Zobacz temat - [R200] brak stopu wstecznego i wycieraczki
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] brak stopu wstecznego i wycieraczki

RaidenMax - Nie Kwi 05, 2009 21:41
Temat postu: [R200] brak stopu wstecznego i wycieraczki
Cześć

Stała się tragedia nie mam świateł stopu, wstecznego ani nie działa mi tylnia wycieraczka. Wszystko działało aż pewnego dnia dopadła mnie choroba i nie mogłem z domu wyjść a w tym czasie Roverek też "zachorował" :/ .
Macie może jakiś pomysł ?? może jakiś bezpiecznik ? wiązką kabli z tyłu w klapie już ruszałem i nic :/ dodam ze nie słyszę silniczka od puszczenia płynu na tylni spryskiwacz a zawsze było słychać a przednie działają mi bez zarzutu.

Z góry dzięki za pomoc

Brt - Nie Kwi 05, 2009 21:43

RaidenMax napisał/a:
wiązką kabli z tyłu w klapie już ruszałem i nic

samo ruszanie nic nie da ... trzeba dokłądnie sprawdzić ... + bezpieczniki :ok:

RaidenMax - Nie Kwi 05, 2009 21:50

hmmm a który to moće być kabel ?? ich tam jest masa a ja elektrykiem nie jestem :/ zobaczył bym czy prąd na nim jest jakbym wiedział który, a jeśli możesz mi również podpowiedzieć który to bezpiecznik ?
Brt - Nie Kwi 05, 2009 21:57

niestety nie wiem z głowy, a rave nie mam na kompie ..... jak poizolujesz wszystkie to pewnie i ten właściwy się trafi ;)
RaidenMax - Nie Kwi 05, 2009 22:03

hmmm ale nie widziałem na żadnym kablu przetarcia
R-200 - Nie Kwi 05, 2009 23:13

Najpierw sprawdź bezpieczniki, potem przepust gumowy z prawej strony klapy. :cool:
RaidenMax - Pon Kwi 06, 2009 01:23

a wiec bardzo mocno ruszałem tym przepustem gumowym i tam musi być coś nie tak ponieważ światła stopu mi mrugneły, jak mogę się dostać do całych kabli żeby jakoś poszukać wadliwego i go naprawić ? może macie jakiegoś linka to instrukcji ??
coldmanns - Pon Kwi 06, 2009 02:57

RaidenMax, to o czym piszesz, to typowa usterka w r200.

Jak otworzysz bagażnik, to po prawej stronie zawiasu klapy bagażnika jest taka gumawa osłonka kabli (już było pisane wyżej).
Zrób tak:

1. Zdejmij tą gumową osłonkę (ona jest tak zrobiona, że ma takie jakby grzybki z obu stron aby nie wypadala - trochę sily w to musisz włożyć)

2. Pociągnij tą wiązkę kabli do siebie (tak aby wyszły ze środka) - ale nie na ostro, tylko z wyczuciem abyś czegoś nie pourywał.

3. Naszykuj sobie kable o długości ok, 30 cm. każdy

4. Utnij kable na wysykości której są narażone na zginanie przy otwieraniu i zamykaniu klapy bagażnika

5. Dosztukuj nowe kable (zgodnie z kolorami - nie pomyl się), ale tak aby łączenie kabli nie było w miejscu gdzie się zginają

6. Nie zapomnij rzed sztukawaniem kabli założyć tej gumowej osłonki

7. Jak połączysz uż kable, to pochowaj je starannie

8. Zaczep osłonę kabli do pokrywy bagażnika i nadwozia

9. Ciesz się że sobie poradziłeś :mrgreen:

10. Podziel punkty na forum :mrgreen:

RaidenMax - Pon Kwi 06, 2009 21:08

Problem rozwiązany, przepaliła mi się część bezpieczników, tylko nie wiem czemu jak wczoraj poruszałem tym kablem to się stopy zaświeciły :/
Dzięki wielkie za pomoc :)

pietro - Pon Kwi 06, 2009 21:35

skoro się przepaliły to coś to musiało wywołać,
proponuję się mimo wszystko przyjrzeć wiązce, może akurat coś się przetarło, porusząłeś zapaliły się na chwilę i bezpieczniki padły