Zobacz temat - Predyspozycje tuningowe ZR 2.0 TDI
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - Predyspozycje tuningowe ZR 2.0 TDI

adil - Pią Kwi 03, 2009 17:23
Temat postu: Predyspozycje tuningowe ZR 2.0 TDI
Witam.
Mam kilka pytań. Otóż:
Jakie mechaniczne predyspozycje tuningowe ma MG ZR 2.0TDI. Jakie znacie sposoby na dodanie kilku koni naszemu małemu cacku?
Docelowa paliwożerność nie ma większego znaczenia. Ważny jest napęd - dieslowy - nie benzyna.
Pozdrawiam. Laik.

Rowan - Pią Kwi 03, 2009 21:07

adil, chyba w wypadku iDT w ZR chip tuning będzie najodpowiedniejszy. :wink:
DANTE79R - Wto Maj 19, 2009 20:52

MG ZR jest sam w sobie piękny, ja bym nic nie zmieniał, proponuję chipa wgrać jak kolega wyżej. Pozdrawiam
michu1123 - Wto Maj 19, 2009 21:26

Witam
Ja bym proponował coś z kategorii większe turbo. Ja się przymierzam do zainstalowania w moim R 420 SD turbinki od Merca Sprintera 2.9 CDI gdzie A/R Compresora wynosi 51. A w moim R tylko 42 (dodatkowo większe IC). Bardzo ciekawe artykuły są na angielskim forum. Tam kolesie wyciągają po 150 Koników :wink:
Tu jest przykład montażu FMIC http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=252397

Marrkus - Wto Maj 19, 2009 21:27

oj w iTD to chyba nie warto cokolwiek kombinować - ostanie wypusty tych silników były również w wersji 115KM - ingerencja w mapy wtrysków za pewne możliwa ale nie wiem czy ktokolwiek to przerabiał - na forum niektórzy mieli tylko takie plany i nie wiem jak się skończyły (czy w ogóle doszły do skutku)

Jest za to na forum w tym dziale temat "tuning SDi za 7zł" -czy jakoś tak - warto poczytać tania alternatywa dla chip tuningu

Rowan - Wto Maj 19, 2009 21:35

Marrkus, ale nie w IDT, tylko w SDI, a tu niestety jest różnica, tutaj się tego nie zrobi.
Markzo - Wto Maj 19, 2009 22:24

Tiger ma większy IC, podniesione ciśnienie na ok 1,5bara i podobno jeździ to jak wściekłe ;)
michu1123 - Wto Maj 19, 2009 22:34

Markzo napisał/a:
Tiger ma większy IC, podniesione ciśnienie na ok 1,5bara i podobno jeździ to jak wściekłe ;)

Tylko przy takim ciśnieniu w fabrycznej turbinie to długo nie pojeździ. Max dla turbin GT1549 to 1.2 bara. Chyba że ma inną turbinkę ?

Markzo - Wto Maj 19, 2009 22:38

Jeździ już bardzo długo i nic się z furką nie dzieje ;) nie wiem jakie ma turbo...wal na pw do niego ;)
Marrkus - Sro Maj 20, 2009 07:16

Rowan napisał/a:
Marrkus, ale nie w IDT, tylko w SDI, a tu niestety jest różnica, tutaj się tego nie zrobi.


ALe z tego co mi wiadomo to główna różnica pomiędzy tymi silnikami to pompa wtryskowa - a całe sterowanie silnikiem chyba pozostało bez większych zmian. Nie będę udawał znawcy ale tak mi się wydawało że oba silniki to ta sama L-seria tyle że z nieco zmienionym osprzętem

Brt - Sro Maj 20, 2009 09:58

no w iDT już rezystorkiem nie oszukasz kompa (a przynajmniej nic o tym nie wiem) właśnei dlatego, że różnią się osprzętem ;)
maniaq - Sro Maj 20, 2009 14:02

tak sobie cyztam i czytam ... ;)

znam jedna osobe, ktora sie podjela modyfikacji turbiny , dalo to kolo 150 km, smiga na PG1 i bylo ok, po 3 miesiacach. niestety kolega sie wogole nie udziela na forum O_o

mod IC troche rzezby jest, ale efekt powinno to jakis dac ;)

Markzo - Sro Maj 20, 2009 14:58

Maniaq nie wiem czy tak dużo rzeźby z tym IC....u Tigera nie wyglądało to na coś trudnego :wink: jak będzie spot w niedziele i Tiger będzie to cykne fotki silnika i może jakas jazda próbna... :twisted:
maniaq - Czw Maj 21, 2009 00:19

tylko ze jego IC jest w miejcu fabrycznego ;) a to jzu roznica , ja mowie o tych z forum MG - koledzy wyprowadzali IC wiekszych rozmiarow w zderzak ;) a to juz troche rzezby z doprowadzeniem przewodow .

zabawa ze snmiglem, to tez $ generaleni trzeba miec glowe zeby to robic ;)

marcinZG - Pią Cze 05, 2009 02:45

Marrkus napisał/a:
oj w iTD to chyba nie warto cokolwiek kombinować - ostanie wypusty tych silników były również w wersji 115KM


Przy okazji tego tematu...
Czy ktos moze mi powiedziec czym dokladnie roznily sie fabryczne 101KM i 115KM?

Firq - Pią Cze 05, 2009 10:03

chyba tylko programem kompa...
NITRO - Czw Cze 18, 2009 11:15

witam mam okazje zakupic kompa od wersji 115KM ale czy sam komp cos da ? chcialem jeszcze zwiekszyc cisnienie na turbo i zalozyc wiekszy IC !!
maniaq - Czw Cze 18, 2009 22:45

podpytaj moze na prv kolege MR bo sie tu rzadko ucziela, on przerabial temat kompa od zr-a w 45 ;) napisze dokladnie co i jak.

a co do IC i cisnienia turbo jak to chcesz rozwiazac?

NITRO - Czw Cze 18, 2009 23:43

IC chcialem dac wiekszego w zderzak przed chlodnice bo jest duzo miejsca tylko niewiem od czego ?? a cisnienie na turbo to widzialem w jednym temacie jak w 200 zwiekszali na 1.2 bara i chyba z kompem od mg cos to powinno dac ??
maniaq - Pią Cze 19, 2009 00:08

troszeczke mylisz silniki ;) 200 to inan bajka :D

idt to nie sdi :) tutaj nei oszukasz kompa rezystorkiem, nie podkrecisz srubek itp ;)


IC mozesz poogladac na angielskim forum, albo np. na ostatnim zlocie kolega firq pokazywal to u siebie :D tylko ze znow w 200 ;)

NITRO - Pią Cze 19, 2009 10:59

ale pewnie turbo jest to samo a rezystorka niedam tylko chcialem tego kompa od mg za 400 moge miec drogo ??
Brt - Pią Cze 19, 2009 11:04

A możesz napisać to samo z kropkami, przecinkami itp. Bo narazie kompletnie nie rozumiem o co chodzi :roll:
NITRO - Pią Cze 19, 2009 22:44

sor !
a wiec turbina w roverze 200 i 45 pewnie jest taka sama , zamiast rezystorka o ktorym wczesniej wspominales chcialem wsadzic komputer od mg ktorego moge miec za 400 zł .. czy to drogo ?

Firq - Pią Cze 19, 2009 23:57

NITRO, troche sie nawalczyłem z tym coolerem ale to dlatego ze za duzy tam wsadziłem... tzn jest ok co do wydajności powiem nawet super ale colera miałem od sprintera 2.9td i jest on sporawych wymiarów... :) cisnienie tez daje swoje... wtajemniczeni wiedza ze mój r daje 1.8 - 1.9 bara hehe ale to niebezpieczna zabawa :) za to wciska w fotel dośc mocno :) co do przewodów do coolera to musisz byc wyposazony w duza wyobraźnie i duza cieprliwośc hehe wiem z wsłasnego doświadczenia :)
NITRO - Nie Cze 21, 2009 22:26

Firq , czy bylbys tak dobry i podeslal jakies fotki jak to u ciebie wyglada ? wydaje mi sie ze w 45'tce jest wiecej miejsca :))
DANTE79R - Nie Cze 21, 2009 22:38

Myślę że chip to najlepsze wyjście. Na Youtube jest filmik R45 IDT (napisali TDI bo dla każego buraka diesel to TDI) z wgranym chipem na 145 koni i 339nm. Przyspiesza w 7,1 do setki. Masakra jaki potwór :) Zobaczcie sami :) http://www.youtube.com/watch?v=Ic7O6E_pCww
Botanix - Pon Cze 22, 2009 03:33

Cytat:
Myślę że chip to najlepsze wyjście. Na Youtube jest filmik R45 IDT (napisali TDI bo dla każego buraka diesel to TDI) z wgranym chipem na 145 koni i 339nm.


Ale jaki chip? Gdzie tam masz coś o chipie?

"
Gravitypilot1 (1 rok temu)

Hello no chip.... Moddified Injectors, boost pressure uped to 22 psi, modifed intake manifolds, air filter, pierburg maf, mafam (fuel/air tweaker), performance clutch, decat and a few other bits which i cant think of."

NITRO - Pon Cze 22, 2009 22:51

mozna na polski bo nie dokonca rozumiem :(
Botanix - Pon Cze 22, 2009 23:17

Mniej więcej

"Gravitypilot1 (1 rok temu)

Witam żadnego chipa.... modyfikowane wtryski, ciśnienie doładowania zwiększone do 22psi, modyfikowany kolektor ssący, filtr powietrza, pierburg maf ( sensor powietrza ), mafam (optymalizuje dawkę powietrza i paliwa ), wyczynowe sprzęgło, zdjęty katalizator i kilka innych pierdół."

Tak więc mowy o chipie nie ma a mimo to 140 koni ponad jest - super sprawa :)

ceremony - Wto Cze 23, 2009 10:03

Wracajac do MG ZR to znalazlem cos takiego http://www.44tuning.pl/mg...-td-100-km.html to juz zackiem niezly przyrost, szczegolnie jezeli chodzi o moment. :twisted:

a do R45 IDT maja taki chip http://www.44tuning.pl/ro...idt-101-km.html

Nie wiem jakie sa koszty, ale pewnie w granicach 1000-1500 PLN.

DANTE79R - Wto Cze 23, 2009 17:19

no cóż nie popatrzyłem na komentarze :P
NITRO - Wto Cze 23, 2009 19:03

ja widziałem tez takie przyrosty rzędu 25KM i 50NM ale w mg zr 115KM i to za 800zł w okolicach Łodzi :) i jeszcze pare rzeczy przerobić i tez powinno być miło :)) i prośba jakby ktoś znał i miał namiary na kogoś co ma założony komputer od mg do r45 byłbym bardzo wdzięczny
Tomas - Wto Cze 23, 2009 19:43

NITRO napisał/a:
jakby ktoś znał i miał namiary na kogoś co ma założony komputer od mg do r45


Atakuj Emesa, on wgrał takie oprogramownie na zlocie, wiec juz powinien mieć pierwsze opinie jak to sie sprawuje.

Botanix - Wto Cze 23, 2009 19:48

Za kilka dni pochwalę się filmikiem stuningowanego 220 SDi, jak dotąd zrobiłem:

1. Odłączony MAF - zamierzam go wywalić całkowicie
2. EGR out :)
3. Zwiększone ciśnienie turbo do 18-19psi
4. Zwiększona dawka paliwa
5. Filtr powietrza standard ale zamontuję od H&R + znajdę jakieś miejsce dla rurki co by więcej zimnego łapała.

Tak na oko idzie około 8sek do 100 a na 3-4 biegu to jest masakra :D

Mocy nie znam bo tu hamownia droga ale w PL się pokuszę o test.

Firq - Czw Cze 25, 2009 16:46

NITRO, ja jestes zainteresowany fotami to moge ci jakies zapodać jak tego collera upchac tam :) wAl NA PRIV :)
azer - Pią Cze 26, 2009 13:47

http://www.youtube.com/watch?v=0YKNwm_r6Gw
co tu jest robione?

Firq - Pią Cze 26, 2009 15:32

tutaj na tym filmiku ziomek podnosił ciśnienie doładowania na turbinie skręcając cięgno. dzięki temu bedzie miał wyższe ciśnienie doładowania ponieważ turbina poźniej upuści nadmiar powietrza...
Ps. szkoda ze to u mnie się zapiekło.... ale BiTurbo jak na razie daje rade ;)
pozdrawiam firq

azer - Pią Cze 26, 2009 15:46

jakieś skutki uboczne? Krótsza żywotność turbiny czy może większy wir w baku?
i jeszcze jedno. warto? :)

Firq - Pią Cze 26, 2009 15:59

Powiem ci tak... samo ciśnienie doładowania dużo nie da bo do tego potrzeba jeszcze wiecej paliwa zeby był fajny efekt w sdi mozna to okiwać rezystorkiem ale w iDT juz niestety ale nie...
Skutki uboczne hmmm zależy jakie cisnienie ustawisz i w jakiej kondycji jest turbina :) bezpieczny zakres podniesienia ciśnienia to 1.25 seryjnie jest ok 0.9 lecz nie jest powiedziane ze przy wyzszym ciśnieniu cos się skonczy przykładem jestem np JA :)
bo juz jakieś 8 miesięcy jeździłem na dużym ciśnieniu ale nie wiedziałem o tym dopuki nie założyłem wksaźnika cisnienia doładowania i po tym doznałem szoku moje turbo dmucha 1.8-1.9 bara... hmm to jest masakryczne ciśnienie ale okazało się ze w turbinie kierownica spalin siezapiekła i nie upuszcza nadciśnienie ale mniejsza o to... :) Jesli podniesiesz samo ciśnienie doładowania nie bedzie wiecej auto paliło ale pamietaj o tym zeby nie przesadzić z nim.... najlepiej zamontować wskaźnik doladowania i wtedy masz pełną kontrole nad ciśnieniem...
Ja u siebie mam dodatkowo zamontowany troszke wiekszy cooler tzn od sprintera hehe ledwo mi się znieścił :) ale efekt jest zadowalający mimo ze nie mam zwiększonej dawki paliwa tylko to masakryczne ciśnienie to do setki kulam sie w 9.2 s :)
Pozdrawiam firq

Botanix - Pią Cze 26, 2009 16:08

Cytat:
ale efekt jest zadowalający mimo ze nie mam zwiększonej dawki paliwa tylko to masakryczne ciśnienie to do setki kulam sie w 9.2 s :)


Ja już wyrywam około 8 na 19psi ( na Anglielskim forum mówią że tyle jest bezpiecznie ) i zwiększonej dawce paliwa:D. Co zauważyłem to turbina dmucha 19psi ( 1.3 bara ) tylko jak depnie się do podłogi i to nie na każdym biegu. na 1 i 2 nie przekracza 15, na 3/4 daje 19 a na 5 daje 18. Standardowo miałem 13psi ( 0.9 bara ). Przy szybkiej jeździe ( nie do podłogi ) nie przekracza 10psi.

Jeszcze jedno, jestem przekonany, że to też kwestia felg. Obecne mimo, że 17 cali ważą 7.7kg/felga. Wcześniej miałem 15 cali i ważyły 12kg/felga.

dobryziom - Pią Cze 26, 2009 16:13

Firq napisał/a:
założyłem wksaźnika cisnienia doładowania i po tym doznałem szoku moje turbo dmucha 1.8-1.9 bara...


polecam zmienić wskaźnik na dokładniejszy... przy takim doładowaniu byś pojeździł nie parę miesięcy tylko w dobrym wypadku parę dni tym bardziej ze nie zostały zmienione mapy dawki paliwa...

Firq - Pią Cze 26, 2009 16:18

Botanix, do 100 masz 8 s ?? ale licznikowej tak?? następna sprawa ze nie mam podniesienej dawki paliwa....;/ u mnie na biegu jałowym dmucha 1.3 bara :)
Botanix - Pią Cze 26, 2009 16:23

Cytat:
Botanix, do 100 masz 8 s ?? ale licznikowej tak??


Tak około 8sek do licznikowej 100, z tym, że u mnie w tym momencie licznikowa równa się tej od GPS-u +- 1km/h przy 100. Nie sprawdzałem zbyt dokładnie ale w weekend pokuszę się o filmiki to się policzy co do 1/100 sek :) .

Cytat:
u mnie na biegu jałowym dmucha 1.3 bara :)


To coś w takim razie jest "chyba" nie tak. Znawca ze mnie co prawda żaden ale turbina napędzana spalinami dmucha mocno dopiero jak tych spalin jest dużo. Czyli przy wciśnięciu do dechy i przy prędkości większej niż ( u mnie 30-40km/h ). Na biegu jałowym mam 0-1 psi.

Na Angielskim piszą również, że odłączenie Maf-u i zaślepienie EGR-a też swoje robi. Jak dotąd odłączyłem MAF i jest spora poprawa, na zaślepkę EGR-a wciąż czekam :) .

PS. A jak się coś popsuje za parę miechów no cóż... to nie merc za kilkadziesiąt tysięcy, przeboleję :)

Firq - Pią Cze 26, 2009 16:27

dobryziom, wymieniałem 3 razy wskaźnik doładowania i za każdym razem to samo i byłem u tunera bo miałem go chipować i patrzyliśmy manomertem i turbo wali 1.8 bara i dochodzi chwilami do 1.9 i dlatego poprzedni seryjny cooler i weże popękały....
jak cisni8enie dochodzi do 1.8-1.9 to silnik odcina dawke paliwa z tego przeładowania.. Tak więc wiem ze turbo tyle daje

dobryziom - Pią Cze 26, 2009 16:42

a wiesz co to jest spalanie stokowe? i wiesz z czego wynika i co powoduje... trochę to dla mnie dziwne bo jaka byś jeździł na takim doładowaniu z niedoborem paliwa to masz stokowe jak w banku i pierwsza reakcja silnika to spłynięcie tłoka...

PS na biegu jałowym zawsze będzie podciśnienie, zwykle granicach -0,5_ - 0,6bara

Firq - Pią Cze 26, 2009 17:01

kiedyś juz ci pisali dobryziom, ze z naszych obserwacji w dieslach nie ma czegos takiego... tzn na jałowym wskaźnik pokazuje 0 u mnie tak jest i u innych tak samo ty masz turbo benzyne wiec tam moze jest inaczej
dobryziom - Pią Cze 26, 2009 17:12

to się akurat zgadza ze w większości starych diesli te podcienienie jest praktycznie niewidoczne i tak jak pisał kolega można powiedzieć równe zero a nie tak jak u ciebie na jałowym 1,9 bara?
Firq - Pią Cze 26, 2009 17:19

nie nie na jałowym wali 1.2 z groszami a dopiero podczas ostrej jazdy wali ponad 1.8 bara
Tomas - Pią Cze 26, 2009 19:28

Panowie do pewnwj chwili bardzo przyjemnie sie czytało ten temat, była to rzeczowa dyskusja na temat możliwości dodania kilku kucyków do diesli. Jednak dobryziom, na siłę chce przkonać, że Firq ma błędne odczyty i ma mniejsze ciśnienie, a z koleiFirq, koniecznie chce udowodnić, że to jednak prawda. To nie ma znaczenia jakieFirq, ma ciśnienie. Najważniejsza informacja jest taka ze ponoszenie ciśnienia zwiększa "kopa" i max bezpieczne ciśnienie to 1,3 bara. Natomiast wasz dialog na temat kto komu wierzy nic nie wnosi do tematu.
Dam-Kam - Pią Cze 26, 2009 20:21

dobryziom, tak trochę OT jeśli chodzi o model ale ja w moim zmieniłem wężyk od wskaźnika boost bając go pezpośrednio przed kolektor i podciśnienia nadal brak ale już wiem dlaczego - w dieslu nie ma przepustnicy i nic nie zamyka nagle dopływu powietrza stąd nie robi się podciśnienie i dlatego w dieslu nie potrzeba blow off'a :)
Firq - Sob Cze 27, 2009 18:55

Tomas220, dokładnie tak :)) nie ma sensu rozkminiać kto ma racje :) ja wiem swoje ... R ma spajta jak żadko który i jest spoko 3m się dobryziom,
NITRO - Sob Cze 27, 2009 22:32

fajnie ze temacik sie tak rozwija !! pozdrawiam wszystkich i zapraszam do pisania :))
Firq - Sro Lip 08, 2009 13:29

popatrz NITRO, ludzi pochwaliłeś i się zawstydzili i juz po dyskusji.... <lol>
NITRO - Czw Lip 09, 2009 23:29

ehh a ja nadal nie wiem co z tym kompem od mg ;/
funfel - Pią Lip 10, 2009 10:38

Firq napisał/a:
u mnie na biegu jałowym dmucha 1.3 bara
nagraj film i dawaj na youtube ;] z tym 1.8 tez pokaz, chętnie zobacze :) i mozesz jeszcze fote strzelic gdzie masz podpięty ten wskaźnik..

Pozdr...

Firq - Pią Lip 10, 2009 10:52

funfel, nie ma problema :D postaram się dziś to zrobić ;)
goodhope - Pon Lip 13, 2009 11:28

potwierdzam

to turbo dmucha tyle

i był to podstawowy powód dlaczego nie podjąłem się modyfikacji.

Najzwyczajniej zapieczony jest mechanizm wastgate, w pozycji zamkniętej.

Wężyk pomiarowy podpięty jest za pomocą trójnika, pod przewód ciśnieniowy wychodzący do MAP sensora.
Nie ma w tym silniku żadnego innego miejsca gdzie można by to podpiąć ...chyba że ktoś zacznie nawiercać kolektor i rzeźbić z krućcami.


Dobryziom

Nie ma w żadnym starym dieslu czegoś takiego jak spalanie stukowe. Nie ta epoka.
Rzeczywiście w silnikach CR, pojawiły się czujniki działające na wzór czujników spalania stukowego rodem z silników OTTO.
Ale ma to za zadanie bardziej stwierdzać spalanie detonacyjne. Chodzi o problemy z końcówkami pylącymi i ...w efekcie dziury w tłokach. Wcale nie z powodu niedoboru paliwa, ale jego nadmiaru, punktowego nadmiaru.

Każdy seryjny doładowany diesel pracuje z zasady na zubożonej dawce. I nie ma w tym nic nie normalnego.
W większości "nisko podatkowych" wersji aut, które mają obciętą moc maksymalną, producent nie robi nic ponad obcięcie samej dawki paliwa. Czasem, wyposażają je w mniejsze sprężarki o niższym wydatku, ale tylko czasem i dzieje się to ewidentnie z oszczędności.
Nie powoduje to poza spadkiem osiągów żadnych anomalii.


NITRO
możesz cudować ze sterownikiem od MG ...ale musisz znaleźć kogoś kompetentnego kto poradzi sobie w kwestii immobilisera.
Właściwie nie widzę sensu wkładać tego sterownika, skoro modyfikację programową można zrobić na twoim sterowniku.
Jeśli usilnie chcesz zamontować ster od MG, mogę ci pomóc i w kwestii zaadaptowania go do auta i samej modyfikacji programowej oryginalnego.
Druga wersja wyjdzie podobne pieniądze, a jednak spodziewany efekt będzie podobny jak nie wyższy. Bez rzeźby z immo.

Twoja wola.

NITRO - Pon Lip 13, 2009 15:27

ooo ktoś mi z nieba spadł :)) szczerze mówiac to nie wiedziełem że wymiana komputera od pracy silnika spowoduje jakieś komplikacje z immo ... w takim razie pozostaje chip tuning ? a czy Ty się drogi kolego też tym zajmujesz ?
szoso - Pon Lip 13, 2009 15:33

witam
a co można zrobić w DI by coś drgnęło na mocy?
nie mówię o jakiś drogich rzeczach :wink:

Firq - Sro Lip 15, 2009 11:51

goodhope, dzieki za potwierdzenie bo było paru niedowiarków ze taka turbina nie jest w stanie tyle dać... nastepna sprawa szosownik, masz sdi to chyba chip ale to nie tania sprawa ale mysle ze watro :) NITRO, kolegagoodhope, jest Tunerem i zajmuje sie takimi rzeczami... moim paru znajomym chipował auta i moge go szczerze polecić :) a wymiana kompa napewno zakonczy sie jakims problemem z immo.... ja naszczeście tego nie mam i jestem zadowolony... Immo było i sie zmyło... Jesli dobrze kojarzę goodhope, też potrafisz immo usunąć bez wiekszych problemów...
w listopadzie usuwałeś w srebrnej 2secie Jacka B :)

funfel - Sro Lip 15, 2009 22:17

Firq napisał/a:
goodhope, dzieki za potwierdzenie

jeśli juz chcesz mi udowodnić to wole jednak to zobaczyc. Nie chce byc upierdliwy.. ale jak napisales ze zrobisz film ( to chyba nie problem w dobie telefonow z aparatami) to w dalszym ciagu czekam :)

Firq - Czw Lip 16, 2009 23:49

funfel, film bedzie na 100% tylko z czasem troszke się nie wyrabiam bo w nocy z pracy wracam i nie mam kiedy nakręcić bo jak kieruje z 20 godzin w pracy to potem nie chce mi się wchodzić znowu za kłóko i kręcic filma... ale dam rade w weekend :D
Brt - Pią Lip 17, 2009 07:08

szosownik ... tani chip ... poszukaj tematy chipowanie SDI za 7 PLN ;) ... sprawdzone i działa ;) i włączasz kiedy potrzebujesz ;) a ze przez chwilę troche bardziej dymi ... :bezradny: :lol: co do chipowania, to też uważam, ze zmiana na kompa od MG nic nie wniesie ... lepiej poprawić mapy na swoim kompie ;)
Remigiusz - Czw Paź 01, 2009 03:15

Widze ze ciekawy temat mnie ominął :sad: Nie wiem czemu ale był na IGNORE :shock:

Firq, i jak z tymi filmikami i zdjęciami :razz: Dalej nic nie ma :mrgreen: :cry:


Sobie dziś przeczytałem znów kilka ciekawych wątków na angielskim forum :wink:
Ja u siebie mam jakieś 1.1bara do 1.2bara na Turbinie ale chce to wyregulować na 1.3 tylko nie mogę czasu znaleźć bo ciągle coś innego w Roverku trzeba robić :wink:

A u siebie to tej pory zrobiłem takie mody jak:
    Decating
    EGR zaślepione oraz wywalone do piwnicy
    IC z SDi
    Ciśnienie 1.1-1.2bara
    zamknięta odma -> wstawiony separator oleju


Nastepna rzecz jaka wejdzie moze uzbieram kase to filtr ITG WB-290 , nawet RoverRon go poleca na angielskim forum :rotfl:

I na tym się pewno u mnie zakończy Tuning L-serie bo już mam dość lądowania kasy w auto i ciągle coś nowego się wymyślało :grin:

Jeszce by wydech korcił ale :wink: Wingy back box:




Krzysi3k - Czw Paź 01, 2009 12:08

Remi55 napisał/a:
Nastepna rzecz jaka wejdzie moze uzbieram kase to filtr ITG WB-290 , nawet RoverRon go poleca na angielskim forum :rotfl:


On jest raz na zawsze tak jak K&N? :P

Remigiusz - Czw Paź 01, 2009 12:25

Krzysi3k5, Tak tak to jest co lepszego od K&N zresztą widać po cenie :wink:
Tak on wygląda:


Jeszcze by można wsadzić Airboxa albo Filtr stożkowy, bo co ciekawego wyczytałem ostaniu na angielskim forum :
Cytat:
Big cone filter, time to ditch the panel filter in place of a big cone. Heat soak isn’t a terribly big issue with these diesels

:roll:

Tylko ze to już chyba raczej większe koszty :wink:

---------------------------------------------------------------------------------------------
dodam tutaj jeszcze fajny opis Tuning Diesels :mrgreen:

Stage 1: 125-130bhp
This is a very achievable level of tune for this engine. For this sort of power gains, you are looking at:

Rover 200/400/600:

SDi/Di (intercooled):

* A TU1 tuning box from Rover Ron (£70)
* Decatting your exhaust. This can be done by either gutting out your existing cat, or getting a decat pipe from Wingy on this forum (beware of BHP BOOSTERS on ebay, their pipes are too small and so hinder performance instead of increasing it!)(£40)
* Upping the boost (can be done manually by adjusting the actuator – 19psi is considered optimum for the standard turbo) A boost gauge is required really as otherwise you will not know how much you are upping the boost to and running too high boost can damage your turbo and engine. (about £20 for boost gauge)
* Air filter. For this level of tune a decent panel filter will more than suffice. Buying a BMC panel filter from Rover Ron is a good idea as it can be ordered with your TU1. (£40)

These simple mods can all be fitted easily by almost anyone so unless you are completely useless then you don’t have to consider garage bills. So a good stage 1 tune will cost you around the £170 mark.


SD/D (non intercooled)

* Fitting an intercooler. This will help a lot. To fit a standard intercooler from an intercooled model is easy enough and will probably cost around £100 if you get the parts from a scrapyard.
* Upping the fuel on the mechanical pump. Never done this myself but from what I understand there is a screw which you can adjust manually to give the engine more fuel. This is a delicate business so be a bit careful.
* Decatting your exhaust. This can be done by either gutting out your existing cat, or getting a decat pipe from Wingy on this forum (beware of BHP BOOSTERS on ebay, their pipes are too small and so hinder performance instead of increasing it!)(£40)
* Upping the boost (can be done manually by adjusting the actuator – 19psi is considered optimum for the standard turbo) A boost gauge is required really as otherwise you will not know how much you are upping the boost to and running too high boost can damage your turbo and engine. (about £20 for boost gauge)
* Air filter. For this level of tune a decent panel filter will more than suffice. Buying a BMC panel filter from Rover Ron is a good idea. (£40)

These can all be done by the amateur mechanic so again garage bills aren’t an issue. A good stage 1 tune will cost you around the £200 mark.


Rover 25/45 / MG ZR/ZS

* Decatting your exhaust. This can be done by either gutting out your existing cat, or getting a decat pipe from Wingy on this forum (beware of BHP BOOSTERS on ebay, their pipes are too small and so hinder performance instead of increasing it!)(£40)
* Upping the boost (can be done manually by adjusting the actuator – 19psi is considered optimum for the standard turbo) A boost gauge is required really as otherwise you will not know how much you are upping the boost to and running too high boost can damage your turbo and engine. (about £20 for boost gauge)
* Air filter. For this level of tune a decent panel filter will more than suffice. Buying a BMC panel filter from Rover Ron is a good idea. (£40)
* A good remap will take you up to 130bhp or so with these mods, but if you are considering further tuning, then it will be best to leave it until last, so leave the remap for now.

These mods will probably set you back around £100 without the remap, while the remap will add another £250-300.






Stage 2: 135-150bhp
This is where a bit of money starts being spent. On top of a Stage 1 tune, for this amount of power, you’ll need:

Rover 200/400/600 (both intercooled and non-intercooled):

* A full exhaust system. A Wingy system would be best but powerflow are also quite good. You’re probably looking at around £300 or so for one of these as it’ll probably have to be a custom job.
* A chip. A chip will give you even more fuel on top of a TU1 so is always a good idea. This will probably be around £200 from most places.
* Big cone filter, time to ditch the panel filter from stage 1 in place of a big cone. Heat soak isn’t a terribly big issue with these diesels and with the injectors especially you’ll need as much air flow into the engine as possible! These normally set you back around £60
* An FMIC install. This will have to be a custom job as unfortunately there aren’t any off the shelf kits available (yet). Most people get theirs done for around £250. This is VERY beneficial so is a must if looking for big power!
* Modified injectors. This is a bit of a sore subject as with the other mods listed, although they will no doubt give you very good gains, the car will smoke quite badly. To get rid of this (some people don’t bother), you’ll either have to drop the injectors and live with the 135bhp or so you’ll have, or move on to a stage 3 tune. If going with these injectors then the chip mentioned earlier will not be necessary as you will be getting plenty of fuel without it! Modified injectors are usually around £200 plus about £50 for the injectors themselves.

An extra 10bhp or so doesn’t sound like a lot from Stage 1 to Stage 2, especially for the cost, but you will be producing monster torque with these mods, so they will make quite a bit of a difference. This level of tune will probably set you back between £700-1000.


Rover 25/45 / MG ZR/ZS

* SDi injectors. Injectors from an older L series will give you quiet a nice power gain, without creating too much smoke (like fully modified injectors). These are only around £50 from ebay, or a scrapyard, but it isn’t a bad idea to get them professionally checked out and cleaned, as they will more than likely have done quite a few miles.
* Big cone filter, time to ditch the panel filter from stage 1 in place of a big cone. Heat soak isn’t a terribly big issue with these diesels and with the injectors especially you’ll need as much air flow into the engine as possible! These normally set you back around £60
* A full exhaust system. A Wingy system would be best but powerflow are also quite good. You’re probably looking at around £300 or so for one of these as it’ll probably have to be a custom job. These will aid with the air flow even more and will make the car feel much more responsive.
* Remap. Finish off with a nice remap (if you don’t plan on taking the tuning any further). The engine should be running spot on, possibly with a little bit of black smoke, and you should have a fairly quick diesel on your hands. A good remap will probably set you back around £250.

These mods will make your car feel nice and responsive, as well as giving you masses of torque! For all of this, you’re probably looking at between £500 and £700



Please note that with this level of torque, the clutch and gearbox will be at about their limits, so try and be a bit gentle.




Stage 3:150 – 180bhp
This is where things start getting a) very expensive and b) very fun! The exact power you will achieve at this level will depend on the condition of your engine, and also whether it is the older or newer engine. If it is an old and shagged Rover 220, for example (rather like mine lol) then although it will still be very fast, not as fast as it could be. If, however, it’s an 06 reg Rover 25 with 5,000 miles on the clock, you’re laughing!


If your engine has done a few miles, it is probably wise at this point to clean out your inlet system and intercooler, to maximise the air flow of the turbo.

For the newer engines, it’s time at this point to do what the older engines had to do earlier. Things like an FMIC install and modified injectors are definitely a good idea.

* First thing you need to do if you’re looking at this level of power is upgrade your transmission. The colossal amount of torque you will be producing will simply rip apart the standard clutch and gearbox. Upgrading the box to steel caged bearings and getting a decent Kevlar clutch will mean you can carry on tuning the engine to your heart’s content! Upgrading the ‘box will probably cost about £700 and the clutch will be somewhere around the £300 mark, so budget a grand for transmission upgrades.
* If you haven’t bothered with the modified injectors yet, then it’s definitely time to go for them, because they will take full advantage of….
* A hybrid turbo. At the moment there are 2 hybrids available to my knowledge. Both are made by Matt (pocketbikeuk on this forum). A stage 1 and a stage 2. The stage 1 is around £400 IIRC and the stage 2 is £700. The stage 1 will get you to around 160bhp mark easily enough with the other mods, but the stage 2 will flow enough air for 180bhp + (These units can take much higher boost than the standard item so the intercooler hoses will also need to be upgraded, these are usually around £110 for a set, and a new downpipe will also aid in air flow, budget around £150 for one of these.)
* Porting the inlet system out is a good idea for this to aid with air flow but is not essential, but if you’re taking it out to clean it anyway then you might as well lol
* The later L series will probably need a good mapping session to get the most out of these mods, so set aside a couple of hundred quid at least for this.

This lot will prob set you back at least another £1500, so make sure your wallet is fat enough!






Stage 4: 180bhp+
You’re stepping into the unknown here really, but consider the following things:

* A bigger turbo, try getting hold of an even bigger and better hybrid. With modified injectors it’s probably still the air side of things that’s holding you back so get as much air in there as possible! Start thinking about possible a T25 hybrid…
* Head work. The VW boys reckon you can get reasonable gains from doing a bit of head work, this’ll probably cost around the £500 mark.#
* Custom manifolds. Try getting some custom exhaust and inlet manifolds made up, to maximise air flow.
* cams - no company makes an off the shelf oerformance camshaft kit for the L series (yet), so maybe try and get piper or kent to make you up a set from a set of blanks?
* Nitrous?
* LPG injection?
* Water injection?
* The L series was developed into the G series just before MG Rover went bust. This was a 16v common rail engine based around the L series. If you could get hold of one of these then you’re laughing. These were designed to come with either 100bhp, 130, or 160 IIRC. This would make a very good starting point for tuning, and something a little different.

The sky’s the limit to be honest. If you’ve got the money then go for it!

Krzysi3k - Czw Paź 01, 2009 13:28

Mam kupować teraz filtr, myślałem nad K&N, ale możliwe, że na ten się skuszę ;)
239 PLN to podobna cena do K&N :)
Ten sklep jest zaufany?

[ Dodano: Czw Paź 01, 2009 13:28 ]
Do mojego ten chyba:
Pisze, że do wszystkich poza 1.8 VVC :)
http://www.re5pect.pl/ind...ct&prod_id=2096

Remigiusz - Czw Paź 01, 2009 13:54

Krzysi3k5,

aha nie wiem ile K&N kosztuje ale cos ok 180zl :mrgreen:

Nie nie ten ten co ja dałem na gorze jest ten filtry który pasuje do wszystkich Diesli! W końcu mamy te same filtry powietrza WB-290 musi to byc !!
http://www.re5pect.pl/ind...ct&prod_id=2091

Tak w sumie to jedyny sprzedawca na polskim rynku bo sprawdzałem na stronie ITG jest ten sklep re5pect :mrgreen: Wiec zaufany raczej.

[ Dodano: Czw Paź 01, 2009 13:54 ]
Krzysi3k5 napisał/a:
Pisze, że do wszystkich poza 1.8 VVC :)

Tak ale patrz co tam pisze to jest Rover k-seriea jak nie 1.8VVC

Krzysi3k - Czw Paź 01, 2009 13:57

No to pewnie ten co mówisz ;)
Ale na stronie jest niewyjaśnione do końca :P
Bo w tym filtrze, co ja podałem jest napisane - " Wkład filtra powietrza ITG do Rover 25 Wszytkie modele oprócz MGZR160 [WB-218]"

Remigiusz - Czw Paź 01, 2009 14:26

Krzysi3k5,

Tak ale nie pisze nic od Dieslu :wink: Wszystkie modele R25 ale tu chodzi o benzynę bo jak wiadomo Diesel ma całkiem inny filtr. Nawet w Tuning książeczce RoverRona pisze ze WB-290

Cytat:
The same one fits ALL the L series diesels
Part no. WB-290


Cytat:
The most cost effective inlet mod is simply to replace the element with an ITG one. Shown opposite. I recommend these as they are pre-oiled for life, so there is little risk of excess oil getting on to the maf sensor.
To clean it, simply vacuum it from the air intake side. Mine usually has a substantial menagerie of insects
attached to it after a few thousand miles so I vac it about every 10k.

Krzysi3k - Czw Paź 01, 2009 14:36

Spoko, spoko, ja rozumiem ;)
Ale ich błąd, bo nie wspomnieli, o dieslu ani benzynie tylko, że do wszystkich z wyjątkiem 1.8 VVC (ZR 160 :P )

Remigiusz - Czw Paź 01, 2009 14:36

tutaj jeszcze mały opis o ciśnieniu:

Cytat:
Its amusing to note the claims by tuning companies that somehow, by not increasing the boost pressure their products are prolonging engine life.

With the L series, there is no direct boost control other than the wastegate, so any tuning will increase the pressure up to the wastegate opening pressure. Also, increasing the power and torque by ANY means is a departure from the factory specs.

Yes, raising the boost of a petrol engine can be detrimental as weak mixtures lead to detonation, burnt valves and melted pistons.

But on diesels. which run with an open intake and an excess of air, more air is NOT detrimental. In fact it can reduce cylinder temperatures on part throttle which is beneficial.
If there is a surplus of fuel under full throttle, the extra air will release more power, if not, raising the pressure may have little or no effect. It costs nothing to try, just stick to under 20psi.

Krzysi3k - Czw Paź 01, 2009 14:41

Ten ITG czyści się podobnie to tego K&N, tak? Umyć wodą i olejkiem popryskać.
Krążą plotki, że przepływka od tego pada, ale poszperałem po internecie i ludzie raczej z K&Nów zadowoleni, to ITG jeszcze lepszy powinien być :)

dobryziom - Czw Paź 01, 2009 15:07

ITG łapie więcej syfu to jest gąbka... ludzie tez się na początku zachwycali gąbkami HKS a później szybko zdejmowali ponieważ maja bardzo kiepska filtracje i szybko łapią wilgoć...
Remigiusz - Czw Paź 01, 2009 15:32

Krzysi3k5, Z tego ci pisałem wyżej się go tylko odkurza i nie trzeba oliwić od nowa. Jest do końca swojego życia naoliwiony :wink:

dobryziom, Nie rozumie twojej wypowiedzi :?:

Filtr papierowy tez dużo syfu łapię bo to jest jego zadanie żeby syf łapał i dlatego się go wymienia lub w tych innych filtrach czyści. A k&N to tez nic innego jak bawełna :wink:

Moim zdaniem jest lepsza gąbka bo można ładnie odkurzyć potem sobie i ma sie spokój.

dobryziom - Czw Paź 01, 2009 15:43

chodzi o to ze gąbka ma mniejsza gęstość i tak jak pisałem puszcza więcej syfu... dużo osób co założyło do subaru stożek ITG zarżnęło turbiny... i to co wcześniej pisałem gąbka ściąga wodę :/ do stożków gąbkowych już parę firm produkuje tzw. woreczki które się zakłada żeby nie wilgotniały...
Krzysi3k - Czw Paź 01, 2009 16:43

Ehh, czyli wszystko niedobre. To może kupię filtr papierowy...?
Remigiusz - Czw Paź 01, 2009 16:54

dobryziom, aha w tym sensie. No to możliwe. To moze jednak faktycznie K&N i olejowanie tego. Mi tam rybka z przepływka bo i tak jest cala w oleju wiec pewno nie działa :mrgreen:

A co sadzisz o Airboxach ?

Krzysi3k5, No ja do tej pory na papierowym ciągnąłem :wink: 27zl tylko kosztuje ale jak sie po np 15.000 km wymieni taki filtr to czuć od razu kopa w aucie :wink:

W sumie filtrach chodzi o to żeby było jak najwięcej powierzchni filtrującej a nie wielkość samego filtra.

dobryziom - Czw Paź 01, 2009 17:15

Krzysi3k5 napisał/a:
Ehh, czyli wszystko niedobre. To może kupię filtr papierowy...?


taki to masz obecnie seryjny a one nie są zbyt fajne maja super filtracje ale jednocześnie mocno zamulają samochód swobodny przepływ jest mocno ograniczony jeżeli dorzucimy do tego bród jaki się osadzi po pierwszych 5tys. to tego przepływu praktycznie brak...

Remi55 napisał/a:
dobryziom, aha w tym sensie. No to możliwe. To moze jednak faktycznie K&N i olejowanie tego. Mi tam rybka z przepływka bo i tak jest cala w oleju wiec pewno nie działa


to nie do końca jest tak jak ludzie piszą... wystarczy nie przesadzać z olejkiem, poza tym jest on na tyle gesty ze ja nie zauważyłem żebym znalazł jego ślady w dolocie... ( chyba ze używali jakiś podróbek o mniejszej lepkości lub kujawskiego z pierwszego tłoczenia bo i takie przypadki słyszałem :/ )

Remi55 napisał/a:
A co sadzisz o Airboxach ?

Krzysi3k5, No ja do tej pory na papierowym ciągnąłem :wink: 27zl tylko kosztuje ale jak sie po np 15.000 km wymieni taki filtr to czuć od razu kopa w aucie :wink:


airbox dobra sprawa chociaż spełnia dokładnie identyczna funkcje jak porządna wkładka z dobrym szczelnym dolotem... z tym kopem to jest dokładnie to co mówiłem po paru tys. ten filtr praktycznie nic nie puszcza... ja polecam zwykłą wkładkę k&n do tego dobry dolot i powinieneś być w pełni zadowolony sprawdzony temat.

Remigiusz - Czw Paź 01, 2009 17:35

Cytat:
airbox dobra sprawa chociaż spełnia dokładnie identyczna funkcje jak porządna wkładka z dobrym szczelnym dolotem... z tym kopem to jest dokładnie to co mówiłem po paru tys. ten filtr praktycznie nic nie puszcza... ja polecam zwykłą wkładkę k&n do tego dobry dolot i powinieneś być w pełni zadowolony sprawdzony temat.


No mój juz teraz ma zaledwie 7tys km a brudny jest jak coś i dlatego będzie mnie teraz czekała jak wrócę do polski wymiana oleju oraz filtrów przed zima :wink: Mi z tego względu by lepiej Airbox pasował bo bym zyskał na miejscu. Wywail bym obudowe filtra + przeplywke. Bo niestety mi ociera waz od Klimy Diavia od puszkę powietrza i dobrze ze to zauważyłem, bo by mi sie całkiem przedarł. Owinąłem go wężem gumowym i pianka na rury :lol:

Krzysi3k - Czw Paź 01, 2009 21:52

No muszę zmienić filtr i tak teraz lub w przeciągu paru dni.
Więc co? Papierowy - standard, ITG czy K&N?

Pływak - Czw Paź 01, 2009 22:11

K&N ew masz jeszcze JR do wyboru ta sama półka co K&N ale chyba większy dostęp w Polsce www.jrfiltry.pl/
Krzysi3k - Czw Paź 01, 2009 22:26

Rzeczywiście ;) Dzięki Pływak :) Czyli wsadzać ten lepiej niż ITG? :)
http://www.jrfiltry.pl/ro...113-p-6753.html

Remigiusz - Czw Paź 01, 2009 22:43

Pływak, Kurcze jednak tansze sa te filtry JR i chyba jednak kupie sobie taki filtr a orig. filtr powietrze zostanie trochę pokaleczony i zaklejony włóknem szklanym. Żeby się pozbyć tego problemu z wężem od klimy :razz:

[ Dodano: Czw Paź 01, 2009 22:36 ]
Krzysi3k5, chyba jednak tak cenowo jest nie do pobicia :razz:
Podsuma: 174,00zł
VAT-22: 31,38zł
Przesyłka kurierska (Opłata za przesyłkę): 10,00zł
Suma: 184,00zł

[ Dodano: Czw Paź 01, 2009 22:43 ]
http://allegro.pl/item751..._jr_tuning.html

Krzysi3k - Czw Paź 01, 2009 22:52

Hehe, też właśnie allegro przeglądałem :D
Remigiusz - Czw Paź 01, 2009 23:26

Szkoda ze nigdy nie wypuścili G-Serie z Common Rail:

http://www.aronline.co.uk...rainmgr_02f.htm



Cytat:
In terms of power output, the engine came in four states of tune - 84PS, 105PS, 115PS and 130PS, although development on a 16V version had just commenced, which would have topped out at an impressive 160PS.

Brt - Pią Paź 02, 2009 09:33

:shock:
Remigiusz - Sob Paź 03, 2009 12:48

Brt, Fajny prawda :wink:

Jednak chyba takie cos zakupie:
http://allegro.pl/item751...obudowa_jr.html

Krzysi3k5, Widze ze kupiłeś filtr na allegro powiedz jakie odczucie jak zamontujesz :grin:

Pływak - Wto Paź 06, 2009 17:41

Odnośnie wyżej wymienionego sklepu z filtrami jr dodam, ze wczoraj zamawiałem filtr dzisiaj był u mnie, więc polecam obsługa ekspresowa :mrgreen:

Krzysi3k5, warto było kupić używany filtr oszczędzając 30zł? Niby można czyścić ale kupując nowy masz spokój na 40Kkm...

Szymonek - Wto Paź 06, 2009 18:32

Witam,
Mam takie pytanko. Już wiem dlaczego nie mam mocy w moim ZR' ku - na 90% to turbina. W związku z tym ma takie pytanko. Jeśli już mam wymieniać turbinę to czy mógłbym wymienić na jakąś mocniejszą ( chodzi mi o podniesienie mocy) jakie jeszcze musiałbym zrobić modyfikacje żeby podnieść w nim moc?? i jakie by były tego koszty? Dodam ze mam ZR 2.0 ITD

xmen38 - Sro Paź 07, 2009 19:36

Remi55 napisał/a:
Brt, Fajny prawda :wink:

Jednak chyba takie cos zakupie:
http://allegro.pl/item751...obudowa_jr.html





Mam pytanko .Czy stożek coś da przy naszym SD ?

Remigiusz - Sro Paź 07, 2009 19:55

xmen38, No da tobie więcej miejsca :mrgreen: Bo mozna puszke od filtra wyciagnac.

Ja sie teraz tez wahałem czy kupić stożek czy filtr panelowy ale jednak kupie panelowy filtr bo sie obawiam ze jak będą strasznie deszcze to prędzej przez stożek wódę można zassać niz przez zamknięty filtr.

A taki stozek + Box wielkosci ~26cm kosztują majątek wiec panelowka taniej wyjdzie.

Pływak - Sro Paź 07, 2009 20:00

Mała uwaga zmierzcie sobie dokładnie stary filtr, JR u mnie był kilka milimetrów za szeroki i za długi musiałem przycinać krawędź bo za cholerę nie chciał wejść i kombinować z dobrym uszczelnieniem puchy bo nie leżał dobrze na swoim miejscu :/
Remigiusz - Sro Paź 07, 2009 20:13

Pływak, Wiem bo to wszystko jest bardzo dzwine:

JR-Filtr: 269mm x 117mm
K&N: 267 mm x 116 mm

Filtron: 272mm x 118mm

Krzysi3k - Sro Paź 07, 2009 20:25

Pływak napisał/a:
Krzysi3k5, warto było kupić używany filtr oszczędzając 30zł? Niby można czyścić ale kupując nowy masz spokój na 40Kkm...


Ten filtr jest nowy :)
Chłop wyprzedawał resztki asortymentu.
Jak przyjdzie to powiem jakie efekty.
Ciekawe jak będzie szedł na nowej rurze od IC, filtrze powietrza i feldze 16", bo już mam takową :)

michu1123 - Sro Paź 07, 2009 20:30

Szymonek napisał/a:
Jeśli już mam wymieniać turbinę to czy mógłbym wymienić na jakąś mocniejszą

Ja proponuje turbinkę od Merca Sprintera 2.9 TDI ja się do takiej przymierzam za rok. A/R compresora to 51 podczas gdy mojego R 420 SD A/R 42 więc powinna być różnica.
Garrett GT2538 C

Pływak - Sro Paź 07, 2009 20:53

Krzysi3k5 napisał/a:

Ten filtr jest nowy :)
Chłop wyprzedawał resztki asortymentu.
Jak przyjdzie to powiem jakie efekty.
Ciekawe jak będzie szedł na nowej rurze od IC, filtrze powietrza i feldze 16", bo już mam takową :)


W takim razie musi to być zdjęcie poglądowe bo nowy filtr jest po pierwsze niebieski, po drugie zapakowany w zgrzaną folie, a po trzecie oryginalny kartonik jest zaklejony więc kupując w sklepie masz pewność, ze otwierasz go pierwszy ;)

Krzysi3k - Sro Paź 07, 2009 23:00

Ale na innych jego aukcjach były filtry normalnie zapakowane ;)
Zobaczymy ;)

Szymonek - Sro Paź 07, 2009 23:17

michu1123 napisał/a:
Szymonek napisał/a:
Jeśli już mam wymieniać turbinę to czy mógłbym wymienić na jakąś mocniejszą

Ja proponuje turbinkę od Merca Sprintera 2.9 TDI ja się do takiej przymierzam za rok. A/R compresora to 51 podczas gdy mojego R 420 SD A/R 42 więc powinna być różnica.
Garrett GT2538 C


Dziękuję Ci za odpowiedź, chciałbym się jeszcze dowiedzieć czy do zwiększenia mocy wystarczy wymienić turbo czy jeszcze intercooler ?? ?

Pływak - Sro Paź 07, 2009 23:32

Szymonek, masz możliwość wgrania "chipa", a Ty turbinę chcesz zmieniać. Kupuj turbo takie jak masz skoro to padło albo oddaj do regeneracji i jedź do dobrego tunera 20km masz na dzień dobry, a jak Ci dobrze program dobierze to nawet więcej...
Szymonek - Czw Paź 08, 2009 16:59

Pływak napisał/a:
Szymonek, masz możliwość wgrania "chipa", a Ty turbinę chcesz zmieniać. Kupuj turbo takie jak masz skoro to padło albo oddaj do regeneracji i jedź do dobrego tunera 20km masz na dzień dobry, a jak Ci dobrze program dobierze to nawet więcej...


Były takie przymiarki żeby zmienić mapy.(chip) Niestety nie ma na forum takiej osoby która mogłaby się pochwalić takim chipem Więc nie chciałbym ryzykować...

Pływak - Czw Paź 08, 2009 19:35

Szymonek napisał/a:

Były takie przymiarki żeby zmienić mapy.(chip) Niestety nie ma na forum takiej osoby która mogłaby się pochwalić takim chipem Więc nie chciałbym ryzykować...


Czym ryzykować? Jak będą problemy zawsze w łatwy i szybki sposób wracasz do mapy seryjnej. Po za tym z drugiej strony na forum nie ma też nikogo kto zmieniał turbo na większe w samochodzie z takim silnikiem więc ja bym wolał wgrywać mapę niż bawić się w poważniejsze przeróbki mechaniczne...

dobryziom - Czw Paź 08, 2009 19:50

Szymonek napisał/a:

Były takie przymiarki żeby zmienić mapy.(chip) Niestety nie ma na forum takiej osoby która mogłaby się pochwalić takim chipem Więc nie chciałbym ryzykować...



uderzaj do kolegi goodhope jedyna ogarnięta osoba której bym powierzył diesla pod virus :) ma porządny warsztat i wiedzę na ten temat.

Pływak - Czw Paź 08, 2009 20:02

Dokładnie tak jak dobryziom, pisze mam do tego Pana niecałe 1000 metrów ale mapę to ja sobie mogę jedynie do nawigacji wgrać ;) Jak bym miał nowszego SDI lub idt już dawno bym do niego auto zaprowadził, a tak musiałem wczoraj dwie godziny łapy przetykać do turbo przy gorącym silniku bo inaczej bym to 2 dni robił jak bym czekał do ostygnięcia po każdej próbie. Ty masz możliwość wgrania mapy, a robisz sobie pod górkę...
Szymonek - Czw Paź 08, 2009 20:52

Bardzo wam dziękuję za pomoc. Najpierw muszę znaleźć turbinkę do mojego ZR'a a później się tym zajmę ale z ciekawości zadzwonię tam i zapytam się jakie są koszty takiej modyfikacji. A tak przy okazji wiecie może czy skrzynia wytrzyma i sprzęgło?
Pływak - Czw Paź 08, 2009 21:12

Nie wiem ile tam teraz masz km i nm ale myślę, że 135KM i koło 300nm spokojnie wytrzyma...
Remigiusz - Czw Paź 08, 2009 21:24

There are 2 diameters of clutch on the L series
228mm for intercooled versions
215mm for non intercooled versions

A standard OE 228mm clutch is good for about 339Nm on a good day.
A standard OE 215mm clutch is good for about 271Nm on a good day.

dobryziom - Czw Paź 08, 2009 21:39

Remi55 napisał/a:
There are 2 diameters of clutch on the L series
228mm for intercooled versions
215mm for non intercooled versions

A standard OE 228mm clutch is good for about 339Nm on a good day.
A standard OE 215mm clutch is good for about 271Nm on a good day.



skąd te dane ? w większości źródeł podają ze dla PG1 już 300niutkow to śmierć... chociaż u mnie jest 330Nm i jakoś nie narzekam, sprzęgło do tej pory tylko ze dwa razy sie poślizgnęło

Szymonek - Czw Paź 08, 2009 21:49

Mam ta mocniejszą wersję 113 konną i przebieg 55 tysięcy Zadzwonię tam i dowiem sie coś więcej :)
Remigiusz - Czw Paź 08, 2009 22:02

dobryziom, Z angielskiego forum :wink:
Pisali ze potem sobie wstawiają sprzęgło z cevlar ale tez sporo kosztuje a jest dostępne w 228mm

Ale pisze tez ze on a good day :razz: Jak sie ma zły dzień to i przy 300 może byc koniec :mrgreen:

dobryziom - Czw Paź 08, 2009 22:45

jak byś znalazł link do jakiegoś sklepu to podeślij THX
Remigiusz - Wto Paź 13, 2009 23:57

A wiec stało sie kupiłem sobie Simoty stożek :razz:
    * wysokość - 130 mm
    * średnica - 151 mm
    * średnica wlotu 77mm

Udało mi się moja kamera zrobić filmik bo mi ledwo co działa :cry:


Powiem tak odgłos nie za fajny przy długiej podroży np autostrada :nook: Jak dla mnie za głośno ale myślę żeby może jakiś airbox dokupić może będzie lepiej. Nie wiem czy przez stożek czy przez podkręcenie pompy mi autko trochę mułowate sie zrobiło :???:

Drugie pytanie jakie bym jeszcze miał to takie ze podkręciłem sobie ta linkę od Wastegate na maxa do góry i dalej mi dmucha tylko 1.1bara jak przedtem. Kręciłem ile się dało do góry. jakieś 2,5 obrota do góry udało mi się zrobić. :>

camaro17 - Sro Paź 14, 2009 14:52

Remi55, wydaje mi się że popełniłeś kardynalny BŁĄD z otwartym stożkiem, mówisz że lekko zamulę złapał, widocznie łapie całe cepło z komory silnika, pomyśl jak najszybciej nad obudową tego stożka
Krzysi3k - Sro Paź 14, 2009 17:00

Ja już włożyłem wkładkę i jakoś normalnie jeździ :P
Zauważyłem tylko, że połowa wlotu powietrza jest czymś przysłonięta (obudowa od aku?). Nie wchodziłem jeszcze pod samochód, tylko wybadałem zaglądając pod zderzak.
Trochę to dziwne...

Remigiusz - Sro Paź 14, 2009 18:13

camaro17, Nie nie popełniłem błędu :razz:
Cytat:

Big cone filter, time to ditch the panel filter from stage 1 in place of a big cone. Heat soak isn’t a terribly big issue with these diesels and with the injectors especially you’ll need as much air flow into the engine as possible!


W l-series nie jest to az taki wielki problem :razz: . Nisza temp :grin: :wink: Angole tez tak maja i nie narzekają. A juz chyba mam sprawcze czemu mi tak auto muli. Zle sobie cos kolo pompy paliwa podkręciłem bo mi robiło dziwne odgłosy, dzis to sobie jeszcze poprawiłem i juz jest cisza i autko teraz lepiej jedzie :wink: :wink: Jeden ma taka wersje jak ja i wyciągną na takim stożku 138KM :razz: Ale denerwuje mnie ten odlgos tego stozka wiec trzeba bedzie Airboxa zbudowacz albo kupic :mrgreen:

Krzysi3k5 napisał/a:
Zauważyłem tylko, że połowa wlotu powietrza jest czymś przysłonięta (obudowa od aku?). Nie wchodziłem jeszcze pod samochód, tylko wybadałem zaglądając pod zderzak.
Trochę to dziwne...


Do dolot idzie do prawego klosza jak sie stoi przed autem i tam pod spodem jest wlot pod zderzakiem.

Krzysi3k - Sro Paź 14, 2009 18:49

Ale ja wiem gdzie zasysa powietrze. I w tym problem że to miejsce jest zasłonięte czymś. Obadać dokładnie muszę w wolnej chwili.
Pływak - Sro Paź 14, 2009 20:42

Remi55 napisał/a:

W l-series nie jest to az taki wielki problem :razz: . Nisza temp :grin: :wink: Angole tez tak maja i nie narzekają.

Diesel ma to do siebie, ze im więcej powietrza tym lepiej, a im chłodniejsze powietrze tym mniejsza jego objetość i tym więcej zmieści się go do cylindrów oczywiście w granicach rozsądku ale temp. powietrza ma znaczenie sprawdź sobie wyniki na hamowni z zamkniętą i otwartą maską przy takiej konfiguracji jak u Ciebie...

Cytat:
:wink: Jeden ma taka wersje jak ja i wyciągną na takim stożku 138KM :razz:

Na wkładce by miał tyle samo :]

Remigiusz - Czw Paź 22, 2009 16:57

Pływak, Zgadza się hamownia by wszystko wykazała jak jest naprawdę :wink:

chyba sobie zbuduje z włókna szklanego taki Airbox co wy o tym myślicie? chyba ze zna ktoś sklep gdzie można kupić sam Box :wink:

[ Dodano: Czw Paź 22, 2009 16:57 ]
Bylem dziś zobaczy w sklepu typu Castorama i maja tam takie fajne rury białe do wentylacji z przekrojami do 150mm :mrgreen: oraz fajne redukcje i chyba z tego sobie Airbox zbuduje :wink:

Dałoby tez coś kupić taka rurę 150mm rozciągana na powietrze z Alu i ją na stożek nałożyć i podłączyć to orig dolotu. :?: Wiem żeby to ohydnie wyglądało ale i tak pod maskę nikt nie zagląda :mrgreen:

NITRO - Czw Gru 03, 2009 23:47

może ktoś w ostatnim czasie dokonał jakichś modyfikacji ?
maniaq - Pon Gru 07, 2009 14:29

ja - wymeinilem swiece zarowe :D

a powaznie, to na angielskim forum znajdziesz wiecej informacji, tylko niestety trzeba grzebac. Moze powiedz jakie modyfikacje ciebie interesuja, bedzie latwiej podpowiedziec ;)

marcinZG - Sro Gru 09, 2009 01:23

Mnie interesuje jak w rozsadnych pieniadzach ze 101KM zrobic 113 :mrgreen:
Kupic komputer od mocniejszej wersji raczej bardzo ciezko.
Zmiana map na te z mocniejszej wersji jak juz wiemy tez nie daje gwarantowanych i potwierdzonych wynikow.
A normalny chip tuning raczej wykracza poza pojecie rozsadnych pieniedzy w tym wypadku, przynajmniej moim zdaniem :/

Krzysi3k - Sro Gru 09, 2009 16:37

marcinZG napisał/a:
Zmiana map na te z mocniejszej wersji jak juz wiemy tez nie daje gwarantowanych i potwierdzonych wynikow.


A ktoś już u Mariusza zmieniał? Nic to nie dało?

Ewentualnie na eBayu angielskim są jakieś specjalne boxy/chipy do iDT i to chyba nie za takie ogromne pieniądze.

NITRO - Sro Gru 09, 2009 17:32

na allegro tez widzialem taki box za 600zl niby do wszystkich aut, ma w sobie kilka programow i ktorys tam jest niby wlasnie do mg ... watpliwa sprawa !! ! narazie chce intercooler zalozyc wiekszy mam od e46 330d ale nie pasuje za bardzo i od mondeo wpadnie i moze katalizator wywale ale to dopiero na wiosne bo teraz za slisko juz :) a i tak seria ladnie idzie :))
Krzysi3k - Sro Gru 09, 2009 18:10

http://cgi.ebay.co.uk/MG-...=item35a528ea50
http://cgi.ebay.co.uk/ROV...=item1c0ae6499b
50 funtów to nie majątek, tak jak chipowanie.
Tylko 140 "kuniów" i 310 ( :!: ) NM momentu to chyba zbyt dużo.
Szczególnie o moment się martwię, bo skrzynia się posypie...
Tylko zapytać trzeba o tą pierwszą aukcję, bo nie podane dokładnie. Tylko, że 30 koni więcej.

NITRO - Sro Gru 09, 2009 22:38

predzej sprzeglo polegnie ale coz kazde auto ma jakis minus ... choc nie ukrywam ze chcialem z tego zrobic rakiete ale tez mam obawy ...
Krzysi3k - Sro Gru 09, 2009 22:43

Rakiety nie zrobisz niestety...
Moim zdaniem max to 280 NM, no może 300, ale to już ryzyko.
Skrzynia jest teoretycznie do 240 NM, ale to jest g**** prawda, bo potem ZRy i ZSy miały po 260 NM. Najlepiej zapytać się angoli :)

dobryziom - Sro Gru 09, 2009 23:20

pff ja ma w PG1 330Nm żyje i ma się dobrze :)
Remigiusz - Sro Gru 09, 2009 23:30

PG1 wytrzymuje do 340 NM już pisałem o tym kiedyś :wink:
marcinZG - Czw Gru 10, 2009 01:19

Krzysi3k5 napisał/a:
http://cgi.ebay.co.uk/MG-...=item35a528ea50
http://cgi.ebay.co.uk/ROV...=item1c0ae6499b
50 funtów to nie majątek, tak jak chipowanie.
Tylko 140 "kuniów" i 310 ( :!: ) NM momentu to chyba zbyt dużo.
Szczególnie o moment się martwię, bo skrzynia się posypie...
Tylko zapytać trzeba o tą pierwszą aukcję, bo nie podane dokładnie. Tylko, że 30 koni więcej.

Ale po co 140KM i 310Nm?
Ja sie zadowole nieco wieksza dynamika w dolnym zakresie obrotow i lepsza elastycznoscia, co zwiekszy bezpieczenstwo przy wyprzedzaniu.
Nic wiecej nie chce od tego auta.
Sprawdzonym i oryginalnym, ze tak powiem, rozwiazaniem jest 113KM i 260Nm i ja sie tego trzymam.
A eksperymenty z jakimis customowymi boxami z ebay'a moga sie zle skonczyc.
To co zaoszczedzisz w porownaniu do chipa, to potem wydasz z nawiazka na naprawe skrzyni, sprzegla, turbiny, IC czy jeszcze innych czesci.

Botanix - Czw Gru 10, 2009 02:22

Cytat:
To co zaoszczedzisz w porownaniu do chipa, to potem wydasz z nawiazka na naprawe skrzyni, sprzegla, turbiny, IC czy jeszcze innych czesci.


Niby jakim cudem? Jak miałoby to uszkodzić np. IC no jak :) ?

Krzysi3k - Czw Gru 10, 2009 07:24

marcinZG napisał/a:
Nic wiecej nie chce od tego auta.


To proszę, podpowiedz inne rozwiązanie jak uzyskać te 113 KM.
Bo nie znalazłem chipa do Roverków, który dodawałby 12 KM i 20 NM...

rodi_ - Czw Gru 10, 2009 10:15

Panowie, chyba nie ludzicie sie ze taki box da +30KM :wink:
Gdyby tak bylo to w UK kazdy dieselek mialby takiego boxa, a jednak tak nie jest.
Jest na angielskim forum projekt 200 ktora ma 13? pare KM, wszystko ladnie opisane po kolei jak co zrobic.

Krzysi3k - Czw Gru 10, 2009 10:39

Niestety wbrew pozorom SDi a iDT to inna bajka.
dobryziom, i nic się nie sypie?

dobryziom - Czw Gru 10, 2009 13:42

Krzysi3k5 napisał/a:
Niestety wbrew pozorom SDi a iDT to inna bajka.
dobryziom, i nic się nie sypie?


PG1 to ogólnie średnia skrzynia i nie wiem czemu znalazła się np. w Tomcacie ale to inna bajka... jeżeli obchodzimy się z nią tak jak należy to można na niej trochę pojeździć nawet przy dużej mocy i momencie, chodzi głownie o to żeby jej nie palować na jedynce, żadne wbijanie biegów bez sprzęgła tez raczej nie przejdzie :) Moja przed modyfikacjami została rozebrana i złożona na nowych gratach przez mariusza418 porządna robota wiec odpukać śmiga bez zarzutów.

marcinZG - Czw Gru 10, 2009 14:10

Krzysi3k5 napisał/a:
marcinZG napisał/a:
Nic wiecej nie chce od tego auta.


To proszę, podpowiedz inne rozwiązanie jak uzyskać te 113 KM.
Bo nie znalazłem chipa do Roverków, który dodawałby 12 KM i 20 NM...


Byl na forum ktos, kto proponowal chip Roverkow u siebie w firmie.
Inne rozwiazanie? Nie wiem, moze "gdzies", "jakims cudem" uda Ci sie dostac komputer od wersji 113KM?

Botanix, nie wiem i nie chce wiedziec jakim cudem.
Zrob ze swojej 200 rakiete, to moze wspolnie sie przekonamy jakim cudem :razz:

Jestem zwolennikiem delikatnego podniesienia mocy o te 10-15%, ale w ostrozny i bezpieczny sposob.

NITRO - Czw Gru 10, 2009 14:27

ale komputer od 113 to tez kila bo trzeba ryc z immobilizerem ... wiec jedynie chip ... w pleszewie jest koles co zajefajnie robi kolo 800zł albo wroclaw za 600 zł ale niewiem jak .. ale jak mozna zrobic 340niutkow to fajnie pewnie na wiosne bede dzialal w tym temacie :)) a z ciekawosci spytam czy ktos wie jakie przyspieszenie ma zr td 113 ? bo max mialem jakies 225 na liczniku i shell diesel extra :)
dobryziom - Czw Gru 10, 2009 14:36

10,2 sek o cale 0,5 szybciej niz (101)
maniaq - Czw Gru 10, 2009 14:48

225 >? O_O dieslem >? chyba przy halnym , z zaglem i z giewontu :P

moje vmax to jest lekko powyzej 190 km/h gpsowe i licznikowo odchylenie jest niewielkie bo +5km/h

[ Dodano: Czw Gru 10, 2009 14:48 ]
http://www.roverki.pl/article.php?sid=440

Remigiusz - Czw Gru 10, 2009 15:10

maniaq, Tak 220 da rady z R25 wyciągnąć + ten Powerbox z ebay UK :wink: Jest jeden kolega z niemieckiego Forum co tak ma w Swoim R 25 idt i sam mówił ze dużo jeździ po autostradzie i dla niego prędkość podroży to min 160km/h a tak to śmiga ponad 200km/h (inna sprawa to mu przez to juz 4x zerwało waz powrotu oleju z turbiny :mrgreen: )

Ja swoim R 220 sd teraz po przeróbkach 185km/h bez problemu wyciągnę :wink: Ale nie jędzę tak szybo po autostradach bo mam opony tylko indeks T - do 190 km/h :smile: a druga sprawa to nie jest to ekonomiczne i 15min w ta czy w tamta to jest obojętne :mrgreen:

maniaq - Czw Gru 10, 2009 15:40

ale wydaje mi sie ze mowilismy o serii ;) co kto wyciagnal to inna bajka :D
Rowan - Czw Gru 10, 2009 15:44

NITRO napisał/a:
na allegro tez widzialem taki box za 600zl niby do wszystkich aut, ma w sobie kilka programow i ktorys tam jest niby wlasnie do mg ... watpliwa sprawa !! !

Po po prostu jet to potencjometr. Nastawiasz jaką oporność i podaje większą lub mniejszą dawkę paliwa.

Shrekinho90 - Czw Gru 10, 2009 16:26

Co do tego pierwszego tuning-boxu http://cgi.ebay.co.uk/MG-...=item35a528ea50
to jest on autorstwa roveron'a. Jakiś czas temu dużo o nim czytałem na angielskim forum i anglicy bardzo sobie zachwalają ten box. Wziąłbym się za niego ale mam niestety ważniejsze rzeczy do zrobienia :/ A czy ktoś montował może nie seryjny intercooler do 200/25 albo gdzieś widział, tudzież ma pomysł gdzie i jak go zamontować?

Krzysi3k - Czw Gru 10, 2009 16:28

Czyli chipy z ebaya UK działają?
To Mariusz418 się oferował, że może zmieniać mapy, lecz nikt nie jest pewien czy to coś da.
Wypowiadał się nawet PHJOWI, który mówił, że to na nic.

Botanix - Czw Gru 10, 2009 16:46

Cytat:
Botanix, nie wiem i nie chce wiedziec jakim cudem.
Zrob ze swojej 200 rakiete, to moze wspolnie sie przekonamy jakim cudem :razz:


Skoro z przekonaniem twierdzisz, że
Cytat:
to potem wydasz z nawiazka na naprawe skrzyni, sprzegla, turbiny, IC czy jeszcze innych czesci.
to najwyraźniej wiesz. Może i nie powinienem ruszać tego tematu ale widzę, ze nie masz pojęcia co to w ogóle jest IC i czy można go rozwalić ew. jakim sposobem.

Cytat:
maniaq, Tak 220 da rady z R25 wyciągnąć + ten Powerbox z ebay UK
]

Nie wiem jak wygląda sprawa przełożeń w R25 ale przy 4.5tysiąca obrotów w R200 już pokazuje mi 185km/h zarówno licznikowe jak i GPS-owe. Jeśli więc tak samo wygląda to w R25 to przy 220km/h trzeba by mieć około 5,5tyś obrotów? Trochę chyba dużo :) . Nie ma on odcięcie przy 5k?
Cytat:

Jestem zwolennikiem delikatnego podniesienia mocy o te 10-15%, ale w ostrozny i bezpieczny sposob.


Ja jestem zwolennikiem podniesienia mocy na tyle na ile to bezpieczne, choćby i 100% :) . Ciekaw jestem swoją drogą ile już udało mi się osiągnąć... ostatnio zamontowałem IC od BMW E39 - pasuje jak ulał i chłodzi, chłodzi :)

Shrekinho90 - Czw Gru 10, 2009 16:57

Jeśli wierząc opiniom na angielskim forum to box działa
Tutaj jest na przykład jedna z pozytywnych opini, a można znależć ich znacznie więcej.
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=336478

[ Dodano: Czw Gru 10, 2009 16:57 ]
Botanix, mógłbyś coś więcej napisać o montażu intercoolera od e39 albo wrzucić kilka fotek?

marcinZG - Czw Gru 10, 2009 18:44

Botanix napisał/a:
Może i nie powinienem ruszać tego tematu ale widzę, ze nie masz pojęcia co to w ogóle jest IC i czy można go rozwalić ew. jakim sposobem.


Wiem czym jest IC i do czego sluzy.
Faktycznie, nie wiem jakims sposobem mozna go rozwalic.
Ale niepotrzebnie lapiesz mnie za slowka, bo to co napisalem nie mialo wyrazac mojej szerokiej wiedzy w dziedzinie mechaniki samochodowej i tuningu.
Wyrazalem tylko swoja opinie na temat, moim zdaniem, ryzykownych modyfikacji samochodu.
Idac dalej tym tropem, uwazam ze moga sie one skonczyc z roznym efektem, min uszkodzeniem niektorych podzespolow auta.
Nie wiem dokladnie jakich, bo nie jestem kompetentny w tym temacie. Lepiej?
Ale mam rozsadek i wiem, ze moje auto ma przebieg 160k km, podzespoly wykazuja rozny stopien zuzycia i nie bez powodu fabrycznie auto ma 101KM, a nie 201..
Nie chce sie wdawac w glupie dyskusje, ktore nic nie wnosza do tematu.
Kazdy ma swoje auto i moze z nim robic co mu sie podoba.

Botanix - Czw Gru 10, 2009 18:58

Shrekinho90,

Wrzucę na dniach kilka fotek. Problem w tym iż nie robiłem ich podczas montażu a teraz pogoda nie pozwala na ściągnięcie zderzaka, leje non stop :) .Na dniach muszę wymienić radiator bo mi cieknie ( dostał kamieniem bo jeździłem bez siatki :D )... to pstryknę tez IC i opiszę co, i jak.

marcinZG,

Przepraszam, że się tak czepiam. Na przyszłość weź jednak pod uwagę, że takie wyrażanie swojej opinii może kogoś niepotrzebnie zniechęcić. Co jak co ale IC przez tego typu tuning nie załatwisz. Pozdro

Do wyszstkich

Wiem, że to nie miejsce na to ale fajnie jakby ktoś podpowiedział czy do 220sdi trzeba założyć koniecznie oryginalny radiator ( nie IC ) czy ten od 214,216 styknie. Rozmiarami na oko się chyba nie różnią za to cenowo ten od diesla wypada ze 4 razy drożej... jak zwykle zresztą :) .

NITRO - Czw Gru 10, 2009 22:08

trasa kurnik- poznan :)) zapraszam na przejazdzke !! ! co do przyspieszenia to widzialem na jednej stronie 9.1 ? niby czemu rower 200 przy 210 nm i 105km ma 9.8 !! ! dziwne lekko ?
marcinZG - Czw Gru 10, 2009 22:25

Botanix napisał/a:
marcinZG, Przepraszam, że się tak czepiam. Na przyszłość weź jednak pod uwagę, że takie wyrażanie swojej opinii może kogoś niepotrzebnie zniechęcić. Co jak co ale IC przez tego typu tuning nie załatwisz. Pozdro

Spoko ;) Kazdy moze wyrazic swoja opinie, jesli nie obraza ona innych osob.

Pływak - Czw Gru 10, 2009 22:36

Botanix napisał/a:
Ciekaw jestem swoją drogą ile już udało mi się osiągnąć... ostatnio zamontowałem IC od BMW E39 - pasuje jak ulał i chłodzi, chłodzi :)


Właśnie pytałem o to w innym temacie ale nie było odpowiedzi jakie modyfikacje po za IC masz u siebie?

Co do chłodnicy to nie wiem jak w RF ale w XW w dieslu jest mniejsza bo jest zamontowana razem z IC sam zastanawiałem się czy nie dać IC na "leżąco" przed chłodnicą i nie kupić chłodnicy od benzyny bo do mojego klekota kupienie chłodnicy w rozsądnych pieniądzach graniczy z cudem...

Shrekinho90, użytkownik Friq montował u siebie w 2setce IC bodajże od sprintera gdzieś na forum są fotki...

maniaq - Czw Gru 10, 2009 23:13

nitro :) SORY ale nie uwierze ze zr-em w serii mozesz poleciec 225 :D

Moc konczy sie w tym aucie przy 4200 i auto dalej sie nie odpycha i staje w okolicy 190km/h . Predkosc max idzie z mocy . ty "jedziesz" szybciej od katalogowego o 35 km/h :D Musisz zrozumiec, ze opory przy wiekszych predkosciach rosna w kwadracie . dlatego veyron nie jest 10 r szybszy tylko 1,5 czy tam 2 - sorry ale nie pamietam dokladnej max tego auta od naszego ZR-a :D

NIE jest fizycznie mozliwe bys ZR-em na tej skrzyni , kolach polecial 225 ;) moze masz przeklamania na liczniku... moze cie fantazja ponosi... nie wiem :bezradny: ale nie uwierze ze seryjny zr tyle jedzie :D

mozna obliczyc z przelozen skrzyni jaka v-max moze miec auto , wiec tego nie przeskoczysz ;)

ale gratuluje samopoczucia , bo to w sumie najwazniejsze :D mi bandzior daje banan na twarzy za kazdym razem jak wsiadam ;)

Rowan - Pią Gru 11, 2009 08:24

Krzysi3k5 napisał/a:
Czyli chipy z ebaya UK działają?

Działają tak samo jak te z allegro, bo budowa jest taka sama. Bezpieczniej byłoby zrobić chip tuning, albo mapę wgrać mocniejszą seryjną.

Botanix - Pią Gru 11, 2009 12:33

Cytat:
Właśnie pytałem o to w innym temacie ale nie było odpowiedzi jakie modyfikacje po za IC masz u siebie?


Sorry pewnie temat mi się gdzieś zabunkrował. Modyfikacji mam w sumie niedużo. Nowy IC, potencjometr na pompie, filtr powietrza pipercross, wlot powietrza wyciągnięty zza światła i poprowadzony "ciut" inaczej, odłączony MAF, zaślepiony EGR.... coś tam jeszcze o czym zapomniałem. Wkrótce się pochwalę :)

NITRO - Pią Gru 11, 2009 14:30

no to musi klamac albo cos bylo grzebane juz przynim zrobie zdjecia i wrzuce jakies 210 bo zimowki mam wiec wole szybciej nie jechac wedlug licznika ;/

[ Dodano: Pią Gru 11, 2009 14:30 ]
a co do obrotow to do 5100 idzie :) :mrgreen:

maniaq - Czw Gru 31, 2009 01:22

http://www.powertrainltd.co.uk/ polecam przejrzenia parametrow skrzyni i silnika serii L ;)

[ Dodano: Czw Gru 31, 2009 01:22 ]
czy ktos moglby podrzucic dane o powierzchni i wydajnosci IC w ZR-e klekocie ?

nie moge wyszperac takich danych O_o nawet u angoli :beczy:

walkie - Czw Gru 31, 2009 01:29

maniaq, skoro nie ma tego w internecie, to znaczy że nie istnieje ;)
Krzysi3k - Pon Sty 11, 2010 00:10

Postanowiłem zwrócić się do źródła (czyt. angoli ;) ).
Wielu z nich ma ponad 150 KM i grubo ponad 300 NM i nic się nie dzieje.
Gościu mówił, że maksymalny moment dla tej skrzyni to "250 ft/lbs", co było dla mnie niezbyt zrozumiałe. Potem uściślił, że w przeliczeniu to mniej więcej 339 NM.
Myślę, że nie ma się czego bać, ale z drugiej strony nie przesadzałbym.
Moim zdaniem 130 KM i 280-300 NM to taki bezpieczny kompromis.

[ Dodano: Pon Sty 11, 2010 00:10 ]
Cytat:
mines running about 155bhp and 250-260 lbs of tourque thats lbs not NM and that geabox is fine done about 10 in it since all the mods are on

:)

PS. Wpadłem na nietuzinkowy pomysł. Nie wiem czy to jest możliwe, ale może, może.
Nie wiem czy te oprogramowanie jest jakoś zabezpieczone, ale wpadł mi do głowy sztański plan :twisted: Jedna osoba chipuje, reszta się dokłada do tego interesu, a potem kopiuje od niego do siebie ;) Chyba dałoby radę T4 przekopiować ;)
Aa... pytałem angoli jeszcze o tę zmianę map ze 101 KM na 115 KM. Podobno to daję efekt, więc można u mariusza robić ;) Ja już miałem dawno spróbować, ale nie mam zwyczajnie czasu. :/

dobryziom - Pon Sty 11, 2010 10:10

Krzysi3k5 napisał/a:
Postanowiłem zwrócić się do źródła (czyt. angoli ;) ).
Wielu z nich ma ponad 150 KM i grubo ponad 300 NM i nic się nie dzieje.
Gościu mówił, że maksymalny moment dla tej skrzyni to "250 ft/lbs", co było dla mnie niezbyt zrozumiałe. Potem uściślił, że w przeliczeniu to mniej więcej 339 NM.
Myślę, że nie ma się czego bać, ale z drugiej strony nie przesadzałbym.
Moim zdaniem 130 KM i 280-300 NM to taki bezpieczny kompromis.



jedna uwaga bez regeneracji skrzyni nawet nie ma co myśleć o takim momencie dwa strzały ze sprzęgła ze świateł i po skrzyni....

Krzysi3k - Pon Sty 11, 2010 10:40

Przy tych momentach angoli? 340-350 NM? Czy przy tym jaki ja chcę? 280-300.
Jakoś im jeżdżą samochody bez problemu na znacznie wyższym pułapie niż tym, który ja chcę i nic się nie dzieje.
Tutaj tylko wszyscy straszą i boją się o skrzynie...

rodi_ - Pon Sty 11, 2010 11:53

Bo u nich jak pojdzie skrzynia, to se pojdzie na szrocik lub z ebaya za 50£ kupi druga i po sprawie. Sprobuj tak w PL zrobic :wink:
Krzysi3k - Pon Sty 11, 2010 12:20

Dlatego nie chcę robić 350 NM, tylko 280.
dobryziom - Pon Sty 11, 2010 13:34

rodi_ napisał/a:
Bo u nich jak pojdzie skrzynia, to se pojdzie na szrocik lub z ebaya za 50£ kupi druga i po sprawie. Sprobuj tak w PL zrobic :wink:


bardzo trafne podsumowanie, kolega kiedyś pisał ze jeśli sam wymontujesz sobie część to jeszcze można utargować 50% rabatu wiec sypiące się na potęgę skrzynie to dla nich nie problem :)

każde zwiększenie momentu dla tej skrzyni to obciążenie... w seryjnym T220 skrzynia pada po 90-100tys. i to norma, jeśli pałujesz go mocno na 1 biegu może i szybciej... ja po kompleksowej regeneracji oraz dbałości o nią nie wróże większego przebiegu nic 50-60tys.

PS są min 4 przypadki od nas z forum ze po zwiększeniu doładowania skrzynia posypała się w ciągu dnia -tygodnia ( oczywiscie skrzynia bez regeneracji)

Krzysi3k - Pon Sty 11, 2010 14:53

Jakoś w 2.0T jest podobny moment co w 2.0 iDT 101 KM.
A w ZR/ZS jest 113 KM i 260 NM i te dodatkowe 20 NM różnicy nie robi.
PS. Nie wiedziałem, że ciągnięcie wysoko na 1-szym biegu takie szkodliwe dla skrzyni jest...
Do jakich obrotów to wg. Ciebie wysoko?
Bo jak zauważam starsze pokolenie (m. in. mój ojciec) z 1 tylko rusza i po dosłownie pół sekundy wrzuca 2-gi bieg, nawet jeśli toczy się 5 km/h...
Ja zawsze jak normalnie jadę to 1-szy bieg tak samo jak każdy inny - do 2000 rpm.

dobryziom - Pon Sty 11, 2010 23:33

Krzysi3k5 napisał/a:
Jakoś w 2.0T jest podobny moment co w 2.0 iDT 101 KM.
A w ZR/ZS jest 113 KM i 260 NM i te dodatkowe 20 NM różnicy nie robi.
PS. Nie wiedziałem, że ciągnięcie wysoko na 1-szym biegu takie szkodliwe dla skrzyni jest...
Do jakich obrotów to wg. Ciebie wysoko?
Bo jak zauważam starsze pokolenie (m. in. mój ojciec) z 1 tylko rusza i po dosłownie pół sekundy wrzuca 2-gi bieg, nawet jeśli toczy się 5 km/h...
Ja zawsze jak normalnie jadę to 1-szy bieg tak samo jak każdy inny - do 2000 rpm.


no niestety ja staram się nie ruszać z piskiem ze świateł i oszczędzać 1 bo wiem ze kilkanaście takich startów ze strzałem ze sprzęgła skrzynia zaczęła by ostro grymasić... od dwójki owszem można już pocisnąć ale tez trzeba pamiętać ze to nie pancernik i precyzyjnie i szybko wrzucać biegi jak na razie odpukać skrzynia chodzi idealnie ale myślę ze nieświadomy amator mógłbym zajechać mi ja w jeden wieczór...

PS odnośnie 260Nm pamiętaj ze producenci dają zwykle od 20-25% tzw zapasu wiec powiedzmy 288-300Nm nie powinno jej z miejsca zabić ale będzie już ja mocno obciążać a wiec i żywot będzie krótszy...

Krzysi3k - Pon Sty 11, 2010 23:53

Ja nie raz strzelałem ze sprzęgła, nie raz ciągnąłem na 1-szym biegu. Skrzynia działa jak nowiutka. Nie chcę zapeszać, ale nie widzę, aby coś złego działo się ze skrzynią.
Może ta PG1 z nowszych modeli jest jakoś poprawiona?
Jakoś nie widzę, aby posiadacze R25/45 MG ZR/ZS iDT żalili się na problemy ze skrzynią biegów...

maniaq - Wto Sty 12, 2010 00:26

to krzysiek - chipuj - pojezdzij , bedziesz przecieral szlaki :D

ja malymi korczkami ulepszam bandyte ;) z wiosna moze jak bedzie $zielono$ to powalcze ambitniej :D

Krzysi3k - Wto Sty 12, 2010 08:48

maniaq, Ty w dieslu też masz, tak?
No ja tak poprzeglądałem forum i nie widać, żeby ludzie mieli problemy z PG1 po 2000r.
Próbowali poprawić K-series, ze skutkiem marnym, ale chyba też trochę rzadziej HGF występuje, poprawili L-series, to i być może poprawili PG1 :)
Ja nie zamierzam go mocno chipować, tak jak powiedziałem.
Jeśli nie znajdę jakiegoś dobrego i w dobrej cenie tunera to raczej tylko do Mariusza pojadę na zmianę map. Bo to bez sensu dla 15 KM więcej wydawać 1000zł powiedzmy.
Bo u Mariusza 150 zł zmiana map na 115 KM.

rodi_ - Wto Sty 12, 2010 10:38

Krzysi3k5 napisał/a:
Ja nie raz strzelałem ze sprzęgła, nie raz ciągnąłem na 1-szym biegu. Skrzynia działa jak nowiutka. Nie chcę zapeszać, ale nie widzę, aby coś złego działo się ze skrzynią.


Ja tez nieraz dawalem, skrzynia chodzila pieknie i nie bylo zadnych oznak jakiegokolwiek zuzycia. Do poprzedniej niedzieli :evil: Z I na II i buuum, dyferencjal sie zmielil w srodku a pozniej wypadl na asfalt :wink: A skrzynia miala tylko 50kkm. Jak widac jakiekolwiek modyfikacje znacznie skracaja zywotnosc.

maniaq - Wto Sty 12, 2010 10:51

tak smigam klekotem, ale ZR mial juz fabrycnie 113 koni i 260 niutkow , wiec u mnie poprzeczka bylaby podnoszona ;) pozyjemy zobaczymy :D

dogadaj sie z mariuszem i wpadaj na spota do wawy ;)

sobrus - Wto Sty 12, 2010 11:25

@Krzysi3k5
K Series jest ponoć wytuningowane fabrycznie, bez zmiany elementów niewiele da sie zrobić.

Za to jak sie je pozmienia to mamy to co w Lotusie - do 200HP z pojemności 1.8.
Słyszałem nawet że ktoś miał rajdówkę 300hp K-Series i 3 lata się nią scigał.
Ale próba podniesienia do 400hp skończyła sie zniszczeniem silnika na pierwszym wyścigu...

Generalnie jednak próby osiągniecia dużych mocy z tego silnika były podejmowane bez konsultacji z roverem przez co często dochodziło do awarii. Lotus przeszedł na silniki Toyoty. Dwa razy cięższe ale mniej ma z nimi problemów.

Krzysi3k - Wto Sty 12, 2010 12:33

sobrus, niestety nie zwróciłeś uwagi, że mowa jest o dieslach (L-series) :)
Pytałem jednego gościa na razie. Na miejscu w Białymstoku 800zł, popytam dalej.

Remigiusz - Wto Sty 12, 2010 12:44

Krzysi3k5, Nie zapomnij ze Anglicy wkładają Cevlar sprzęgło do PG1 w L-serie jak podnoszą tak wysoko moc kosztuje to ok 100 Funtow i jest to na zamówienie robione :sad:
Krzysi3k - Wto Sty 12, 2010 13:41

Cytat:
The gearbox in its two types of standard (rated to 216Nm) and uprate (rated to 240Nm) is presently supplied to various companies including MG Rover, Land Rover, Honda and Lotus for vehicles such as Rover 25 and 45, MGF, MG ZR, MG ZS, Land Rover Freelander and Lotus Elise.

Z www.powertrainltd.co.uk
Tak jak mówiłem, PG1 też poprawili, dlatego użytkownicy R25/45/ZR/ZS nie mają problemów ze skrzynią. Podana maksymalna wartość 240 NM, ale to raczej bujda na resorach, bo MG Rover nie zwiększałby momentu w fabrycznym samochodzie do 260 NM.
Jeśli by się dało to 280 niutków można z nich wykrzesać.

dobryziom - Wto Sty 12, 2010 16:30

Krzysi3k5 napisał/a:

Tak jak mówiłem, PG1 też poprawili, dlatego użytkownicy R25/45/ZR/ZS nie mają problemów ze skrzynią. Podana maksymalna wartość 240 NM, ale to raczej bujda na resorach, bo MG Rover nie zwiększałby momentu w fabrycznym samochodzie do 260 NM.
Jeśli by się dało to 280 niutków można z nich wykrzesać.


Chyba czegoś nie rozumiesz można i pewnie z 400Nm tylko pytanie ile ona pochodzi? 240Nm to dane producenta jak samochód wyjeżdżał z fabryki i na taki moment była udzielana gwarancja do tych modeli. Łopatologicznie jeszcze raz 260Nm jej na pewno nie zabije... 280Nm także ale już na pewno skróci życie... każde modyfikacje w góre wiążą się z jej ograniczona żywotnością oraz potrzeba odpowiedniego traktowania. Masz przykład kolegi rodi'ego 50tys. km i po skrzyni...

Marrkus - Wto Sty 12, 2010 19:33

Ale kolega rodi ma chyba inną skrzynię w swoim R214. PG1 nie jest mocna ale R65 to już padaczka.
rodi_ - Wto Sty 12, 2010 20:24

Ale nie mam tez 280-300Nm,
a tak z ciekawosci wie ktos do ilu Nm wytrzymuje R65?

Krzysi3k - Wto Sty 12, 2010 20:42

Znacznie mniejsza niż PG1... R65 była montowana do słabszych silników, tzn. z małym momentem obrotowym.
dobryziom, ale ja doskonale sobie z tego zdaję sprawę.
Ale myślę, że jest to bezpieczna granica, dzięki czemu mocno nie skróci się żywota skrzyni.

Marrkus - Sro Sty 13, 2010 21:26

Krzysi3k5 nawet jak wyżyłujesz silnik na maxa ale będziesz jeździł z głową to skrzynia podziała całkiem długo. Ale jeśli będziesz ciągle strzelał z sprzęgła to i przy niepodkręconym silniku skrzynia zdechnie. Na zajęciach laboratoryjnych z diagnostyki pokazywano nam wałki które narażane były na ciągłe, gwałtowne zmiany momentu - nieciekawy to widok :wink:

Co od skrzyni R65 to wystarczy sprawdzić ile Nm ma silnik 1.8 serii k - tam już nie ryzykowali wstawiani skrzyni R65 (nawet do silników bez VVC, turbo)

Ale gdzieś tu na forum czytałem że ktoś robił remoncik skrzyni R65 i dodatkowo ją wzmacniał ale czy to był maciekwawa czy kamil_luczak to już nie pamiętam - ale któryś z tych dwóch

rodi_ - Sro Sty 13, 2010 22:02

Zobaczymy jak to bedzie pozniej, narazie jezdzi i wydaje sie ok. Jak dlugo? a kto to wie. Nie wiem czy wogule da sie ja jakos wzmocnic. Gdyby to byly lozyska no to mozna jakies wzmacniane zalozyc, ale tu caly mechanizm roznicowy zmielil sie w srodku. A na to chyba raczej wzmocnien nie ma. Jak nastepnym razem cos pojdzie to chyba zaloze PG1.
Narazie na nowych walkach sie trzyma, oby jak najdluzej :wink:

borek88 - Sob Paź 16, 2010 16:54

juz pisalem w innym temacie moj problem ale przeniose moze to tutaj
ostatnio wymienilem wtryski na te z sdi dokladniej mialy pochodzic z 620sdi (tak mnie poimformowano)
wymienilem je (niestety bez podkladek bo ow takich nie moglem dostac ale w najbliszym czasie ma sie to zmienic)
przyrost mocy jest znacznie odczuwalny ale okupione to bylo mega duza masa niebieskiej chmury na zimnym silniku i dosc znaczna na cieplym
polecono mi troche zwiekszyc cisnienie na turbince aby sie wyrownala mieszanka paliwowo powietrzna
dzis jak wrocilem z pracy zaczolem troche grzebac podkrecilem turbo o kilka obrotow
przejechalem sie mowie no znow cos chyba dalo ale nadal troche kopci a silnik przeciez cieply
kilka chwil temu dorwalem barometr od kumpla taki co mierzy np cisnienie wody
podlaczylem go przez trojnik no i test
ku mojemu zdziwieniu ustawilem turbinke na 1.2bara (tyle dobija na 3,4 i 5 biegu)
a wiec podkrecenie o kapke ciegielka no i ukazuje sie do 1,3bara
ale na cieplym przy przegazowce nadal widze dym niebieski (sprawdze to jutro na zimnym silniku sie przejade i dam znac
ale wydaje mi sie ze nadal idzie zbyt duzo paliwa lub cos jest z tymi wtryskami nie tak:/
mozna jakos zmiejszyc dawke paliwa?? moze to pomoze
jest jakis prosty sposob na zmniejszenie dawki paliwa??
moze pomoze wymiana tych podkladek na nowe i dokrecenie ich kluczem dynamometrycznym z zadana przez fabryke sila
lub uzycie preparatu do diesla valvoline life max diesel clener ktory czysci miedzy innymi wtryski
czy moze zostaje tylko chip tuning z hamownia ktory mam w planach ale bardziej po zimie o nim myslalem na ktorym bo to ladnie zestroili??

czy tak zbyt bogata dawka ma wplyw na zuzycie silnika (tloki maga sie wypalic lub np zawory upalic?? moze pompa tego nie wytrzyma??

Krzysi3k - Nie Paź 17, 2010 11:38

borek88, Ty same wtryski wymieniłeś, więc dawka nie powinna być aż znowu taka ogromna. Masz teraz raptem może ze 120 KM, wszystko zależy od tego w jakim stanie są te wtryski.
Martwi mnie tylko niebieski dym... Silnik równo Ci pracuje? Nie pali na 3 gary? Dokładnie dokręciłeś wszystkie metalowe przewody od pompy wtryskowej?
Moim zdaniem coś spieprzyłeś i nie masz sprężania odpowiedniego.
Mogą być też wtryski niedokręcone, ale uważaj żeby widełek nie połamać.
Sprawdź sprężanie silnika :)

Pływak - Nie Paź 17, 2010 11:41

Niebieski dym czy bardziej czarny? Jak niebieski to szukał bym przyczyny gdzie indziej jak czarny to może wtryski uwalone kupiłeś...
borek88 - Nie Paź 17, 2010 12:10

ewidentnie smiedzi ropa,
pracuje rowno super odpala nic sie zlego niedzieje poza dymem, wikse ma wieksza.
moze cos z tymi wtryskami
Krzysi3k, czekam na te podkladki od ciebie i wtedy jeszcze raz wszystko poprawie z kluczen dynamometrycznym w lapie lacznie

jedynie co moglem spieprzyc to dokrecenie widelk choc dosc mocno je dokrecilem
ob wezyki przelewowe dokrecone (nic sie nie poci) przewod od pompy dokrecony dosc mocno (tez tam nic sie nie pojawia) chyba ze tam cos zasysa powietrze;/
nie mam pojecia gdzie szukac
czekam na te podkladki i przy okazji moze sprawdze te wtryski na tej maszunie do sprawdzania zobacze jak rozpylaja w porownaniu do tych orginalnych idt.
jeszcze czekam na uszczelke pod kolektor dolotowy ale raczej tam nie puszcze powietrza bo by mi wskaznik pokazal
a wymiana samych wtryskow musi dawac wiele wiecej paliwa bo wtedy byla ogromna roznica w przyspieszeniu, nie odczulem takiej roznicy przy wczorajszym podkreceniu turbo do 1.2-1.3
czyli moge podejrzewac zle dokrecenie i urzycie starych podkladek
lub trafienie na lipne wtryski;/ (moze dodatek do paliwa im pomoze kupic czyszczacy czy smarujacy??)
lub naprawde jest zbyt duza dawka paliwa i tylko czip pomoze

[ Dodano: Nie Paź 17, 2010 12:08 ]
no i rownie ewidentnie niebieski dym

[ Dodano: Nie Paź 17, 2010 12:10 ]
czy jakby pracowal na 3gary lub wtryski byly walniete to byly slabszy lub taki sam
a moc poprawila sie bardzo znaczaco przy samych wtryskach i moze troche przy podniesieniu cisnienia
silnik pracowal rowno i dobrze odpalal zawsze tak bylo i jest po usunieciu kata troche zaczol kopcic jak mu przygazowalem teraz kopci bardzo

Krzysi3k - Nie Paź 17, 2010 14:03

Gdyby pracował na 3 gary to by brzmiał jak Ursus :)
Poluzuj lekko metalowy przewód od pompy na wtrysku to zobaczysz jak będzie pracował ;)
Chociaż mam nadzieje, że to robiłeś i odpowietrzałeś układ ;)
Zobacz stopień sprężania, bo skoro na niebiesko kopci to może być coś nie tak.
Prędzej obstawiałbym wtryski niedokręcone. U mnie jeden wtrysk jest na starej podkładce, bo nowa upadła gdzieś i się zgubiła, przy chwili wolnego zmienie i nie bedzie problemu.
Ja powoli dokręcałem śruby, żeby widełek nie połamać (koniec końców dwie i tak pękły) i jak były słabo dokręcone to brzydko pracował i sikał lekko paliwem.

borek88 - Nie Paź 17, 2010 16:49

Krzysi3k napisał/a:
jak były słabo dokręcone to brzydko pracował i sikał lekko paliwem.

nie rozumie gdzie sikal paliwem?? z pod wtryskow??

Krzysi3k, w jaki sposob ty odpowietrzales uklad??


zauwazylem ze po odpieciu przeplywki jakby przestalo kopcic;/ dziwne lub poprostu przypadek ze nie widzialem dymu. odepne jutro to na zimnym cos wiecej zauwaze
moze cos nie tak z ta przeplywka i przy wtryskach sie ujawnilo

Krzysi3k - Nie Paź 17, 2010 17:27

borek88 napisał/a:
moze cos nie tak z ta przeplywka i przy wtryskach sie ujawnilo

Bardzo możliwe :)
Cytat:
nie rozumie gdzie sikal paliwem?? z pod wtryskow??

Tak :)
borek88 napisał/a:
Krzysi3k, w jaki sposob ty odpowietrzales uklad??

Jedna osoba kręci rozrusznikiem, a druga popuszcza przewód od pompy - sika paliwem z bąbelkami, po chwili odpala i na odpalonym reszte wtrysków odpowietrzam :)

borek88 - Nie Paź 17, 2010 20:20

Krzysi3k, zobaczymy co sie bedzie dzialo z odpieta jak bedzie oki robimy jej jutro po jutrze kompiel w nitro i acetonie

u mnie nie ma problemow z tym ze przy wtryskach ucieka paliwo

niestety nie odpowietrzalem;/ ale zakrecil kilka razy i odpalil przegazowalem zaczol chodzic rowno i juz przy kolejnych odpaleniach wszystko bylo oki.
czy jak teraz zrboie odpowietrzanie jak mowisz to cos pomorze??

[ Dodano: Nie Paź 17, 2010 20:20 ]
gadalem z mechanikiem i mowil ze jesli odpalilem i chodzi rowno to nie potrzebuje odpowietrzac i wszystko odp sie samo
ale na szczescie dowiedzialem sie kto ma maszynke do sprawdzania wtryskow nie dalek wiec bede musial sie zgadac i pojade sprawdzic.
tylko jestem ciekaw przy jakim cisnieniu powinny wtryski puszczac paliwo?? te z sdi ale te z iDT tez by sie przydalo wiedziec napewno zostanie dla potomnych

Krzysi3k - Nie Paź 17, 2010 21:03

SDi 200 bar, iDT 220 bar.
Dlatego wtryski od SDi w iDT polepszają osiągi. Pompa w iDT daje większe ciśnienie przy mniejszym oporze wtrysków z SDi i mamy większą dawkę paliwa :)
I przy okazji pompa się mniej męczy.

borek88 - Nie Paź 17, 2010 21:14

no to w tygoniu sprawdze przy ilu zacznie leciec paliwo i czy ladnie rozpyla czy leje
moglem sie naciac na te wtryski.
Krzysi3k, znasz kolege kfrankiewicza?? powiedzialbys o nim uczciwy czy nie.
robi sie problem z tymi wtryskami jak cholera
jesli leje mi np tylko jeden to moge go zastopic na jakis czas tym z idt?? dopuki nie dokupie odpowiedniego??

Krzysi3k - Nie Paź 17, 2010 21:26

borek88 napisał/a:
jesli leje mi np tylko jeden to moge go zastopic na jakis czas tym z idt??

Nie.
A kfrankiewicz wydaje się być uczciwym facetem. Widełki od niego kupowałem pod wtryski.

borek88 - Pią Paź 22, 2010 22:13

tez sie dobrze z facetem szlo dogadac konkretny i wogole.
no nie wiem sprawdze czy wtryski leja to bede myslal dalej
chyba ze cos ta odpieta przeplywka da rade

[ Dodano: Wto Paź 19, 2010 19:16 ]
no i dziś powróciłem do wtrysków iDT które były na sprawdzeniu i dostałem wiadomość ze są dobre (jutro idą te z sdi)
kopcić chyba przestał ale stał się okropny muł;/ i aż strach ze była taka różnica!! Masakra chyba ze to problem z dolotem;/ jeśli będzie gdzieś choć mała nie szczelność między turbo a kolektorem dolotowym to czy auto nie będzie miało mocny?? (np. w przypadku nie szczelności idealnej uszczelki malej układu dolotowego? Nie mówię o jakiś pęknięciach węża itp.)

[ Dodano: Pią Paź 22, 2010 22:12 ]
cały czas czekam na wtryski prawdopodobnie poniedzialek
czekam tez na podkladki jesli krzysiek da rade to w poniedzialek wysle
i na uszczelke od tomiego nie wiem kiedy wysle.
do tego dzis zrobilem uszczelke z materialu na uszczlki 0.5mm bo grubszego akurat nie mieli
no i sobie dociolem ladnie i zalozylem i chyba jedna srobe przeciaglem;/

MAM DOLEGLIWOSC I PROSZE O PRZECZYTANIE I WYPOWIEDZENIE SIE.
na wtryskach od sdi turbo wyregulowalem na 1,3bara max cisnienie
przy przyspieszaniu i gazie w podlodze manomet na 1biegu szedl szybko do 0,9 na 2biegu do 1,2 na 3 do 1,3 na 4biegu tez do 1,3 i na piatce 1,2bara i to na wyzszych biegach to gaz w podloge i od razu wyskakiwala gorna wartosc
teraz mam wtryski orginale iDT i turbo nie ruszone od wczesniejszej zmiany i na 1biegu tez jest 0,9 tyle ze duzo wolniej a na kazdym nastepnym max 1bar i to z kazdym kolejnum biegiem coraz ciezej wskaznik pokzauje 1bar (z wzrostem obrotow/predkosci rosni cisnienie czyli co bieg to wolniej, wczesniej na sdi wtryskach po wcisnieciu na maxa gaz praktycznie w momecie ukazywala sie gorna wartosc)

CZY TO MOZE BYC WINA USZCZELKI KOLETORA/NIE TRZYMAJACEJ PRAWIDLOWO GWINTU??
CZY MOZE MIEC NA TO WPLYW WTRYSKI I DAWKA PALIWA ZA RAZEM??
CZY PRZEDOBRZYLEM I TO OZNAKI KONCA TURBINY??
LUB CO GORSZA KONIEC SILNIKA LUB BLISKA USTERKA??

auto zdecydowanie nie ma takiego przyspieszenia jak przed zaczeciem zabawy we wtryski i chyba prdkosci max bo tak do 130-140jakos go bujne (moze troche wiecej ale nie mialem gdzie) a na wtryskach od sdi 190szedl i poszedl by wiecej chcial;/
o ile uszczelke za jakis czas dostane orginalna i ten gwit moge przewiercic i zalozyc dluzsza srube z nakretka to martwi mnie konczaca sie turbina lub silnik lub inne nie typowe nieszczelnosci
zaczynaja byc te problemy irytujace czale szczescie ze lubie to auto bo juz tyle serca wlozylem a ono zawsze mi sie lubi sprzeciwic

Krzysi3k - Sob Paź 23, 2010 13:15

borek88, spokojnie, to raczej normalne, że szybciej Ci się turbo rozkręca ;)
borek88 - Nie Paź 24, 2010 19:21

ale ze teraz nie ma takiej mocy jaka byla przed wtryskami to znaczy seria orginala na teraz serie + podkrecona wczesniej do 1,3 turbina ale wedlug wskaznika tera na wtryskach sdi bez ruszania turbiny jest max 1bar i to bardzo wolno wchodzi to cisnienie

[ Dodano: Nie Paź 24, 2010 19:20 ]
dzis zrobilem ponad 600km i naprawde auto ma ciezko musialem mu cisnac a wiec kopcil przy odchodzeniu z skrzyzowania do tego zauwazylem ze troche oleju lyknol;/
a górke to czul za kazdym razem
ponizej 2.1tys obr na wyzszych biegach nie przyspiesza praktycznie wcale z pedalem w podlodze po przekroczeniu przyspiesza troche
prdkosc 140-150 to prawie szczyt mozliwosci.
jeszcze jutro pokombinuje a jak nic nie da to jade do mechanika moze on cos poradzi

Krzysi3k - Nie Paź 24, 2010 22:17

Przepływke patrzyłeś?
borek88 - Pon Lis 15, 2010 21:32

tak kompala sie pare minut.
na odp praktycznie to samo moze troche zdolu lepiej ale za to pozniej gorzej

[ Dodano: Pon Lis 15, 2010 19:33 ]
no to kopcenie opanowane wina turbo.
teraz znow musze jechac z wtryskami ale do kogos innego wiec narazie szukam szpeca w okolicy. (poprzedni mimo dostepu do profesionalnego sprzetu i ogarniety wiedza to jednak facet starej daty ktory nie czai idei podnoszenia mocy i nie chce mi sie z nim wiecej dyskutowac. powiedzial ze poregulowal wtryski ale na ile niestety nie wiem wiec mogl podniesc cisnienie otwarca wtrysku
a czy w sdi wtryskach moge obnizyc do np 190-195barow i polepszy czy raczej pogorszy osiagi??

[ Dodano: Pon Lis 15, 2010 21:32 ]
i czy wtryski w sdi idt sa jedno czy dwu sprezynowe??