Zobacz temat - [Ubezpieczenie] Dopisanie współ właściciela
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - [Ubezpieczenie] Dopisanie współ właściciela

Raptile - Sro Maj 20, 2009 12:13
Temat postu: [Ubezpieczenie] Dopisanie współ właściciela
jak to się odbywa ? Bo jak dzwonie do tych ubezpieczalni to sie za głowe łapie....


Uniqa 3200 zł
Alianz 2740 zł


Link4 2166zł

Narazie prowadzi link

....

Joa - Sro Maj 20, 2009 12:17

musisz miec wpisanego wspolwlasciciela w dowodzie rej, zatem wydz. komunikacji zapewne trzeba odwiedzic :)
Brt - Sro Maj 20, 2009 12:18

a oni nie dopisują czasem na podstawie umowy kupna-sprzedaży ?? :roll:
Joa - Sro Maj 20, 2009 12:24

no ale wtedy musi miec umowe na 2 wlascicieli. ale mozna zdaje sie dopisac pozniej sporzadzajac umowe darowizny.
z tym, ze co i jak to juz ktos madrzejszy niech napisze ;)

fearless - Sro Maj 20, 2009 13:14

U mnie wyglądało to tak, że umowa kupna/sprzedaży Skody sporządzona była tylko na Ojca, następnie przyjechał ubezpieczyciel z PZU i stwierdził, że żeby zniżki szyły na mnie, trzeba przepisać umowę kupna/sprzedaży na wszystkich współwłaścicieli i tak też uczyniliśmy, na tej podstawie wypisał ubezpieczenie na Ojca jako głównego właściciela i na mnie i siostrę jako współwłaścicieli. I tak to chyba musi wyglądać, że na umowie kupna sprzedaży musisz mieć dopisaną osobę, która posiada zniżki.
R-200 - Sro Maj 20, 2009 13:15

Można spisać umowę darowizny, od rodziców do pewnej wysokości nie płaci się podatku. :/
wild_weasel - Sro Maj 20, 2009 13:42

R-200 napisał/a:
Można spisać umowę darowizny, od rodziców do pewnej wysokości nie płaci się podatku. :/

Z tego co ostatnio przerabiałem - o ile tylko zgłosisz darowiznę do US w odpowiednim terminie (chyba 30 dni) i przedstawisz odpowiednie dokumenty, to w obrębie wstępnych i zstępnych I stopnia pokrewieństwa nie płacisz podatku w ogóle, bez względu na wartość przedmiotu darowizny.
Umowa darowizny plus umowa sprzedaży - z tym do wydziału komunikacji, potem z dowodem rejestracyjnym na dwóch współwłaścicieli do ubezpieczalni - i zniżki w garści :D

sknerko - Pią Maj 22, 2009 13:47

Tydzień temu rejestrowałem suzuki i umowe mam tylko na siebie a w dowodzie i na ubezpieczeniu jestem razem z żoną. Wszędzie tylko oświadczenie o współwłaścicilstwie chcieli i tyle bez opłat i dupereli. aha ubezpieczony jestem w MTU
ywis - Pią Maj 22, 2009 18:42

Ale koszty Ci podają, ja w HDI za podstawowe ubezpieczenie OC płacę 940 PLN/rok, mam prawko rok czasu i nie mam współwłaściciela zapisanego w dowodzie, a do tego płacę dodatkowo za wiek, no i posiadam zniżkę za rok bezszkodowej jazdy.
blue827 - Sob Cze 06, 2009 23:14

też jestem w link4 ale ostatnio mi podpadli. Przy wyliczeniu następnej składki sami dodali jakieś dodatkowe pakiety ubezpieczenia, jakaś niby pomoc drogowa a nie poinformowali mnie o tym.

W poleceniu zapłaty było tylko OC. Jak już zapłaciłem podaną kwotę to przysłali druczek OC z kwotą o wiele niższą, więc zacząłem się dowiadywać i okazało się że niepotrzebnie wykupiłem jakieś tam pakiety, kilkakrotnie żądałem wyjaśnień ale zero odpowiedzi z ich strony!

Więc taki wniosek aby przed zapłatą upewnić się że płacimy tylko za OC, a nie OC+pakiet ABC samopomoc, i ubezpieczenie od deszczu meteorytów.