Zobacz temat - [R620s] Brak mocy przy niskich obrotach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620s] Brak mocy przy niskich obrotach

szags - Sob Maj 30, 2009 17:40
Temat postu: [R620s] Brak mocy przy niskich obrotach
witam,
wczoraj podczas jazdy coś mi się przydarzyło i trwa do dziś. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale stało się to dokładnie podczas redukcji z 3 na 2 w zakręcie i chcąc wyjechać z tego zakrętu na dość niskich obrotach na 2 czułem zadziwiający brak mocy i takie poszarpywanie silnika. przejechałem jeszcze z 2-3 kilometry próbując wyczuć problem i przyszło mi do głowy że to może być sprzęgło. Ale sprzęgło wymieniane było 2 lata temu na LUKa więc trochę mi to nie pasowało. I dziś postanowiłem trochę nim pojeździć i z testów wynika że "brak mocy" następuje przy niskich obrotach tzn. od ruszenia z 1, po wrzucenie 2 i wtedy go rozpędzam jak już jest powyżej 2,5tyś obr. wszystko wydaje sie być ok. Jak go gazowałem na postoju na jałowym to wyglądało tak że do 2,5-3 tys obr. dochodził strasznie nierówno i strasznie trzęsąc a od 3 w górę już równiutko i bez trzęśnień (jak go ręką gazowałem na silniku to silnik wpadał w straszne turbulencje na niskich obrotach, a przy wiekszym gazie i obrotach sie uspokajał i praktycznie nie drgał. Aha i przy ruszaniu też bardzo trzęsnie i robi jakby takie mikro kangurki...
miał ktoś tak kiedyś???

NEOSSS - Nie Maj 31, 2009 03:28

szags, kat?
szags - Nie Maj 31, 2009 11:42

NEOSSS, mógłbyś troszkę jaśniej bo nie za bardzo się znam. Chodzi o katalizator?? muszę powiedzieć że też myślałem o wydechu, jak wczoraj sie jeszcze bawiłem później. Jaki to ewentualny koszt może być??

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 11:54 ]
nawet by się zgadzało bo właśnie trochę czytam o usterkach kata. Ostatnio parę razy zawadziłem podwoziem o garby i może go uszkodziłem. poza tym mój silnik wydaje lekko metaliczny dźwięk, to jest podobno objaw że te ceramiczne elementy w katalizatorze się uszkodziły. Dobrze kombinuję??

faecd - Nie Maj 31, 2009 11:56

szags, tak NEOSSS, chodzilo o katalizator

koszta http://www.allegro.pl/ite...talizatory.html
ale to uzywka, nowka pewnie drozej, plus ewentualne koszta montazu jezeli oddasz do mechanika a nie zrobisz sobie sam:)

NEOSSS - Nie Maj 31, 2009 12:22

szags, jak chcesz kata to dzwon do mnie
szags - Nie Maj 31, 2009 21:35

kurde akurat tak się składa że potrzebuje auto "na już", także nie skorzystam z Twojej oferty i udam się do jakiegoś speca jutro. Bo przesyłka może trochę potrwać...