Zobacz temat - [R75] Kontrola trakcji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Kontrola trakcji

Kazio_75 - Nie Mar 29, 2009 11:04
Temat postu: [R75] Kontrola trakcji
Witam, ostatnio byłem na przeglądzie wzięli go na szarpaki i inne cuda i od tego czasu zapaliła się kontrola trakcji, sprawdzałem kabelki od czujników wszystko wygląda ok, ABS-y działają.
Nie wiem co należy jeszcze sprawdzić. :sad:

penio - Nie Mar 29, 2009 18:35

najlepiej odczytac bledy jakims testerem i wszystko wyjdzie
sknerko - Pon Mar 30, 2009 09:16

a masz diesla czy benzynę bo jak benzynę to może wypadła ci wtyczka od siłownika na podszybiu po stronie pasażera albo nie styka coś przy przepustnicy
SeniorA - Pon Mar 30, 2009 11:47

Otwórz pokrywę ( ma dwa zaczepy ) serwomotoru na podszybiu do którego wchodzi linka od sterowania dodatkowej przepustnicy i sprawdź czy się nie urwała linka ,lub jej zaczep. To samo sprawdź przy przepustnicy. Na przyszłość wyłącz TC przed próbą hamulców na rolkach, bo najczęściej wtedy uszkadzają ten układ.Linki stosowane w R75 są mało giętkie wykonane z drutów chyba 0.2 mm , które pękają na skutek przegięć i doprowadzają do urwania linki a nawet rozwalenia modułu.Ja w moim R założyłem w części narażonej na przegięcia , linkę b.giętką od BMW.

[ Dodano: Pon Mar 30, 2009 12:59 ]
następny do sprawdzenia jest czujnik położenia przepustnicy

blazi - Pon Mar 30, 2009 16:24

A gdzie znajduje się czujnik położenia przepustnicy?? (mam podobny problem ze swoją kontrolą trakcji)
SeniorA - Pon Mar 30, 2009 20:03

Cytat:
A gdzie znajduje się czujnik położenia przepustnicy
na osi przepustnicy od strony akumulatora , przykręcony 2 śrubkami.
Kazio_75 - Pon Mar 30, 2009 20:31

Witam, dzięki za pomoc, przyczyną był pęknięty plastik od przepustnicy(wyhaczona linka) skleiłem i jest ok, jeszcze raz dzięki wszystkim i pozdrawiam. :mrgreen:
Zukowaty - Pon Mar 30, 2009 21:07

blazi napisał/a:
mam podobny problem ze swoją kontrolą trakcji)

Zobacz czy kostka wchodząca od dołu w przepustnicę od strony silnika jest podłączona.