Zobacz temat - [R600] Szum ze skrzyni biegów?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Szum ze skrzyni biegów?

ttbagf - Sro Cze 03, 2009 11:37
Temat postu: [R600] Szum ze skrzyni biegów?
Witajcie
Dlaczego podczas ruszania /słyszę to na I oraz II biegu; na wyższych nie bo pewnie prędkość za duża/ słyszalny jest odgłos jakby jakaś część silnika miała zdecydowanie wyższe obroty; słychać jakby szum,wycie-dźwięk jakby przyłożyć usta do chusteczki do nosa i mocno dmuchać. Proszę sobie to wyobrazić w następujący sposób:

Ruszamy płynnie z I biegu, a jakby w tle /choć wcale nie cicho/ słyszymy dodatkowy ciągły dźwięk, aż do wysprzęglenia i przygotowania się do wrzucenia II biegu. Odczucia następujące obroty silnika wchodzą płynnie i dźwięk pokrywa się z tym co pokazuje obrotościomierz, a ten dodatkowy ciągły dźwięk daje odczucie jakby coś kręciło się dużo szybciej, dlatego porównuje ten dźwięk do odgłosu turbiny /z tymże jest on mniej subtelny-bardziej "silnikowy"

Przepraszam za może nie do końca zrozumiały opis, ale trudno opisać dźwięk :-)

kostas - Sro Cze 03, 2009 12:07

Możliwe, że łożyska w skrzyni biegów się troche zuzyły, sprawdź też zespół sprzęgła może łozysko oporowe się sypie.
ttbagf - Sro Cze 03, 2009 12:12

Dzięki za odpowiedź
Po lekturze forum, mogę dodać, że gdy podczas jazdy wysprzęglę dźwięk ustaje.

Napisz proszę czy opisywana przez Ciebie naprawa jest kosztowna chodzi mi o łożyska oraz wspomniane łożysko oporowe.

Dzięki

KRYS - Sro Cze 03, 2009 19:49

A olej jest w skrzyni?

świezy?

ttbagf - Sro Cze 03, 2009 21:37

co do oleju to wiem tyle co kupiłem, dlatego czekam do poniedziałku na spotkanie z Mariuszem, a co byłoby gdyby olej nie był wymieniany od początku /teraz samocód ma na szafie 110 tyś. km/ czy może "wyparować"?

ale dodam, źe testowałem dziś niemiłosiernie te odgłosy i wynikają one chyba jednak z obrotów silnika nie z samej skrzyni więc może tylo i aż jakiś przedmuch.
Jestem chyba jednak nieco przewrażliwiony...