Zobacz temat - [ R200] Linka od gazu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ R200] Linka od gazu

kzrr - Wto Maj 19, 2009 19:40
Temat postu: [ R200] Linka od gazu
Jak w temacie, chciałem naciagnac linke od gazu, a cos tam cos tam i wyszlo zupełne inaczej. Odpalam auto i odrazu wchodzi mi na ok 5,5 tys obr i tak zostaje. Fakt po drodze zgubiłem jedną śrubką ale wydaje mi się ona średnio ważna (podkreślam wydaje mi sie :D ) Zaznaczyłem na zdjeciu w czerwonym kółku ktora to śrubka. No i ogolnie nie wiem co mam zrobić.....
sTERYD - Wto Maj 19, 2009 20:40

źle Ci się wydaje, ta śrubka jest ważna :/
ona służy do regulacji położenia początkowego przepustnicy, albo raczej czujnika położenia przepustnicy

kzrr - Wto Maj 19, 2009 20:59

Teraz już wiem :D jak zwykle to co wedlug mnie jest malo wazne jest najwazniejsze ;) Dobrze jest mieć kolege z klubu obok siebie, rtworek wpadł i raz dwa bylo po kłopocie :) Rafał jakby co to napisz coś w temacie to zasłuzenie klikne Ci "pomógł" Sterydowi tez :)

[ Dodano: Wto Maj 19, 2009 23:02 ]
Kurde wszystko super extra po tym wyregulowaniu z wielką pomocą rafała, tylko teraz na jałowym przy prawidłowej temp. silnika mam ok 1,5 rpm - ciut za duzo, czy tylko wystarczy obniżyć ten regulator ? czy coś innego ?

sTERYD - Sro Maj 20, 2009 00:37

ten regulator musisz tak ustawić, żeby przy zamkniętej przepustnicy potencjometr też pokazywał, że jest zamknieta...
wczoraj, albo przedwczoraj Lechos wklejał rysunek z wartością jaką musi wskazywać omomierz między odpowiednimi końcówkami potencjometru przy odpowiednio wkręconej śrubce :cool: