Zobacz temat - [R220 SDI] Zgasł w trakcie jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220 SDI] Zgasł w trakcie jazdy

Bordos - Pią Maj 15, 2009 04:01
Temat postu: [R220 SDI] Zgasł w trakcie jazdy
Dziś w nocy autko moje zgasło mi w trakcie jazdy ( po przygazówce tak do ok. 4 tys rpm ) - oczywiście na nagrzanym silniku itp.

Objawy są następujące:
- pod maską w skrzynce bezpieczników spala się od razu po włączeniu zapłonu bezpiecznik od kompa ( 15 A )
- nie świeci się kontrolka check engine (wogle), kontrolka świec również
- rozrusznik kręci normalnie, cała reszta chyba też działa (paliwa pół baku, chłodzenia poziom odpowiedni, oleju 3/4 skali)

Moje podejrzenie to komputer silnika albo jakieś zwarcie.

Czy są jakieś typowe miejsca (oprócz wiązki pompy), gdzie ulegają uszkodzeniu przewody? (w moim roverku występują wszystkie popularne bolączki roverów 200 po kolei)

Proszę Was bardzo o pomoc, autem muszę dużo spraw załatwić w przyszłym tygodniu a tu taki numer.... (i to jadąc z kobietą :( )

thef - Pią Maj 15, 2009 09:54

Nie wskażę Ci miejsca gdzie szukać dokładnie, ale zacząłbym od sprawdzenia wszystkich połączeń wchodzących do komputera, oraz do puszki bezpieczników w silniku. Być może któryś z kabelków się zsunął i robi zwarcie. Sprawdź również wszystkie punkty masowe w komorze silnika, na pewno nie zaszkodzi.
fuxsa - Nie Maj 17, 2009 14:50

Miałem takie same objawy w 420 sdi. padł przekaźnik na ścianie grodziowej (sa tam 3 szt) przy kompie. Nie wiem czy w 200 tez tam sa...
Pozdrawiam.