Zobacz temat - [R200Si 1.4 16v 99r.] problem z rozruchem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200Si 1.4 16v 99r.] problem z rozruchem

marcze83 - Czw Mar 19, 2009 19:54
Temat postu: [R200Si 1.4 16v 99r.] problem z rozruchem
witam, opisze to krótko: otwieram auto, wsiadam, przekręcam kluczyk w stacyjce kontrolki się zapalają załącza się pompka paliwa, czekam jak zawsze ok. 3 sek. przekręcam na rozruch i cisza nic, rozruszni8k nie chodzi nic się nie dzieje, sprawdzam bezpieczniki wszystko w porządku próbuje ponownie i nic, zamykam auto po 5min. próbuje ponownie i odpala jak dotychczas bezproblemowo, pomocy bo nie wiem co to może być, dzisiaj już 4 razy się tak stało boje się że jutro w ogóle go nie odpalę. :beczy:
azor77 - Czw Mar 19, 2009 20:14

Witam
marcze83 napisał/a:
przekręcam na rozruch i cisza nic, rozruszni8k nie chodzi nic się nie dzieje,

jeśli po przekręceniu kluczyka na rozruch jest cisza nie przygasają kontrolki itp, to do sprawdzenia jest elektromagnes, szczotki ogólnie rozrusznik :wink:

marcze83 - Czw Mar 19, 2009 20:27

nieudana próba rozruchu miała miejsce rano, później jeździłem cały dzień i odpalał na pół obrotu do wczoraj nie było tego problemu około 19 wracałem do domu wychodzę ze sklepu chce odpalić i nic a po ok. 3 minutach odpalił bezproblemowo znowu bez kręcenia dojechałem pod dom zgasiłem odpaliłem znowu i tak chyba 6 razy palił na "pół". Dlatego wydaje mi się ze to nie rozrusznik, ale nie wiem jesteś pewien ze to rozrusznik.
oprawca_1978 - Czw Mar 19, 2009 21:19

Jeśli światła przygasły i nie odpalił i nie kręcił, to bezwzględnie trzeba sprawdzić obwód akumulator - rozrusznik. Należy, wg mnie, sprawdzić masę samochodu (gruba taśma, idąca z nadwozia do skrzyni) oraz klemy akumulatora i włącznik el-mag rozrusznika wraz z przewodem prądowym akumulator - rozrusznik.
Wypadałoby go wyjąć, rozebrać, wyczyścić, sprawdzić uzwojenia, szczotki, komutator, itd..
Nic nie jest święte i wieczne, po dziesięciu latach ma prawo toto zaniemóc.

Acha - jak taki dziwny objaw wystąpił jednostkowo i się nie powtórzył, to sprawdzić należy przewód sterowania włącznika el-mag (jego konektor) oraz złączkę stacyjki. Mogły już styki zaśniedzieć albo dostać niemocy z racji czasu i namiętnego użytkowania.

marcze83 - Czw Mar 19, 2009 21:55

światła nie przygasały, kontrolki nie przygasały, a jak sprawdzić włącznik elektromagnesu, i co to jest komutator?
sTERYD - Czw Mar 19, 2009 23:01

marcze83, może to Ci trochę rozjaśni:
http://www.roverki.pl/article.php?sid=466

marcze83 - Pią Mar 20, 2009 15:33

nie mam pytań z taką instrukcją, wielkie dzięki :grin: :grin: