Zobacz temat - [R75] Dymienie z wydechu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dymienie z wydechu

Artur - Czw Mar 26, 2009 18:06
Temat postu: [R75] Dymienie z wydechu
Witam wszystkich fanów marki MG Rover :D . Ja właśnie stałem sie (nie wiem czy szczęśliwym) posiadaczem Rovera 75 2.0 CDT. Zauważyłem taki objaw ze po uruchomieniu silnika po dłuższym postoju z wydechu wydobywa sie niebieskawy dym, który po chwili zanika i jest ok, tzn. nie ma dymu ani niebieskiego ani czarnego, nawet po przegazowaniu. Co może być przyczyną
marcus - Czw Mar 26, 2009 18:27

Może się skraplać woda w wydechu po postoju . Wtedy jest ok. Sprawdź organoleptycznie co Tobie dymi możesz powąchać . Pozatym sprawdź czy wtedy wydobywają się z rury kropelki wody.
Brt - Czw Mar 26, 2009 18:37

Witamy na forum, gratulujemy zakupu i prosimy o dostosowanie się do miłosciwie panujących nam tutaj zasad i poprawienie tematu :ok:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=15017

Niebieski dym zwykle osnacza spalany olej .... pojeździj trochę i obserwuj zużycie oleju. Całkiem możliwe, że to też wilgoś skroplona jaki pisze marcus. Na oko tak trudno powiedzieć co to takiego ;)

SeniorA - Czw Mar 26, 2009 18:54

Artur napisał/a:
z wydechu wydobywa sie niebieskawy dym, który po chwili zanika i jest ok,
świadczy to o nieszczelności prowadnic zaworów , którędy to na postoju dostaje się olej a następnie po uruchomieniu silnika ulega spaleniu.
Rowan - Czw Mar 26, 2009 20:47

Nie koniecznie. Możliwe, że leje mu któryś wtrysk, tak było w HDI, po wymianie ustąpiło.
Dziadek - Czw Mar 26, 2009 20:56

Uważam,tak jak Rowan,że po dłuższym postoju może się zawieszać któryś wtrysk.Miałem tak w peugeocie.Jak postał kilkanaście godzin to puszczał niebieskiego dyma przez kilkadziesiąt sekund,później spaliny były czyściutkie.Jeździłem tak dwa lata i poszedł do ludzi,którzy do dzisiaj są z niego zadowoleni.
SeniorA - Czw Mar 26, 2009 21:03

olej napędowy barwi spaliny na czarno ,nie na niebiesko.
Brt - Czw Mar 26, 2009 21:30

Dr. Marian chyba gdzies mówił, że tego typu dymienie może też oznaczać uszkodzony wtryskiwacz :roll:
Dziadek - Czw Mar 26, 2009 21:44

SeniorA napisał/a:
olej napędowy barwi spaliny na czarno ,nie na niebiesko.

...a w życiu!Czarny dym to co innego.Niedopalona ropka daje niebieskawy dymek i specyficzny zapach.

boss.007 - Czw Mar 26, 2009 21:50

Dziadek napisał/a:
Niedopalona ropka daje niebieskawy dymek i specyficzny zapach.

Raczej bardziej siwawy niż niebieskawy...a z zapachem to się zgadza :razz:

SeniorA - Pią Mar 27, 2009 07:23

Dziadek napisał/a:
Czarny dym to co innego
Co ?. Jak wtryskiwacz leje, lub jest za wczesny lub za póżny wtrysk to spaliny zawierają czarny dym i cząstki sadzy.
Dziadek - Pią Mar 27, 2009 07:53

Jestem ugodowym człowiekiem i nie będę się kłócił,tak więc Senior A zachwiał posadami mojego ponad trzydziestoletniego doświadczenia z dieslami.To już mój szósty samochód na ropę,ale całe szczęście jeszcze nie dymi(czego wszystkim życzę).Wiem jedno:jak kiedyś zalałem 25 litrów benzyny do wolnossącego peugeota 206 to cała droga za mną była w BIAŁYM dymie.Podżyłem wtedy strachu!Ale było biało!
SeniorA - Pią Mar 27, 2009 08:03

dla jasności podam , że mówię o spalaniu niezupełnym , które ma miejsce wskutek wadliwego rozpylania paliwa przy minimalnym współczynniku nadmiaru powietrza czego produktem jest sadza .To nie jest to samo co spalanie ropy w ognisku.

[ Dodano: Pią Mar 27, 2009 08:40 ]
Dziadek napisał/a:
Jestem ugodowym człowiekiem i nie będę się kłócił,
Ja też,a co do zachwiania posadami doświadczenia, to chyba miałem prawo, bo moje jest o wiele dłuższe niestety.Nie gniewaj sie.