Zobacz temat - [R200] zmiana dźwięku tłumika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning mechaniczny - [R200] zmiana dźwięku tłumika

namiko - Pią Kwi 24, 2009 23:00
Temat postu: [R200] zmiana dźwięku tłumika
Mam zwykłą dwusetkę o pojemności 1,4. Ojciec ma R45 z silnikiem 1,8. Kiedy odpala auto w garażu - w piwnicy, to nawet na pierwszym piętrze słychać przyjemny bas. Brzmi pięknie. Mój silniczek tak sobie tylko pyrka.... Czy jest jakaś możliwość zmiany mojego autka, ale bez wymiany całego albo połowy układu wydechowego? Wiem, ze są sportowe tłumiki, końcowe, środkowe itd. ale mnie nie zależy na tym, żeby to był jakiś super wydech. Może można np. coś włożyć do rury wydechowej (tylko nie śmiejcie się proszę - wiem, że ludzka pomysłowość jest nieograniczona) i będzie fajnie "grało"? Chodzi mi o to, że nie chcę wydawać na to wiele (ważniejsza jest wymiana lusterek :razz: ), ale też nie chodzi mi o nie wiadomo jakie efekty. Ewentualnie czy są jakieś tańsze alternatywy dla drogich sportowych tłumików i czy można to zamontować samemu lub ile biorą za to mechanicy?

Niestety moje autko w tej chwili służy już wyłącznie do RPPM (reprezentacyjnych przejazdów przez miasto) i chciałabym, żeby przy tym reprezentacyjne brzmiało.... :mrgreen:
Maż mówi, że mam sobie nagrać na CD silnik ojca i puszczać podczas jazdy przy opuszczonych szybach... :razz:

boss.007 - Pią Kwi 24, 2009 23:18

Może coś takiego > http://moto.allegro.pl/it...atny_basik.html
Myślę że to jedyne w miarę słuszne rozwiązanie :wink:
+ jakieś 60 zł za zamontowanie :razz:
Nie przytoczyłem tu pewnie najtańszej operacji,ale myślę że było by OK.

rodi_ - Sob Kwi 25, 2009 17:15

Tez mialem kiedys taki tlumik jak ten z linku, basik jest taki akurat w sam raz. Nie jest uciazliwy na trasie, a na wolnych obrotach bardzo fajnie mruczy. To mysle ze jest jedna z tanszych opcji, chyba ze dziura w ostatnim tlumiku :wink:
srbenda - Sob Kwi 25, 2009 20:02

Zdemontować końcowy tłumik - najtaniej! A będzie hałasowało... :mrgreen:
TomC - Sob Kwi 25, 2009 21:02

Albo zamontować od MG. Ja mam od ZS i mruczy ciekawiej niż fabryczny choć i on brzmiał lepiej niż niejeden Roverek jakiego słyszałem. :cool:
namiko - Sob Kwi 25, 2009 22:26

Czyli nie ma żadnych innych sztuczek poza wspomnianą dziurą w tłumiku lub w ogóle jego brakiem... :lol:

Przemyślę chyba opcję z tym tłumikiem z linku. Jeśli chodzi o koszt, to jest więcej niż przyzwoity. Oglądałam tłumiki od 700 do 1800 zł. Myślałam, że tańszych nie ma. Tzn. nie dla Roverków. boss.007, czyli ten z linku będzie pasował?

rodi_ - Sob Kwi 25, 2009 23:26

No ja do swego kupilem tlumiki za 900e, i tez cena byla przyzwoita :wink: Teraz mruczy pieknie, a jak trzeba to ryczy jak bestia
Botanix - Sob Kwi 25, 2009 23:40

Cytat:
a jak trzeba to ryczy jak bestia


Dużo szczeka ale nie gryzie :wink:

rodi_ - Sob Kwi 25, 2009 23:45

No niby tak, ale juz nie jeden kozak z ulubionych samochodow Iroli(czyt. bmw) sie nadzial. Jak dla mnie jest ok, a pewnie bedzie i lepiej
boss.007 - Nie Kwi 26, 2009 00:05

namiko napisał/a:
boss.007, czyli ten z linku będzie pasował?

Pasował jak pasował,liczy się sprawna ręka "majstra"tego co będzie go montował,bo to nie jest dedykowany wydech tylko do Rovera :wink: Ale problemu z zamontowaniem nie powinno byc :wink:

funfel - Nie Kwi 26, 2009 08:59

dziura w łaczniku elastycznym daje fajny efekt :) teraz troche zaluje ze to naprawilem, bo nawet fajnie to buczało :)
memphisto - Sob Maj 09, 2009 22:44

a gdzie robić dziurę w R200 : D? bo bym sobie zrobił dla pomruku :P