Zobacz temat - Wydech
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Wydech

Grequ - Pią Mar 20, 2009 00:04
Temat postu: Wydech
witam wszystkich jestem od niedawna szczesliwym posiadaczem rovera 216 cupe 1.6. dohc :D
prosił bym a jakieś podpowiedzi dotyczące wymianie ukladu wydechowego , mianowicie chciał bym wywalic kata i zrobic totalny przelot. dac jakis dobrze brzmiacy koncowy wydech. ale nie wiem jak sie do tego wszystiego zabrac wiec prosze o podpowiedzi na ten temat xD

faecd - Pią Mar 20, 2009 07:06

Witaj kolego ze szczecina, zapraszamy na spoty.
Osobiscie nie mam zielonego pojecia o wydechu, wiem, ze chlopaki tak robia. Na allegro i ebay masz mase gratow do R200 ale co do koncowego wydechu to to jest jakas paranoja. To ma byc silnik slychac a nie jakas tam rure.
Zreszta powiem Ci ze 16K4F bardzo ladnie brzmi na wysokich obrotach siedząc w srodku w budzie.

michone - Pią Mar 20, 2009 09:29

ale kolega ma hondowski silnik
Grequ - Pią Mar 20, 2009 11:32

dokladnie ja mam hondowski silnik :)
dobryziom - Pią Mar 20, 2009 11:57

Polecam zrobić tak jak to robią w Hondach dobry dolot najlepiej jakiś dedykowany żeby miało to ręce i nogi ( robienie wydechu bez porządnego dolotu to strata czasu ). Wydech na dwóch przelotowych lub pół przelotowych tlumikach zależnie od wytrzymałości twojej głowy. Ważne żeby dać jak największe puszki, nie polecam pseudo mugenów. Całość puścić na przekroju 55mm max. Jeżeli masz więcej grosza zrobić od razu kolektor ( chińszczyzna na ebay koło 500pln) oczywiście wywalamy kata. Przy dobrych wiatrach daje od 7-15km oraz bardzo poprawia elastyczność oraz samopoczucie :)
ceremony - Pią Mar 20, 2009 12:19

do silników bez turbiny nie za bardzo nadaja sie wydechy na jednym tlumiku, tak jak kolega wczesniej, polecalbym dwa przelotowe tlumiki, i pamietaj ze najlepszy, w sensie najladniejszy dzwiek silnika i najlepsze osiagi sa wtedy kiedy puchy sa duze a nie male jak w pseudotuningowanych autach gdzie wymiana koncowego tlumika na jakies byle co i Ciquecento ryczy jak by mialo 300 koni i 4 litry pod maska :)
Grequ - Pią Mar 20, 2009 21:36

Dzieki za podpowiedzi w poniedzilek wybiorę się do mechanika. o postępach będę informował na bieżąco :)
olekorson - Nie Mar 22, 2009 17:44

Witam wszystkich chciał bym zaproponować najpierw lekturę

http://grabowski.com.pl/uklady_wydechowe.htm

Pozdrawiam

Grequ - Pon Mar 23, 2009 18:08

dzięki to mi si przyda :)
FL0R3K - Pon Mar 23, 2009 19:45

ja jeżdżę na wydechu "KM Malon Mini 90Z" mam zrobiony dolot "Jacky Auto Sport" ale nie dedykowany bo takiego nie mogłem niestety nigdzie dostac i powiem że bardzo ładny odgłos usłyszałem po założeniu go, fajnie z obrotów schodzi prawie jak WRC :) jeszcze się zastanawiałem nad strumienicą sportową ale niestety sytuacja finansowa zmusiła mnie do tego że musze sprzedac swoją maszynke :( pozdro!