Zobacz temat - [R75] Szyba przednia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Szyba przednia

Rowan - Nie Maj 03, 2009 07:58
Temat postu: [R75] Szyba przednia
Witam was koledzy!
Mam nieprzyjemny problem. Wczoraj przy wyminie wycieraczek, po zdjęciu pióra odskoczyło mi ramię i uderzyło w szybę, no i pękła szyba :beczy:
No i teraz pytanie jest takie, czy szyby są takie same w wersji angielskiej i europejskiej? Czy są takie same w kombi i sedanie?
Ile może kosztować wklejenie?

Stachu - Nie Maj 03, 2009 08:12

Witam
Różnicę stanowi tylko czujnik deszczu. Płaciłem za szybę 200zł, wymiana 150zł w AutoJaan, chyba jakoś tak.
Pozdrawiam

Rowan - Nie Maj 03, 2009 10:47

Stachu, to znaczy czujnik deszczu to mi lata, bo i tak go nie mam, a i nie zamierzam zakładać go, mam fotochromatyczne lusterko.
A na wymianę masz gwarancję? Szybe kuowałeś używkę z anglika? Czy nową?

xtek - Nie Maj 03, 2009 10:52
Temat postu: Re: [R75 2.0 CDT 01r] Szyba przednia
Rowan napisał/a:
Witam was koledzy!
Mam nieprzyjemny problem. Wczoraj przy wyminie wycieraczek, po zdjęciu pióra odskoczyło mi ramię i uderzyło w szybę, no i pękła szyba :beczy:
No i teraz pytanie jest takie, czy szyby są takie same w wersji angielskiej i europejskiej? Czy są takie same w kombi i sedanie?
Ile może kosztować wklejenie?


Bardzo pekla? Mniejsze to pekniecie niz 5zl? Jak tak, to mozna latwo skleic i nie bedzie sladu. Duzo taniej wyjdzie niz nowa szyba. Poza tym to dosc dziwne, ze ramie wycieraczki potrafi zepsuc szybe... :/

Stachu napisał/a:
Witam
Płaciłem za szybę 200zł, wymiana 150zł w AutoJaan


200zl to pewnie uzywka... w Jaanie za szybe z montazem do R200 chcieli okolo 800zl.

Rowan - Nie Maj 03, 2009 10:57

xtek napisał/a:
Bardzo pekla?

Około 15cm średnicy, pewnie poleci dalej, bo poszła we wszystkie strony, przeglądu raczej nie przejdzie.
xtek napisał/a:
Poza tym to dosc dziwne, ze ramie wycieraczki potrafi zepsuc szybe... :/

Wyjęte pióro było, no i samym metalem uderzyło. :/

xtek - Nie Maj 03, 2009 11:02

Cytat:
Około 15cm średnicy, pewnie poleci dalej, bo poszła we wszystkie strony, przeglądu raczej nie przejdzie.


No to z klejenia nici. Pozostaje wymiana. Wyzej napisalem ile chcieli za nowke do R200. Ostatecznie znalazlem najtaniej za 400zl, wiec do R75 byloby pewnie drozej.

Co do przegladu, to ja juz 2 przeszedlem z peknieta szyba - rysa na calej szerokosci ponizej linii wycieraczek. I to zupelnie bez znajomosci. Normalny, pelny przeglad.

kerbi - Nie Maj 03, 2009 11:19

w tamtym roku wymieniałem szybę bo jej se pękło koszt wymiany 400 (300 szyba 100 wklejenie, szyba nówka z pilkingtona)
Stachu - Nie Maj 03, 2009 11:49

Rowan napisał/a:
A na wymianę masz gwarancję? Szybe kuowałeś używkę z anglika? Czy nową?

Gwarancja na rok, szyba używana z anglika.

Rowan - Nie Maj 10, 2009 11:22

A mam jeszcze pytanie czy muszę jeszcze jakąś uszczelkę kupować dodatkowo?
Stachu - Nie Maj 10, 2009 11:45

Nie, tylko sprawdź po montażu czy dobrze powciskali listewki
Rowan - Nie Maj 10, 2009 19:06

Stachu, dzięki :wink:
Stachu - Nie Maj 10, 2009 22:20

Niezamaco :smile:
Robert68 - Sro Maj 13, 2009 11:28
Temat postu: Rover 75 1.8
Witam serdecznie kolegów
jestem nowym posiadaczem Rovera 75 i mam pytanie czy te klamki w drzwiach są uciążliwe w zimie jeżeli tak to jak je można zabezpieczać , podpowiedzcie mi jeszcze koledzy na co mam szczegolnie uważac bym był z tego pojazdu zadowolony z długo trwałości jazdy (poza wymianami oleju itp.)
Pozdrawiam

Rowan - Sro Maj 13, 2009 14:06

Robert68, kolego to jest temat odnośnie szyby przedniej, nie zaśmiecaj forum...
Załóż własny temat, wtedy Ci ktoś na pewno pomoże. :wink:

Robert68 - Sro Maj 13, 2009 17:29

Przepraszam ciebie kolego ze tak tu wszedłem z zapytaniem bo jestem nowy i nie wiem jak mam się poruszać oki już nie przeszkadzam
Pozdrawiam i przepraszam zarazem współczuje tego zajścia z szyba

edward25 - Sro Maj 13, 2009 20:07

Witam, ja kilka dni temu miałem przykry przypadek - jadąc za ciężarówką, coś walnęło w szybę, no i jest pęknięcie (punkcik ok. 5 mm z trzema "odnóżami").
Byłem w zakładzie i myślałem, że da się to jakoś właśnie zakleić, ale fachowiec odpowiedział mi, że tego to już uratować się nie da.
Wymiana na nową to koszt 500 zł.
Na razie jeżdżę tak jak jest i przyglądam się czy ten "pajączek" nie zwiększa rozmiarów, a jak pęknięcia będą szły dalej to wtedy wymienię. Byłem na Policji spisaliśmy protokół no i winienem teraz próbować uzyskać zwrot kosztów od Zarządu Dróg, no bo to nie spadło z auta.
Na razie temat odłożyłem ad akta.

Rowan - Sro Maj 13, 2009 22:10

edward25 napisał/a:
Wymiana na nową to koszt 500 zł.

Ja już znalazłem szybę za 150zł + 150zł wymiana w Jaanie w Kielcach w półtorej godziny z gwarancją roczną.

xtek - Sro Maj 13, 2009 22:23

o, gdzie znalazles? byly jakies tanie do R200? :)
edward25 - Czw Maj 14, 2009 06:47

Rowan napisał/a:
Ja już znalazłem szybę za 150zł + 150zł

Dzięki za informację, a masz "pod ręką" jakieś namiary ?

Zukowaty - Czw Maj 14, 2009 10:58

Ja pytałem się kiedyś o Nordglas to chcieli bez czujnika deszcu 300zł plus wymiana 100-150zł
Rowan - Czw Maj 14, 2009 14:27

edward25, wpisz na allegro: szyba rover 75, będzie tego sporo, widziałem, że jest też teraz za 120 zł jakaś. Ta co ja ją upatrzyłem to ta: http://allegro.pl/item626...a_przednia.html

A tu masz tą tańszą : http://allegro.pl/item632..._najtaniej.html

Marian_K - Czw Maj 14, 2009 15:14

A ja mam pytanie: czemu kupujecie używane szyby?
Wydaje mi się że różnica w cenie rzędu 150-200PLN to nie majątek, a nowa szyba to zupełnie inna bajka. Na każdej używce są jakieś mikro-zarysowania i jazdy w nocy albo w pełnym słońcu z nową szybą a używaną nie da się porównać. To zupełnie inny świat.

Pozdrawiam!

Rowan - Czw Maj 14, 2009 16:59

Marian_K, szczerze powiedziawszy mam to.... Moja też ma ryski i co z tego? Jeździ się, w ogóle nie przeszkadza to nikomu. No, ale każdy ma inne zdanie na temat każdej z osobna rzeczy, np. niektórzy kupują używane części zawieszenia, a ja bym nigdy tego nie zrobił... itd.
Stachu - Czw Maj 14, 2009 21:35

Jak mi wklejali szybę to posmarowali ją jakimś środkiem (nanotechnologia panie) na te mikrorysy. Woda teraz zbiera się natychmiast w duże krople które lecą do góry, przejrzystość bardzo dobra, brak refleksów, podobno trzyma 2 lata. Tylko ta cena, 5 dych.
redi - Sob Maj 30, 2009 02:08
Temat postu: pękło przednie szkło
Dzisiaj wieczorem zrobiłem to samo, walnęło mi ramie w szybę i mam pająka :( (
Nie można samemu wymienić szyby ??

Dam-Kam - Pią Lis 27, 2009 09:00

info dla potomnych - w moim R wymieniona zostanie przednia szyba ;)

dzis rano był przymrozek, przychodzę drapać a tam pęknięcie :/ W sumie to mam mieszane uczucia bo to kolejny wydatek ale chociaż szyba będzie newka bez rysek :D

Rowan napisał/a:
Ja już znalazłem szybę za 150zł + 150zł wymiana w Jaanie w Kielcach w półtorej godziny z gwarancją roczną.

Zukowaty napisał/a:
Ja pytałem się kiedyś o Nordglas to chcieli bez czujnika deszcu 300zł plus wymiana 100-150zł

hehe... jaan za nordglasa wraz z wymianą chce 550zł a euroglas 539zł za chyba tez nordglasa. Jadę do euroglasa bo mam "pod nosem" :)

0L0 - Pią Lis 27, 2009 09:30

Heh, Kielecki Jaan mnie zaskoczył tym, że mają dostępną od ręki przednią szybę do R75... dobrze, że dopytałem czy jest to wersja przystosowana do czujnika deszczu ;)

Z czujką musieli sprowadzać, łączny koszt z montażem - 900zł, do tego nano: 20zł.

iktorn73 - Pią Lis 27, 2009 09:46

edward25 napisał/a:
Witam, ja kilka dni temu miałem przykry przypadek - jadąc za ciężarówką, coś walnęło w szybę, no i jest pęknięcie (punkcik ok. 5 mm z trzema "odnóżami").
Byłem w zakładzie i myślałem, że da się to jakoś właśnie zakleić, ale fachowiec odpowiedział mi, że tego to już uratować się nie da.
Wymiana na nową to koszt 500 zł.
Na razie jeżdżę tak jak jest i przyglądam się czy ten "pajączek" nie zwiększa rozmiarów, a jak pęknięcia będą szły dalej to wtedy wymienię. Byłem na Policji spisaliśmy protokół no i winienem teraz próbować uzyskać zwrot kosztów od Zarządu Dróg, no bo to nie spadło z auta.
Na razie temat odłożyłem ad akta.

Ja kupiłem takie lepiszcze do szyb i zrobiłem wg. instrukcji. Wszystko sie trzyma a po pęknięciu została kropka wielkości główki od szpilki. Mój znajomy zalepił centymetrowy odprysk prawie bez śladu. Kupiłem to w Warszawie ale gość ma aukcje również na Allegro http://www.allegro.pl/ite...a_promocja.html

Dam-Kam - Pią Lis 27, 2009 10:19

właśnie przydreptałem a R został na wymianie w EuroGlas'ie. Jednak nie Nordglass tylko Guardian ale to chyba i lepiej bo ponoć są ciut grubsze... ale mniejsza o to ;)
edward25 - Pią Lis 27, 2009 17:31

iktorn73 napisał/a:
Ja kupiłem takie lepiszcze do szyb

Dzięki za radę - już zamówiłem i pewnie obejdzie się bez wymiany (choć co prawda przyzwyczaiłem się do pęknięcia, a one - pajączki, nawet nie "idą" dalej)

Dam-Kam - Sob Lis 28, 2009 15:32

edward25 napisał/a:
pajączki, nawet nie "idą" dalej
no właśnie, miałem 2 pajączki i od kupna żaden się nie rozszedł a pęknięcie wyszło z dnia na dzień po przymrozku z prawego końca (od krawędzi) szyby do środka :/
no ale teraz jest tak jakby szyby nie było ;)

staf - Sob Lis 28, 2009 15:37

Dam-Kam napisał/a:
miałem 2 pajączki i od kupna żaden się nie rozszedł


Jak radziliście sobie z przegladami? :razz:

Dam-Kam - Sob Lis 28, 2009 19:54

to były takie małe pajączki góra 5mm i to w takich miejscach ze ja jako kierowca ich nie widziałem :) A co do przeglądu... mam bardzo fajnych diagnostów. Robią przegląd ale jak coś jest nie tak to mówią ze to i to trzeba zrobić i mi podbijają bo mnie znają i wiedzą ze to zrobię :)
Z R jeszcze tak nie miałem ale z rodziców golfem w którąś sobotę byłem na przeglądzie. Przegląd podbili i powiedzieli zebym wymienił prawą tuleję - w poniedziałek o 9 było wymianie :)

staf, a u Ciebie jak jest ?? Ciężko z przeglądem ?? W sensie - trzepią bordzo ??

staf - Sob Lis 28, 2009 20:08

Dam-Kam, Mam kilka stacji do, których jade podobnie jak ty. Kiedys jeszcze jak miałem R216 na przeglądzie okazało się że mam do d..... ręczny hamulec. Obiecałem gościowi że przyjadę i pokaże że jest naprawiony. Przyjechałem, nie było go, był inny gościu, pośmiał się i kazał przyjechać jutro. Pojechałem i opłaciło się. Teraz jeżdże do nich i nie mam najmniejszych problemów. :/
Dam-Kam - Nie Lis 29, 2009 13:57

staf napisał/a:
eraz jeżdże do nich i nie mam najmniejszych problemów
to skąd ta mina --> :/
jar_son - Nie Lut 21, 2010 21:36

Witam!
podepnę się pod temat bo też muszę wymienić szybę :!:
pytanie brzmi: czy mogę wymienić szybę z czujnikiem deszczu na szybę bez czujnika, a w szczególności czy da się przełożyć lusterko (na działaniu czujnika mi nie zależy)?

pzdr

marmik_s - Pon Kwi 22, 2013 21:06

Tak i ja zapytam kolegów.
Mam szybę z czujnikiem deszczu i również spotkał mnie pech a dokładniej mówiąc, jak mój przedmówca przy wymianie pióra wycieraczki "pierdykła" mi samym metalem i jest do wymiany.Moje pytanie : czy muszę wymienić na taką z czujnikiem czy może być bez czujnika???W zasadzie nie potrzebuję a na tej pęknietej i tak czujnik nie działał.Pytanie tylko czy wymiary zwykłej i z czujnikiem się zgadzają???
Pzdr. :?:

sash997 - Pon Kwi 22, 2013 22:19

wymiary szyby są te same,nie wiem tylko jak lusterko sie trzyma w tej z czujnikiem - czy jest w tym samym miejscu mocowane czy jest całkiem inne ale z lusterkiem to już żadnego problemu aby dokupić niema. też sobie kiedyś załatwiłem szybe przy wymianie wycieraczek :D
rafalmis1 - Pon Kwi 22, 2013 23:00

Kup z czujnikiem a na pewno zacznie działać prawidłowo
marecki6 - Wto Kwi 23, 2013 09:50

a tak z ciekawości - jaka jest różnica w cenie szyby bez i z czujnikiem ? ile wołają aktualnie serwisy ?
Adsik - Wto Kwi 23, 2013 10:14

Szyba z miejscem na vin - 433.87 PLN Brutto
Szyba z miejscem na vin i czujnikiem - 669.86 PLN Brutto
Tak u mnie wyglądają ceny nowych szyb.

Używaną bez czujnika już za 150PLN można kupić, z czujnikiem od około 250PLN.

pelson91 - Wto Kwi 23, 2013 22:30

Ja płaciłem w Nordglass niedawno 420pln brutto za nową szybę z miejscem na vin, bez czujnika deszczu
Bieri13 - Czw Cze 09, 2016 19:19

Witam,
pozwolę sobie odświeżyć temat, gdyż muszę wymienić szybę.
Zastanawiam się nad zakupem nowej szyby w wersji z miejscem pod sensor deszczu. Z tego co czytałem na forum to są chyba dwa rodzaje takich szyb pod czujnik deszczu, tzn: z "okienkiem" w czarnej blendzie do wklejenia czujnika i z gotową zamontowaną optyką (czyli miejsce pod czujnik jest fioletowe i wklejone jest mocowanie elektroniki).
Czy ktoś może potwierdzić moje "dochodzenie".
Szyba z optyką pod sensor, Pilkingtona - 530zł + 130zł montaż. Dużo?

Pozdrawiam,
Bieri

wellman - Czw Cze 09, 2016 19:43

Bieri13, nie spotkałem się z opcją szyby pod sensor deszczu z pustym "okienkiem", widziałem tylko takie właśnie z już przyklejonym fioletowym "wkładem" czujnika.

Wydaje się być trochę drogo, jak rok temu zmieniałem szybę u siebie zapłaciłem 400 zł za szybę + usługę u dystrybutora Piklingtona (dostałem nawet FV).

Moja jest bez czujnika, ale pamiętam, że ta z czujnikiem była 150 zł droższa, więc byłoby 550 zł, a montaż byłby i tak "gratis" przy zakupie nowej szyby.

Bieri13 - Czw Cze 09, 2016 20:16

Mi taką cenę zaproponowali w Krakowie - Pilkington Kraków.

Z racji tego, że jest opcja dołożenia sensora deszczu chciałbym kupić szybę pod ten czujnik. Niby koledzy z forum montowali czujnik bez tego fioletowego ustrojstwa, na padzie żelowym i też to działa, no ale chyba słabo to wygląda.

Wellman miałeś jakiś problem z demontażem i późniejszym montażem ozdobnej uszczelki z chromem?

wellman - Czw Cze 09, 2016 20:22

Bieri13, kilka po wymianie za pierwszym razem chromowana listwa po obu stronach zaczęła odstawać. Pojechałem z reklamacją, poprawili (chyba wkleili na chama, bo pewnie przy montażu połamały się zaczepy) i tak do dziś jest i trzyma.

Jedyne co, to po wymianie szyby mam wrażenie, że głośniej słychać szum wiatru. Nie wiem jeszcze jak się z tym uporać.

Bieri13 - Czw Cze 09, 2016 20:34

Ale woda do środka się nie leje? ;)

A szyby innych marek niż Pilkington warte uwagi?

wellman - Czw Cze 09, 2016 20:59

Bieri13, nie, woda się nie leje. :-) Walczyłem ostatnio z Hańczą po stronie kierowcy, ale tu winę miała uszczelka od przewodu między pompką sprzęgła a wysprzęglikiem. Miałem przy tej okazji wyjętą podłogę i zdemontowany kokpit, lałem wodą obficie i pod ciśnienień po wszystkim co się da (w tym też po szybie) i nie przepuściła ani kropelki.

W sprawie innych szyb musieliby się wypowiedzieć ewentualni posiadacze. :-)

Dawidovs - Pią Cze 10, 2016 08:22

Ja też miałem wklejaną nową pilkingtona w Krakowie tylko bez czujnika i u mnie też mam wrażenie że wiatr szumi bardziej. Poza tym po wymianie zaczęło drgać lusterko wewnętrznę a w zasadzie styk czujnika światła z przodu uderzał o obudowę. Na wcześniejszej szybie tego nie było. Poradziłem sobie z tym ale przed wymianą szyby było po prostu lepiej.
Bieri13 - Pią Cze 10, 2016 09:58

Dawidovs miałeś wcześniej szybę z sensorem deszczu i wymieniłeś na zwykłą, dobrze rozumiem?

Gdzie robiłeś usługę? I ile płaciłeś za szybę?

Wzrost głośności w kabinie czym może być spowodowane? Jakością szyby, montażem?