Zobacz temat - [R200] Pomocy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R200] Pomocy

keraj83 - Sob Maj 02, 2009 17:05
Temat postu: [R200] Pomocy
Witam,

Mam problem z podlaczeniem nowego radia JVC KD-PDR41, dodam ze wczesniej mialem JVC KD-S73R. Mam kostki ISO i po podlaczeniu radio nie dziala.
Doszedlem gdzie co jest na kablach i wtyczkach i radio jedynie po podlaczeniu kostkek swieci sie (przyciski nie dzialaja tylko sie swieca) i czasem cos wyskakuje na wyswietlaczu (jakies krzaczki).
Probowalem zmostkowac na rozne sposoby zasilanie stale i od stacyjki, lecz nic to nie dalo i dalej ten sam efekt podswietlenia sie radia.
Czy ktos moglby mi podpowiedziec jak ten problem rozwiazac ?
Czy pomieszanie glosnikow, np. prawy tyl z lewym przodem moze byc tego powodem ?

Prosze o pomoc i goraco pozdrawiam!

marynabiala - Sob Maj 02, 2009 17:19
Temat postu: Re: [R200] Problem z kostka
Zamiana glosnikow nie ma znaczenia-przy ustawieniu przod tyl bedzie slyszalne,musisz podac plus stale i po stacyjce oraz mase.Na Rave jest rozpiska ISO ,jedna kostka jest od glosnikow a druga od zasilania .Musisz znac rozpiske swego radia -gdzie jest zasilanie i glasniki i porownac z ISO rovera.
keraj83 - Sob Maj 02, 2009 17:54

Juz sprawdzalem kable z auta i znalazlem mase, zasilanie z akumulatora i zasilanie po przekreceniu kluczyka oraz sprawdzilem w instrukcji od nowego radia gdzie co jest.
Wydaje mi sie ze radio jest uszkodzone, gdyz podlaczylem jeszcze raz stare i wszystko gra, a to nowe po zdjeciu panelu dziala dalej i zaczyna jakby wysuwac cd, po prostu wariuje.
Czy takie zachowanie radia moze byc spowodowane jakims zwarciem, czy to radio jest wadliwe ?

Botanix - Sob Maj 02, 2009 23:45

Cytat:
Mam problem z podlaczeniem nowego radia JVC KD-PDR41, dodam ze wczesniej mialem JVC KD-S73R. Mam kostki ISO i po podlaczeniu radio nie dziala.
Doszedlem gdzie co jest na kablach i wtyczkach i radio jedynie po podlaczeniu kostkek swieci sie (przyciski nie dzialaja tylko sie swieca) i czasem cos wyskakuje na wyswietlaczu (jakies krzaczki).


Radio jest nie sprawne

Cytat:
Czy ktos moglby mi podpowiedziec jak ten problem rozwiazac ?


Oddać na gwarancję.

Cytat:
Czy pomieszanie glosnikow, np. prawy tyl z lewym przodem moze byc tego powodem ?


Hmm dziwne, że zadajesz takie pytanie po tym jak napisałeś:
Cytat:

Probowalem zmostkowac na rozne sposoby zasilanie stale i od stacyjki, lecz nic to nie dalo i dalej ten sam efekt podswietlenia sie radia.


A czy jak wsadzisz wtyczkę do kontaktu odwrotnie będzie to miało znaczenie?