Zobacz temat - [R75] Dziwny dźwięk silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dziwny dźwięk silnika

rado82 - Pią Maj 08, 2009 11:22
Temat postu: [R75] Dziwny dźwięk silnika
Witam.
Mam R 75 - 2.0 CDT, 2000 rok
Do przedwczoraj nie zauważałem dziwnego buczenia silnika (jak by pralka by wirowała) i nie chodzi mi o ten cały system WEBSTO.
Jak auto jest zapalone i stoi tego buczenia nie ma, dopiero jak jadę i np. na luzie to słychać dość mocne te buczenie, szumienie lub gdy przyśpieszam też słychać ten dziwny dźwięk.
Uświadomiła mnie o tym moja żona że coś buczy jak jedzie na luzie, teraz nie wiem czy wcześniej to było i nie zwracałem na to uwagi bo wydawało mi się to normalne czy nagle od przedwczoraj to się stało i coś się dzieje z silnikiem niedobrego.

Pozdrawiam

SeniorA - Pią Maj 08, 2009 12:45

Pewny jesteś że to silnik ,a nie np. łożysko piasty koła, opony, albo skrzynia biegów ?.
zrób próbę jadąc z wyłączeniem silnika na luzie .

blazi - Pią Maj 08, 2009 13:00

Zobacz czy buczenie to wzmaga się wraz ze wzrostem prędkości. Ja bym tu obstawiał któreś łożysko.
rado82 - Pią Maj 08, 2009 13:59

Właśnie że jak stoi auto i dodaje gazu to ten dźwięk słychać też przy większych obrotach silnika i przypomina szelest i jest delikatnie słyszalny, jak daje gazu to jeszcze bardziej. A jak stoi auto zapalone to tego nie ma., dopiero po otwarciu klapy silnika z lewej strony jest taki pasek który właśnie wydaje taki dźwięk.
Może mi ktoś powiedzieć czy u was ten pasek też wydaje taki szeleszczący dźwięk jak się obraca?
Powiem szczerze że odkąd zwrócono mi uwagę na ten szelest ciągle go słyszę i nie pamiętam czy tak było i nie wiem czy to jest normalne czy jak pisałem coś się zaczyna dziać.

Więc to chyba nie łożyska.

dzięki za odp.

Rowan - Pią Maj 08, 2009 14:31

rado82, a działa Ci wentylator klimy?
U mnie buczy sprężarka, jak jadę wolno i nie ma chłodzenia czynnika w układzie. Sprawdź czy przestanie buczeć po włączeniu ECON.

apples - Pią Maj 08, 2009 14:47

Posłuchaj jeszcze pompy od wspomagania albo alternatora. Może któreś łożysko szumi, najczęściej jest to wina łożysk alternatora.
SeniorA - Pią Maj 08, 2009 15:17

rado82 napisał/a:
Może mi ktoś powiedzieć czy u was ten pasek też wydaje taki szeleszczący dźwięk jak się obraca?
tam są dwa paski.Jeden od klimy i drugi od reszty.Nie powinny wydawać takiego dżwięku o jakim piszesz.Przeczytaj wczorajszy post " jak naciągnąć pasek klinowy od alternatora"
rado82 - Pią Maj 08, 2009 15:32

Rowan napisał/a:
rado82, a działa Ci wentylator klimy?
U mnie buczy sprężarka, jak jadę wolno i nie ma chłodzenia czynnika w układzie. Sprawdź czy przestanie buczeć po włączeniu ECON.

nie to nie sprężarka nic mi nie buczy czy jest włączone klima czy nie też nie.

do SeniorA i apples
Powoli zaczynam podejrzewać że albo to ten pasek od alternatora i trzeba go naciągnąć bo jak się przysłuchuje to ten dźwięk wydobywa się z tej części lub łożyska w alternatorze.




Poczytam o tym naciąganiu i jeżeli sam tego nie zrobię pojadę do swojego mechanika i zobaczę co on powie.

Orientujecie się ile może kosztować takie łożysko lub nowy pasek?

Dzięki wielkie za opinie.

SeniorA - Pią Maj 08, 2009 18:09

rado82 napisał/a:
pasek od alternatora i trzeba go naciągnąć
myślę , że on jest za mocno naciągnięty( dlaczego ? ) i cierpią łożyska.Optymistyczna wersja , że wystarczy regulacja naciągu .
ttbagf - Pon Cze 08, 2009 00:41

nie żebym się wymądrzał, ale do cholerci jasnej możeby tak autor napisał jakieś /szczęśliwe lub nie/ zakończenie,

no to co z tym buczeniem było?