Zobacz temat - [R ALL] Flokowanie deski rozdzielczej , słupków itp.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R ALL] Flokowanie deski rozdzielczej , słupków itp.

Armandoo - Pią Kwi 17, 2009 23:28
Temat postu: [R ALL] Flokowanie deski rozdzielczej , słupków itp.
Witam,

czy ktoś robił w swoim samochodzie zabieg flokowania np. deski rozdzielczej lub słupków ?

Co myslicie w ogóle o czymś takim

Brt - Pią Kwi 17, 2009 23:29

hehe .. ogladało się jazdę polską :mrg: ....... sam sie kiedyś zastanawiałem, jak "zmatowić" kokpit :roll:
Armandoo - Pią Kwi 17, 2009 23:33

Hehehe....właśnie w tym momencie oglądałem TVN Turbo.

Całkiem nieźle to wygląda.
Ostatnio miałem również okazję zobaczyć w Saturnie demo car Kia Ceed i właśnie miał zrobioną tak deskę i słupki. Wyglądało nieziemsko.

Myślałem tu o kolorze czarnym nie jakiś dziwolągach.

greg-si - Sob Kwi 18, 2009 09:31

flok powszechnie używa się właśnie w car audio
nie jest to głupia sprawa bo nie zawsze da się obciągnąć skórą czy też innym materiałem różnych elementów bez zmarszczeń materiału.
Trzeba pamiętać że flok należy stosować raczej na elementy które nie są narażone na wycieranie.
Poza tym że fajnie to wygląda to jest milutkie w dotyku. Jednak to zależy od tego jak się to robi czego używa się jako materiał wierzchni.
Bodaj w Sulejówku ktoś robi flokowanie było ok 450zł za deskę i czas realizacji 7-10 dni.

penio - Sob Kwi 18, 2009 14:52

http://allegro.pl/item591..._nc_tuning.html
czeniu - Sob Kwi 18, 2009 21:41

Witam!
Poniżej coś z mojego regionu, może się przyda. Kiedyś też o tym myślałem fajnie to wygląda.
pozdrawiam
czeniu

http://www.ts-tuning.pl/strona.php

jasiu87 - Sob Kwi 18, 2009 21:45

no dobra a jak jest wtedy z airbagiem pasażera ? czy to nie przeszkadza ?
greg-si - Sob Kwi 18, 2009 21:56

jasiu87, wiesz na czym flokowanie polega? Widać że nie bardzo. Poczytaj troszkę.
thef - Sob Kwi 18, 2009 22:22

greg-si napisał/a:
jasiu87, wiesz na czym flokowanie polega? Widać że nie bardzo. Poczytaj troszkę.
Ja zamiast uszczypliwych uwag proponuję wytłumaczyć koledze, a nie odsyłać do bliżej nieokreślonj lektury, bo pytanie wcale nie jest takie głupie.
jasiu87 - Sob Kwi 18, 2009 22:27

greg-si, wiem na czym to polega... tylko wydawało mi się że jak się nałoży taką warstwę floku to może to mieć wpływ na wystrzał poduchy (może jej trochę przeszkodzić) nie ryzykowałbym swojego lub pasażera bezpieczeństwa żeby deska rozdzielcza ładnie wyglądała.
greg-si - Nie Kwi 19, 2009 11:49

thef, nie jestem uszczypliwy
dla mnie pytanie jest głupie.
Flok to drobinki rozdrobnionego materiału które 'rzuca' się na element pokryty cienką warstwą kleju. Co za tym idzie nie ma w żaden sposób ograniczonej możliwości strzelenia poduchy. Nie jest to żaden materiał lity a warstwa kleju jest na tyle cienka że nie przeszkodzi w ewentualnym (nie daj Boże) wybuchu poduszki. No chyba że robi to jakiś partacz kładąc 5mm warstwę budaprenu...
To wszystko można przeczytać zadając pytanie Panu Google a nawet więcej. Są nawet artykuły jak to zrobić samemu.

R-200 - Nie Kwi 19, 2009 12:44

Widziałem już deski które były ładnie wyszpachlowane po wystrzale, poklejone klejami epoksydowymi i czymś pokryte. Poduszka obowiązkowo. nie chciałbym dostać kawałkiem szpachlu po wystrzale.
mgzr160 - Pon Mar 11, 2013 10:34


torek86 - Pon Mar 11, 2013 11:07

ja mam u siebie słupki zrobione we flock'u. robiłem w firmie flockart w wawie. ogólnie efekt bardzo mi się podoba, jednakże do auta na co dzień robienie całej deski może być problematyczne w jej użytkowaniu. bo słupków czyścić nie trzeba, deskę już by się przydało. Najgorzej jest chyba z czarnym pokryciem, bo tam wszystkie białe paproszki itp widać od razu :wink:
U mnie słupki wyglądają tak:

mgzr160 - Pon Mar 11, 2013 20:57


Remigiusz - Wto Sty 07, 2014 21:56

Wie ktoś może gdzie ktoś robi flokowanie na terenie Podkarpacia, najlepiej Rzeszów, Jasło i te okolice :wink:
mgzr160 - Pią Lut 14, 2014 17:11
Temat postu: flok

Adrian - Sob Lut 15, 2014 08:44

mgzr160,
Takie oferty proszę ogłaszać w odpowiednim miejscu, czyli w dziale Giełda. Proszę, zapoznaj się z Regulaminem forum. :ok: Następne tego typu zachowania zostaną stosownie nagrodzone.