Zobacz temat - [R200 all] Szyby elektryczne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 all] Szyby elektryczne

sknerko - Czw Kwi 09, 2009 18:30
Temat postu: [R200 all] Szyby elektryczne
Czy da się dołożyć elektryczne szyby do R200 i czy dużo jest z tym zachodu?
Pat - Czw Kwi 09, 2009 20:43

mysle ze da sie wszystko ..... ale procedura podobna jak w zrobieniu elektrycznych lusterkek ... czyli .. pociagnac kable ... zamontowac podnosniki do szyb , wlaczniki no i gdzies sie wpiąc w elektryke .. ale w tej kwestii to juz inni koledzy powiedza wiecej bo ja sie nie znam :)
Brt - Czw Kwi 09, 2009 21:28

spokojnie się da ... najlepiej będzie pewnie kupić zestaw niezbędnych gratów (podnośniki, wyłączniki itp gdzieś na szrocie roverkowym) i zamiana + pewnie podciągnięcie przewodów (a może już są pociągnięte :roll: ) Jeszcze jeden drobiazg ... zostaną dziury w boczkach drzwi do zatkania, lub po prostu boczek do wymiany ;)


PS.
Cytat:
Piszę poprawnie po polsku.

:brawa: Tylko dlaczego na czerwono :mrg: ... Plizzz zmień kolor bo czerwony jest zarezerwowany dla administracji forum ;) ;)

Pat - Czw Kwi 09, 2009 22:43

Brt napisał/a:
PS.
Cytat:
Piszę poprawnie po polsku.

:brawa: Tylko dlaczego na czerwono :mrg: ... Plizzz zmień kolor bo czerwony jest zarezerwowany dla administracji forum ;) ;)


mówisz i masz :)

Brt - Czw Kwi 09, 2009 22:46

dzienks :) :ok:
macku667 - Pon Gru 24, 2012 09:53

witam, podbije temat.

Z tytułu otrzymania premii świątecznej w pracy (kto by pomyślał... :roll: ) postanowiłem odmłodzić mojego roverka, zanim narzeczona zorientuje się, że ją dostałem...
Mój R25 jest z 2000r. ale brakuje mu elektrycznych szyb i lusterek... (pomimo tego, że ma 2xSRS/ABS/Czujniki parkowania, elektr, szyberdach.)

Więc mam kilka pytań:
-Siłowniki szyb muszą być oryginalne?
-Przełączniki w R25 i R200 są takie same? (wymiar)
-Jeżeli w miejscu gdzie fabrycznie są elektryczne szyby za zaślepką mam kostkę, ale nie mogę zlokalizować drugiego końca kabli (w drzwiach ich nie ma). Bo ona nie wygląda na taka by pasowała do szyb. Jest to możliwe by to było gniazdo komputera?

Pytałem w hurtowni zajmującej się Roverami we Wrocławiu i koszt tego byłby mniej więcej taki:
Siłownik sztuka 80zł,
przełączniki 50zł

Niestety nie wiem nic z lusterkami, jak to wyglada jest dużo zabawy przy tym?

kondzio508 - Pon Gru 24, 2012 10:00

macku667,

co do szyb to pewnie wiązki masz, wpiąć tylko wiazke drzwi nową z wersji EU + do drzwi kierowcy odrazu wiazke taka od auta z el. szybami i lusterkami , zmontowac podnosniki , sprawdz jeszcze czy masz wiazke do przycisków koło biegów jak jest to tez tylko wpiąc przełaczniki .

A co do twoich pytań :

to przełaczniki takie same , siłowniki radziłbym załozyc uzywane ale orginalne , podbono z wersji 5 drzwi i 3 drzwi są takie same , ale to trzeba zwerfikować ponieważ może róznia sie miejacami otworów do mocowania , na allegro trzeba porównac .

Wiązke drzwi kierowcy musisz kupic z tym komputerkiem od el. szyb , odpowiada on za domykanie i otwieranie automatyczne szyby kierowcy . montowany jest on w drzwiach kierowcy .

leszczu - Pon Gru 24, 2012 12:35

macku667, wszystko masz w tym temacie. :wink:
http://forum.roverki.eu/v...highlight=szyby

macku667 - Pią Gru 28, 2012 17:35

spoko temat ogarnięty.

osprzęt do szyb już prawie kompletny (czekam aż przyjdą przełączniki :twisted: )