Zobacz temat - [R75] Klocki hamulcowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Klocki hamulcowe

MiReK - Nie Maj 24, 2009 11:44
Temat postu: [R75] Klocki hamulcowe
Właśnie zaświeciła mi się kontrolka klocków hamulcowych,tak więc muszę wymienić przednie klocki i czujniki.Jakiej firmy polecacie,jakieś dobre klocki,no i oczywiście czujniki.
Dam-Kam - Nie Maj 24, 2009 12:08

czujnik od BMW, w porównaniu do roverowskiego kosztuje grosze a rwystarczy tylko przewody zlutować bo o ile wiem mają inne wtyczki :) W każdym razie u mnie mechanikom zajęło to 5min.
Co do klocków to ja wymianiałem ale nie pamiętam co mam. W każdym razie miały nie być najtańsze i najdroższe ale bardzo dobre. Mechanicy mi coś tam wybrali i powiedzili że będę zadowolony i jestem :)

faecd - Nie Maj 24, 2009 12:30

jedyna, cos markowego, ATE, TRW, LUCAS...cena rozsadna, zreszta to same klocki tylko a jakosciowo bardzo dobrze;)
MiReK - Nie Maj 24, 2009 13:46

Dam-Kam napisał/a:
czujnik od BMW, w porównaniu do roverowskiego kosztuje grosze a rwystarczy tylko przewody zlutować bo o ile wiem mają inne wtyczki


A od jakiego BMW,E46 ?

Dam-Kam - Nie Maj 24, 2009 15:05

dobre pytanie :shock: ja nie wiem, u mnie mechanicy skojarzyli po wyglądze, gdzieś ktoś (może ja ;) ) pisał na forum z jakiej bejcy pasują :)
sknerko - Pon Maj 25, 2009 11:54

tak, czujnik od E46 powinien pasować po przelutowaniu wtyczki klocki mam ATE i powiem tak innych nigdy nie założe zatrzymują auto w miejscu normalnie szwagier w BMW miał Lucasa i teraz zakładał ATE i też innych nie chce
apples - Wto Maj 26, 2009 16:38

Czujnik jak pasuje to tylko od E39, ma ten sam kształt co R75.

np:
http://www.allegro.pl/ite...w_e39_e_39.html

PHJOWI - Wto Maj 26, 2009 18:32

inter cars i są czujnik pod rovera 75 firmy TrW LUCAS
MiReK - Wto Maj 26, 2009 18:43

Już po wymianie,klocki TRW i nowy czujnik też TRW
sogreg1 - Sro Maj 27, 2009 08:53

:idea: Jedyna, dopiero teraz zauważyłem, że masz bardzo ciekawe zdjęcie roverka (w profilu). Czy mógłbyś powiedzieć co takiego założyłeś w panel środkowy (ewentualnie daj zrzut tej fotki w większym powiększeniu).
sknerko - Sro Maj 27, 2009 09:49

apples napisał/a:
Czujnik jak pasuje to tylko od E39, ma ten sam kształt co R75.

takie same klocki sa też montowane w E46 więc i czujnik pasuje :arrow: badałem temat wcześniej dlatego nie tylko E39

MiReK - Sro Maj 27, 2009 16:18

sogreg1 napisał/a:
:idea: Jedyna, dopiero teraz zauważyłem, że masz bardzo ciekawe zdjęcie roverka (w profilu). Czy mógłbyś powiedzieć co takiego założyłeś w panel środkowy (ewentualnie daj zrzut tej fotki w większym powiększeniu).


A proszę Cię bardzo.Cały temat wraz ze zdjęciami jest tutaj:
http://forum.roverki.eu/v...=32280&start=60

sogreg1 - Czw Maj 28, 2009 07:29

Cholera, przegapiłem na forum ten temat :mrgreen: .
Moje gratulacje Jedyna :!:

FaceOff38 - Pon Cze 15, 2009 13:58

Witam Kolegów
I na mnie przyszła pora aby wymienic klocki ponieważ zaświeciła mi się kontrolka w komputerze,dzisiaj zamówiłem na przód firmy ATE 273zł komplet na jutro mają być i zabiore się do wymiany.Dzisiaj ściągałem koła aby się upewnić,czy aby napewno są zużyte i zauważyłem kabelek z plastykową końcówką dochodzący do klocków czy to jest właśnie ten czujnik zużycia klocków??
Dziękuje i pozdrawiam

sknerko - Pon Cze 15, 2009 14:15

tak to ten czujnik
FaceOff38 - Pon Cze 15, 2009 14:18

thx sknerko zauważyłem,że jest lekko róg nadłamany przy wejściu do klocków miedzy szczękami to pewnie też musze wymienic ?? a jak go sie wyciąga jesli wiesz i możesz mi napisać. Pozdrawiam
sknerko - Pon Cze 15, 2009 14:23

pociągnij do siebie jest na wcisk ale jak świeci kontrolka ze klocki zużyte to jest do wymiany, chociaż już widziałem fotki jak to można naprawić.

[ Dodano: Pon Cze 15, 2009 14:24 ]
one sa na takiej blaszkowej sprężynce zakleszczone

[ Dodano: Pon Cze 15, 2009 14:26 ]
http://www.allegro.pl/ite...4_e32_e_34.html
Tu masz dość dobra fotke jak ta końcówka wchodzaca w klocek wyglada

[ Dodano: Pon Cze 15, 2009 14:27 ]
http://www.allegro.pl/ite...w_e46_e_85.html
albo tu

FaceOff38 - Pon Cze 15, 2009 14:29

hmm...a powiedz mi proszę kupując czujnik to jest ta sama kostka plastikowa?czy razem z przewodem?czy ten przewód też jakoś się odpina od tej kostki?to u mnie inaczej to wygląda niż na tych fotkach,acha bo Ty od BMW mi pokazałeś.W Roverze są inne mnie wyniesie 75zł ATE
sknerko - Pon Cze 15, 2009 15:46

Sa takie same w roverze jak w BMW tylko niektóre sa z takim dłuższym plasikiem zagiętym w kierunku zacisku (nieorginalne) Kupujesz taki kabel z jednej strony czujnik z drugiej taka okrągła wtyczka czy gniazdo nie pamiętam do rovera drogie bo coś koło 100 za szt a do BMW za 20 30 pln tylko trzeba tą wtyczkę okrągłą przelutować na ta od starych z rovera. Z BMW pasują dokładnie te z ostatniego linku
apples - Pon Cze 15, 2009 16:44

Identyczny jest w E39 (czyli zagięty) tylko jak koledzy piszą musisz prze lutować wtyczkę.
maciasw - Wto Mar 16, 2010 14:09

Podepnę się pod ten temat.
Przy jakiej grubości klocka zaczynają działać czujniki?
U mnie wlaśne zapalila się kontrolka. Sprawdzilem tył: czujnik siedzi a klocki to około 8 mm grubości. Przód: czujnika brak, tylko przewód. Czujnik chyba nie był dobrze zabezpieczony i wypadł, albo zdarł się o tarczę i został tylko przewód (raczej to drugie). A klocki to około 8mm grubości. Czujnik muszę kupić. A nie wiem czy klocki też. Czy te 8mm to jeszcze wystarczają czy już nie?

phuss - Wto Mar 16, 2010 14:21

maciasw napisał/a:
Podepnę się pod ten temat.
Przy jakiej grubości klocka zaczynają działać czujniki?
U mnie wlaśne zapalila się kontrolka. Sprawdzilem tył: czujnik siedzi a klocki to około 8 mm grubości. Przód: czujnika brak, tylko przewód. Czujnik chyba nie był dobrze zabezpieczony i wypadł, albo zdarł się o tarczę i został tylko przewód (raczej to drugie). A klocki to około 8mm grubości. Czujnik muszę kupić. A nie wiem czy klocki też. Czy te 8mm to jeszcze wystarczają czy już nie?


8cm to jeszcze grubasy i śmiało można na nich jeszcze śmigać.
Albo musisz kupić czujnik, albo zmostkuj kabelki od czujnika.
I jak będziesz wymieniał tył i przód to założysz nowe czujniki.
pozdro

maciasw - Wto Mar 16, 2010 14:41

Takie rozwiązanie też brałem pod uwagę i chyba tak zrobię. A tak swoją drogą: co to za dodatkowy przewód, który wychodzi z piasty od strony kabiny i biegnie do komory silnika, przez nadkole, zaraz obok przewodu od chujnika klocków hamulcowych? Bardziej to przypomina wężyk niż przewód.
Tak tylko pytam, nie chcę zakładać nowego posta.

apples - Wto Mar 16, 2010 14:50

Jak niebieska końcówka to czujnik ABS.
witgut - Wto Mar 16, 2010 14:51

Przewód od czujnika ABS :wink:

Znowu szybszy :twisted: :wink:

maciasw - Wto Mar 16, 2010 14:58

Dokładnie, niebieska :mrgreen: Dzięks
apples - Wto Mar 16, 2010 15:48

witgut chyba niedługo już się nie będę się odzywać :wink: więc będziesz pierwszy :grin:

Naprawdę to tylko przypadek :grin:

witgut - Wto Mar 16, 2010 16:03

apples nie strasz, ja wiem tylko gdzie jest czujnik ABS, wentylator chłodnicy i dwumasa :mrgreen:
apples - Wto Mar 16, 2010 16:22

:grin:

Ja tez nie wiele wiem. :wink:

maciasw - Sro Mar 24, 2010 12:44

maciasw napisał/a:
zaraz obok przewodu od chujnika klocków hamulcowych


Ale wtopa :oops: . Dopiero zauważyłem.
Sorki. Chodziło oczywiście o czujnik :grin:

stozek85 - Sro Lip 27, 2011 22:18

Witam wszystkich bardzo serdecznie w moim pierwszym poście - mam nadzieję, że zagoszczę tu na dłużej - mojego Roverka 75 zakupiłem niecały miesiąc temu, ale o tym gdzie indziej :)
Nie chcę zaczynać nowego tematu - proszę o małą pomoc. Zaświeciła mi się kontrolka klocków - zamierzam wymienić je jak najszybciej, ale mam do przejechania w weekend około 600 km, a nie wiem czy zdaze je wymienic. Czy ktos z Was - doswiadczonych Roverowców :P moze mi powiedziec jaka jest tolerancja jesli chodzi o zaswiecenie kontrolki? Czy moge spokojnie jechac?
I jeszcze jedno - ile impreza pod tytulem wymiana klockow, czujnikow, ew. tarcz bedzie mnie kosztowac?
Za wszystkie cenne rady z gory dziekuje :)

Pozdrawiam
Stozek

bolek - Czw Lip 28, 2011 12:03

stozek85 napisał/a:

I jeszcze jedno - ile impreza pod tytulem wymiana klockow, czujnikow, ew. tarcz bedzie mnie kosztowac?


to zalezy. czujnik zuzycia klockow to koszt ok 30-40 PLN, przykładowe klocki hamulcowe na przód firma Brembo jak widzisz 150 PLN, a tarcze 2 szt. ok 300 PLN. łącznie w 500 PLN powinieneś się zmieścić spokojnie (i to wybierając komponenty dobrej jakości, bo mniemam że nie chcesz założyć byle g... :wink: )

stozek85 - Czw Lip 28, 2011 19:29

Zdecydowanie g... nie mam zamiaru kupować. A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć ile mniej więcej kontrolka ma rezerwy - chodzi o to,czy dam rade troche jeszcze na niej zrobic nim zdaze wymienic - kontrolka swieci mi sie caly czas na wyswietlaczu?
draj - Nie Sie 05, 2012 18:57

stozek85 napisał/a:
Zdecydowanie g... nie mam zamiaru kupować. A mógłbyś mi jeszcze powiedzieć ile mniej więcej kontrolka ma rezerwy - chodzi o to,czy dam rade troche jeszcze na niej zrobic nim zdaze wymienic - kontrolka swieci mi sie caly czas na wyswietlaczu?


Podpinsam się, jestem w Zakopanem i zaatakowała mnie kontrolka klocków. Czy mogę dojechać do domu do Torunia czy raczej wymieniać? Jeśli tak to czy polecicie kogoś w okolicy?

rafalmis1 - Nie Sie 05, 2012 19:37

spokojnie dojedziesz do domu :wink:
TomaszM - Pon Sie 06, 2012 10:38

2-3 tysiące spokojnie po zapaleniu kontrolki można zrobić, tylko nie katować, bo im ich mniej tym mają mniejszą pojemność cieplną i łatwiej zagrzać ;)
chart - Wto Sie 14, 2012 15:45

A u mnie zaświecił się czujnik wymiany klocków, chociaż wymieniałem w ub. roku.
Okazało się, że felerny czujnik w przednim prawym kole-chociaż końcówka ok i kabel też wygląda bez uszkodzeń. Ale wymieniłem cały czujnik (40zł) i juz jest dobrze. Gdzieś musiała być przerwa.

MiReK - Sro Lis 28, 2012 10:40

Mam pytanie,co radzicie lepiej kupić Bosch czy TRW? Przy poprzedniej wymianie kupiłem TRW ale gdzieś tak w połowie zużycia zaczeły piszczeć i tym razem zastanawiam się nad Boschem,cena podobna.