Zobacz temat - [R 200 1.6 97r] Pompa hamulcowa
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200 1.6 97r] Pompa hamulcowa

salam - Pią Maj 01, 2009 01:20
Temat postu: [R 200 1.6 97r] Pompa hamulcowa
Witam,
mechanik ostatnio wymienił mi płyn hamulcowy i okazało się że po wymianie strasznie głęboko teraz wpada pedał hamulca i łapie przy samym końcu na moje pytanie mechanik mówił że pompa jest do wymiany. Podobno pompa hamulcowa jest tak zrobiona że są 2 strefy i u mnie jedna słabo łapie i dlatego tak słabo hamuje.
I teraz pytanie czy jest możliwość regenerować taką pompę poprzez wymianę jakiś gumek i innych pierdół czy lepiej kupić nową??
A jak kupić nową to gdzie ?? Bo nigdzie nie mają pompy hamulcowej do rover z ABS'em :(

NEOSSS - Nie Maj 03, 2009 10:02

salam, powinny byc reperaturki, sprawdz u Tomiego....


Zmien temat na pompa hamulcowa....

adczy - Nie Maj 03, 2009 15:55

wymienil??? to moze sprubuj odpowietrzyc jesli miales lepszy pedal i hamulce przed wymiana
PTE - Pon Maj 04, 2009 09:55

Czasami trzeba też odpowietrzyć samą pompę.

Co do reperaturek, to robi je np. hiszpański Frenkit.

salam - Pon Maj 04, 2009 14:56

chłopaki ale układ jest na bank dobrze odpowietrzony. Hamulec hamuje ale przy samym dole trzeba cisnąć w podłogę :( i mechanik mówił że to wina pompy
lybra - Wto Maj 05, 2009 16:31

Też mam miękki pedał ham. po wymianie płynu i odpowietrzaniu . Mechanik zaleca rozebranie pompy i regenerację albo wymianę.

Ale wolałbym spróbować najpierw jej odpowietrzenia.
Jak to zrobić?
Czytałem że przez śrubę przy przewodzie do pompy ale takowej (śruby) nie widzę. Gdzie ona jest ?

SeevS - Wto Maj 05, 2009 16:39

lybra napisał/a:
Też mam miękki pedał ham. po wymianie płynu i odpowietrzaniu . Mechanik zaleca rozebranie pompy i regenerację albo wymianę.

Ale wolałbym spróbować najpierw jej odpowietrzenia.
Jak to zrobić?
Czytałem że przez śrubę przy przewodzie do pompy ale takowej (śruby) nie widzę. Gdzie ona jest ?


Potrzebna ci będzie pomoc drugiej osoby.Płyn nowy DOT 3 ponieważ dobrze by było go całego wymienić i nie mieszać z tym starym co się jeszcze w układzie znajduje.
Wlej do zbiorniczka przy pompie pełno płynu.Zacznij od popuszczenia odpowietrznika przy najdalszym kole od pompy hamulcowej.Jak go popuścisz na jego końcówkę naciąg wężyk przezroczysty taki do paliwa a drugi koniec wężyka zanurz w butelce do której będzie spływał przepompowywany płyn.Jedna osoba siedzi w kabinie i naciska pedał hamulca 3 razy i trzyma nie puszcza a ty gdy ona napompuje te trzy razy i trzyma popuszczasz ten odpowietrznik wówczas płyn wypływa pod ciśnieniem pedał wpada do podłogi ty zakręcasz odpowietrznik i teraz ta osoba może ponownie trzy razy nacisnąć pedał hamulca i trzymać a ty ponownie popuszczasz odpowietrznik .Wykonujecie to tyle razy aż płyn będzie czysty i bez pęcherzyków powietrza.Pamiętaj aby płynu nie zabrakło w zbiorniczku.
Następnie to samo należy zrobić z pozostałymi kołami pamiętając o zasadzie że kolejność kół przy których to robimy jest taka tył prawy potem lewy następnie przód prawy i lewy.

Odpowietrzniki znajdują się przy cylinerkach z tyłu i dociskach z przodu.

___________________

Co do tematu to może wina właśnie cylinderków ?

lybra - Wto Maj 05, 2009 16:52

?? ??
Przecież napisałem że był odpowietrzony układ.
Ale z tą kolejnością kół to coś dziwnie to podajesz bo w Rave jest odwrotnie - od koła lewy przód a więc przy pompie.

Odpowietrzany był układ już kilka razy.

Czy chodzi Ci o to że w ten sposób odpowietrza się pompę ?
Jeśli tak to spróbuję.
( A cylinderki oba wymienione)

Rozkręcał ktoś tą pompę ?
Bo jest tam śruba na imbus 5-kątny i chyba trzeba ją odkręcić a narazie nie mogę kupić takiego klucza.
Więc trzeba ją odkręcić żeby wydostać bebechy ?