Zobacz temat - Czym wypolerować swojego R żeby lśnił?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Czym wypolerować swojego R żeby lśnił?

AndrzejekA8 - Wto Maj 26, 2009 23:20
Temat postu: Czym wypolerować swojego R żeby lśnił?
Witam,
Tak jak w temacie chciałem się spytać czym mógłbym wyczyścić swojego R żeby lakier świecił się np. tak jak w tej aukcji? :hm:
Próbowałem już różnych wosków, ale nic to nie daje :nook:
Pozdrawiam

Remigiusz - Wto Maj 26, 2009 23:32

Jakiej aukcji :?:
henryk - Wto Maj 26, 2009 23:39

może chodzi o Photoshop? :wink:
Pływak - Sro Maj 27, 2009 01:56

Ja czytałem wiele pozytywnych opinii o produktach Carplan np. ColorFast jak jutro go u siebie gdzieś dorwę to zdam relacje. Dużo ludzi zachwala też MEGUIARS NXT TECH WAX 2.0 podobno najlepszy ale cena też fajna... ponad 100zł
andrzejziom - Sro Maj 27, 2009 06:28

dużo osób chwali sobie produkty z TURTLE WAX http://allegro.pl/item643...lka_gratis.html
PTE - Sro Maj 27, 2009 08:34

andrzejziom napisał/a:
dużo osób chwali sobie produkty z TURTLE WAX


Ja również. Od prawie 3 lat używam klasycznego wosku
Turtle w formie pasty. Trzeba poświęcić ok. godziny na nakładanie i polerowanie, ale warto. Ostatnio kupiłem jednak wosk Shell'a, nie miałem jednak jeszcze okazji przetestować.

sknerko - Sro Maj 27, 2009 08:37

polecam Turtle Wax tyle że jednym specyfikiem sprawy sie nie załatwi. Nie podam jakie sa potrzebne bo nie wiem mój brat mi to kiedyś dostarczył zużyłem i wyrzuciłem ale do rzeczy: miałem taką pastę do polerowania potem wosk z puszki nakładany najlepiej przy pomocy jakichś wiertarkopodobnych narzędzi i na koniec wosk w mleczku karoseria wyglądała jakby szkło na nią nałożone było i efekt utrzymywał sie jakieś pół roku po tym czasie znowu to mleczko i znowu jakieś 3 miesiące i potem znowu wosk i mleczko i kolejne pół roku rewelacja a deszcz mył mi samochód bo krople sie nie robiły tylko spływało całą powierzchnią a np. słoik szklany na masce nie miał prawa stać, zsuwał się
Pływak - Sro Maj 27, 2009 11:45

No to nabyłem T-Cut Color Fast tylko, że u mnie od rana leje i zapowiada się, że będzie tak do końca tygodnia wiec nie prędko przetestuje...
SyntaX - Sro Maj 27, 2009 12:03

No właśnie kurde ja mam 3 dni wolnego kupiłem wszystko co trzeba (cała torba) środków do czyszczenia.
Nastawiłem się na mycie szamponem, woskowanie, robienie deski Plak'iem i czyszczenie tylnej kanapy pianką, a nawet na wymycie silniczka i wypucowanie szyb.
Ogólnie cały dzień na pucowanie autka na błysk, a tu jak nie lunie deszcz :evil:
I tak sobie pada z przerwami 4 godzinę. :bezradny:
Przynajmniej najnowsze mapki do nawigacji wgrałem i odkurzyłem w garażu.
Kupiłem sobie nowe dywaniki http://www.allegro.pl/item627865006_627865006.html
Polecam wam, są super, pasują idealnie.
Na podstawie 10 letniego doświadczenia z różnymi autkami to moja lista kosmetyków:
Najpierw umyć z szamponem samochodowym
Ja kupuję w TESCO sampon SonaX
Potem jak wyschnie kładę na auto wosk Turtle Wax Koloryzujący
Polerowanie robię polerką mam taką specjalną z czasów jak wynajmowaliśmy budynki pod warsztat.
Do deski rozdzielczej to albo Plak albo Moje Auto.
Bo one są sprawdzone.
Do czyszczenia tapicerki pianka Tapics

Mayson - Sro Maj 27, 2009 12:08

Żeby auto dobrze wyglądało w aukcjach, to trzeba je wypolerować w PhotoShopie :wink: A żeby dobrze wyglądało naprawdę, to trzeba użyć oryginalnego wosku marki SHELL. Kupa roboty ale jaka satysfakcja potem... Lustro dosłownie, lustro! :lol: :cool:
camaro17 - Sro Maj 27, 2009 16:24

SyntaX zobaczysz jak ci się te dywaniki będą sypać od spodu po pewnym czasie, mam takie same i już je pogoniłem po nie całym roku użytkowaniu, kaszana jak nigdy :mrgreen:
andrzejziom - Sro Maj 27, 2009 16:29

jak ja nakładam wosk to ręcznie tre i tre .... Ale sa takie maszynki do polerowania Jakas nie droga polecacie ...?
Perez - Sro Maj 27, 2009 16:41

W Selgrosie widzialem za nie pamietam dokladnie ile, ale okolo 80zl
SyntaX - Sro Maj 27, 2009 19:22

Te oscylacyjne to nie polecam.
Mozna przytrzeć lakier i potem zostaja ślady pod światło takie okręgi.
Moja jest taka ze wlewa się preparat i ona go na gorąco nakłada i poleruje.

kaaaziuu - Sro Maj 27, 2009 19:32

SyntaX, A mozna gdzies zakupic taka maszynke :grin: :?: :!: :?:
SyntaX - Sro Maj 27, 2009 20:40

Nie mam pojęcia.
Nam to po mechaniorach zostało.
Niby zostawili to jako złom bo silnik nie chodził.
Okazało sie że szczotka jedna do wymiany i juz tak 3 rok lata.
http://www.allegro.pl/ite...w_nakladki.html
Takie cos tylko że to co poleruje ten dysk to nie taka szmatka a jakaś gąbka.
I tam od góry jest otworek co go sie otwiera i wlewa preparat.
I jak to wiruje to wosk sie przedostaje przez takie jakby sitko na ta gąbkę.
Jest na tym naklejka Metabo.

Zukowaty - Sro Maj 27, 2009 21:01

Do odświeżenia używam rzeczywiście Turtla ale do polerki to już tylko i wyłącznie Farecla 3G. Dość droga w pełni profesjonalna pasta.
Mix - Sro Maj 27, 2009 21:10

Polecam (z całą odpowiedzialnością) Nu-Finish - Once A Year Car Polish. Wystarczy nawoskować auto góra 2 razy w roku (przed zimą i na wiosnę). Butelka starcza spokojnie na parę lat. Po woskowaniu na wiosnę, jeszcze jesienią, podczas mycia charakterystycznie sklejały się krople wody, czyli wosk był.
Teraz minusy. Wosk dostępny na terenie USA i UK. Ja dosyć długo go szukałem, aż trafiłem na alledrogo 2 butelki i kupiłem :wink: Cena: 60PLN za butelkę.
Efekty można zobaczyć np. klikając moje auto w sekcji garaż. Zdjęcia nie kręcone PS'em, auto przykurzone, woskowane z dobre 3 m-ce przed robieniem zdjęć...

AndrzejekA8 - Sro Maj 27, 2009 22:43

Chodziło mi o tą aukcję: http://moto.allegro.pl/it..._alu_klima.html

Dziękuję wszystkim za cenne porady :grin: na pewno z nich skorzystam i jak tylko będę miał trochę więcej czasu to od razu zabieram się za polerowanie :grin:

SeevS - Sro Maj 27, 2009 22:46

a nie lepiej oddać do lakiernika auto do dobrego wypolerowania fachowego ? ja zamierzam niedługo właśnie się udać na taki zabieg bo to naprawdę daje ogromny efekt.
thef - Sro Maj 27, 2009 22:48

AndrzejekA8 napisał/a:
Chodziło mi o tą aukcję: http://moto.allegro.pl/it..._alu_klima.html
Hehe, Płock i wszystko jasne ;) . Ten pan fotograf zna swój fach. Nie dość, że pięknie strzela z migawki, to i obróbkę ma w malutkim palcu ;) .
AndrzejekA8 - Sro Maj 27, 2009 22:49

SeevS, a orientowałeś się ile może kosztować takie polerowanie u lakiernika?
SeevS - Sro Maj 27, 2009 23:01

Własny polerowaniem to można czasem więcej zaszkodzić niż zrobić...

Tak polerka też musi być wykonana dobrze nie "najtaniej". Koszt wypolerowania takiego autka to mnie więcej 200-300zł zależy od zakładu. Im ciemniejszy kolor tym trudniej go wypolerować ale jak to zrobisz to musisz później dbać i regularnie go woskować swoim środkami bo w jakiś stopniu zdarta jest wierzchnia warstwa lakieru i może szybciej zacząć matowieć ale efekt cud miód i orzeszki. Ostatnio widziałem jak mój kumpel odebrał a6 od polerowania to błyszczała się w słoneczku że aż palce lizać. Nigdy takiego efektu nie uzyskasz samemu polerując jakimiś środkami z marketów.

Pływak - Sro Maj 27, 2009 23:23

Dokładnie tak jakthef pisze dobre ujęcie i photoshop. Wystarczy zobaczyć maskę i szyby zero refleksów tak wypolerować auto może Ci jedynie photoshop ;)
sknerko - Czw Maj 28, 2009 10:36

SeevS napisał/a:
Własny polerowaniem to można czasem więcej zaszkodzić niż zrobić...

Tak polerka też musi być wykonana dobrze nie "najtaniej". Koszt wypolerowania takiego autka to mnie więcej 200-300zł zależy od zakładu. Im ciemniejszy kolor tym trudniej go wypolerować ale jak to zrobisz to musisz później dbać i regularnie go woskować swoim środkami bo w jakiś stopniu zdarta jest wierzchnia warstwa lakieru i może szybciej zacząć matowieć ale efekt cud miód i orzeszki. Ostatnio widziałem jak mój kumpel odebrał a6 od polerowania to błyszczała się w słoneczku że aż palce lizać. Nigdy takiego efektu nie uzyskasz samemu polerując jakimiś środkami z marketów.

środkami z marketów nie uzyskasz ale np. Turtle Waxem już tak.
Polerka u lakiernika to ostateczność bo oni ścierają klar (ta warstwe bezbarwnego) i po takim zabiegu po paru miesiącach potrafi cały sie złuszczyć bez wyraźnej przyczyny. Znam już 3 takie auta złuszcone i każdy polerował gdzie indziej a jak pytałem lakiernika (po sąsiedzku mam) to mi odradzał polerke bo jak to ujął :arrow: cholera wie ile razy to już było tarte w Germanii

Mayson - Czw Maj 28, 2009 10:47

SeevS napisał/a:
a nie lepiej oddać do lakiernika auto do dobrego wypolerowania fachowego ?

To chyba dopiero wtedy, gdy lakier jest stary i matowy i woskowanie nic nie daje. Póki można to lepiej wosk nakładać niż polerować lakier.

sknerko - Czw Maj 28, 2009 11:28

Mayson napisał/a:
To chyba dopiero wtedy, gdy lakier jest stary i matowy i woskowanie nic nie daje. Póki można to lepiej wosk nakładać niż polerować lakier.

święta racja matowego domowym sposobem nie przywrócisz do stanu świetności wtedy tylko lakiernik ale może sie skończyć tak jak u znajomego polerka a potem malowanie bezbarwnym hehe nie było już czego polerować. Wyjątek stanowi czerwony lakier na samochodach lakiernik mówił ze czasem robi się taki malinowy i wtedy nie ma siły trza dac do polerowania

dobryziom - Czw Maj 28, 2009 11:42

ja polecam Meguiars
http://www.rpmotorsport.p..._1141_1156.html

testowaliśmy na Hondzie kolegi fakt ze cały proces od mycia po nakładanie polerowanie trwał prawie 5 godzin ale efekt powalał i utrzymywał się dobre 3 miesiące :)

Mayson - Czw Maj 28, 2009 15:30

thef napisał/a:
Nie dość, że pięknie strzela z migawki, to i obróbkę ma w malutkim palcu

Tak naprawdę thef, to wystarczy dobrze opanować sztukę operowania dwoma filtrami: wyostrzeniem i rozmyciem. Wtedy z badziewia można zrobić cudo. W mojej galerii też są dzieła głównie made by PS - chociaż nie aż tak sztuczne, że lakier to lustro... :wink:

Mombrey - Czw Maj 28, 2009 21:42

Mixtated napisał/a:
Polecam (z całą odpowiedzialnością) Nu-Finish - Once A Year Car Polish. Wystarczy nawoskować auto góra 2 razy w roku (przed zimą i na wiosnę). Butelka starcza spokojnie na parę lat. Po woskowaniu na wiosnę, jeszcze jesienią, podczas mycia charakterystycznie sklejały się krople wody, czyli wosk był.
Teraz minusy. Wosk dostępny na terenie USA i UK. Ja dosyć długo go szukałem, aż trafiłem na alledrogo 2 butelki i kupiłem

Nie moge znalesc w UK mozesz podeslac jakis link ze sklepu lub e-bay?

Markzo - Pią Lip 23, 2010 15:15

t-cut + turtle wax ;)




















Deamian - Pią Lip 23, 2010 15:26

A co sądzicie o tym :?:
http://forum.hyundaicoupe...php?f=31&t=5155

Jest to bezpieczne dla lakieru :?:

Markzo - Pią Lip 23, 2010 15:32

heh, przyjedź na giełdę samochodwą razem z handlarzynami to zobaczysz jak jadą plakami itp po lakierach ;) efekt jestsuper, do pierwszego umycia ;) dla mnie to w ogole bez sens, bo za cene takiego srodka jak plack czy pronto lub niewiele większą można kupić paste + wosk :)
iwan00 - Pią Lip 23, 2010 16:35

Ja kiedyś polerowałem swoją starą mazdę 323. Poszło ręcznie zwykłą pastą TEMPO. ewekt utrzymywał się rok, pewnie mógbły dłużej ale nie pilnowałem częstego mycia i woskowania. Załączam fotki robione niestety komórą ale efekt jest widoczny i na prawdę robił wrażenie.
Markzo - Czw Lis 11, 2010 00:24

spróbowałem politury firmy motip, takie cuś mi wyszło, fotki nie dotykane w ps, prosto z puszki ;)





Wooki - Czw Lis 11, 2010 03:08

miód jak juz Ci mówiłem :razz: ale i tak mam ładniejsze i lepsze cacko :grin: Ty wiesz.... :lol:
Pływak - Czw Lis 11, 2010 13:15

Ja polecam do ciemnych aut zestaw Meguiar's Gold Class + Poorboy's World Black Hole + Collinite 476s efekt na czarnym lakierze miażdży. Do wnętrza używam Poorboy’s World Natural Look i powiemtylko, że nigdy więcej żadnego plaka!
Markzo - Wto Mar 22, 2011 21:53

mały eksperyment z pastą i politurką:







Jugol - Wto Mar 22, 2011 22:10

nawet nie widać, że to kilkunastoletnie auto ;p
adamsky - Sro Mar 23, 2011 15:43

Markzo,
fajne masz blachy :P ja od razu przeczytałem : RZEPAK :P

SyntaX - Czw Mar 24, 2011 13:28

Nigdy nie zapomnę jak 6 lat temu podczas Tuning Party w Łodzi jeden z ziomków zapytany o to czym polerował silnik ze tak lśni, lekko wcięty powiedział do mikrofonu tak że wszyscy słyszeli - Potem z jąder :rotfl:
Markzo - Czw Mar 24, 2011 14:55

SyntaX napisał/a:
Potem z jąder
hahahaha :D

Byłem dziś u lakiernika MG, żeby mi znaczek na grillu przykleił, obejżał lakier i mówił, żeby sobie dać siana z polerką mechaniczną, lepiej dobry wosk i mleczko... Jeśli lakier nie jest jakis strasznie porysowany i matowy, to szkoda na to kasy bo może wyjść kiepsko, gorzej niz było...

Pływak - Czw Mar 24, 2011 16:53

Markzo napisał/a:

Byłem dziś u lakiernika MG, żeby mi znaczek na grillu przykleił, obejżał lakier i mówił, żeby sobie dać siana z polerką mechaniczną, lepiej dobry wosk i mleczko... Jeśli lakier nie jest jakis strasznie porysowany i matowy, to szkoda na to kasy bo może wyjść kiepsko, gorzej niz było...

To chyba nie za bardzo w temacie ten lakiernik... polerka mechaniczna to nie tylko mocno ścierna pasta i jechane, polecam pierwsze lepsze forum detailingu sporo osób używa polerek mechanicznych z tą różnicą, że oni używają do tego środków z prawdziwego zdarzenia które nie ścierają połowy warstwy lakieru jeśli nie ma takiej potrzeby. Znajdź kogoś ogarniętego z polerką podrzuć mu swoje preparaty i niech Ci auto obleci efekt bez porównania do nakładania starą skarpetą ;)

mielony22 - Pią Mar 25, 2011 15:55

tak jak Plywak polecam lekture np tego forum. porzadna dawka wiedzy na temat kosmetyki aut. uwierzecie ze pasta tempo i plak to nie wszystko, a tak naprawde to nawet nic w pielegnowaniu auta. polecam
Pawkaz - Pią Mar 25, 2011 19:54

Dwa dni temu uzylem najzwyklejszej do tego pasty czyli Tempo.
Efekt od razu bylo widac :P