Zobacz temat - [R200 1.4Si 98r]Problem ze wskaźnikiem paliwa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200 1.4Si 98r]Problem ze wskaźnikiem paliwa

Budyn - Wto Kwi 28, 2009 13:31
Temat postu: [R200 1.4Si 98r]Problem ze wskaźnikiem paliwa
Witam.
Ostatnio kupilem swojego pierwszego roverka 214( wogole to moje pierwsze auto ) ogolnie jestem zadowolony z zakupy tylko po paru dniach zauwazylem ze po zatankowaniu samochodu i przejechaniu paru kilometrow wskaznik paliwa zawiesil sie i pokazuje mi caly czas polowe zbiornika nawet gdy auto jest zgaszone czy to moze byc wina samego wskaznika czy tez problem tkwi gdzies glebiej ( bak ) ??

ywis - Wto Kwi 28, 2009 13:34

To normalna sprawa, wskaźnik tak szybko nie opada :) Kwestia ile przejechałeś po zatankowaniu. Na wyłączonym silniku wskaźnik pokazuje cały czas stan obecnego paliwa w baku, nigdy nie opada na wyłączonym silniku jak to w innych autach, np. Fiata.
kzrr - Wto Kwi 28, 2009 13:36

1) Temat już poruszany pare razy :)
2) Wskazówka paliwa nie opada po wyłączeniu silnika
3) Wskazówka działa bardzo specyficznie, tj możesz sobie zatankować przy rezerwie np 10l i nie podniesie się w ogole, albo bardzo mało itp itd - tak już kiedyś pisałem w podobnym temacie (jeśli nie idetycznym) z czasem nauczysz się czytać wskażnik paliwa w Roverku :)

ps: warto pamietać że przy rezerwie nie zapala (podświetla) kontrolka dystrybutra :)

ywis - Wto Kwi 28, 2009 13:41

W R200 kontrolki nie ma :) ...a na samej rezerwie masz ok. 10-15l paliwa jeszcze (czerwona kreska).
kzrr - Wto Kwi 28, 2009 13:44

No tak przecież napisałem że kontrolki nie ma :)

A jak się serio zawiesił to poruszaj troche autem, może ten pławik czy jak to tam się nazywa zawiesił się czy cos :grin:

xROnx - Wto Kwi 28, 2009 13:54

Budyn napisał/a:
pokazuje mi caly czas polowe zbiornika

zatankuj do pełna to się podniesie. gwarantuje Ci to ;)
reszta jak już koledzy napisali ;)

kzrr - Wto Kwi 28, 2009 13:57

xROnx, ja od lipca jak kupiłem auto nie zatankowalem do pełna ani razu :hahaha:
colin1983 - Wto Kwi 28, 2009 14:04

Witam mam podobny problem tylko trudno to opisać wskazówka od poziomu paliwa zgłupiała, dojeżdżając do pracy wskazówka wskazywała prawie dno ( 2milimetry od dna) dojeżdżając do pracy wskazówka skoczyła prawie na połowę. Wracając do domu po 8godz spadła nieznacznie do dołu. Pojechałem na stacje paliw żeby zatankować tak na wszelki wypadek i co się okazało do zbiornika weszło mi tylko 30litrów mimo że wskazówka w momencie wjazdu na stacje dochodziła do dna. Czy przypadkiem w R200 nie ma zbiornika 50litrowego. Skąd taka rozbieżność. Czego tak się dzieje nie mam pojęcia chyba zacznę jeździć z kanistrem tak na wszelki wypadek. Z GÓRY DZIĘKI ZA POMOC :/
ywis - Wto Kwi 28, 2009 14:06

Temat wałkowany, rezerwa w R200 to 10-15l, a zbiornik to dokładnie 50l w naszych R.
colin1983 - Wto Kwi 28, 2009 14:10

Ktoś musiał coś majstrować przy zbiorniku w mojej R zanim go kupiłem. :sad:
kzrr - Wto Kwi 28, 2009 14:11

Nie wydaje mi się :) bo po co ktoś miałby to robić :) ?
xROnx - Wto Kwi 28, 2009 14:14

ywis napisał/a:
Temat wałkowany

...dokładnie
mi raz R zgasł z powodu braku paliwa i juz znam miejsce położenia wskazówki gdzie moge się spodziewać małej ilości paliwa w zbiorniku ;)
Dokładnie jest to ok 1,5mm poniżej czerwonej kreski :D
Jeśli wskazówka styka się górna jej krawędzią do dolnej krawędzi czerwonej kreski to mi zawsze wchodzi jeszcze jekies 35l czyli jakies 15l w baku.
Wskazówka od paliwa w R to rzecz orientacyjna. Gdy zatankujesz do pełna i jeździsz to do połowy skali będzie ona opadać szybciej niż poniżej połowy :D
kzrr napisał/a:
ja od lipca jak kupiłem auto nie zatankowalem do pełna ani razu

Ja od momentu kupienia zawsze tankuje pod koreczek. Bo wiem że R to bardzo lubi :mrgreen:

colin1983 - Wto Kwi 28, 2009 14:19

To jakim cudem tylko 30 litrów weszło, jak wskaźnik przy samym dnie już był.
xROnx - Wto Kwi 28, 2009 14:22

colin1983 napisał/a:
To jakim cudem tylko 30 litrów weszło, jak wskaźnik przy samym dnie już był.

dlatego że
xROnx napisał/a:
Wskazówka od paliwa w R to rzecz orientacyjna

i w każdym R może byc nieco inaczej. jednemu wejdzie 30l innemu 35 a jeszcze innemu 29.
A lejesz zawsze pod korek czy do odbicia?

kzrr - Wto Kwi 28, 2009 14:25

Jak ktoś kiedys pisał chyba Brt do czwartego odbicia powinno się lać :)
colin1983 - Wto Kwi 28, 2009 14:25

Zawsze pod korek i z tego samego dystrybutora od korek nawet telepie samochodem żeby więcej weszło.
xROnx - Wto Kwi 28, 2009 14:27

można i bawić się w odbijanie. ja zawsze leje aż się troche... nie wyleje. wtedy mam 100% pewność że już więcej nie wejdzie.
Potem grzecznie wytre papierowym papierem okolice wlewu. Jak z małym dzieckiem któremu się... ulało :mrgreen:

kzrr - Wto Kwi 28, 2009 14:29

xROnx napisał/a:
papierowym papierem



:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

colin1983 - Wto Kwi 28, 2009 14:34

Dzięki za pomoc. pozdrawiam
xROnx - Wto Kwi 28, 2009 16:29

xROnx napisał/a:
papierowym papierem

:hahaha: no nieźle. coś się ze mną dzieje nie dobrego :mrgreen:
colin1983 napisał/a:
Dzięki za pomoc. pozdrawiam

nie ma problemu. pamiętaj o funcji "pomógł" ;)

kuri - Wto Kwi 28, 2009 16:29

Dokładnie tak jak piszą koledzy do połowy spada szybciej niż za połową , czasem opada szybciej do rezerwy i na CPN-ie miłe zaskoczenie że tylko 25-30l weszło do zbiorniczka i już pełny :mrgreen: Też myślałem że to może pływak się zawiesił ale to już tak jest w R200 sprawa normalna i tyle to nie usterka trzeba się do tego przyzwyczaić :grin: Wiem że to denerwujące kiedy licznik wskazuje od pełnego tankowania 150-200km a tu wskazówka na połowie też mnie to przyprawiało o stres ale na stacji nie był tak źle przy tankowaniu. Ja tam jak zatankuje do pełna to liczę sobie 450km do następnego tankowania żeby nie było postoju gdzieś w trasie :cool: A wskaźnik niech sobie lata jak chce :) Pozdrawiam Kuri :mrgreen:
Budyn - Wto Kwi 28, 2009 16:52

Dzieki za odpowiedzi i pomoc teraz wiem ze to tylko jego humory hehe
badek - Czw Kwi 30, 2009 14:07

Duzo tu na temat tej magicznej wskazoweczki a le jednego nie ma :roll: Jej polozenie zmienia sie rowniez w zaleznosci od przechylenia auta :lol: Jesli autko stoi przechylone na prawy boczek a w zbiorniku jest 15 literkow to wskaznik bedzie lezal na czerwieni.Przestaw autko na rownie a wskazoweczka sie podniesie :lol: Zawsze tankuje do pelna i zawsze BP Ultimate.Naprawde warto dodaje troche wiecej powera.
Robertus74 - Czw Sie 20, 2009 10:26

xROnx napisał/a:
A lejesz zawsze pod korek czy do odbicia?
Ja zawsze tankowałem do odbicia.
A ile jeszcze litrów wejdzie między odbiciem a nalaniem "pod korek"?

Brt - Czw Sie 20, 2009 10:38

Cytat:
A ile jeszcze litrów wejdzie między odbiciem a nalaniem "pod korek"?

tak około 10 :mrg: wczoraj miałem tankowanie i weszło 47,5 litra pod korek ;) 170PLN hehe ;)

Robertus74 - Pią Wrz 25, 2009 12:27

Podłączę się jeszcze pod temat w 2 kwestiach.

1) Czy charakterystyczne "syknięcie" podczas otwierania wlewu paliwa to prawidłowy objaw?
2) Czy w R214Si nie świeci nigdy kontrolka rezerwy paliwa? Bo na wskaźniku wydaje się, że taka lampka jest. Ale czy ona jest tylko od parady? ;)

sTERYD - Pią Wrz 25, 2009 22:55

Robertus74 napisał/a:
1) Czy charakterystyczne "syknięcie" podczas otwierania wlewu paliwa to prawidłowy objaw?

tak. Układ paliwowy jest szczelny i zaopatrzony w filtr odzyskiwania oparów, więc lekie nadciśnienie powodowane odprowywaniem paliwa (które to odparowywanie jest odzyskiwane i spalane w silniku) jest normalne
Robertus74 napisał/a:
2) Czy w R214Si nie świeci nigdy kontrolka rezerwy paliwa?

w R200 taka kontrolka nie istnieje
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#43
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=42683