Zobacz temat - [R75] Tempomat - nie działa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Tempomat - nie działa

Hirek - Pon Mar 30, 2009 19:44
Temat postu: [R75] Tempomat - nie działa
Cześć. Zakupiłem ostatnio roverka 75 i mam problem z tempomatem. Posiadam przyciski uruchamiające na kierownicy oraz na panelu, ale podczas jazdy kontrolka nie sygnalizuje włączenia i tempomat nie działa :beczy: Proszę o poradę w jaki sposób mam to uruchomić, lub też w jaki sposób mam usunąć usterkę. Z góry dzięki
wild_weasel - Pon Mar 30, 2009 19:59

A użyłeś wyszukiwarki??
Jeden, dwa.

[typ BMW] - Możesz to wyjaśnić? :)

Hirek - Pon Mar 30, 2009 20:16

Jeżeli chodzi o BMW to napisałem typ silnika.

Właśnie przeglądałem wyszukiwarkę jeden i dwa. napisane nam było w jaki sposób się włącza i tak też zrobiłem. Jedyne co nie sprawdziłem to czy nie spadła mi dźwigienka ( biała plastikowa od gruszki tempomatu do przepustnicy).

wild_weasel - Pon Mar 30, 2009 20:18

Cytat:
Jeżeli chodzi o BMW to napisałem typ silnika.

A ja myślałem, że BMW to marka samochodu :mrg: Napisz CDT/CDTi. To jest typ silnika :cool: Innym użytkownikom będzie łatwiej znaleźć.

Hirek - Pon Mar 30, 2009 20:21

ok dzięki zaraz poprawie :mrgreen:
Rowan - Pon Mar 30, 2009 20:46

Hirek napisał/a:
biała plastikowa od gruszki tempomatu do przepustnicy

Masz diesla, tam nie ma przepustnicy. Sprawdź czujnik przy pedale sprzęgła czy się nie wysunął, częsta przypadłość. :wink:

Dam-Kam - Pon Mar 30, 2009 21:01

Hirek, sprawdź hallotron przy pedale sprzęgła. To jest najczęściej występująca przypadłość powodująca niedziałanie tempomatu w CDT(i). Jak sciagniesz osłony pod kierownicą, wyżej nad pedałem sprzęgła bedziesz widział takie białe 'cuś'. Ma wymiary ~7x7mm i długości paru cm. Musisz to dosunąć do pedału sprzęgła, tzn do tego wahadełka co chodzi razem z pedałem.
Zukowaty - Pon Mar 30, 2009 21:05

Dam-Kam napisał/a:
To jest najczęściej występująca przypadłość powodująca niedziałanie tempomatu w CDT(i)

W KV6 tez. Czujnik się wali i tempomatu nie włączysz bo komp myśli ze sprzęgło masz włączone.

Dziadek - Pon Mar 30, 2009 21:07

Miałem to samo.Zrób dokładnie tak jak zaleca Dam-Kam.Ciasno,mało miejsca,albo możesz spróbować najpierw odciągnąć nogą pedał sprzęgła-może zadziała.Jeśli nie,to masz niedaleko do Rowana-on wie co i jak.
Dam-Kam - Wto Mar 31, 2009 00:03

jeśli to jest sędziszów małopolski koło ropczyć to ja też za tydzień we wtorek uderzam do domu to ewentualnie jakbyś nie wiedział co i jak to możemy się spotkac gdzieś przy trasie (Orlen) ale zapewniam że jeśli zechcesz poszukać to sam to napewno znajdziesz :)
Rowan - Wto Mar 31, 2009 15:20

Dziadek, on Sędziszów Młp. a ja świętokrzyski :smile:
Hirek - Sro Kwi 01, 2009 20:54

BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POMOC CHŁOPAKI TEMPOMAT DZIAŁA POZDROWIENIA
Dziadek - Sro Kwi 01, 2009 21:02

Hirek,nie napisałeś co było.
Rowan,sorki-myślałem,że to Twój krajan.

Hirek - Pią Kwi 03, 2009 20:09

cześć chłopaki okazało się że czujnik przy pedale sprzęgła był cofnięty do tyłu, poprawiłem i działa, dzięki bardzo za pomoc :mrgreen:
Dziadek - Pią Kwi 03, 2009 21:30

Cieszę się.Miałem nadzieję że to tylko to.Mała rzecz,a cieszy.Ja często używam tempomatu.
MaReK - Sob Kwi 04, 2009 23:44

Dla potomnych, rzeczony czujnik, wyglada tak: