Zobacz temat - [R400 1.4 Sli 94r] głowica
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover 200/400 lata 92-95 (kanciak)
oraz Rover 200 coupe/cabrio i Rover 400 tourer - [R400 1.4 Sli 94r] głowica


Lipa - Czw Kwi 02, 2009 23:04
Temat postu: [R400 1.4 Sli 94r] głowica
Witam wszystkich forumowiczów pierwszy post i prośba,mianowicie jak nazywa się typ klucza którym jest przykręcona głowica,nigdzie nie mogę się tego dowiedzieć wiec kieruje swoją prośby do Was dodam ze silnik jest rovera 1,4 16V samochód z 1994r.
oprawca_1978 - Czw Kwi 02, 2009 23:24

Witam nowego forumowicza.

Jest to konkretnie nasadka Torx nr E-14. Bez niej nie ma co się dobierać do śrub głowicy (a w zasadzie całego silnika), pomijając fakt, że te śruby odkręca i przykręca się nieco inaczej, niż w "zwykłym" silniku. Jak osobiście robiłem to też zupełnie inaczej, niż radzi tzw. Rave - czyli instrukcja serwisowa do tych silników. Co się dzieje, gdy dokręca się zgodnie z tymi zaleceniami -kolega TARADAJA udowodnił niedawno empirycznie.

Jeśli chciałbyś odkręcać sprzęgło, to bez nasadki Torx nr E-8 też nie podchodź do tych śrubek od docisku sprzęgła.

Zdaje się, pokrywy korbowodów też są na Torxy nasadki, ale nie do końca jestem tego pewien.

Lipa - Pią Kwi 03, 2009 23:55

Dziekuje z odpowiedz juz zaopatruje sie w wyzej wymienione rodzaje kluczy.:)

[ Dodano: Sob Kwi 18, 2009 12:19 ]
Wiec usterak mojego samochodu jest nie co bardziej skomplikowana ,okazało sie ze mam peknieta tuleje i musze odkrecic korbowodyi tu znowu pytanie ,jaki to klucz ,ma wiecej kątów niz Torx E .Pozdrawiam