Zobacz temat - [R75] Uciekający płyn chłodniczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Uciekający płyn chłodniczy

Spali75 - Czw Kwi 09, 2009 15:46
Temat postu: [R75] Uciekający płyn chłodniczy
Witam

Jak w temacie. Od jakiegoś czasu powoli ubywało płynu, sprawdziłem sobie w pkt 7 diagnostyki i temp. podczas jazdy waha się przy ok 90 czyli ok ale podczas postoju albo jazdy w korku momentalnie rośnie do ok 115 i spod auta leje się woda.(wskaźnik na desce rozdzielczej po nagrzaniu silnika jest zawsze w poziomie)

Wszystko wskazuje na termostat nawet już go zakupiłem +rurki i przewód odpowietrzający jutro wizyta u mechanika.


Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wymianie,czy jest przy tym dużo roboty??.

Boje się zadać te pytanie ale: jak się okaże że to nie termostat to CO?? :bezradny:


Pozdrawiam

Rowan - Czw Kwi 09, 2009 16:15

Spali75, to będzie znaczyło nie szczelną chłodnicę.
Spali75 - Czw Kwi 09, 2009 16:48

Zapomniałem dopisać że wyciek jest raczej dalej od chłodnicy na wysokości kolektora,więc można to raczej wykluczyć :sad:
damiwr - Czw Kwi 09, 2009 16:52

Spali75, borykałem się z tym problemem i właśnie się zakończył :)

pierwsze to był termostat wymiana jeden dzień potem dwa dni mało ubywało układ się odpowietrzał niestety potem okazało się że nadal płyn ucieka i już myślałem że to uszczelka a tutaj jednak łatwa diagnoza dr.mariana zajrzał pod maskę po 30 min. jazdy i mówi że to nie uszczelka bo za bardzo wali płynem wiec latareczka i szuka okazała się chłodnica ponoć normalne w tym modelu że może się tak zdarzyć 200 zł urzywka i teraz jest ok jednakże spojrzał bym na wąż spod pojemnika od płynu tam czasami lubi sobie pociec z rurki która dochodzi od spodu do zbiornika.

no i oczywiście wymieniłem sobie korek na czarny :)

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2009 16:53 ]
Spali75 napisał/a:
na wysokości kolektora


termostat :twisted:

REMO - Wto Kwi 14, 2009 14:47

Miałem podobny (chyba) problem w moim MG.Czuć było płynem i ubywało go.Okazało się że wyciek był z obudowy termostatu.
madej71 - Czw Kwi 16, 2009 20:22

pod kolektorem jest taki trójnik plastikowy dokręcany do bloku, parcieje w nim uszczelka. za drugim razem u mechanika znależli ten wyciek.tam zprawdź.

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2009 20:31 ]
mam diesla i nie wiem jak jest u ciebie,nie chcę wprowadzić cię w błąd.

Rowan - Czw Kwi 16, 2009 20:43

madej71, to akurat standard w CDT.
madej71 - Czw Kwi 16, 2009 20:55

wiem robiłem juz parę rzeczy.