Zobacz temat - Witam ze Śląska
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Powitania - Witam ze Śląska

Roma - Nie Maj 31, 2009 12:26

Witam wszystkich bardzo serdecznie :-)

Od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką ROVER-a 75 :-) Na kupno samochodu tej marki zdecydowałam się zupełnie przypadkowo, ale nie żałuję :-)

Brt - Nie Maj 31, 2009 12:40

Witamy i gratulujemy zakupu :) :brawa: no i zapraszamy na spoty zloty itp :]
MaReK - Nie Maj 31, 2009 12:44

Witaj, gratulacje z okazji zakupu nietuzinkowego auta ;)

Roma_B napisał/a:
Na kupno samochodu tej marki zdecydowałam się zupełnie przypadkowo, ale nie żałuję :-)

A to z czasem sie pewnie zmieni ;)
Pare przykrosci na pewno Cie spotka, wiec dbaj o auto zeby bylo ich jak najmniej ;)

Pozdrawiam,

siemion_ - Nie Maj 31, 2009 12:49

Witaj Roma
no Marek aleś ją pocieszył :grin:

Brt - Nie Maj 31, 2009 12:50

eee i tak nic o krzywych podłużnicach nie napisał :hahaha: :D
MaReK - Nie Maj 31, 2009 12:55

Ale nie ma co pocieszac, trzeba od razu uswiadamiac ludzi z czym maja do czynienia ;)
Malo informacji mamy od kolezanki, wiec nie wiemy jaki zakres usterek wymienic ;)

Pozdrawiam,

Roma - Nie Maj 31, 2009 13:05

Siemion, dzięki, przynajmniej Ty mnie podtrzymujesz na duchu ;-)

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 13:06 ]
OK, Marku, no to dawaj z grubej rury! :-) Co mnie czeka i dlaczego aż tyle? ;-)

MaReK - Nie Maj 31, 2009 13:08

No to napisz jaki masz model, z ktorego roku, jaki silnik, wyposazenie itp.
Roma - Nie Maj 31, 2009 13:11

ROVER 75 CDTI, z lipca 2004 roku, klimatyzacja dwustrefowa, nawigacja, czujniki parkowania, czujnik deszczu i inne drobiazgi :-)

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 13:12 ]
Ta fotka to cały on ;-)

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 13:14 ]
Kupiłam go w czwartek, na najbliższy wtorek jestem umówiona ze specem z autoryzowanego serwisu na wymianę wszystkich możliwych filtrów, oleju i dokładny przegląd.

siemion_ - Nie Maj 31, 2009 13:14

eeee to młodzik
MaReK - Nie Maj 31, 2009 13:16

Automat czy manualna skrzynia biegow?
Roma - Nie Maj 31, 2009 13:17

Niby tak, ale "dla spokojności" chcę wszystko posprawdzać, żeby wiedzieć, czym jeżdżę :-)

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 13:18 ]
Manualna skrzynia biegów.

[ Dodano: Nie Maj 31, 2009 13:22 ]
A - i jeszcze silnik - pojemność 1951 cm3, moc 131 KM

MaReK - Nie Maj 31, 2009 13:28

No to tak:

- wentylator chlodnicy, jesli ten starszy typ to pewnie padnie

- wtryskiwacze - jesli bedziesz lac na stacjach II gatunku i nie bedziesz dosc czesto zmieniac filtra paliwa

- pompa sprzegla - tak bez kozery co jakies kilka tys. km bedzie sie pieprzyc, az wymienisz ja na zamiennik np. od BMW i przerobisz nieco ten uklad - o czym wiecej w poradach techninczych w watku - Pompka sprzegla pasuje od BMW podobno.

- zamki w drzwiach - od tak, potrafia sie zwalic. Nie bedzie sie zamykac, albo co gorsze, otwierac. Moze otiwerac sie za 4 - 5 przycisnieciem przycisku, az w koncu padnie.

- klamki w drzwiach - trzeba o nie dbac, smarowac itp. bo potrafia sie zacierac i mozna tez urwac sobie ciegno.

- zarowki szczegolnie z tylu i podswiedltenia tablicy rej. - padaja dosc czesto :)

- wysprzeglik/sprzeglo - razem trzeba wymieniac - ale to nie jest jakies szczegolnie usterkowe, jednak jak wymieniasz jedno wymieniaj drugie...

- tempomat - czujnik przy padel sprzegla - czesto sie odsuwa od pedalu sprzegla, ale naprawa nie jest w ogole kosztowna.

- odma wlotu powietrza - cos sie z nia dzieje, ale nigdy mariusz418 nie powiedzial mi co ;)

- linki od maski oraz swoznie trzymajace lubia sie brudzic i zacierac - przez co ciezej chodzi caly mechanizm.

To chyba wszystko ;)

siemion_ - Nie Maj 31, 2009 13:28

136?
Brt - Nie Maj 31, 2009 13:32

w CDTi jest 131 ;)
siemion_ - Nie Maj 31, 2009 13:35

a w jakim silniku jest 136?
MaReK - Nie Maj 31, 2009 13:41

W mazdie 6 2.0 Diesel ;)
Roma - Nie Maj 31, 2009 13:42

Dzięki wielkie, Marku :-) Twoje informacje są dla mnie bardzo cenne. Mam nadzieję, że wszystko naraz się nie sypnie ;-)
MaReK - Nie Maj 31, 2009 13:43

Nie no, na raz to juz jakis kataklizm musialby byc ;)
Roma - Nie Maj 31, 2009 13:44

I tym optymistycznym akcentem żegnam się z Wami, jeszcze raz dziękuję za rady, do zobaczenia :-)
Ciufa - Nie Maj 31, 2009 13:58

Roma_B napisał/a:
na najbliższy wtorek jestem umówiona ze specem z autoryzowanego serwisu

powiedz co to za serwis

potekw - Nie Maj 31, 2009 14:14

Gratuluję, tak się składa, że ja też w czwartek kupiłem roverka r75 CD kombi, dziękuję wszystkim na forum, czytając Wasze posty utwierdziłem się w przekonaniu, że warto poszukać roverka (nie jest to takie proste). Auto płynie po drodze.....
staf - Nie Maj 31, 2009 19:29

WITAM.Po zakupie swojegoR75 zacząłem czytać rózne fora o tych autkach i.....trafiłem na stronke klubową.Od kilku dni jestem sympatykiem jednak wysłałem juz składke i czekam na nalepki które z duma będe woził na tyle swojego R75....Pozdrawiam i myślę że do zobaczenie na zlocie 11.o6. :mrgreen:
Ciufa - Nie Maj 31, 2009 19:44

staf napisał/a:
zacząłem czytać rózne fora o tych autkach

a to są jakieś inne polskie fora o marce Rover ?

kasjopea - Nie Maj 31, 2009 20:27

Witaj :grin:
Tomaszi - Wto Cze 02, 2009 00:53

Roma_B napisał/a:
na najbliższy wtorek jestem umówiona ze specem z autoryzowanego serwisu na wymianę wszystkich możliwych filtrów, oleju i dokładny przegląd.
Byle nie Radzionków - miło , i do :dupa:

... a to na poparcie tezy http://www.roverki.pl/gar...Auto_Lak_System

[ Dodano: Wto Cze 02, 2009 00:55 ]
a no i najważniejsze... :roll:

Witaj na forum :)

siemion_ - Czw Cze 04, 2009 23:05

Roma B to gdzie serwisujesz swojego Roverka ?? ???
Roma - Pią Cze 12, 2009 12:16

Witam wszystkich :-)

Byłam w Radzionkowie (tu ukłon w stronę Tomaszi ;-)) , ale w końcu nie w autoryzowanym serwisie. Polecono mi naprawdę dobrego mechanika, który dokonał przeglądu samochodu i powymieniał to, co było konieczne. Nie wiem, czy tu mogę go reklamować? :-)
Kupiłam też letnie opony, w BOMIE wykonali geometrię i bryczka "kula się" bez zarzutu :-)

Teraz wyskoczył mi problem ze spryskiwaczem przedniej szyby, ale o tym nie będę tu pisała, bo oberwę od administratorów ;-) Muszę założyć nowy temat, bo mam kilka pytań - mimo przeglądnięcia wielu postów i technicznego FAQ nie znalazłam odpowiedzi, które dotyczyłyby mojego problemu.

Pozdrawiam Was ciepło i życzę fajnego dnia :-)

MiReK - Wto Cze 23, 2009 19:45

Ciufcia napisał/a:
a to są jakieś inne polskie fora o marce Rover ?


Są inne fora angielskie,niemieckie...staf nie napisał że czytał różne inne polskie fora,tylko napisał:
staf napisał/a:
zacząłem czytać rózne fora o tych autkach i.....

Tomaszi - Sro Cze 24, 2009 02:30

Roma_B napisał/a:
Byłam w Radzionkowie (tu ukłon w stronę Tomaszi ;-) ), ale w końcu nie w autoryzowanym serwisie.
eee tam ukłon, wystarczy dobre :piwko: na jakimś spocie a na zlocie to już musowa co najmniej dwa :piwo: ;)

P.S. Tylko żeby nie było, że prze zemnie nie będziesz na spoty zaglądać ;>

Roma - Sro Cze 24, 2009 09:12

Tomaszi, jestem za - w końcu dobre piwko nie jest złe ;-) Zloty mam już opanowane, bo często "zlatuję" na swojej miotle na Łysą Górę :cool:
Czyli... przyszedł czas na spoty :-)

PS. Tylko, żeby nie było, że gdy Ci postawię piwko (a może nawet dwa ;-)) , to później będę Cię musiała zaholować pod dom ;>