Zobacz temat - [MG ZS] Chlapacze
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS] Chlapacze

Daniel - Nie Kwi 12, 2009 21:16
Temat postu: [MG ZS] Chlapacze
Witam,
Wraz z wiosna nadeszly cieple dni zatem zabralem sie to czyszczenia i konserwacji mojej maszyny [MG ZS]. Po wyczyszczeniu wnetrzna wzialem sie za konserwacje nadkol oraz montaz chlapaczy. Po ich odpakowaniu i przypasowaniu do samochodu okazalo sie ze nie pasuja :( sa to oryginalne chlapacze do rovera 45 montowane na przod, specjalnie sprowadzone 5 miesiecy temu z Anglii. Okazuje sie ze roverki maja ciutke krotsze progi od MG ZSa.

Moim zdaniem chlapacze w tym samochodzie to niemal obowiazek, gdyz przy mokrej drodze kola na tyle wychodza poza obreb samochodu ze efekty chlapania widac nawet na drzwiach.

Czy macie chlapacze w swoich samochodach zamontowane? Jezeli tak to jakie? Gdzie je kupiliscie? Mozecie podeslac fotki? Czy jest oryginal do tego modelu? Nie chcialbym dziurawic samochodu.

Pozdrawiam Daniel


P.S. Przy okazji zmienilem kolka na letnie. Wiecie jakie ciekawe napisy znalazlem z tylu oryginalnych felg MG?

P.P.S. Niepasujace chlapacze pewnie wystawie na allegro wiec gdyby ktos z grupowiczow byl zainteresowany ....... [sa to oryginaly Roverka z zestawem srubek i instrukcja, pasuja do oryginalnego otworowania]

Paul - Nie Kwi 12, 2009 22:27

Popraw ten post, żeby bardziej na ogłoszenie wyglądał (polecam lekturę "zasad Kącika") i wtedy będzie akcept :D
Daniel - Nie Kwi 12, 2009 22:56

W zasadzie to pomylilem dzial, mialo isc na Usterki o porady techniczne. Pozniej juz nie moglem zmienic dzialu :-(

Glownie pytam o montaz chlapaczy i prosze o ewentualne fotografie.

Czy moge teraz zmienic dzial?

Pzdr Daniel

Paul - Nie Kwi 12, 2009 23:02

Przeniosłem do Porad :D
filo - Pon Kwi 13, 2009 05:59

Daniel napisał/a:
Wiecie jakie ciekawe napisy znalazlem z tylu oryginalnych felg MG?


No jakie?

greg-si - Pon Kwi 13, 2009 10:06

Daniel, ja mam ori chlapacze na przodzie w 400. Zrobić Ci fotki?
Mix - Pon Kwi 13, 2009 14:50

Daniel, jakie masz progi u siebie? Te "zwykłe", czy te szersze (z przetłoczeniem)?
Daniel - Wto Kwi 14, 2009 20:35

Witam,
Greg-si bede wdzieczny za fotki.
Progi mam pewnie szerokie, w kazdym razie szersze niz w Roverze 45 ;-) Jutro moze zdaze zrobic fotki to podesle.
Dzis wyslalem maila do sprzedawcy od ktorego kupilem chlapacze czy ma do ZSa bo w sumie to on mi takie felerne sprzedal ;> Zakupy byly robione za ponad 500 funtow wiec mysle, ze powinien wymienic towar

Pzdr Daniel R.

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 21:53 ]
W zalaczniku przesylam fotografie ktora jest rozwiazaniem zagadki-ciekawostki [w tle widac progi - chyba beda to jednak szerokie - jeszcze szerszych nie wyobrazam sobie ;-) ]


Pzdr Daniel R.

greg-si - Wto Kwi 14, 2009 21:54

Daniel, spoko jutro zarzucę fotkami
Armandoo - Wto Kwi 14, 2009 22:10

Witam...
to są te szprychowe klasyczne felgi MG?

W życiu bym nie pomyslał , że są Made in Poland

BoloSr - Wto Kwi 14, 2009 22:17

Armandoo napisał/a:
Witam...
to są te szprychowe klasyczne felgi MG?

W życiu bym nie pomyslał , że są Made in Poland


tak to sa orginaly MG i sa z naszej pieknej krainy :)

Mix - Sro Kwi 15, 2009 10:00

Daniel, zgadza się - progi masz szerokie, ja mam te węższe. Felgi też mam Made in Poland, tylko, że te 16" - hair pins. Ile w UK kosztują org. chlapacze i gdzie je dostać?
greg-si - Sro Kwi 15, 2009 17:37

obiecane fotki:


Troszkę niedopasowany bo jak widać jedna śrubka się ulotniła. Ogólnie bardzo ładnie są dopasowane.

Daniel - Sro Kwi 15, 2009 21:11

Ja za moje chlapacze placilem 23.98 funta.
Czesci do samochodu kupowalem od uzytkownika ECP2004 - serwis www.ebay.co.uk ;-) W ofercie posiada niemalze wszystko do Rovera oraz MG [chyba poza wyjatkiem wlasnie chlapaczy do MG]

Pzdr Daniel R.

piskacz1 - Nie Lis 21, 2010 12:37

Tez szukam takich chlapaczy. Jak ktoś coś dopasuje to proszę o info na forum. Ja zastanawiam się nad dobraniem jakiś uniwersalnych żeby dobrze wyglądały bo kupno oryginałów graniczy z cudem jeśli wogóle są.

[ Dodano: Nie Lis 21, 2010 12:37 ]
Dobór chlapaczy został rozwiązany. Kupiłem płaskie sportowe chlapacze na allegro ala sparko od kinlod. A efekt rewelacyjny :) Przy dobrym umiejscowieniu chronią jak należy a prawie są niezauważalne ze względu na kolor czarny. Z uwagi na jesienną pogodę i nadchodzącą zimę zakładam na przód i tył a na lato będą zdejmowane. :lol:

P.S. W chlapaczach trzeba samemu zrobić otwory montażowe. Najlepiej przy pomocy szablonu własnej roboty.

BoloSr - Wto Lip 05, 2011 20:08

piskacz1 napisał/a:
Tez szukam takich chlapaczy. Jak ktoś coś dopasuje to proszę o info na forum. Ja zastanawiam się nad dobraniem jakiś uniwersalnych żeby dobrze wyglądały bo kupno oryginałów graniczy z cudem jeśli wogóle są.

[ Dodano: Nie Lis 21, 2010 12:37 ]
Dobór chlapaczy został rozwiązany. Kupiłem płaskie sportowe chlapacze na allegro ala sparko od kinlod. A efekt rewelacyjny :) Przy dobrym umiejscowieniu chronią jak należy a prawie są niezauważalne ze względu na kolor czarny. Z uwagi na jesienną pogodę i nadchodzącą zimę zakładam na przód i tył a na lato będą zdejmowane. :lol:

P.S. W chlapaczach trzeba samemu zrobić otwory montażowe. Najlepiej przy pomocy szablonu własnej roboty.


ze tak zapytam a fota byla by mozliwa ?? ?

sobrus - Sro Lip 06, 2011 07:42

W R400 też koła malują drzwi na błotnisto :/
Nawiasem mówiąc na allegro jest aukcja z oryginalnymi chlapaczami od 45.
Nie jestem w żaden sposób powiązany ze sprzedającym, zamieszczam bo może kogoś zainteresuje:

http://allegro.pl/chlapac...1700384875.html

BoloSr - Sro Lip 06, 2011 14:07

sobrus napisał/a:
W R400 też koła malują drzwi na błotnisto :/
Nawiasem mówiąc na allegro jest aukcja z oryginalnymi chlapaczami od 45.
Nie jestem w żaden sposób powiązany ze sprzedającym, zamieszczam bo może kogoś zainteresuje:

http://allegro.pl/chlapac...1700384875.html


pytanie czy to wejdzie w MG ZS ?? bo tu sa szersze progi (sa nakladki dodatkowe) i sie moze okazac ze to nie podejdzie :(

szoso - Sro Lip 06, 2011 14:24

te z linka są już sprzedane, kupiłem je :wink:
Cytat:
pytanie czy to wejdzie w MG ZS bo tu sa szersze progi (sa nakladki dodatkowe) i sie moze okazac ze to nie podejdzie
_________________

przeczytaj pierwszy post, jest tam napisane :wink: