Zobacz temat - [All R & MG]Dodatki, uszlachetniacze do paliw...
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [All R & MG]Dodatki, uszlachetniacze do paliw...

Pływak - Czw Maj 21, 2009 18:12
Temat postu: [All R & MG]Dodatki, uszlachetniacze do paliw...
Nie znalazłem w wyszukiwarce tematu, który by poruszał to zagadnienie więc zakładam. (jeśli był taki temat nie bijcie nie znalazłem)

Wracając do tematu czy używacie jakiś dodatków/uszlachetniaczy do paliwa? Sam myślałem o dodatku czyszczącym system zasilania paliwem i wtryskiwacze. Znalazłem w internecie wiele pozytywnych opinii na ich temat stosował ktoś taki albo inny dodatek? Jakie korzyści, a jakie szkody niesie za sobą stosowanie takich dodatków?

zdenek - Czw Maj 21, 2009 18:20

Na zimę Skydd i tyle w temacie.
tetryk - Czw Maj 21, 2009 20:33

z dodatków to w zimie zimowy dodatek do diesla-napewno nie zaszkodzi (nie wytrąca sie woda i parafina w filtrze paliwa) i raz do roku mozna zastosowac specyfik do czyszczenia wtrysków-nie kosztuje majątku,nie zaszkodzi ,a może tylko pomóc......
szoso - Czw Maj 21, 2009 20:37

a co myślicie o dodawaniu mixolu do diesla?
z tego co wiem to niektórzy dodają co jakiś czas :wink:

marek78 - Czw Maj 21, 2009 20:40

Ja stosuje Castrol TDA do diesla do każdego tankowania,na 50 litrowy bak wlewam według instrukcji 50 ml środka. :grin:

[ Dodano: Czw Maj 21, 2009 20:42 ]
szosownik napisał/a:
a co myślicie o dodawaniu mixolu do diesla?
z tego co wiem to niektórzy dodają co jakiś czas :wink:
mixsolu ciekawe a co on ma wspólnego z dieslem bo ja używam go do simsona. :ok:
szoso - Czw Maj 21, 2009 20:44

Cytat:
mixsolu ciekawe a co on ma wspólnego z dieslem

niby coś tam smaruje i czyści :wink:
a mixol leje się nie tylko do simsonów :smile:
poczciwa Syrenka na tym śmigała :smile:

Krzysi3k - Czw Maj 21, 2009 23:30

szosownik napisał/a:
Cytat:
mixsolu ciekawe a co on ma wspólnego z dieslem

niby coś tam smaruje i czyści :wink:
a mixol leje się nie tylko do simsonów :smile:
poczciwa Syrenka na tym śmigała :smile:


Potwierdzam :)
Nawet Pan w Centrum Diesla w B-stoku mówił, żeby lać co jakiś czas latem i częściej zimą :)

Mayday - Pią Maj 22, 2009 01:07

A coś do benzyniaków? Z LPG?
Konix - Pią Maj 22, 2009 07:43

Mayday napisał/a:
A coś do benzyniaków? Z LPG?


Przeczyść czasami silnik od środka benzyną.

marek78 - Pią Maj 22, 2009 18:35

Krzysi3k5 napisał/a:
szosownik napisał/a:
Cytat:
mixsolu ciekawe a co on ma wspólnego z dieslem

niby coś tam smaruje i czyści :wink:
a mixol leje się nie tylko do simsonów :smile:
poczciwa Syrenka na tym śmigała :smile:


Potwierdzam :)
Nawet Pan w Centrum Diesla w B-stoku mówił, żeby lać co jakiś czas latem i częściej zimą :)
Jakie stosować proporcje mixolu do paliwa :?:
szoso - Pią Maj 22, 2009 20:12

marek78 napisał/a:
Jakie stosować proporcje mixolu do paliwa :?:

kolega do Audi A4 leje 0,5 litra na bak :smile:

xtek - Pią Maj 22, 2009 21:01

Ja tez leje 0,5l mixolu do kazdego tankowania juz od daaaawna - zawsze wyjezdzam zbiornik prawie do pusta, wiec tankuje ok 45l i na to wlewam 0,5 mixolu. Lepiej zapobiegac niz leczyc ;)

Tutaj tez chwala:

http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=297911

Steff - Pią Maj 22, 2009 23:16

A ja się dziś dowiedziałem (i nie wiem ile w tym prawdy), że dla przeczyszczenia wtrysków dobrze jest na zbiornik zatankowanej "ropy" wlać litr zwykłej benzyny np 95Pb :shock:
Troche mnie to zaskoczyło...

Jugol - Pią Maj 22, 2009 23:36

zimą dodaję STP do diesla, to tyle :ok:
komarek - Pią Maj 22, 2009 23:59

ja zimą 0,5 l denaturatu wlewam czasami do tankowania i jest tanio i dobrze :cool:
azer - Sob Maj 23, 2009 00:14

Steff napisał/a:
A ja się dziś dowiedziałem (i nie wiem ile w tym prawdy), że dla przeczyszczenia wtrysków dobrze jest na zbiornik zatankowanej "ropy" wlać litr zwykłej benzyny np 95Pb :shock:
Troche mnie to zaskoczyło...

tak to prawda...przy większych mrozach tej zimy sporo było ludzi co pisali że tak robią. Nawet więcej niż litr zalecali

tetryk - Sob Maj 23, 2009 08:47

Steff napisał/a:
A ja się dziś dowiedziałem (i nie wiem ile w tym prawdy), że dla przeczyszczenia wtrysków dobrze jest na zbiornik zatankowanej "ropy" wlać litr zwykłej benzyny np 95Pb
-szczególnie gdzie jest wtrysk CR albo pompowtryski :mrgreen: ,ale słyszałem że lukas bank ma fajne raty ostatnio....... :mrgreen:
konradp - Sob Maj 23, 2009 09:24

he he... dobre :mrgreen:
Steff - Nie Maj 24, 2009 11:48

tetryk napisał/a:
szczególnie gdzie jest wtrysk CR albo pompowtryski ,ale słyszałem że lukas bank ma fajne raty ostatnio

A ja chyba napisałem to w stosunku do naszych R25 i 45 w których nie ma CR, bo to że do CR nie wlewa się benzyny. Nie bardzo rozumiem tę złośliwość ... :razz: