Zobacz temat - Telewizor LCD - jaki wybrać a jaki unikać szeroookim łukiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Telewizor LCD - jaki wybrać a jaki unikać szeroookim łukiem

xROnx - Sro Kwi 22, 2009 17:15
Temat postu: Telewizor LCD - jaki wybrać a jaki unikać szeroookim łukiem
No i przyszedł czas na zakup telewizora do nowego mieszkania...
tiaaa ... nie był by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że się na tym kompletnie nie znam ;)
a w sklepie... hmmm wiadomo zawsze będa wciskać jakiś droższy czy coś.
Dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc ;)
Interesuje mnie telewizor LCD (nie plazma) o przekątnej 40' bądź 42' nie większy lub jeśli już miałby być dobry ale do tej kwoty by się znalazł ale o mniejszej przekątnej to max 37'.
musi mieć mpeg4 (ponieważ od czerwca 2009 Zielona Góra będzie mieć TV cyfrową z powietrza już)
no i cena. nie przekraczajmy kwoty 3000pln.
Moim faworytem pod względem firmy to Sony Bravia jednak one są drogie i ciężko znależć coś do wyżej wymienionej kwoty :/
Telewizory firmy Deawoo, Funaj, Telewizorex i inne tego typu raczej mnie nie interesują ;)

Rowan - Sro Kwi 22, 2009 18:10

xROnx napisał/a:
Funaj

Na Funai nie bluźnij, to jest naprawdę dobra firma jeśli chodzi o LCD. Ale generalnie polecałbym jakiegoś Sharpa, naprawdę jakość obrazu mnie powaliła jak oglądałem na nim u kumpla. Ale nic konkretniej nie powiem, bo się w modelach i cenach nie orientuje w tym momencie. :smile:

TomC - Sro Kwi 22, 2009 18:25

xROnx napisał/a:
telewizor LCD (nie plazma)

A dlaczego?

Krzysi3k - Sro Kwi 22, 2009 18:26

Rowan napisał/a:
xROnx napisał/a:
Funaj

Na Funai nie bluźnij, to jest naprawdę dobra firma jeśli chodzi o LCD. Ale generalnie polecałbym jakiegoś Sharpa, naprawdę jakość obrazu mnie powaliła jak oglądałem na nim u kumpla. Ale nic konkretniej nie powiem, bo się w modelach i cenach nie orientuje w tym momencie. :smile:


Popieram :)
Mam 2 telewizory 32" - Samsung i Funai - Samsung ma tylko ładniejszą obudowę - reszta to samo.

boss.007 - Sro Kwi 22, 2009 18:43

Philips z systemem pixel plus i naświetlaniem abilight.
Mam taki(tylko że 47")i jestem super zadowolony.Super obraz i dźwięk :wink:
Ponad dwa miesiące chodzenia,oglądania,podpytywania znajomych i u wujka google :lol:
No i właśnie wybór padł na Filipa.
Rodzice mają sony bravia 37"ale nie ma zachwytu z obrazu :/
Samsungi jak dla mnie mają nie naturalne kolory za bardzo wyostrzone(tylko moja opinia).
Oglądałem też sharpy i powiem że też nie są złe(tyle że te made in Japan).
Najładniejszy obraz był na LG-ale cieszą się nie pochlebną opinią(tam gdzie zasięgałem informacji),dlatego dałem sobie z nimi spokój...ale obraz naprawde miały OK.
TomC napisał/a:
xROnx napisał/a:
telewizor LCD (nie plazma)

A dlaczego?

Bo plazma szybko idzie się ...gonic :wink:
Po za tym tutaj w UK plazmy są co najmniej o 200-300 funtów tańsze niż lcd(mowa o porównaniu tej samej wielkości ekranu i tym samym producencie).
Pozdrawiam.

TomC - Sro Kwi 22, 2009 20:46

Cytat:
Bo plazma szybko idzie się ...gonic

Ktoś CI to powiedział czy własne doświadczenia????
Jakich producentów plazmy są tańsze? LG?? Samsung??
Tu masz temat http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#193089
Fakt, że sprzed roku ale zdania nie zmienię.

boss.007 - Sro Kwi 22, 2009 20:50

TomC napisał/a:
Ktoś CI to powiedział czy własne doświadczenia????

Stwierdzenia specjalistów od tych spraw(niektórzy to znajomi)
Cytat:
Jakich producentów plazmy są tańsze? LG?? Samsung??

Obojetnie jaka marka,z tym że LG są zazwyczaj tańsze.

TomC - Sro Kwi 22, 2009 20:57

Po pierwsze ani LG ani Samsung ani Philips nie robi plazm.
Znaczy robi ale to kupa jest. :razz:
Plazma to tylko Pioneer, Panasonic i Hitachi. (kolejność NIE przypadkowa)
Szanuję Twoich "specjalistów" ale osobiście mam odmienne zdanie.

Brt - Sro Kwi 22, 2009 22:11

wracając do tematu ..... sony bravia ma dodatkową zaletę w tv cyfrowej kablowej ... mianowicie wbudowany tuner DVB-C co przy odpowiednim dodatkowym adapterze (coś o wygladzie karty PCMCIA do obsługi kart abonenckich) eliminuje dodatkowy dekoder. Niestety nie siedzę dokładnie w TV więc konkretnego modelu nie wskażę, ale warto o to zapytać sprzedawcy .... i wtedy MPEG4 będzie potrzebny, żeby odbierać programy HD. Jesli decydujesz się na dodatkowy dekoder, to sam MPEG4 nie jest Ci potrzebny ;) wystarczy że telewizor będzie full HD (nie kupuj HD ready)

[ Dodano: Sro Kwi 22, 2009 22:19 ]
ale czy do 3kPLN dostaniesz ze wszystkim, to nie wiem :/

boss.007 - Sro Kwi 22, 2009 22:22

Brt napisał/a:
sony bravia ma dodatkową zaletę w tv cyfrowej kablowej ... mianowicie wbudowany tuner DVB-C

Tutaj 99% telewizorów to ma :razz: Także jak ma ktoś znajomego to...(no i taniej)
TomC napisał/a:
Po pierwsze ani LG ani Samsung ani Philips nie robi plazm.
Znaczy robi ale to kupa jest. :razz:

Proszę...
TomC napisał/a:
Plazma to tylko Pioneer, Panasonic i Hitachi. (kolejność NIE przypadkowa)

No jasne..a Pioneer to normalnie specjalista w TV :wink:
TomC napisał/a:
Szanuję Twoich "specjalistów" ale osobiście mam odmienne zdanie.

A ja naprawdę Ich szanuję i dzięki nim ma super TV(ale i tak najbardziej na ten model byłem nastawiony,nie końecznie tych rozmiarów)

Brt - Sro Kwi 22, 2009 22:28

boss.007 napisał/a:
Tutaj 99% telewizorów to ma :P

W PL niestety jest sporo TV z tunerem DVB-T (naziemna cyfrówka) ale z tunerem cyfrowym TV kablowej DVB-C to narazie kiepsko, więc trzeba dokłądnie dopytać w razie czego ;)

Azazel85 - Sro Kwi 22, 2009 22:44

A dlaczego akurat takich rozmiarów telewizor?
Mam nadzieję podyktowane jest to odległością z jakiej będzie "oglądany", a nie popularnością i najlepszymi cenami w sklepie. Tu wcale większy niekoniecznie musi oznaczać lepszy:)

Jakiś czas temu trochę zasięgałem języka w różnych źródłach, i jakbym szukał dla siebie TV to kluczowe elementy:
- full HD
- najlepiej japonia (Aqous'y Sharpa czy niektóre Tośki mają bdb opinie - ale tu polecam specjalistyczne fora)
- 100Hz
- bajery o których wspomniałeś (mpeg-4)
- parametry matrycy (kąty widzenia itp)
- zużycie energii

To tak w hiper skrócie:)

xROnx - Sro Kwi 22, 2009 22:59

o fajnie że urodziła się dyskusja. cieszy mnie to. o tak -> :jupi: :)
Azazel85 napisał/a:
A dlaczego akurat takich rozmiarów telewizor?

ze wzgledu na:
1) cene
2) nie mam takiego wielkego mieszkania że potrzebowalbym aż 50' czyli to co napisałeś
Azazel85 napisał/a:
Mam nadzieję podyktowane jest to odległością z jakiej będzie "oglądany",

3) jak już bede grał w guitar hero żebym widział kolorowe kropki :D
Brt napisał/a:
nie kupuj HD ready

dlaczego?
czy jest ktoś w stanie wyjaśnić o co kaman w terminologii "kontrast statyczny" i "kontrast dynamiczny" ?

boss.007 - Sro Kwi 22, 2009 23:13

xROnx napisał/a:
czy jest ktoś w stanie wyjaśnić o co kaman w terminologii "kontrast statyczny" i "kontrast dynamiczny" ?

Pooglądaj bardzo szybkie akcje albo wybuchy(takie z ogniem najlepiej)i już wszystko Będziesz wiedział :wink: (na własnej skórze najlepiej testowac,wtedy Wiesz co Ci osobiście odpowiada)

Azazel85 - Czw Kwi 23, 2009 01:28

xROnx napisał/a:
Brt napisał/a:
nie kupuj HD ready

dlaczego?

Bo "za chwilę" będziesz czuł dyskomfort z jego braku. Wejdzie Blu-Ray, kanały HD, gry HD, i będziesz się pieklił że zamiast mieć ładny wyrazisty obraz i czuć jego jakość, będziesz... no właśnie:)

xROnx napisał/a:
czy jest ktoś w stanie wyjaśnić o co kaman w terminologii "kontrast statyczny" i "kontrast dynamiczny" ?

W największym uproszczeniu - statyczny to "realny" który telewizor osiąga, dynamiczny to taki "udawany", a więc informacja stricte Marketingowa, opierająca się na znajej prawdzie że klient myśli że "im więcej tym lepiej":)
To coś jak liczba kolorów w monitorach LCD do komputerów na matrycy TN (a więc grubo ponad 90% rynku), one realnie mogą bodajże wyświetlać 262 tyś kolorów - reszta (czyli jakieś 15,8 mln) jest "udawana":) Co np dla grafika jest dyskwalifikujące:)

xROnx - Czw Kwi 23, 2009 11:48

znalazlem pewną oferte i chciałbym abyście rzucili okiem na ten model
Samsung LE37B550
37'
Full HD
wbudowany tuner mpeg4
1920:1080
... a z resztą kuknijcie sami...
http://www.euro.com.pl/te...-le37b550.bhtml

ploomy - Czw Kwi 23, 2009 15:46

Xronx, zanim coś kupisz, dobrze poszukaj w necie info. Ja zanim kupiłem swój chyba z miesiąc wertowałem sieć. Byłem też napalony na LCD a kupiłem jednak plazmę Panasa. I jestem naprawdę bardzo zadowolony. Kanały HD z N-ki po prostu powalają i wcale nie potrzeba Full HD, bo to zwykły marketing (wyższa cena, wyższy pobór energii ) poza tym rożnicę między Full a Ready podobno widać dopiero przy matrycach powyżej 50 cali. No chyba że będziesz siedział metr od ekranu i wpatrywał się w poszczególne piksele.
TomC - Czw Kwi 23, 2009 20:01

boss.007 napisał/a:
Pioneer to normalnie specjalista w TV

No widzisz... W plazmach specjalista ale widzę że masz swoje zdanie więc EOT :roll:

ploomy graty wyboru. Słusznie prawisz ale tu są osoby do których to nie trafi. Szkoda palców na klawiaturę :roll:

xROnx - Czw Kwi 23, 2009 22:44

Byłem dzisiaj w szopie i znalazlem kilka opcji które by mnie ewentualnie interesowaly:
1) Sony Bravia KDL-40L4000
http://www.euro.com.pl/te...l-40l4000.bhtml
2) Samsung LE40B550
http://www.euro.com.pl/te...-le40b550.bhtml
3) Sharp LC-42SB55E
http://www.euro.com.pl/te...c-42sb55e.bhtml

tylko teraz się zastanawiam nad koniecznością tego mpeg4.
ponieważ tv bede miał tylko i wyłącznie z kablówki. a koszt tunera jesli juz bym się upierał to do bravi kosztuje ok 150pln (info ze sklepu) także nie jest to żaden jakiś tam majątek.
Plazmy jednak nie chce więc proszę mnie już nią nie atakować :D
Co powiecie o tych modelach?

azer - Czw Kwi 23, 2009 23:17

generalnie nie znam się na telewizorach bo w sumie ich nie używam, ale wiem że obecnie już wycofywane są plazmy z produkcji o ile już nie są wycofane, bo LCDki dorównały im jakością a cena sporo niższa. Więc ja ten kierunek bym omijał.

mam w pracy soniacza półrocznego 48 czy ileś tam cali który od grudnia wyświetla 24/365 cyferki na czarnym tle i po przełączeniu raz na tydzień na jakąś ligę mistrzów jeszcze nie się nie wypaliły te miejsca co uważam za nawet nie najgorszy wynik. Jestem ciekawy tylko ile jeszcze potrwa w takim stanie. A i jeszcze z anteny zwykłej na dachu, zbiera tak pięknie TVPHD że szok ;) polsaty i inne też cyfrowo. Tylko to wiadomo narazie w paru miastach testowo działa.

Brt - Czw Kwi 23, 2009 23:23

z tych 3 pod kątem kablówki wybrałbym soniacza ;) ale ja się nie znam ;)
Azazel85 - Czw Kwi 23, 2009 23:38

ploomy napisał/a:
Full HD, bo to zwykły marketing

No cóż, z tym osobiście nie do końca bym się zgodził. O ile w przypadku "zwykłej" TV to faktycznie różnica znacząco odczuwalna zaczyna być przy dużych ekranach i odległościach.

Sytuacja natomiast wygląda zgoła inaczej w przypadku innego sygnału niż TV.

Tak się składa że ostatnio byłem na szkoleniu Sony, i oglądaliśmy i porównywaliśmy tam kilka Bravii. FullHD ze 100Hz w mojej wyłącznie subiektywnej opinii, daje duuużą widzialną i odczuwalną różnicę np przy filmie Blu-Ray nagranym w 1920x1080, czy np przy grach z Playstation 3 - obraz był żyleta. I oglądając za chwilę ten sam materiał na "HD Ready" (a więc 1366x768) to już jednak nie było to...

Skoro może być bez tunera, jak podoba Ci się coś takiego: Sharp Aquos LC 37XL8 E? (Tu jest trochę tańszy :) )
Testowałem go jakiś czas temu z pół dnia i muszę przyznać daję rade:)
(bo zastanawiam się czy przymierzać się do LCD czy do projektora :) )

TomC - Czw Kwi 23, 2009 23:38

azer napisał/a:
ale wiem że obecnie już wycofywane są plazmy z produkcji

azer proszę Cię. :roll: Gdzie to słyszałeś? W kościele czy na targu?? :razz:
Tu masz najnowsze produkty Pioneera i są to plazmy. A tu nowy Panasonic z kontrastem 2 miliony : 1 i to też jest plazma. :roll:

Azazel85 zauważ jednak że źródeł sygnału FullHD nie jest dużo. Ba.. Mało jest. Nie każdy kupi konsole albo odtwarzacz BD żeby raz w miesiącu Fulla se pooglądać. Zazwyczaj jakiś filmik, wiadomości i dobranocka a to na Fullu ze zwykłej anteny raczej fatalnie wygląda.
Następna rzecz. Soniakem bym się nie podniecał skoro z Samsungiem są krewnymi i to bardzo bliskimi.

xROnx - Pią Kwi 24, 2009 07:29

jeśli chodzi o to co bym miał oglądać na tym LCD to tak jak już wcześniej napisałem - kablówka poza tym to X-Box no i oczywiście jakieś filmy na dvd (te dla dorosłych też :mrgreen: )
Wszystkie TV z talerza (Polsat, Cyfra czy N-ka) odpadają ponieważ budynek w którym mieszkam jest zabytkiem i konserwator zabytków nie wyraża zgody na wieszanie "naczyń" na elewacji budynku oraz na balkonach itp itd - swoją drogą to i dobrze bo przynajmniej nie ma parady - kto ma jaki i za ile ;)

Spiro - Pią Kwi 24, 2009 07:37

jak brac to tylko full hd i nie samsung / lg bo to szajs (te same matryce) za to Sony calkiem OK.Plasm tez nie polecam, bo nie uzyskuje sie na niej wysokich rozdzielczosci.
AndrewS - Pią Kwi 24, 2009 09:13

ja pare miesiecy temu kupilem sony bravie KDL-32W4000 za 2600 zl full HD
bralem pod uwage tez samsunga, jednak gdy porownalem pobor mocy przez oba telewizory, to sie mocno zdziwilem
sony rozwala samsunga na lopatki

telewizor ma przegladarke usb
5 lat gwarancji
jak na razie jestem zadowolony
minus to taki ze moglby byc 100Hz, wtedy to juz mialby wszystko co potrzeba :-)

xROnx - Pią Kwi 24, 2009 10:12

AndrewS napisał/a:
minus to taki ze moglby byc 100Hz

no właśnie ta bravia która rozpatruje nie ma 100Hz ... ale o co w tym chodzi? jakie to ma znaczenie w jakości?

Brt - Pią Kwi 24, 2009 10:15

mniej migocze obraz co ma wpływ na Twoje oczy i zmęczenie podczas oglądania :) Wmonitorach komputerowych podkręcało sie częstotliwość odświeżania możliwie najwyzej z tego samego powodu :)
Eddek - Pią Kwi 24, 2009 10:53

Spiro napisał/a:
ak brac to tylko full hd i nie samsung / lg bo to szajs


A ja sie wlasnie dowiedzialem od ziomka, co tym przerzuca, ze to Samsung ma patent na LCD i jego slabsze matryce ida do Sony, LG ma swoja produkcje. Osobiscie mam od jakso chyba roku Samsunga 37" pol-HD i jest gites, obraz zyletka (na DVD, bo kablowka ma sygnal po wuju).

Natomiast jak chodzilem za TV to jak patrzylem na Toshiby i Sharpy to mi sie obraz podobal (cena niestety juz mniej), Sony byl taki se, bynejmniej te modele ktore mieli wystawione to mialy obraz jak Funai-e i Hanspree czy jak to sie tam bazgrze.

Brt - Pią Kwi 24, 2009 11:15

standard sygnału analogowego z kablówki został stworzony w latach 60 (czy jakoś tak) więc na TV 20" jakoś to wygląda, ale na 40" już gorzej ;) dużo złego robią jeszcze wszelkie urządzenia po drodze (a w kablówce trochę tego jest) i otrzymujemy efekt finalny w postaci sygnału już zniekształconego ... dlatego nawet bez standardu HD, cyfrowa TV będzie dawała lepszy obraz, bo zupełnie inaczej jest skonstruowana droga sygnału :)
Eddek - Pią Kwi 24, 2009 14:17

Analogowa TV wyglada dobrze na tubach (nawet wiekszych jak 29 czy 32"), bo sygnal jest dopasowany do fizycznej rozdzielczosci ekranu. LCD maja rozdzielczosc wyzsza od sygnalu wchodzacego, wiec zeby jakos to wygladalo, to trzeba skalowac, a jak sie rozciagnie obraz 2x to musi stracic na jakosci :)

Ogolnie jedyen co mi w LCD najbardziej przeszkadza, to podob mocy :)

AndrewS - Pią Kwi 24, 2009 15:20

Eddek napisał/a:
Ogolnie jedyen co mi w LCD najbardziej przeszkadza, to podob mocy


moj 32 cale bierze 120W, porownywalny samsung z tego co pamietam cos kolo 200 :shock:

TomC - Pią Kwi 24, 2009 19:12

Spiro napisał/a:
samsung / lg bo to szajs (te same matryce) za to Sony calkiem OK

LooL. Zapomniałeś dodać ze Samsung dla Sony sprzedaje matryce ale pewnie o tym nie wiesz więc takie porównanie nie na miejscu jest.

Eddek - Pią Kwi 24, 2009 20:01

AndrewS napisał/a:
moj 32 cale bierze 120W, porownywalny samsung z tego co pamietam cos kolo 200

Moja 37" Samsunga bierze 240W, 42" Toshiba w pracy bierze cos kolo 280W.

maniek35 - Wto Kwi 28, 2009 18:55

Był szajsung padł po miesiącu od ponad roku SONY BRAVIA i wszystko śmiga bez zarzutu no oprócz Kubicy ale to chyba wina przepływki... :wink:
Eddek - Wto Kwi 28, 2009 21:58

Z LCD to sa kwestie sztuk i serii. To nie to co kiedys, ze jak marka to OK. Teraz masz jak z samochodami, sa lepsze serie i gorsze serie, Samsunga trafiles slaba sztuke i si epopsul. Takie same szanse miales trafic felernego Soniacza, bo to w koncu odpad Samsunga :]
benio_bicos - Wto Kwi 28, 2009 23:50

Może i ja podłącze się do tematu
Jestem zainteresowany zakupem LCD myślałem o czymś takim:
http://www.rtvagdmedia.pl...-_full_hd/10482
Co o nim sądzicie? może ktoś miał okazję testować ten odbiornik.

xROnx - Pon Maj 04, 2009 23:11

no i zakup stał się rzeczywistością.
Od dzisiaj stałem się właścicielem/użytkownikiem tv Sony Bravia KDL-40L4000 i cieszę się 5 letnią gwarancją :mrgreen:
Póki co jest podłączony na anteny takiej z powietrza która odbiera 4 kanały ale kwestia kilku dni żeby została podłączona do kablówki oraz do pozostałych urządzeń niezbędnych do życia :)