Zobacz temat - [R75] Przekroczenie prędkości - 120km/h
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Przekroczenie prędkości - 120km/h

jerwlo - Czw Kwi 02, 2009 20:44
Temat postu: [R75] Przekroczenie prędkości - 120km/h
[R 75 2.5 V6] po przekroczeniu 120 km coś brzęczy jak zwalniam poniżej tej prędkości to przestaje
lamer - Czw Kwi 02, 2009 20:46
Temat postu: Re: [R 75 2.5 V6] po przekroczeniu 120 km coz brzeczy gdzies
jerwlo napisał/a:
[R 75 2.5 V6] po przekroczeniu 120 km coś brzęczy jak zwalniam poniżej tej prędkości to przestaje

Mamy gratulować czy współczuć czy o co biega?

jerwlo - Czw Kwi 02, 2009 20:48

co to moze byc bo jak to usunac
Siwus181 - Czw Kwi 02, 2009 21:11

Może napisz chociaż gdzie brzęczy...? W silniku, w drzwiach, w bagażniku, a może w uszach? :wink:
lamer - Czw Kwi 02, 2009 21:13

jerwlo napisał/a:
co to moze byc bo jak to usunac

Wg mnie to może być mucha, która boi się nadmiernej prędkości :twisted:
Czy tak trudno pisać po Polsku i do tego opisać zrozumiale problem? Co/gdzie/jak brzęczy? Z przodu? Z tyłu? Z głośników? Mamy zgadywać?

sTERYD - Pią Kwi 03, 2009 00:32

ZTCP w Roverach 75 mozna też zaprogramować antyprzekraczacz prędkości - brzęczek, który się uruchamia jak jedziesz za szybko, może to to :hm:
Dziadek - Pią Kwi 03, 2009 07:55

Na 90% to jest właśnie to.Z kąd go sprowadziłeś?Jedź z nim na komputer i usuń ustawienia,albo jeździj dostojnie,tylko kto tym autem to wytrzyma?Jako stary wyga nawet po mieście dawałbym więcej na licznik.
Rowan - Pią Kwi 03, 2009 10:59

Dziadek, ale przecież normalnie można przez pokładowca zaprogramować przy jakiej prędkości ma ostrzegać.
lamer - Pią Kwi 03, 2009 11:08

Założę się, że to nie o to "brzęczenie" chodzi. Bo po pierwsze tego dźwięku ostrzegawczego nie nazwał bym brzęczeniem a poza tym towarzyszy temu ostrzegawcza ikona na wyświetlaczu kompa więc raczej by się gość domyślił o co biega.
Dziadek - Pią Kwi 03, 2009 12:17

Rowan napisał/a:
można przez pokładowca zaprogramować przy jakiej prędkości ma ostrzegać

No fakt!Zapomniałem o tym z rozpędu.Żeby nie okazało się,tak jak w moim peugeocie,że buczał wentylator chłodnicy.Naszukałem się tego dźwięku przez kilka tygodni!Zawsze powyżej 110-120 zaczynało"śpiewać".Dźwięk był wku...cy na tyle,że powymienialem łożyska,łożyska na mcpersonach,sprawdziłem owiewki i inne duperele,aż przypadkowo wpadłem na pomyśł zwarcia czujnika temperatury...no i po wymianie silniczka mogłem grzać na autobanie do oporu.

blazi - Pią Kwi 03, 2009 19:38

u mnie brzęczenie się pojawia przy ok 1800-2000obr/min - niezależnie od prędkości (na postoju to samo). Dźwięk wydobywa się z okolicy prawego przedniego koła, wygląda to na coś takiego jakby jakaś blacha była gdzieś poluzowana i wpada w drgania przy pewnych obrotach.
To co mi się nasuwa, to może być jakaś osłona termiczna może układu wydechowego.
Jak zdjąłem prawe przednie koło to widać było tam coś takiego, ale źródła tego dźwięku jeszcze nie ustaliłem.

maniek35 - Pią Kwi 03, 2009 20:04

Cytat:
[R 75 2.5 V6] po przekroczeniu 120 km coz brzeczy gdzies pod
odnośnie pytań co i gdzie....i zabrakło atramentu
a brzęczy 2,5 V6 bo 2.0 CDT przecierz by klekotał :wink:

Siwus181 - Sob Kwi 04, 2009 00:07

To co brzęczy przy 1800-2000 obr/min to normalna reakcja silnika benzynowego w R75. Gdzieś czytałem instrukcja/rave/roverki.pl :wink: , iż to brzęczenie powinno trwać ok. 2-4 sekund.


maniek35 napisał/a:

a brzęczy 2,5 V6 bo 2.0 CDT przecierz by klekotał :wink:


:ok:

sknerko - Sob Kwi 04, 2009 10:42

lamer napisał/a:
Założę się, że to nie o to "brzęczenie" chodzi. Bo po pierwsze tego dźwięku ostrzegawczego nie nazwał bym brzęczeniem a poza tym towarzyszy temu ostrzegawcza ikona na wyświetlaczu kompa więc raczej by się gość domyślił o co biega.

A mnie się wydaje że gdzieś czytałem na forum że bez kompa też jest ta informacja o przekroczeniu i ustawiona na stałe na jakąś prędkość nie pamiętam na jaką. I ten piszczek może być rąbnięty i będzie brzęczał.

jerwlo - Sob Kwi 04, 2009 12:10

a gdzie jest ten brzeczek będę wdzięczny jak go znaleźć
sknerko - Sob Kwi 04, 2009 12:21

za zegarami albo w zegarach nie wiem na 100%
domann - Nie Wrz 04, 2011 19:54
Temat postu: [R75] Przekroczenie ustalonej granicy prędkości
Witam,

Jest sobie taka funkcja jak ostrzeganie o przekroczeniu ustalonej granicy prędkości. Działa zgodnie z instrukcją (prawie) - przyciskiem komputera ustawiam limit i działa, nie chcę limitu - przyciskiem dziennego przebiegu wyłączam. Działa prawidłowo w zakresie 0 - 115 km/h, ale jesli wyłączę limit i tak pozostaje jakiś ustawiony na stałe, włączający się przy 120 km/h.

Nie udaje mi się go wyłączyć i zastanawiam się co jest nie tak:

a) nie umiem czytać ze zrozumieniem manuala
b) ten typ tak ma - pozostaje przyzwyczaić się do gongu i ikonki przy 120km/h
c) wersje na niektóre kraje mają ostrzeganie ustawione domyślnie (w moim przypadku UAE - Emiraty)
d) inne, o których nie mam pojęcia

Może ma ktoś pojęcie, o co może chodzić?

sknerko - Wto Wrz 06, 2011 08:49

u mnie jak limit nie jest ustawiony to nie informuje w żaden sposób ani przy 120km/h ani przy żadnej innej prędkości
VMatas - Wto Wrz 06, 2011 09:10

Hmmm… Czy limit wyłącza się nie przyciskiem komputera, trzymając go dłużej? Ja tak pamiętam - nie używam więc mogę mylić się :) Ewentualnie ustawić limit na np. 180km/h i wtedy sprawdzić, czy będzie pikać.
domann - Wto Wrz 06, 2011 16:25

sknerko napisał/a:
u mnie jak limit nie jest ustawiony to nie informuje w żaden sposób ani przy 120km/h ani przy żadnej innej prędkośc


U mnie wygląda to tak - te 120 km/h to taki limit nadrzędny - jeśli nie ustawię niższego, działa ten.
Ustawiam niższy - zadziała oczywiście ten niższy.
Po wyłaczeniu niższego (na wyświetlaczu limitu jest "---") z powrotem działa 120 km/h

Pewnie jedynie w serwisie da się go wyłączyć.


VMatas

Niestety nie da się ustawic wyższego - przynajmniej u mnie. Limit działa od 0 - 115 km/h.
limit wyłącza się poprzez krótkie wciśnięcie przycisku kasowania dziennego przebiegu.

sknerko - Sro Wrz 07, 2011 08:47

domann napisał/a:
Limit działa od 0 - 115 km/h.

a nie masz ty czasem w milach tego kompa wyskalowanego?
limit kasuje się trzymając dłużej przycisk kompa aż pojawią się kreski albo ustawiając najwyższą możliwą prędkość, u mnie bodaj 235km/h. W moim aucie limit zawsze się zeruje jak za jednym zamachem kasuję licznik przebiegu, średnie zużycie paliwa i średnia prędkość. Być może to jakiś błąd ale u mnie wtedy limit ustawia się na kreseczki i nie informuje wogule.

VMatas - Sro Wrz 07, 2011 09:17

Wlasnie też tak samo i u mnie działa jak pisze sknerko. Może faktycznie to jest w milach... :D
domann - Sro Wrz 07, 2011 14:33

VMatas napisał/a:
Wlasnie też tak samo i u mnie działa jak pisze sknerko. Może faktycznie to jest w milach... :D


Nie, nie jest w milach. Zobaczcie sami - nakręciłem filmik, przedstawiający jak to działa u mnie

Filmik

na końcu skasowałem limit. Mimo skasowania, ten na 120 km/h, dalej działa.

haszczyc - Sro Wrz 07, 2011 14:37

dziwne że masz tylko limit do 115km/h ja mam do około 220km/h czy coś takiego
sknerko - Sro Wrz 07, 2011 15:19

domann, myślę ze wizyta na T4 i wgranie jakiejś chrześcijańskiej wersji softu rozwiązała by twoje problemy.
domann - Sro Wrz 07, 2011 20:34

sknerko napisał/a:
domann, myślę ze wizyta na T4 i wgranie jakiejś chrześcijańskiej wersji softu rozwiązała by twoje problemy.


No i tak trzeba będzie, przy okazji, zrobić.
Pewnie zanim to zrobię, przyzwyczaję się do tego komunikatu ;)

... minęło kilka dni, no i nie przyzwyczaiłem się - święcący się znak ograniczenia do 120km/h na desce był nie do zniesienia w nocy.

Z T4 - zgadza się. Dzięki PHJOWI udało się zmienić kraj z UAE na D, zmiana softu i wszystko gra :)

pablo - Pią Lip 14, 2017 12:22

Powrócę do zapomnianego tematu, mianowicie kiedyś miałem speed limit wyświetlany na wyświetlaczu razem z dźwiękiem po przekroczeniu 120km/h . Teraz mam tylko dźwięk . W TOAF nie widziałem opcji aby uaktywnić komunikat wizualny. Na wyświetlaczu mogę sobie ustawić speed limit . Może ktoś wie jak to przywrócić ?