Zobacz temat - [R75] Filtr powietrza a jego osłona
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Filtr powietrza a jego osłona

MiReK - Wto Maj 26, 2009 18:54
Temat postu: [R75] Filtr powietrza a jego osłona
Mam takie pytanie,czy ktoś z Was próbował ściągnąć tą wacianą osłonę z filtra powietrza i jeździć bez niej?
Po co to jest?Bez tej osłony na pewno trochę więcej powietrza dojdzie do silnika.
Widziałem filtry powietrza do różnych aut,ale tylko do R75 jest z tą osłoną

SeniorA - Wto Maj 26, 2009 19:10

jedyna napisał/a:
czy ktoś z Was próbował ściągnąć tą wacianą osłonę z filtra powietrza i jeździć bez niej
To jest tkanina filtracyjna dla przedłużenia dzialania i skuteczności filtra powietrza.Zdjąć ją można ,ale najcześciej robi się to po połowie przebiegu filtra.
jedyna napisał/a:
Widziałem filtry powietrza do różnych aut,ale tylko do R75 jest z tą osłoną
Nie jest to prawdą np. Polonez , Fiaty.Producenci filtrów raczej nie zalecają ściągania tkaniny.
se7en86 - Wto Maj 26, 2009 19:41

Tkanina powoduje lepsze czyszczenie powietrza, co za tym idzie zdrowsza siła do silnika. Zdjąć ją można bez problemu, ale czy to jest sens ? Warto co jakiś czas w połowie wymiany np. wyjąć i trochę wyczyścić filtr i tkaninę.
henryk - Wto Maj 26, 2009 22:50

jedyna napisał/a:
Po co to jest?
filtr wstępny - zgrubny. Papierowy jest filtrem dokładnym. Da się ściągnąć i ponownie założyć. Przedłużając życie filtra skracasz życie przepływomierza. Jeżeli Anglicy stosują się do Rave i wymieniają olej/filtry co 24 kkm to może dlatego mają elementy metalowe wewnątrz przepływomierza "szare", ja kontrolnie odkręciłem sensor przepływomierza i elementy metalowe są błyszczące, czyste. Filtr powietrza wymieniam najdłużej co 15kkm, polecane jest co 10 kkm.
MiReK - Sro Maj 27, 2009 16:53

A co powiecie o tym filtrze K&N,jest bez tej osłony i jest do czyszczenia:
http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=40573