Zobacz temat - [R75] Odpowietrzanie hamulca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Odpowietrzanie hamulca

kRisj - Sro Maj 13, 2009 22:13
Temat postu: [R75] Odpowietrzanie hamulca
Witam.
Mam problem z hamulcem w moim R. Wczoraj jeszcze działał normalnie, jedyne co zauważyłem to, że jak wcisnąłem pedał, to chociaż był twardy, powoli wciskał się w podłogę (na tyle wolno że prawie nie zauważalne). Później zapaliła się czerwona kontrolka niesprawnego układu hamulcowego, ale hamulec nadal działał dobrze. Po przejechaniu ok 40km po mieście pedał zrobił się miękki, więc skręciłem na stację i kupiłem dot4. Po dolaniu dosyć sporej ilości płynu objawy nie ustąpiły :( Pedał bierze przy samej podłodze.

I tutaj moje pytanie: co mogło się stać i jak odpowietrza się układ hamulcowy w r75?

Z góry dzięki za pomoc.

rtworek - Sro Maj 13, 2009 22:38

1. Sprawdz gdzie ucieka płym
2. Odpowietrza sie od najdalszego kola od pompy hamulcowej. Lewy tył, prawy tył, lewy przód, prawy przód.

kRisj - Sro Maj 13, 2009 23:48

Dzieki rtworek, zastanawiam się czy to zwykła nieszczelność, czy może coś poważniejszego się uszkodziło. Wjechałem na wybój w jezdni, rozsypał mi się ręczny w bębnie, a teraz po kilku dniach to.
SeniorA - Czw Maj 14, 2009 08:44

rtworek, pompa hamulcowa i ABS jest po lewej stronie ( jak kierownica ) i zaczynamy odpowietrzanie od prawy tył lub prawy przód bo układ jest dwuobwodowy
kRisj, pamiętaj ,że układ ma wspomaganie i ABS.

kRisj - Sob Maj 16, 2009 09:56

SeniorA napisał/a:
pamiętaj ,że układ ma wspomaganie i ABS.

A zmienia to coś przy odpowietrzaniu?

SeniorA - Sob Maj 16, 2009 10:46

kRisj napisał/a:
A zmienia to coś przy odpowietrzaniu?
o tyle ,że dobrze jest przed odpowietrzeniem każdego koła uruchomić na chwilę te układy. Ręczny musi być zwolniony.
dany1107 - Sob Sie 17, 2013 19:07
Temat postu: Płyn Hamulcowy.
Witam. Panowie jaka jest procedura przy wymianie płynu hamulcowego, najlepiej krok po kroku.Pozdrawiam.