liczyć na jakąś tam konkretną moc. A co do Fusion-a zgadza się sprzęt niezły chociaż z czasem ma się ochotę na lepszy. Mimo wszystko w cenie w jakiej można go w Anglii dostać bije konkurencję na głowę. Biorąc pod uwagę, że za dwudrożne fronty dałem 20 GBP nie da się kupić nic lepszego - nowego nawet w cenie o 20 większej.
Remigiusz - Wto Sie 25, 2009 12:37

Zamontowałem sobie w końcu moje Helixy DB 62.1 ale tylko z jednej strony :mrgreen: Ale az mi ciarki przeszły jak włączyłem, głos i barwa nie do rozpoznania i jaki piękny Bass teraz dają. Dzis może mi sie uda 2 stronę drzwi zrobić to juz w cale z auta nie będę wychodził :mrgreen:

Zarąbisty te Helixy :wink: